PDA

View Full Version : Някой слагал ли е свещи БРИСК ?



Zafo_84
12-07-2012, 15:12
Здравейте колеги имам едно малко питане от скоро на пазара се появиха едни доста по евтини свещи бриск,които по каталог и по програми разни ги дават че стават и за алфи,та даже пише и за кои мотор какви свещи се слагат по номер на мотора и на свещите,та там намирам и за ГАЗ (30к)и платинени които им дава (90к),и някакви тунинг които въобще нямат крачета над полюса а са с ламаринка ,та ако някои е слагал нека да сподели че цената е доооста по приемлива от тези на НЖК,ДЕНСО,ШАМПИОН,ще бъда благодарен да споделите!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Majed_146
12-07-2012, 15:40
Да със сребърно покритие?! карах ги много малко на стария двигател 1,6 ТС и бях доволен, сега са на rijko на колата и според мен колата добре върви с тях! за 4 свещи платих тогава 28 лв!

Поздрави!

п.с.

Жалко че не успях да намеря малките свещи за тс, само основните!

Abar7h
12-07-2012, 19:39
Един приятел си сложи такива за ГАЗ и колата започна да работи чуствително по-добре! :)

Liminat
12-07-2012, 19:52
Слагай смело, добра свещ е. Колко търсих из Варна такива, но тук магазините са със затихващи функции, не намерих. И тия, които са продавали такива, имат останали по 2-3 свещи и да, предлагат некви български, от тия, които не съм ги чувал.
Що да не си кажа, с дензо двуполюсни станах разноглед за 20-30000 км, докато ги отсвиря.

Zafo_84
12-07-2012, 20:17
Слагай смело, добра свещ е. Колко търсих из Варна такива, но тук магазините са със затихващи функции, не намерих. И тия, които са продавали такива, имат останали по 2-3 свещи и да, предлагат некви български, от тия, които не съм ги чувал.
Що да не си кажа, с дензо двуполюсни станах разноглед за 20-30000 км, докато ги отсвиря.




Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

:wallbash::wallbash:

Majed_146
13-07-2012, 00:05
Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

:wallbash::wallbash:

колега, пиши къде да ги търсим (на лично) да не става реклама,

поздрави

serafim
13-07-2012, 09:14
колега, пиши къде да ги търсим (на лично) да не става реклама,

поздрави
+1 - сподели ако може

nikolchoni
13-07-2012, 09:20
Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

:wallbash::wallbash:

Колега, каква е разликата м/у платинените и тези за газ? Тези за газ не трябва ли да карат повече? Драсни ЛС и на мен мястото от където си ги купил. :)

VET
13-07-2012, 10:09
Аз съм доволен как работят в ГТВ-то. Смених ги осемте и си работи перфектно мотора. Разхода ми беше 10 на сто зимата, така че смятам че са добри свещи.

Zafo_84
13-07-2012, 14:12
За колегите който не са разбрали добре още не съм ги купил чакам заплата след 4 5 дни разбира се че ще споделя и винаги ще съдействам на който не може да ги намери ще купувам и ще пращам,доколкото до колегата с гтв то Колега ти за газ ли си сложил,колебая се за платинените или за тия дето са тунинг ето как изглеждат

http://media.snimka.bg/s1/0785/027814829.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0785/027814828.jpg?r=0
а тези са за газ

http://media.snimka.bg/s1/0785/027814881.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0785/027814882.jpg?r=0


и сега това остава като дилема!!

Da_Fuse
13-07-2012, 15:00
Тези, които казваш, че са "тунинг" наподобяват голдън лодж свещите с електродите отстрани, това е за да няма така наречената "запалителна сянка" - електрода уж пречи на искрата да се разпространява равномерно и едновременно във всички посоки на камерата... уж...

paunofff
13-07-2012, 16:12
След всички предходни крайно положителни мнения за Brisk ето и моето крайно отрицателно. :) Подчертавам, че не съм ги ползвал на Алфа, а на Лада Нива без никаква електроника. Ходих преди известно време за сезонно обслужване на карбуратора и майстора дръпна такава реклама на Brisk и такава антиреклама на NGK, че повлиян и аз си купих 4бр за скромните 20лв/общо. Свалих почти новите си "японки" и заложих на нашенските момочета. Това го направих понеже майстора докато не го гледах ми разбута центровката на двигателя и започнаха едни проблеми с оборотите сутрин, едно дърпане на смукачи при палене на газ и т.н. салтанати, които ги нямаше преди дори и зимата при минусови температури. Сложих новите свещи, карах, псувах проблема си остана. Върнах центроваката по памет където си беше преди (добре че е Лада и има достатъчно масло по двигатела за белязка :) ). Проблема с оборотите пак си стои. Махнах Brisk-а и върнах NGK-то и всичко си влезе в норма. Чувал съм, че Brisk и те имат много ментета. Аз моите ги купих от магазин в който имам пълно доверие. Дадоха ми ги точно по каталог, сребърни, с новата опаковка и все пак... Това което ми направи впечатление е, че електрода им беше чувствително по-тънък спрямо този на NGK-тата и при натиск помръдва. Под натиск разбирам усилието, което съм прилагал, за да меря хлабината.
Аз не съм доволен от Brisk. На всичките ми бензинови коли съм бил с NGK и повече нямам намерение да изневерявам на марката. :no_no_no:

Liminat
13-07-2012, 16:27
...но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

:wallbash::wallbash:
Слагай по-евтиното, аз ако ще произвеждам ментаци, гаранция ще правя от по-скъпите, нали там ще е далаверата, за какво да се занимавам с менте на нещо, от което не се печели...
Не се гърби за скъпи, то това е идеята да си с бриск. Аз се изгърбих с едни дензо, що перипетии бяха, що чудо и скоро тия, дето ми ги продадоха изплюха камъчето- ми то имало и ментета... а се кълняха тогава, че дензо нямали менте.
Шампион - вземаш колата от джермани, караш 60000, забравяш кога се сменят, сетиш се по някое време- купиш пак "същите"... След 2000 км им няма електродите, ъъъ... повредила се била запалителната система...За бош е същото, ше намериш читав бош ама в Германия.
Ама то и кажи го на половината алфи кусура им скъпи свещи, днес слушам една, минава край мен, едни звуци, сякаш къкри гърне, ама силно, еми тва не го оправят свещи май :)

ivailo rachev
17-07-2012, 12:29
Здравейте колеги,да използвам тази тема.Намерих аналог на големите свещи,на Денсо номера е K20PRU11 и струват около 5лв. бройката,за сега само големите,ще потърся и аналог на малките,но не съм сигурен,че ще намеря.Забравих да спомена,че това е за 2000 Т.С.

Liminat
17-07-2012, 12:50
Дензо на 5 лв... Да не е някоя ментуша.

_power_
17-07-2012, 15:53
Дензо на 5 лв... Да не е някоя ментуша.
Вярна насока :Bolt:

ivailo rachev
17-07-2012, 16:13
Гарантирам,че е истинско Денсо,защото ги продавам,а нашата фирма е вносител за България и по принцип свещта е 29лв.,но това е аналог и е 5лв.

Zafo_84
17-07-2012, 16:41
Здравейте колеги,да използвам тази тема.Намерих аналог на големите свещи,на Денсо номера е K20PRU11 и струват около 5лв. бройката,за сега само големите,ще потърся и аналог на малките,но не съм сигурен,че ще намеря.Забравих да спомена,че това е за 2000 Т.С.



Колега не знам с какви програми работите там във вашия сервиз,и на какво сте вносители,но този номер K20PRU11 (Цена 27лв.)свещ на денсо който си дал е за мооооого други коли но в списъка на програмата tecdoc никъде не присъства нито един модел на алфа ромео,и тука говорим за БРИСК а не за ДЕНСО,без да спамите ако обичате а доколкото до дензо номета на големите свещи е PK20PR-P8 (okolo 32 lv ),или VK20Y (okolo 37 lv), Това е положението посредством Факти,Благодаря!!!

nikolchoni
17-07-2012, 17:08
Колега не знам с какви програми работите там във вашия сервиз,и на какво сте вносители,но този номер K20PRU11 (Цена 27лв.)свещ на денсо който си дал е за мооооого други коли но в списъка на програмата tecdoc никъде не присъства нито един модел на алфа ромео,и тука говорим за БРИСК а не за ДЕНСО,без да спамите ако обичате а доколкото до дензо номета на големите свещи е PK20PR-P8 (okolo 32 lv ),или VK20Y (okolo 37 lv), Това е положението посредством Факти,Благодаря!!!

Колега щеше да споделиш от къде си ги намерил тези Бриск... :)

ivailo rachev
17-07-2012, 17:23
Уау тоя магазин дето продава K20PRU11 на 27лв. сигурно печели около 500%,да много добре знам какви са свещите за този мотор и знам,че темата е за Бриск,но искате да слагате Бриск най-вероятно не защото са хубави ами защото са евтини за това пускам тук тези защото не са скъпи.На PK20PR-P8 излиза аналог K20TT,които са платитени и ги продаваме за коли с газови уредби,а аналога на К20ТТ е K20PRU11.Извинявам се,че съм оспамил темата,просто исках да бъда полезен.

Zafo_84
17-07-2012, 18:33
Уау тоя магазин дето продава K20PRU11 на 27лв. сигурно печели около 500%,да много добре знам какви са свещите за този мотор и знам,че темата е за Бриск,но искате да слагате Бриск най-вероятно не защото са хубави ами защото са евтини за това пускам тук тези защото не са скъпи.На PK20PR-P8 излиза аналог K20TT,които са платитени и ги продаваме за коли с газови уредби,а аналога на К20ТТ е K20PRU11.Извинявам се,че съм оспамил темата,просто исках да бъда полезен.



Да колега защото са евтини,НО по каталога и в дебелите книги и програми са дадени точно за тези мотори на алфите примерно моя е 33 503 и за него за LPG са DR15YS,а тези аналози които ти ги показваш просто не стават за тези мотори на алфите,знаеш колко са капризни,не искам да се заяждам с теб по никакъв начин !!!

та за BRISK Имам желание да се споделя тука,като Автор на темата,ако не съм прав нека модернаторите да споделят!

squasch
17-07-2012, 19:00
ето каталог на сайта производител(търсил съм за 2.0 ТС):

http://www.brisk.biz/catalogue/spark-plugs-cars?znacka=1&model_rada=6&model=38&objem=28

Тук би трябвало да ги предлагат в BG, но не съм разпитвал за цени

http://avto-hit.com/products/brisk/

ivailo rachev
17-07-2012, 19:55
Извинявам се още веднъж,че оспамих темата.Да за K20PRU11 никъде не пише,че се използват в Алфа,но като гледам работиш с ТекДок,напиши в търсенето K20TT и виж в какви коли се използва(в моя текдок показва и моделите на Алфа).
П.П.Съветвах се с един приятел,който е по на ТИ от мен с марката Бриск и той ползва такива за Волво В40 2.0 турбо и каза,че е доволен,но ме съветва да не си правя експеримент с Алфата,понеже е по-капризна от към свещи.Аз също следя темата с интерес,понеже не е никак лошо да дадеш с около 100лв. по-малко за свещи.

Liminat
17-07-2012, 20:07
Тук би трябвало да ги предлагат в BG, но не съм разпитвал за цени

http://avto-hit.com/products/brisk/
Забрави, поне във Варна нямат и една свещ за мостра. Изобщо нета е пълен със неистинска информация.

Zafo_84
17-07-2012, 20:34
както вече казах в четвъртък ги слагам паля и веднага ще Ви кажа как се държи колата,и ако някои иска ще дам адреса и телефон на магазина или чрез мен ако не им се разправя на тях с куриери,но сега няма да го казвам да не правим излишна реклама за нищо,аз карам по много и веднага ще разбера дали Влияят на разхода на гориво,ще завъртя 2 пъти магистрала Люлин-Перник,и веднага ще поставя диагнозата на свещите !!!
:Bolt:
:Bolt:

ivailo rachev
17-07-2012, 22:13
Тогава чакаме да споделиш мнение и да кажеш как идват като цена:smile:

mordohy
17-07-2012, 23:56
Сега виждам темата и ще кажа каквото знам по нея.
Бриск имат доста технологии от около 15 години, но нямат достатъчно мощности. За това и не са особено разпространени у нас. Говоря за по-високите класове.
Колкото и невероятно да звучи, Бриск си имат и менте.
Ментето беше с по-светла книга на опаковката, както и с различен шрифт.
Ментето е толкова груба имитация, че просто не работи.
За оригинала едни твърдят, че е Магнет-Марели, други Бош, а аз все си мисля, че чехите са си направили собствени разработки.
Преди две години съм слагал Бриск на три коли и за сега не са се оплакали от свещи.

BillyBoy`
18-07-2012, 14:08
Един мои приятел си взима големите свещи на Бриск двуполюсни за 146-цата(малки май не правят) за 20лв 4-те от магазин на Автохит във Пловдив,кара ги около 15-20К км. и ги сменя пак със същите.Така че за цената им качеството им е много добро.

Majed_146
18-07-2012, 17:54
КооЛ

Zafo_84
19-07-2012, 14:43
Така свещите вече са купени,и сега чакам да изстине мотора за да не ги напъвам сега да не ги претегна,много ми се иска още веднага да ги сложа и да разбера,но утре така или иначе имам голям преход от перник-габрово-трявна-казанлък-шипка-бузлуджа,за 3 дни и 6те разбера как се държат и как е с разхода и пак ще пиша при първа възможност като се прибера на 23ти,а сега ето малко снимки на въпросните свещи!!! :rosso_spider:

http://media.snimka.bg/s1/0812/027868115.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868114.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868117.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868118.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868119.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868120.jpg?r=2
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868121.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0812/027868123.jpg?r=0

:rosso_spider:
:rosso_spider:

denq
19-07-2012, 15:36
Нестабилно качество или много ментета ! с Един комплект бях изкарал над 20к км, като ги бях сменил "профилактично" без да съм имал проблем. Сложих от същите , които ме изкараха около 7к км - когато дойде момента на магистрала, в който постепенно изгуби мощност. Спрях да разнищя - установявам работа на 2 цилиндъра ... другите 2 ги няма ... Вадя свещите - на не-работещите цилиндри електродите на свещите разтопени и споени помежду си .. изпадна ми окото ... такава пародия на свещ не бях виждал ...

Zafo_84
25-07-2012, 20:02
Здеавейте както бях обещал след екскурзията разхода със тези свещи смесен е 11/100 с клима на макс и катерене 2 пъти на шипка,сега 4 дена я карам по люлинската магистрала без клима и 110 120 км.ч и показа 8.5 разход мисля че е много добре за този малък мотор?

serafim
25-07-2012, 20:41
Това на какво гориво? И... малко е завишен разхода за 110-120 без климатик. Аз на газ падам под 8 (към 7.60) при същите условия.

--------------------------------------
тише едешь - хрен приедешь!
шутник!

Zafo_84
25-07-2012, 23:00
Това на какво гориво? И... малко е завишен разхода за 110-120 без климатик. Аз на газ падам под 8 (към 7.60) при същите условия.



На Газ,но аз съм с обикновенна газова и със спортен филтър че ми спука кутията и сега предстои смяна,купил съм я но нямам време да я сменя !!!!

а и днес бях на диагностика и имах грешка на ламбдата и дебитомера ми е почти мъртвец а е много скъп,доволно за сега че се бях качил без клима на 11 12/100,до 15 с климата!!!

ivailo rachev
26-07-2012, 08:12
То с тези грешки може би не можеш да усетиш разлика във вървенето със старите свещи и с тези.

Zafo_84
31-07-2012, 17:09
Темата нещо замря та реших да я съживя малко,та след изтриването на грешките и след смяна на дебитомер,и големите свещи на БРИСК ЗА ГАЗ съм много доволен как се държи колата,разхода осезаемо спадна и сега варира между 8,8.5,9/100 зависи от скороста и климата колко е жега така че за 20 лв свещи си реших проблема,ако някой иска съдействие да каже ще дам телефона на момчето в магазина и да се разбирате за изпращане,засега толкова сега отделям средства и за малките свещи !!! :go: :go: :go: :go: :go: :go: :go: :go: :go:

ivailo rachev
31-07-2012, 17:13
Еее добре е щом се държи добре с тези свещи,а може ли да кажеш на каква цена са малките свещи.

BillyBoy`
31-07-2012, 18:11
Малки не правят.

Zafo_84
31-07-2012, 18:26
Малки не правят.

Има и малки но не са специализирани за газ ами мисля че бяха по 14,15 лв. платинени!!!

ivailo rachev
09-08-2012, 14:03
Здравейте колеги,тук в Габрово има склад на вносителите на Бриск "магазин Леонардо" и преди малко питах за свещи за КуВе-то.Големите са на цена 2.65лв. за клиент,а малките са 8.20лв. за клиент.Моделите им са големи: DR15LDC ,малки A14YS.

ivailo rachev
13-08-2012, 19:55
Здравейте колеги,нека споделя мнение от слагането на Бриск.Днес мислех да сменя само големите,но по стечение на обстоятелсвата смених и малките.Първо малко трудно запали,първия път изгасна и след второто запалване си заработи нормално.Като я подкарах разликата не беше никак малка,с тези свещи се държи много добре,но като гледам старите може да са надхвърлили 80 000км.Цените на свещите ги написах в горния пост.

Zafo_84
14-08-2012, 19:35
Браво браво но тези цени са много добри,ама си заслужава да ги сменяш през 10к с маслото и за 100к пак няма да стигне6 350 лв за нжк

ivailo rachev
14-08-2012, 20:11
Браво браво но тези цени са много добри,ама си заслужава да ги сменяш през 10к с маслото и за 100к пак няма да стигне6 350 лв за нжк
:mrgreen: Прав си,колкото изкарат.Цените са такива,понеже те са си вносители,питах в един магазин наш клиент(понеже ние не предлагаме Бриск),колко ще ми излезят тези свещи и ми заявиха цена от 4,50лв. големите(аз ги взех на 2.65) и 12лв. малките(8.20лв.) и това ,че ми слага отстъпка иначе са по-скъпи,а в Леонардо ги взех без отстъпки:bionic: Фирмата има склад в Пловдив и в София.Някой ако желае помощ при закупуването на свещи съм насреща :-P

BillyBoy`
14-08-2012, 23:07
Аз ще желая само че малко по нататък преди да почне зимата,само че първо ще проверя за тях във Ауто-Хита във Пловдив дали ще ги имат във наличност.Та въпроса ми е друг-големите свещи които си сложил едно полюсни ли са или двуполюсни ?

ivailo rachev
15-08-2012, 08:14
Амиии в Ауто Хит не си прави труда да проверяваш защото аз работя там и марката Бриск не я предлагаме,да не би да говориш за Авто Хит(това е друга фирма).Иначе големите свещи,на които съм пуснал модела са двуполюсни и се водят Екстра,а има платинени за газ и са еднополюсни.Малките обаче не са иридиеви,но са с някакъв изтънен електрод и са еднополюсни,а на кутийката има нарисувана каска и пише RACING.

BillyBoy`
15-08-2012, 09:11
Грешка Авто Хит исках да кажа.:).

ivailo rachev
15-08-2012, 12:32
Така може:punk: Обаче гледай цени да не се прекараш като мен както ми казаха цени уж с отстъпка пък излизат с 2лв. повече от вносителя без отстъпки.Е аз не се прекарах взех си евтините все пак съм от Габрово:BIGsmile:

milodada
17-08-2012, 14:30
Искам да попитам, аз съм от София и от къде мога да си купя от тези свещи?
И имат ли и от малките и от големите на тази марка Бриск?
Благодаря предварително :notworthy:

BillyBoy`
17-08-2012, 17:01
Искам да попитам, аз съм от София и от къде мога да си купя от тези свещи?
И имат ли и от малките и от големите на тази марка Бриск?
Благодаря предварително :notworthy:Хаиде прочети темата и ще разбереш.

ivailo rachev
17-08-2012, 18:17
Хаиде прочети темата и ще разбереш.
+1

Прочети по-нагоре,има им и моделите,цените и мястото от където можеш да си ги закупиш.

rijko
29-08-2012, 10:26
Аз пък давам +1 на Бриска, онзи ден си сложих 8 нови бриска незнам си какви рейсингови цена 72лв . Даже строших една нова малка докато я стяхаше Маджед :) хихихи . Но ме кефят все пак една истинска свещ каквато трябва да бъде е 32 паунда. Толкова колкото 8-те ми на колата.

Majed_146
02-09-2012, 11:13
Не знам какво стана, но едвам ги затягах. случвало ми се преди с една НЖК малка! за това съм доста леден като ги стягам-с много внимание го правя този процес...:angry1:

Ама Валката е късметлия :)

поздрав

D22DJ
03-09-2012, 14:31
И аз счупих едната от малките /Бриск Силвър/, даже не беше дошъл момента за достягане и ключа ми олекна в ръката. Имах късмет да не падне парче в цилиндъра и отвих резбата от свеща с голяма отвертка звезда.
Иначе, с тези свещи /Бриск Силвър/, ми изчезна придърпването на газ в ниските обороти/едва доловимо беше, но мен ме дразнеше/, и има една идея повече сила колата в ниските обороти.
Разхода ми е същият.
Незнам дали те са причината, защото правих и едни други интервенций по колата, но сутрешното глъхнене първите 1-2мин. изчезна.

Колата е тази от подписа.

Zafo_84
03-09-2012, 23:45
Аз като ви казвам вие не ми вярвахте,доколкото до колегите от Перник истинския Бриск е в магазин Седмото небе!!!

i.ganchev.ganchev
04-09-2012, 00:36
И аз счупих едната от малките /Бриск Силвър/, даже не беше дошъл момента за достягане и ключа ми олекна в ръката. Имах късмет да не падне парче в цилиндъра и отвих резбата от свеща с голяма отвертка звезда.
Иначе, с тези свещи /Бриск Силвър/, ми изчезна придърпването на газ в ниските обороти/едва доловимо беше, но мен ме дразнеше/, и има една идея повече сила колата в ниските обороти.
Разхода ми е същият.
Незнам дали те са причината, защото правих и едни други интервенций по колата, но сутрешното глъхнене първите 1-2мин. изчезна.

Колата е тази от подписа.

Е кажи и за другите интервенции дето си правил... щот едва ли сутрешното глъхнене се е оправило от Бриск-а.

D22DJ
04-09-2012, 08:32
Аз като ви казвам вие не ми вярвахте,доколкото до колегите от Перник истинския Бриск е в магазин Седмото небе!!!
За кое не сме вярвали? Незнам Ноката от Седмото небе от къде ги поръчва, аз ги взех от Леонардо в Габрово.

---------- Post added at 08:32 ---------- Previous post was at 08:27 ----------


Е кажи и за другите интервенции дето си правил... щот едва ли сутрешното глъхнене се е оправило от Бриск-а.


Свещите, почистване на кабелите с контактен спрей, мога да Ви го снимам ако искате, не е от този масовият който се продава по магазините. На мен и четрите бубини са ми напукани, направих опит за някаква изолация от моя страна с една лента, подобна на тази с която се изолират кабели, доста дебела и разтеглива - незнам как се казва точно, мога и нея да снимам. Между другото, пробвах да я запаля съз запалка - е няма шанс :)
И последното, изпръсках един CRC AIR MAF CLEANER, за да съм сигурен, че дебитомера ако не друго е чист :) Мисля, че от това най-голям ефект имаше плюс свещите.

:rockon:

nikolchoni
04-09-2012, 09:41
Свещите, почистване на кабелите с контактен спрей, мога да Ви го снимам ако искате, не е от този масовият който се продава по магазините. На мен и четрите бубини са ми напукани, направих опит за някаква изолация от моя страна с една лента, подобна на тази с която се изолират кабели, доста дебела и разтеглива - незнам как се казва точно, мога и нея да снимам. Между другото, пробвах да я запаля съз запалка - е няма шанс :)
И последното, изпръсках един CRC AIR MAF CLEANER, за да съм сигурен, че дебитомера ако не друго е чист :) Мисля, че от това най-голям ефект имаше плюс свещите.

:rockon:

Снимай, снимай, аз на газ такива проблеми нямам, ама на бензин пръцка, глъхне, забива муцуни и темподобни. Давай да видим какво си направил и ние да облажим :) иначе евала на колегата ЗАФО, че издаде името на магазина в Перник, скоро като дойде време и аз да сменям свещи ще се изстрелям директно там.

D22DJ
04-09-2012, 11:43
Тези дни ще ги наснимам, поне при мен тези неща пооправиха ситуацията доста, може и на някой друг колега да му помогнат.

kolev
04-09-2012, 15:43
с една лента, подобна на тази с която се изолират кабели, доста дебела и разтеглива - незнам как се казва точно, мога и нея да снимам.
бишоп

D22DJ
04-09-2012, 22:35
Бишоп - върши ли работа за подобни неща?

D22DJ
10-09-2012, 11:44
Ето и снимките:

http://www.picvalley.net/u/2590/18749902357785041421347266638otvhbZsOHkcG5aIxF61A_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2590/18749902357785041421347266638otvhbZsOHkcG5aIxF61A. JPG)


http://www.picvalley.net/u/2629/143243276811562906781347266659m93xENaVFZqKW05i5nAE _m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2629/143243276811562906781347266659m93xENaVFZqKW05i5nAE .JPG)

sers
26-05-2013, 14:56
Къде се намира магазинът на бриск .

D22DJ
27-05-2013, 10:19
Аз поръчах от тук :www.leonardo-bg.com
пращат с Еконт.

Makarona
27-05-2013, 11:17
Дензо на 5 лв... Да не е някоя ментуша.

Дензо от Китай за моята кола бройката на дензо е 35 лева не 5 пак и досега не съм чувал дензо за 5 лева :bouncing_smiley:

kolev
27-05-2013, 11:27
да бе, ама има. даже за боксерите са малко под 5лв. това е крайна цена към клиент от магазин без отстъпка уж оригинални.

mordohy
27-05-2013, 16:51
Комплекта Денсо за боксера е 10 лева!:pokey:

kolev
27-05-2013, 17:26
така е и при повечето автомобили, ама дай да не ги дразним хората :Tease:

alonso83
21-10-2013, 12:42
Видях темата за БРИСК и искам да споделя мнение.Преди година имах една Е36 318IS нямах доста стотинки в себе си и трябваше да сменям свещи.Скочих до магазина срещу блока ми и продавача такава лекция ми опъна за тях че просто нямаше начин да не си взема тях.То не бяха че са страхотни невероятни как дензо,нджика и бош са пълни буклуци и как неговия мерцедес работил с тях и даже не помни кога ги е взел.Та взех си ги аз сложих ги но......то не беше проблем с палене,баварката работаше на каквито цилиндри и беше кев изобщо ахнах и след 300км просто ги свалих и ги изхвърлих.Та от скоро съм с алфа 146 боксер и стария собственик бил сложил същите свещи преди месец два и ми каза че нещо колата не работила както трябва закарах я да я погледнат и просто проблема беше от свещите сега съм с Дензо верно ментаци са 5.70 бройката ама колата мисля че работи много добре.Та мнението ми за БРИСК не ги препоръчвам,аз съм разочарован .

pe60
21-10-2013, 19:32
Видях темата за БРИСК и искам да споделя мнение.Преди година имах една Е36 318IS нямах доста стотинки в себе си и трябваше да сменям свещи.Скочих до магазина срещу блока ми и продавача такава лекция ми опъна за тях че просто нямаше начин да не си взема тях.То не бяха че са страхотни невероятни как дензо,нджика и бош са пълни буклуци и как неговия мерцедес работил с тях и даже не помни кога ги е взел.Та взех си ги аз сложих ги но......то не беше проблем с палене,баварката работаше на каквито цилиндри и беше кев изобщо ахнах и след 300км просто ги свалих и ги изхвърлих.Та от скоро съм с алфа 146 боксер и стария собственик бил сложил същите свещи преди месец два и ми каза че нещо колата не работила както трябва закарах я да я погледнат и просто проблема беше от свещите сега съм с Дензо верно ментаци са 5.70 бройката ама колата мисля че работи много добре.Та мнението ми за БРИСК не ги препоръчвам,аз съм разочарован .

Ако не си взел точните свещи за дадения мотор и не си регулирал разстоянието,какво се учудваш.
Аз пък имам около 20 хил. с Бриск и съм доволен.Разхода леко спадна и мотора ускорява много по добре.
Комплекта 72 лева- големи DR15YP платинени и малки A14YS silver racing. Като пробег ги дават два пъти плюс, което ще рече,че поне 50 хил. км. трябва да се изкара с тях.

D22DJ
24-10-2013, 00:15
Една година и 20-25000 км. някъде, все още са на мотора. Проблеми с тях засега не.

mordohy
01-11-2013, 18:40
Сега виждам темата и ще кажа каквото знам по нея.
Бриск имат доста технологии от около 15 години, но нямат достатъчно мощности. За това и не са особено разпространени у нас. Говоря за по-високите класове.
Колкото и невероятно да звучи, Бриск си имат и менте.
Ментето беше с по-светла книга на опаковката, както и с различен шрифт.
Ментето е толкова груба имитация, че просто не работи.
За оригинала едни твърдят, че е Магнет-Марели, други Бош, а аз все си мисля, че чехите са си направили собствени разработки.
Преди две години съм слагал Бриск на три коли и за сега не са се оплакали от свещи.


Гледайте, какви простотии съм писал!:blush:
Днеска просто имах малко време и взех , че си обърнах внимание на колата, че започна да не върви добре.
Разбирате, че бях със свещи Бриск.
Първата беше в перфектно състояние, други две със спукан изолатор и ясно се виждаше, че са изпускали компресия, а четвъртата си беше с откровено счупен изолатор. Как изобщо е работила колата не ми е ясно.
Няколко магазина в Сандански ми излезнаха със селски номера, писна ми и се наврях в Кауфланд. Взех си едни белгийски Шампион, както уверява етикета и след съответните майки се родих!
Та ако перефразирам ония култов филм от осемдесетте- никога вече Бриск!

kolev
02-11-2013, 10:52
ти пак от трън та на глог с тия шампиони.
слагаш денсо или нжк по каталог и не се занимаваш с глупости.

mordohy
03-11-2013, 18:25
ти пак от трън та на глог с тия шампиони.
слагаш денсо или нжк по каталог и не се занимаваш с глупости.

Ами в Сандански не се въдеха в 20 30 вечерта!:pp:

dimitar_vd62
03-11-2013, 19:44
ти пак от трън та на глог с тия шампиони.
слагаш денсо или нжк по каталог и не се занимаваш с глупости.

Анджък.

гадмръсна
04-11-2013, 10:44
Аз карам 2.0ts с големи свещи бриск и малки шампион, вече година и половина съм с тези свещи и засега съм доволен а съм и с АГУ. Преди месец ги преглеждах все още се като нови, по спомен цената на 8-те беше около 35 лв.

kolev
04-11-2013, 13:00
харесва ти цената, а не свещите. оригинално препоръчаните са толкова скъпи защото са с платинени електроди и удължен пробег.
ако карах тс и исках да сложа евтини свещи, щях да походя по следния начин:

голяма свещ нжк BKR6EKPA , което означава

BK- ф14мм, ключ 16мм
R- вграден резистор
6- топлинно число
Е- 19мм дълбочина на резбата
К- 2 електрода
Р- платиниев електрод
А- специален дизайн ?!?

би следвало да се замени с обикновена по нжк
BKR6EK - два електрода - 8лв.
BKR6E - един електрод - 7лв

или денсо
K20TXR - два електрода - 8лв
K20PR-U - един електрод - 4лв

с малката е по-сложно щото е моторджийска свещ.
по нжк PMR7A
където

P- платиниева
M- ф10мм,дълбочина на резбата 19мм, ключ 16мм
R- вграден резистор
7- топлинно число
А- специален дизайн

би следвало да се замени с обикновена нжк
CR7E - 14лв
или денсо
U22ESR-N - 12лв

може също ngk cr7ek - два електрода - 19лв

по този начин свещите трябва да се сменят на 20-30 хиляди, а може и повече да изкарат. така как е ;)

flipz
05-11-2013, 11:36
Само NGK и оригинални от ebay.co.uk От там директно можеш да си ги купиш от производителя. Аз лично случайно преди година си купих na търг за 10 лири 4 броя платинум = 25лв. Малките си купих на редовна цена по 6 лири бройката = към 80 лв беше.
Тези бриск,мриск, разни шампиони са голям компромис. Или директно от вносителя, а най- добре от производителя.

Ето в каталога на бриск дават моята 1.6 16V TS за 110kw а тя е 88kw дори в каталога си имат несъответствия.
http://www.brisk.biz/catalogue/spark-plugs-cars?znacka=1&model_rada=6&model=38&objem=28

* не се смятам за квалитет, лично мнение. исках в един магазин денсо .. а те ме препратиха към шампион, че били по- евтини. Хубаво но 50 лв дадох за 4 и то пълен боклук. 3-полюсни без никакво покритие на електрода. Колата пали по- трудно и глъхне.

гадмръсна
05-11-2013, 18:19
Само NGK и оригинални от ebay.co.uk От там директно можеш да си ги купиш от производителя. Аз лично случайно преди година си купих na търг за 10 лири 4 броя платинум = 25лв. Малките си купих на редовна цена по 6 лири бройката = към 80 лв беше.
Тези бриск,мриск, разни шампиони са голям компромис. Или директно от вносителя, а най- добре от производителя.

Ето в каталога на бриск дават моята 1.6 16V TS за 110kw а тя е 88kw дори в каталога си имат несъответствия.
http://www.brisk.biz/catalogue/spark-plugs-cars?znacka=1&model_rada=6&model=38&objem=28

* не се смятам за квалитет, лично мнение. исках в един магазин денсо .. а те ме препратиха към шампион, че били по- евтини. Хубаво но 50 лв дадох за 4 и то пълен боклук. 3-полюсни без никакво покритие на електрода. Колата пали по- трудно и глъхне.

В каталога на BRISK твоята 1.6 я дават 88kW а линка който си дал е за 2.0:spam_laser:

alonso83
28-11-2013, 17:22
Ето свещи за алфи на Дензо дано е полезно инфото
http://www.larkspeed.com/index.pl?c=DENSOALFA

mordohy
28-11-2013, 23:01
Ето свещи за алфи на Дензо дано е полезно инфото
http://www.larkspeed.com/index.pl?c=DENSOALFA

Благодаря, колега!
При 1.7 не съм имал проблеми със свещите, понеже не се налага особено да я настъпвам, за да върви!
Обаче сега съм с 1.4 мотор и редовно се кара по магистралите над 5 000 об/мин.
Това определено не спомага за използуването на бюджетни свещи.
С Бриск вървеше много добре, до като не я качих на магистрално каране в южната ни съседка. Просто се сцепиха.
Сега Шампиона и на него нещо му става:dyrvo_v_kenefa:
Единствените, които са държали са Лоджи, но пък те се работят отвратително със запалване на Марелли!
Баси и романа написах!:machinegunner:

mordohy
13-04-2020, 16:41
Благодаря, колега!
При 1.7 не съм имал проблеми със свещите, понеже не се налага особено да я настъпвам, за да върви!
Обаче сега съм с 1.4 мотор и редовно се кара по магистралите над 5 000 об/мин.
Това определено не спомага за използуването на бюджетни свещи.
С Бриск вървеше много добре, до като не я качих на магистрално каране в южната ни съседка. Просто се сцепиха.
Сега Шампиона и на него нещо му става:dyrvo_v_kenefa:
Единствените, които са държали са Лоджи, но пък те се работят отвратително със запалване на Марелли!
Баси и романа написах!:machinegunner:



Някой нещо ново?! За ТС питам.

ivo_red
13-04-2020, 17:22
Слагай NGK. Няма да съжаляваш!

flipz
13-04-2020, 18:03
Най- добрите свещи са NGK platinum
Карах с такива 120к и продадох колата с тях. След мен имат още около 15к
Поради нужда от обслужване на LPG системата колата беше започнала да прекъсва и ги смениха, но не знам в какво състояние са били при смяната.
Никога не бих ползвал друга марка на бензинов автомобил.

mordohy
17-04-2020, 21:53
Имам си баджанак в САЩ. Докара ми комплект свеши Големите НЖК и малките Денсо и са го гледали с уважение: Вашият баджанак кара Ферари?! :) Та сега пак ще го тормозя. После ръка или нещо друго ще целувам не се знае. :) Важното е свещи да има. Тия от САЩ нямат нищо общо от ибей или али баба

flipz
17-04-2020, 22:32
Тия от САЩ нямат нищо общо от ибей или али баба
Само да допълня, че производителят NGK продава свещи в ebay.co.uk т.е. тези в USA ще са същите.
дъщерни дружества
NGK Spark Plug Europe GmbH
NGK Spark Plug (UK) LTD.
NGK Spark Plugs (U.S.A.), inc.
Възможно най- добрите свещи в света.
Denso .. менсо, шампиони, много имат да се учат.

Класиране в моя подкрепа:
https://www.ranker.com/list/best-spark-plug-brands/ranker-cars
https://motorday.com/best-spark-plugs/

dhtj
18-04-2020, 01:58
Вече 30к км чукнах на денсо иридиум големи свещи, скоро ги гледах и не им личи никакво износване, колата си върви супер и се реже хубаво.
Оригиналните платинени нгк ги махнах на над 100к км и до последно работеше добре мотора.
Бошове имах от предния собственик на 20-30к км които се бяха изяли вече, не ги препоръчвам.

Murderer
18-04-2020, 20:36
Подкрепям на 100% за "енджикато"+1..,боша пълен боклук-сутринта студ.старт крайното гърне паткаше и смърдеше на суров бенз.,а с НЖК няма веч ядове :)