PDA

View Full Version : проблем със светещ/ несветещ датчик на ABS



bobi_kvo
19-07-2012, 12:31
Здравейте на всички, от няколко дни сутрин когато се качвам в колата ми свети лампата на таблото за ABS-а и съответно и не сработва ABS-a.... обаче вечер когато си тръгвам от работа няма и следа от какъвто и да е проблем всичко си работи коректно. Та въпроса ми е на какво може да се дължи проблема, предполагам (може и да съм далеч от истината ) че цялата мизерия може да идва от лош контакт.Съвет за решение на проблема или да си ходя направо на диагностика :doctor: . Благодаря предварително на всички.

b_angelov
19-07-2012, 13:50
Здравейте на всички, от няколко дни сутрин когато се качвам в колата ми свети лампата на таблото за ABS-а и съответно и не сработва ABS-a.... обаче вечер когато си тръгвам от работа няма и следа от какъвто и да е проблем всичко си работи коректно. Та въпроса ми е на какво може да се дължи проблема, предполагам (може и да съм далеч от истината ) че цялата мизерия може да идва от лош контакт.Съвет за решение на проблема или да си ходя направо на диагностика :doctor: . Благодаря предварително на всички.

Aдашче, започни от най-лесното - лош контакт или наводнение в буксите на 4-те датчика. Ако не се оправи - вероятно някой датчик прави проблем. Хваща се лесно с диагностика кой е.
По-сложни причини може да са от лош контакт на буксата на централата или недай си боже заминаваща си такава.:?

asennikolov84
02-08-2012, 20:51
Здравей колега,аз имах същият проблем ,излезе друго-компютъра на abs...диагностика задължително...

b_angelov
03-08-2012, 15:16
Адаш, от морски фиести остана ли ти време да се поизцапаш малко с колата :)

Galof
04-08-2012, 15:32
И аз имах подобен и без да го вода на лекар проследих жицата и видях че едно место ми се е закъсала

bobi_kvo
06-08-2012, 10:08
Адаш, от морски фиести остана ли ти време да се поизцапаш малко с колата :)

ооох тези фиести ... липсват малко ... но остана време и за колата, та по темата оказа се лоша връзка на датчика, за момента всичко е спокойно и работи адекватно размина се само с почистване :)

ps.Бобка в края на месеца сме пак на фиести :)