PDA

View Full Version : Въпрос относно хидравлична рейка



gocktherock
20-07-2012, 15:24
Здравейте, имам един въпрос. Вчера ми смениха хидравличната рейка на колата. Предишната капеше и ми се налагаше да сипвам масло през определено време. Сега изглежда с новата всичко е ок, но волана ми е много по-твърд отколкото със старата. Преди нямах проблем с едно плъзване на ръката да го въртя, сега ми е доста по-трудно. Питах майстора това, което ми обясни беше, че с новата рейка сега имало по-голямо налягане и затова бил по-твърд волана. Та въпроса ми е, така ли е или има въпреки всичко някакви тънкости, защото преди се чувствах по-добре с по-мекия волан

didod
20-07-2012, 15:36
Хм, май всички ремонтирани рейки се 'втвърдяват'...

gocktherock
21-07-2012, 14:19
Ок, мерси :)

didod
21-07-2012, 15:13
Поне връща ли се волана сам като го пуснеш след завой? Че някои и това не правят...

alfaracer
24-07-2012, 22:53
Аз не вярвавам ,че при правилно работещите рейки волана е твърд.Мойта рейка , я смених защото течеше ,с такава от моргата, сега волана е по-лек.А следващия път като протече, направо ще си сложа механична, сигурен съм че от Lancia Thema и от fiat croma ще пасне.

gocktherock
26-07-2012, 01:30
И аз от това, което съм чел знам, че трябва да е по-лек, с предишната си беше идеален в това отношение, сега е по-трудно с него, но не чак толкова, че да не може съвсем да се върти. Ще я караме така, освен ако не знаете някой пиниз дали е възможен да поомекне, но то пък ако знаех какво е точно щях и сам да го оправя

alfa_romeo_164
27-10-2013, 17:50
Здравейте колеги относно рейката дали има някой който сам си я е свалял и е слагал нова защото и на мене ми тече и тропа доста свалих си рейка от една друга алфа но мотора и беше свален и беше много лесно да сваля рейката и сега се чудя как да сваля моята за да сложа тази ако има някой запознат да помага или поне да ми кажете какви пари ще ми вземат ако я закарам в сервиз :) благодаря ви

Scrapera
27-10-2013, 19:01
Около 100лв е смяната в сервиз. Според мен си струва да се дадат, стига да се кой да свърши работата качествено. Малко мисия-невъзможна, поне това сочи моя опит с авто-сервизите.

alfa_romeo_164
27-10-2013, 21:21
Ами значи трябва да си търся някой който наистина е специализирал смяната на рейка

Scrapera
27-10-2013, 21:37
Не, просто някой поне малко грамотен и кадърен.