PDA

View Full Version : Лична молба за помощ - изгубена чанта



SnowJammer
23-07-2012, 20:50
Здравейте колеги,

Не съм сигурен дали тук е мястото, където трябва да отправя такава молба, моля, преместете поста ми на правилното място ако съм сбъркал. Благодаря предварително.

Вчера, 22/07/2012, в района на БауХаус, съпругата ми си забрави чантата на един стол. Собственик на червена Алфа Ромео, модел 146, който е бил в района със съпругата и детето си са я намерили. На видеото ясно виждам как те вземат чантата и я носят. Предполагам, че са тръгнали да я оставят в полицията, но още не са успели да стигнат дотам. Предполагам също така, че от неистовите ми позвънявания и на двата телефона са им паднали батериите, поради което и след 10-тата минута телефоните престанаха да отговарят. Предполагам и че той и семейството му не са имали време да препишат телефонния номер, от който се обаждах, затова и не са ми позвънили досега. Прикачвам и негова снимка, ако случайно не е член на форума, а се познавате.

Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете да се свържа с този човек, за да ни върне притежанието - два телефона, лични и фирмени документи, печат (парите в портфейла може да ги задържат). Без съмнение, ще бъде и възнаграден за доброто дело.

Ето моят телефон:
+359 886 737 512

С уважение,
SnowJammer

Satanism
24-07-2012, 12:57
знае ли се номера на Алфата?

bager
24-07-2012, 15:49
Много неприятна ситуация. Искрено се надявам, човека да намери начин да върне чантата. Ако има навъртащ се наоколо модератор е добре темата да отиде в "общи приказки", за да се види от повече хора.

Liminat
24-07-2012, 17:13
знае ли се номера на Алфата?
E то ако се знаеше номера, има си и други органи за съдействие за такива ситуации. Ъъъъ... да се надяваме, че колегата спешно е трябвало да смени носачи попътно към близкото РПУ, а не е направил излагацията да си "подвий края" нанякъде...

Satanism
24-07-2012, 17:51
E то ако се знаеше номера, има си и други органи за съдействие за такива ситуации. Ъъъъ... да се надяваме, че колегата спешно е трябвало да смени носачи попътно към близкото РПУ, а не е направил излагацията да си "подвий края" нанякъде...

След като се знае колата....

Liminat
24-07-2012, 17:54
След като се знае колата....
Явно само цвета и марката, като гледам снимката, тия камери май никаква работа не вършат, много е размазана. А и тия, на които не им идва наум, че може циганията да е пред камери, май нямат навика да седят във форум и пред компютри.

SnowJammer
24-07-2012, 19:38
Здравейте отново, колеги.

Благодаря на всеки един за коментарите.

За съжаление не успяхме да изчистим изображенията до степен, която да позволява извличането на регистрационния номер засега. Продължавам да търся онлайн софтуер за по-добро извличане на тази информация точно от видео (има методи от 1997, които разчитат на различията на кадрите и правят карти на изображенията с математически матрици, дано са се развили повече за 15-тина години).

Качих всичките материали, с които разполагам онлайн. Всяка помощ, която бихте оказали ще е неоценима.

Благодаря ви.

Ето и материалите:
Снимки:
http://plus.google.com/u/0/photos/102892127649594553769/albums/5768769932624754081?hl=en (https://plus.google.com/u/0/photos/102892127649594553769/albums/5768769932624754081?hl=en)

Видеа:

http://www.youtube.com/channel/UCsTZ_wz_jPyMizcqxlJs2OA

В първото (chanta vyn) в минута 3:30 се вижда как човекът излиза, отива до колата си и тръгва.
В chanta vhod, chanta vhod 2 и chanta izhod се вижда човекът със семейството си и разглеждането на съдържанието на чантата.
В alfa chervena се вижда и колата, като тръгва и взема обратен завой, за да тръгне в посока надлез "Надежда"

Благодаря още веднъж,
SnowJammer

Liminat
24-07-2012, 20:16
Не знам защо алфата не ми прилича на 156, може и да греша?
Не е лоша идея да пуснете записите и в други форуми, види ли го някой, който го познава, неминуемо ще го разпознае по походка, силует и т.н. тая ъъъъ.... атлетична фигура е знаменателна.

SnowJammer
24-07-2012, 20:20
Напълно е възможно да греша, познанията ми са доста... близки до нула :( Сравних я с изображения в Google и затова предположих, че е модел 156...

Благодаря, ще ги постна и по останалите форуми. Дано...

Поздрави,
SnowJammer

pooh
24-07-2012, 20:23
...

SnowJammer
24-07-2012, 20:27
Благодаря! Редактирам оригиналния пост.

pokata
25-07-2012, 14:17
В посоката на където завива няма ли някакви бензиностанции или камери от КАТ, от където да може да се извлече по-точно номера на колата за съответния ден и час ?

SnowJammer
27-07-2012, 20:15
Благодарим на всички за съдействието.

Най-вече на един човек, който ако пожелае, ще пише сам(-а). Дължим му/й голяма почерпка.

Материалите ги изтривам, защото вече си свършиха работата.

Още веднъж:

Благодарим!

Поздрави,
SnowJammer

Satanism
27-07-2012, 20:17
Да беше казал какво е станало и как сте се оправили, колега :)

SnowJammer
27-07-2012, 23:23
Здравейте,

Надявам се ще ме извините, че не търся някаква сензация. Tова, което исках беше да си върнем имуществото и то се случи.

В няколко реда ще се опитам да разкажа какво се случи дотолкова, доколкото това би могло (надявам се) да помогне на някой, изпаднал в подобно положение:

Оказа се, че човекът, присвоил чантата на съпругата ми е направил впечатление на колега, който се свърза с нас и ни го посочи като възможност. Ужасно много благодарим на този колега. Съпругата ми беше виждала хората, взели чантата й лично - на нея пък нещо друго й беше направило впечатление у тях докато още бяхме в магазина. С нея отидохме в посочения район в опит да видим дали става дума за точно този човек. За наш късмет се оказа, че човекът в същото време беше отвън, така че успяхме да го видим и познаем. Също така, в района имаше една-единствена червена алфа ромео 146, с което предположихме, че е неговата. Тази сутрин отидохме в полицията за пореден път и казахме на следователя, че имаме информация, която може да помогне вещите ни да бъдат намерени по-скоро. Ако не те - поне присвоителят, така че да можем да тръгнем по някакви дири. Следователят ни оказа изключително съдействие и ни показа снимка на собственика на автомобила, за да го разпознаем. За щастие автомобилът беше регистриран на името на лицето и вече с още по-голяма сигурност знаехме, че това е когото търсим. Следователят го посети днес, при което господинът беше поканен да донесе вещите в управлението. В същото време бяхме повикани и ние и си ги разпознахме. Поне някои от тях - липсваха известна сума пари, както и гражданската отговорност и талонът за ГТП на колата на съпругата ми, но основното е, че все пак си върнахме по-важните документи и телефоните, в които имаше материали от лична стойност. С липсващите неща можем да се примирим и така оттеглихме искове спрямо човека.

Това е. Според някои може да сме сбъркали, че не сме искали от извършителя да ни върне всичко, че не сме искали да бъде наказан, че точно защото на такива като него им се разминава толкова леко държавата ни е на такъв хал, и т.н. Ние смятаме, че не е необходимо на лошото да се отвръща с лошо. Според нас, хората могат все пак да се замислят и да бъдат по-добри.

Дано.

С уважение,
SnowJammer

mimouzunov
28-07-2012, 00:10
След като чета всичко се чудя що за наглост е това!? Да вземеш на някои чантата а след това да се правиш на циганин и вместо да я върнеш да изпростяваш дотам че дори и да я върнеш да го направиш с непълното и съдаржание...

digitalundgrd
28-07-2012, 23:54
Оказа се, че човекът, присвоил чантата на съпругата ми е направил впечатление на колега, който се свърза с нас и ни го посочи като възможност. Ужасно много благодарим на този колега. Съпругата ми беше виждала хората, взели чантата й лично - на нея пък нещо друго й беше направило впечатление у тях докато още бяхме в магазина. С нея отидохме в посочения район в опит да видим дали става дума за точно този човек. За наш късмет се оказа, че човекът в същото време беше отвън, така че успяхме да го видим и познаем. Също така, в района имаше една-единствена червена алфа ромео 146, с което предположихме, че е неговата. Тази сутрин отидохме в полицията за пореден път и казахме на следователя, че имаме информация, която може да помогне вещите ни да бъдат намерени по-скоро. Ако не те - поне присвоителят, така че да можем да тръгнем по някакви дири. Следователят ни оказа изключително съдействие и ни показа снимка на собственика на автомобила, за да го разпознаем. За щастие автомобилът беше регистриран на името на лицето и вече с още по-голяма сигурност знаехме, че това е когото търсим. Следователят го посети днес, при което господинът беше поканен да донесе вещите в управлението. В същото време бяхме повикани и ние и си ги разпознахме. Поне някои от тях - липсваха известна сума пари, както и гражданската отговорност и талонът за ГТП на колата на съпругата ми, но основното е, че все пак си върнахме по-важните документи и телефоните, в които имаше материали от лична стойност. С липсващите неща можем да се примирим и така оттеглихме искове спрямо човека.





С уважение,
SnowJammer

Колега радвам се, че накрая случая се разреши във ваша полза, но имам въпрос. Понеже ми се случва да посещавам въпросния магазин та ми стана интересно... От написаното си вадя изводите, че въпросното "лице" с червената Алфа е "редовен посетител" на магазина и основната му дейност там е да "намира" разни вещи на случайни хора като после има "навика" да не ги връща :pimp: Правилно ли съм разбрал? Или просто е било съвпадение, че колата и лицето взело чантата се подвизава в района около магазина?

Или казано с думи прости - да се пазим ли от този наш колега "алфаджия" :)

SnowJammer
29-07-2012, 15:07
Предполагам, че е било съвпадение, а не редовно да следи там. Не съм сигурен и дали е редовен посетител... Аз лично няма да спра да посещавам магазина заради такава случка :) Просто ще бъдем предпазливи да не си забравяме вещите.

Поздрави,
SnowJammer

aav
01-08-2012, 19:48
Здравейте,

....
Това е. Според някои може да сме сбъркали, че не сме искали от извършителя да ни върне всичко, че не сме искали да бъде наказан, че точно защото на такива като него им се разминава толкова леко държавата ни е на такъв хал, и т.н. Ние смятаме, че не е необходимо на лошото да се отвръща с лошо. Според нас, хората могат все пак да се замислят и да бъдат по-добри.

Дано.

С уважение,
SnowJammer

SnowJammer, като сте разлаяли кучетата си вършете работата до края. Поведенито ти е подигравка с тези, които са помогнали да си върнете забравените вещи. Твойта постъпка не е доброта, а е лицемерие.

Alfajtdm
05-08-2012, 02:27
zdraveite skoro shte vzimam knishka i sum privurjenik na Alfa Romeo iska 147 JTDm ako moje da mi kajete neshto za nadejnosta chul sum che motora e zdrav no imat problemi sus suediniteli i drugi raboti

Liminat
05-08-2012, 12:31
zdraveite skoro shte vzimam knishka i sum privurjenik na Alfa Romeo iska 147 JTDm ako moje da mi kajete neshto za nadejnosta chul sum che motora e zdrav no imat problemi sus suediniteli i drugi raboti
Ще бъдеш голям празник за алфа 147.

SnowJammer, като сте разлаяли кучетата си вършете работата до края. Поведенито ти е подигравка с тези, които са помогнали да си върнете забравените вещи. Твойта постъпка не е доброта, а е лицемерие.
А какво точно би могъл да направи? Упрекваш го, че не е достатъчно глупав, та да наеме адвокат, да остане без още едни пари и накрая да е в изходно положение?
Оня казва, че е намерил чантата в това състояние, в което я предава и върви се разправяй да чакаш от умрял кон писмо... Отделно глобите за загубени лични документи.

blackcat
16-11-2012, 09:59
е, важното че всичко е приключило ок за вас!
---------
Квартири (http://rento.bg), Наеми (http://rento.bg)