PDA

View Full Version : Грешки и размисли



mirchozo
26-07-2012, 22:29
Направо на въпроса, какво значат следните грешки и как да си решим проблема сами.
P0381, P0380, P0115 това по двг-то
OF - side airbag (passenger) това по еъреците
В Аутодата има някакви разяснения за тия грешки, но не ми стана ясно кой темп датчик се е скапал. За еърбега, това би трябвало да е страничния пасажерски еърбег, демек в седялката (мойта е 4ри бега), но какво може да се направи, гледах отдолу ама не се вижда никаква букса или нещо такова което би могло да се развали.

nicks1
26-07-2012, 22:50
Ето ти да четеш: http://engine-codes.com/

mirchozo
26-07-2012, 22:55
Ето ти да четеш: http://engine-codes.com/

колега, аз в аутодата гледам коя грешка каква е, но идеята е примерно темп датчик който излиза като грешка, къде се намира аджеба, този дето е на термостата ли, някъде на друго място ли стои, как да го проверим дали действа или има повредена ел.верига до него и т.н. и т.н. , демек сами да си разрешим някой дребни неща

NightRider
26-07-2012, 22:58
По-добре тук
http://www.permoveo.ltd.uk/tabid/122/OBD-Error-Code/P0380/Diagnostics/Alfa-Romeo/Default.aspx
Пише и как да си разрешиш проблема ... на английски

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:57 ----------


колега, аз в аутодата гледам коя грешка каква е, но идеята е примерно темп датчик който излиза като грешка, къде се намира аджеба, този дето е на термостата ли, някъде на друго място ли стои, как да го проверим дали действа или има повредена ел.верига до него и т.н. и т.н. , демек сами да си разрешим някой дребни неща
На термостата

Yavor
26-07-2012, 23:00
380,381 са кодове за грешки по подгрева - изгорели свещи и проблем с релето за подгрева.
0115 е проблем с датчика на температурата който е на термостата.
Виж един ли иамш или два. Ако са два - единия е за таблото, другия за ЕКУто. Ако е един - той е комбиниран.

NightRider
26-07-2012, 23:15
380,381 са кодове за грешки по подгрева - изгорели свещи и проблем с релето за подгрева.
0115 е проблем с датчика на температурата който е на термостата.
Виж един ли иамш или два. Ако са два - единия е за таблото, другия за ЕКУто. Ако е един - той е комбиниран.
Хм, я пак за първите две. Погледна ли сайта дето съм дал? Специално за Алфа е

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:02 ----------


Ето ти да четеш: http://engine-codes.com/
Тук някъде да има за Алфа? Или само си драскаме

nicks1
26-07-2012, 23:30
Що? При различни марки грешките да не означават различни неща? Какво значение има марката?

И пак ще ти кажа, че говориш глупости: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=62080

NightRider
27-07-2012, 07:23
Що? При различни марки грешките да не означават различни неща? Какво значение има марката?

И пак ще ти кажа, че говориш глупости: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=62080
Не ми показвай форуми, те не са критерии. Ако всички кодове за всички марки бяха абсолютно еднакви нямаше да има грешки по модели

mirchozo
27-07-2012, 12:48
Колеги, нека не разводняваме темата, която може да бъде полезна и за другите. Въздържайте се от излишни коментари, защото повечето теми се превръщат в
някакви глупави спорове и после се заключват. Който има проблем с някаква грешка, да пише в тази тема, където може да я изкоментираме докато решим "какво е, що е". Бладаря ви!!!

NightRider
27-07-2012, 14:32
Колеги, нека не разводняваме темата, която може да бъде полезна и за другите. Въздържайте се от излишни коментари, защото повечето теми се превръщат в
някакви глупави спорове и после се заключват. Който има проблем с някаква грешка, да пише в тази тема, където може да я изкоментираме докато решим "какво е, що е". Бладаря ви!!!
Аз съм ти дал сайт за грешките на Алфа

nicks1
27-07-2012, 19:06
В темата от Фиат форума, много добре е обяснено от какво излиза Р0380 и как да си решиш проблема.

mirchozo
28-07-2012, 09:09
В темата от Фиат форума, много добре е обяснено от какво излиза Р0380 и как да си решиш проблема.

може ли линкче ако ти е налесно, че пиша от телефона и е голяма мъка, ако не аз довечера ще си го намеря

Yavor
28-07-2012, 14:14
Хм, я пак за първите две. Погледна ли сайта дето съм дал? Специално за Алфа е

Райдърче, не ми е ясно, тъп ли си, или просто си седмак и затова такива грешки...

Понякога имам чувството че пишеш нещо само за да си пръв със съвета и вярно казваш полезни неща, а после почваш да се осираш ...

Виж, прикачил съм скрииншот точно от сайта даден от тебе! Явно някой не внимава!

Но P0380, P0381 са си грешки по веригата на подгрева при всички фиатски ЕКУ-та.

Yavor
28-07-2012, 14:20
може ли линкче ако ти е налесно, че пиша от телефона и е голяма мъка, ако не аз довечера ще си го намеря


Симптоми:
Изписване на въпросната грешка след запалване и мигане на реотанчето на таблото.


Възможни причини:
- изгоряла/и свещ/и
- изгорял предпазител на релето на свещите
- дефектирал GLOW CONTROL UNIT (реле за подгрев)
- прекъснати кабели/лош контакт

Решението:

1. Проверка на свещите.

Сваляте кората на двигателя (за по-лесно)

http://prikachi.com/images/353/2421353H.jpg

На ограденото място се намира въпросното реле, предлагам да го свалите, за да работите по-лесно.
Отдолу има 2 куплунга - един с 4 пинов и един 6 пинов (този ни трябва).

Взимате един уред и мерите 4те свещи.
http://prikachi.com/images/474/2409474V.jpg


http://prikachi.com/images/357/2421357j.jpg

Pin 1 (YELLOW) = Cylinder 4
Pin 2 (BLACK) = Cylinder 3
Pin 3 (GREEN} = Cylinder 2
Pin 4 (RED) = Cylinder 1

Съпротвлението на свещите е около 1 Ohm (1-1.1)
Свещите могат да се премерят директно, като се разкачи конектора (лулата), но ако на куплунга дадат правилното съпротивление, значи кабелите са изрядни.
Проверете конекторите на свещите за окиси и замърсявания, ако някоя свещ не даде съпротивление, преди да побегнете към магазина.


2. Проверка на предпазителя.
Много често изгаря един 50А предпазител.

http://prikachi.com/images/362/2421362y.jpg

3. Проверка на glow control unit - това беше проблема при мен.
Този unit е реле с интегрална схема за времезаскъснение, който следи и температурата и определя glow и afterglow времето.

Обикновено пъпката на релето е единия от проблемите, а другите - са дефектирали елементи или студени спойки (конкретно при мен).

http://prikachi.com/images/500/2409500Z.jpg

Компонента има вход, изход и 12в.
След като се отвори (капсаловано е, отваряте както прецените за добре), проверявате за студени спойки и ако няма такива, може да се върже само управляващия сноп кабели и да се види при подаване на контакт дали самото реле работи.

Ако пъпката контактува, както трябва, хващате уреда и проверявате останалите елементи - диоди, 1 транзистор и въпросния интеграл.

http://prikachi.com/images/372/2421372v.jpg

http://prikachi.com/images/370/2421370K.jpg

http://prikachi.com/images/371/2421371a.jpg


НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ !
Веднъж записана грешка P0380 иска чистене, в противен случай ще изписва preheat fault !
НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ ! НОТА БЕНЕ !


--------------
Огромни благодарности на колегата iakvvu (главния виновник за тази тема :) ) , за отделеното време в тези жеги !

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

Копнах цялата тема, надявам се Емзо няма да ме бие много!
Държа да подчертая че той е автора, не аз!

NightRider
28-07-2012, 15:50
Райдърче, не ми е ясно, тъп ли си, или просто си седмак и затова такива грешки...

Понякога имам чувството че пишеш нещо само за да си пръв със съвета и вярно казваш полезни неща, а после почваш да се осираш ...

Виж, прикачил съм скрииншот точно от сайта даден от тебе! Явно някой не внимава!

Но P0380, P0381 са си грешки по веригата на подгрева при всички фиатски ЕКУ-та.
Не знам дали съм тъп, не съм седмак и се въздържай от квалификации преди да прочетеш цялото:
What does this mean?

OBD Code P0380refers to
The optical sensor provides a high resolution signal to the Powertrain Control Module (PCM) by counting pulses on the sensor disk located in the injection pump. The high resolution is one of the most important inputs by the PCM for fuel control and timing. This test monitors the number of high resolution pulses which have been missed (not detected). It's based on a comparison between the number of pulses that were detected since the last pump cam pulse and the number of the pulses that should have occurred. There are approximately 64 high resolution pulses for every cam pulse.
Symptoms

Possible sumptoms of OBD code P0380
- Engine Light ON (or Service Engine Soon Warning Light)
Causes

Possible causes of OBD code P0380
- Open or short in the optical sensor circuit - Optical sensor connector - Damaged optical sensor - Damaged PCM or ECM The Error code is generally activated on detection of the following conditions: Some high resolution pulses are missing from the optical sensor to the PCM
Possible Solutions

- If damage, repair optical sensor circuit - Replaced optical sensor - Replaced PCM or ECM

Но ми писна от надути всезнайковци.
И ако беше подгревна свещ трябваше да му свети "бобината" след запалване за около 15сек., нали?

haljscho
28-07-2012, 16:59
Цвятко МОЛАТИ СА ЛАААА....
Форума е за взаимопомощ а не за разправииииии.....:surrender:

Мирчозо, най-вероятно имаш изгоряла свещ, провери си и предпазителя, да няма нещо нагоряло...
Емзо го е обяснил подробно и нагледно.....

За грешката за температурата, я кажи как ти загрява колата!
Най-вероятно си за термостат, но само гадая. Ако е нов внос.:devil2:
Тая кола нова ли ти е, преди май имаше бензинка?

Yavor
28-07-2012, 18:34
Райдърче, пак погледни!
За кой оптичен сензор става дума бря?
Недей ми поства преписани неща, които нищо не ти говорят, моля те!
И кой е казал че ламбата му е светнала от тази грешка? Очевидно е от грешката за температурния дачик. А най вероятно му мига и реотана, щом има такива грешки.
Недей спори, моля те!
Вземи откачи на твоята алфа подгревните свещи от релето, запали и после се логни с ФЕС - твърдиш че можеш, и виж коя грешка е запаметена!


Я дай пак - тва за кой ОПТИЧЕН сензор говорим??? :) :) :)
Ще ме скъсаш от смях!

mirchozo
28-07-2012, 19:15
За грешката за температурата, я кажи как ти загрява колата!
Най-вероятно си за термостат, но само гадая. Ако е нов внос.:devil2:
Тая кола нова ли ти е, преди май имаше бензинка?

Днес смених датчика за темп. и си дойде на мястото. Иначе тая кола ми е от неколко дни, вярно е че преди имах туйн спарк. Другото което забелязах е че при малко по спортно каране светва чек лампата и гасне. Излиза грешка P0191 FUEL RAILL PRESSURE (2)

NightRider
28-07-2012, 20:20
Днес смених датчика за темп. и си дойде на мястото. Иначе тая кола ми е от неколко дни, вярно е че преди имах туйн спарк. Другото което забелязах е че при малко по спортно каране светва чек лампата и гасне. Излиза грешка P0191 FUEL RAILL PRESSURE (2)
За да изчистим нещата - като дадеш контакт загасва ли ти бобинката на километража, показваща подгряване, бързо или продължава да свети още известно време?

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:19 ----------


Райдърче, пак погледни!
За кой оптичен сензор става дума бря?
Недей ми поства преписани неща, които нищо не ти говорят, моля те!
И кой е казал че ламбата му е светнала от тази грешка? Очевидно е от грешката за температурния дачик. А най вероятно му мига и реотана, щом има такива грешки.
Недей спори, моля те!
Вземи откачи на твоята алфа подгревните свещи от релето, запали и после се логни с ФЕС - твърдиш че можеш, и виж коя грешка е запаметена!


Я дай пак - тва за кой ОПТИЧЕН сензор говорим??? :) :) :)
Ще ме скъсаш от смях!Виж, не искам да споря - просто показвам какво пише в сайта. За другото мисля, че вече зададох точния въпрос

mirchozo
28-07-2012, 20:36
За да изчистим нещата - като дадеш контакт загасва ли ти бобинката на километража, показваща подгряване, бързо или продължава да свети още известно време?


Ами нищо не свети на километража, по простата причина че километража е от бензинова кола, имам и дизеловия на който му треперела стрелката на скоростомера(според думите не предишня собственик), ще го лекувам някакси. Грешките P0380 0381 останаха с изключение на тази за температурния датчик, съответно перките не се включват при даване на контакт както преди да го сменя. Ще им дойде реда, те реално не пречат на работата на двг, по ме притеснява тази грешка P0191.

NightRider
28-07-2012, 20:39
Ами нищо не свети на километража, по простата причина че километража е от бензинова кола, имам и дизеловия на който му треперела стрелката на скоростомера(според думите не предишня собственик), ще го лекувам някакси. Грешките P0380 0381 останаха с изключение на тази за температурния датчик, съответно перките не се включват при даване на контакт както преди да го сменя. Ще им дойде реда, те реално не пречат на работата на двг, по ме притеснява тази грешка P0191.
Ами използвай ФЕС - той ще ти покаже

mirchozo
28-07-2012, 20:50
Ами използвай ФЕС - той ще ти покаже

Е ползвам де, нали писах че грешките останаха с изключение на тази за температурния датчик.
Реално по колата в момента има следните грешки:
по двигателя: P0381 P0380 P0191
по абс: OD-rear LH speed sensor in OC. демек заден ляв датчик, след изчистване се активира дори и без да е в движение от което съдя че датчика не работи или няма връзка до него. Махнах задната лява гума с мисълта че може буксата да се ебава, но букса изобюо нямаше, кабела влиза в купето, явно ще се търси по веригата.
по айрбеците: OF-side airbag (passenger), това би трябвало да е страничния еърбег който е в облегалката на пасажера. Огледах буксата под седялката, нищо видимо като проблем. Буксата е с 3 кабелчета, сещам се че се слагаше някакво съпротивление което да имитира еърбега ама с каква стойност и на кои кабелчета точно беше?

пс Това е всичко което излиза на този етап, лека по лека ще се отстраняват нещата и ще се пише в тази тема. Ако греша за нещо, моля коментирайте го.

haljscho
28-07-2012, 21:17
Буксата на АБС-а се намира под задния стоп под мокета.
А за грешката Р0191 провери как е налягането в рейла с ФЕС....

NightRider
28-07-2012, 21:19
Е ползвам де, нали писах че грешките останаха с изключение на тази за температурния датчик.
Реално по колата в момента има следните грешки:
по двигателя: P0381 P0380 P0191
по абс: OD-rear LH speed sensor in OC. демек заден ляв датчик, след изчистване се активира дори и без да е в движение от което съдя че датчика не работи или няма връзка до него. Махнах задната лява гума с мисълта че може буксата да се ебава, но букса изобюо нямаше, кабела влиза в купето, явно ще се търси по веригата.
по айрбеците: OF-side airbag (passenger), това би трябвало да е страничния еърбег който е в облегалката на пасажера. Огледах буксата под седялката, нищо видимо като проблем. Буксата е с 3 кабелчета, сещам се че се слагаше някакво съпротивление което да имитира еърбега ама с каква стойност и на кои кабелчета точно беше?

пс Това е всичко което излиза на този етап, лека по лека ще се отстраняват нещата и ще се пише в тази тема. Ако греша за нещо, моля коментирайте го.Куплунга за еърбега го почисти с контакт клинър

mirchozo
28-07-2012, 21:42
Буксата на АБС-а се намира под задния стоп под мокета.
А за грешката Р0191 провери как е налягането в рейла с ФЕС....

в какви граници трябва да е, графика ли трябва да пусна за да го меря в различни обороти

RUSEV-BGR
28-07-2012, 22:05
Утре щи кажа кво има бе......нали ще има среща!

NightRider
28-07-2012, 22:12
в какви граници трябва да е, графика ли трябва да пусна за да го меря в различни оборотиАми маркирай двете - цел и достигнато в графичен режим

mirchozo
28-07-2012, 22:19
Утре щи кажа кво има бе......нали ще има среща!

е тва е приказка,
после ще пиша какво е станало

NightRider
28-07-2012, 22:32
е тва е приказка,
после ще пиша какво е станалоМи той това ще направи, дето ти написах

mirchozo
29-07-2012, 11:46
всичко клони към регулатора за високо налягане, ще се търси нов или втора употреба, някакви идеи колко струва тая пущина

пс относно другите грешки, там нещата горе долу са ясни

mirchozo
29-07-2012, 20:29
да попитам за тоя регулатор, само един модел ли има, всмисъл помпите само на Бош ли са или има и на Делфи, ако е така регулатора един и същ ли е за двата модела

NightRider
29-07-2012, 20:43
да попитам за тоя регулатор, само един модел ли има, всмисъл помпите само на Бош ли са или има и на Делфи, ако е така регулатора един и същ ли е за двата модела
Виж в EPER или тук:
http://www.bosch-automotive-catalog.com/public/catalog/products?lgRedirect=true&country=BG&lg=bg&wti_ecat_changeCountry=1

mirchozo
02-08-2012, 22:15
Преди малко тествах с регулатор от 2,4 (100%работещ), оказа се положението е същото, при няколко настъпвания колата забива и изписва пак тази грешка. Явно не е от регулатора, щото веднага сложихме моя на 2,4-ката (между другото тя е и чипосана на около 180кс), нямаше никакви проблеми и си вървеше нормално, без забивки и грешки. С колега на срещата следихме всички стойности, каза че всичко е в норми, налягането стои стабилно без колебания на празен ход, върви си много добре (ако е дюза би трябвало и да пуши и да не върви), но явно и регулатора ми си работи. Между другото, датчика който е боднат на горивната рейка за какво служи, температурата на горивото ли мери или налягането? Някакви други идеи колеги???

RUSEV-BGR
02-08-2012, 22:41
Ела в събота в сервиза да тестваме дюзи-и още няколко неща!!!

haljscho
02-08-2012, 22:42
И той е за налягане, пробвайте и него да замените...
И все пак да попитам, с ква нафта караш?

mirchozo
02-08-2012, 22:58
Ела в събота в сервиза да тестваме дюзи-и още няколко неща!!!

На работа съм събота, ако мога да се откача по някое време ще ти звънна.

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:55 ----------


И той е за налягане, пробвайте и него да замените...
И все пак да попитам, с ква нафта караш?

охоо, значи утре вечер той ще е наред, така и така трябва да си върнем пак регулаторите обратно, щото аз сега карам с неговия, пък той с моя :))
относно нафтата, де да я знам каква е, не е от тия ви-пауър ли както там се водят, 20л обикновен дизел от Екото наливах последно

Ilko Ivanov
02-08-2012, 23:10
Не разбрах като сте я качвали на диагностика налягането ниско ли е или високо, когато запише грешка? Кога записва грешка за налягане, при нормално каране, при сериозно натоварване или при спускане без "газ" на скорост?
Това за пушене и невървене от дюза - трябва да е доста зле за да го прави...
Отначало само причуква (като аванс на бензинка) при натоварване.

mirchozo
02-08-2012, 23:22
Не разбрах като сте я качвали на диагностика налягането ниско ли е или високо, когато запише грешка? Кога записва грешка за налягане, при нормално каране, при сериозно натоварване или при спускане без "газ" на скорост?
Това за пушене и невървене от дюза - трябва да е доста зле за да го прави...
Отначало само причуква (като аванс на бензинка) при натоварване.

Налягането излизаше високо, грешката я записва когато я изрежа на първа после на 2ра, някъде около 4500 оброта. Интересното което забелязвам е че примерно не съм я ръчкал, тръгвам от място, първа с много газ, после втора, трета..., няма проблем, след малко пак така и веднага се появава грешка, т.е. от първия път невинаги записва грешката. При нормално каране няма никакви ядове, при пускане по инерция също, мърка си мотора. Причукване не съм забелязал досега.

Ilko Ivanov
03-08-2012, 00:15
От къде е внос? Питам, щото ако е от Италия често си идват с ремап и има някакъв шанс и от него да е, 2-3 пъти ми се е случвало. Това вече трябва някой дето има представа да го свали и види. Дори и да не е от самия софт, дефекта по-лесно се проявява на "чипосана" кола.
Наистина ще трябва да гледате в графичен режим искано и реално налягане в рейла.
Иначе може да е от датчика дето е на рейката, от запушени или разложени маркучи на излишно гориво (не само тези на дюзите), може и от самата помпа.
Това само с компютърна диагностика, мисля че няма да го хванете...

mirchozo
03-08-2012, 19:16
Четох едно мнение преди време на един уважаван и доказал се колега (да не му казвам името сега), та реално ако маркучите на излишната нафта имат проблем, то той ще се прояви на празен ход тъй като тогава потока излишно гориво е най-голям, при форсиране на мотора излишно гориво почти липсва, а проблема се проявява точно тогава. Утре вечер ще пробвам с датчика на рейла, възможно е да не дава коректни стойности и да лъже компа и оттам да включва авариен режим. Логически може и да са дюзи, ако не хвърлят достатъчно, а помпата помпи нормално, възможно е да се появи налягане, но защо регулатора не задейства, всъшност въпросния регулатор кой го включва и какъв му е точно принципа на работа?

пс От Италия е мисля, поне така каза тоя дето я взех от него.

oem
04-08-2012, 01:30
Колко стига налягането? И колко е исканото налягане във високите? Регулатора си го команда ЕКУ по може да се кажат: предварително зададени стойности.

Mury
04-08-2012, 08:38
Аз искам пък да попитам,какъв е дюти сайкълът на регулатора,колко процента е на празен ход и колко на пълна газ/в момента който записва грешка/ :wow::wow::wow:

mirchozo
08-09-2012, 09:50
Ново двайсе, майка ми както си карала колата и изгаснала в движение. Повече не могли да я запалят. Записаните грешки са Р1673 и Р1320. Някакви идеи колеги, най напред ще почна от проверка на зацепването на ангренажния ремък, ако там е ок какво следва, предплагам някой от датчиците....

NightRider
08-09-2012, 10:39
Ново двайсе, майка ми както си карала колата и изгаснала в движение. Повече не могли да я запалят. Записаните грешки са Р1673 и Р1320. Някакви идеи колеги, най напред ще почна от проверка на зацепването на ангренажния ремък, ако там е ок какво следва, предплагам някой от датчиците....
A с коя програма ги прочете? Що не си качиш един мултискан? И безплатната версия ти върши работа

mirchozo
08-09-2012, 11:14
с фиат еку скан

NightRider
08-09-2012, 12:24
с фиат еку скан
А там няма ли описание на грешките? Защото в описанията на ползваните грешки от Фиат тези двете ги няма, но във втория ги има:
P1673 Voltage condition 1:
http://wiki.answers.com/Q/An_alternator_generating_a_different_value_of_volt age_also_may_not_be_exactly_in_phase_with_the_powe r_line_but_one_condition_must_be_met_in_order_for_ it_to_deliver_power._What_is_that_condition
P1320 Synchronise Pulse/RPM - датчик на колянов вал

mirchozo
08-09-2012, 15:32
То е малко сложно в момента, понеже съм в болницата и реално нямам достъп до колата, едвам по телефона уредих да я закачат с цел да ми кажат какви са грешките, та идеята е да събера малко инфо за възможните причини и вероятности.
Не съм сменял ангренажния комплект все още (макар че е в багажника, но не остана време поради по-сериозните проблеми на дневен ред), та едната вероятност е да прехвърлил зъб, другата засега е да се е преебал някой датчик. Реално колата е угаснала в движение без да е зорена или нещо от сорта. Гледам че Р1673 е свързана с напрежението, може би защото акумулатора е паднал почти тотално. Ще кача снимката която ми пратиха, първите две грешки не ги смятам за проблем все още и нямат нужда от коментар.

Mury
09-09-2012, 22:09
То е малко сложно в момента, понеже съм в болницата и реално нямам достъп до колата, едвам по телефона уредих да я закачат с цел да ми кажат какви са грешките, та идеята е да събера малко инфо за възможните причини и вероятности.
Не съм сменял ангренажния комплект все още (макар че е в багажника, но не остана време поради по-сериозните проблеми на дневен ред), та едната вероятност е да прехвърлил зъб, другата засега е да се е преебал някой датчик. Реално колата е угаснала в движение без да е зорена или нещо от сорта. Гледам че Р1673 е свързана с напрежението, може би защото акумулатора е паднал почти тотално. Ще кача снимката която ми пратиха, първите две грешки не ги смятам за проблем все още и нямат нужда от коментар.

P 1673 е доста неприятна грешка,не е проблем в акумулатора,а проблем в кондензатора за дюзите,ако не може да се изтрие и колата продължава да не пали,ще запали само след ремонт или смяна на ЕКУ-то.............Закачете колата с ФЕС и намерете като параметър Injector capacitor voltage,трябва докато въртиш на стартер да е 70-80 волта,ако не е така или вдига толкова и после пада,значи колата е за ремонт или смяна на ЕКУ. :rtfm::rtfm::rtfm:Първите 2 грешки може да са свързани с падналия акумулатор,последната може да се запише,ако сте въртяли много да я палите и не е запалила....................

mirchozo
10-09-2012, 19:11
Хмм, утре ще я закачам да видя какво става. Доколкото ми обясниха, изтрили са грешките и след опит за запалване всички се появяват отново (това при слаб акумулатор). А да речем че екуто е проблемно, как се процдира оттук нататък, слага се друго и готово....(надали е толкова просто предполагам).

RUSEV-BGR
10-09-2012, 19:26
Твойто може да се ремонтира!

Mury
10-09-2012, 22:52
Хмм, утре ще я закачам да видя какво става. Доколкото ми обясниха, изтрили са грешките и след опит за запалване всички се появяват отново (това при слаб акумулатор). А да речем че екуто е проблемно, как се процдира оттук нататък, слага се друго и готово....(надали е толкова просто предполагам).

Kaзах ти вече,или смяна или ремонт,звиси кое излезе по-евтино :paddle::paddle::paddle:

mirchozo
12-09-2012, 22:07
екуто ходи да му баят и вече колата си върви нормално и с чисто новички ремъци и ролки
специални благодарности на колегата РУСЕВ-БГР, пак имам да черпя

Mury
12-09-2012, 22:19
екуто ходи да му баят и вече колата си върви нормално и с чисто новички ремъци и ролки
специални благодарности на колегата РУСЕВ-БГР, пак имам да черпя

Ще черпиш я........:dance::dance::dance::dance:

mirchozo
22-11-2012, 21:57
Грешка Р0380, що е то?
Като дам контакт, за около секунда светва подгревната лампа ма километража, след което като запаля почва да мига за около 15-20сек. Мерих свещите, всички са здрави, около 1ом съпротивление дават. Релето включва свещите, но само за около 1секунда, колкото време свети и подгревната лампа. Пробвах да извадя буксата на температурния датчик, тогава при подаване на контакт подгревната лампа свети доста по-дълго време, но пък влиза в авариен режим и пуска перката на радиатора.
Та така...., температурния датчик ли е за смяна и има ли различни модели? Има ли вероятност да са объркани кабелите на букста му, понеже се е прецакала някога и някой майстор я е побългарявал. Ако може някой да погледне кой цвят къде стои.

mirchozo
08-05-2013, 23:09
Днес смених релето за подгрева с работещо, свещите са замерени директно на буксата (1-1.1ома) и работят при подавана на + от акумолатора, до релето си отива 12волта на захранващия кабел. Датчика за външна температура отчита коректно, датчика на термостата също е сменен.
Други идеи колеги? Грешката е 0380

mirchozo
14-09-2013, 21:33
p1238
Знаете ли нещо за въпросната грешка колеги ?
Не я откривам в аутодата, става дума за колата от подписа.

oem
14-09-2013, 21:40
Проблем с входящия въздух. Вероятно ЕГР :)

ecotronic
14-09-2013, 21:42
p1238
Знаете ли нещо за въпросната грешка колеги ?
Не я откривам в аутодата, става дума за колата от подписа.

Проблем с количеството въздух.
Вероятна причина - лошо работещ (замърсен) EGR клапан.

mirchozo
14-09-2013, 21:52
p1238 air quantity 2 е цялото име на грешката
въпросния егр вероятно ще се затапи в най-скоро време, ще трябва ли и софтуерна намеса за целта

mirchozo
14-01-2015, 20:35
Има ли нещо общо между тези грешки. Появяват се предимно ако я подгоня с всичката газ на около 50-60градуса.
P0101
P1238
P0238