PDA

View Full Version : Реалистично ли е?



hristo2201
01-08-2012, 07:29
Здравейте,

С приятелката ми мислим да си купуваме Алфа Роемо и като видяхме 146-ца направо се влюбихме в нея :)

След едно сравнително дълго проучване, което направихме се спряхме на бензинов двигател 1.4 или 1.6 Twin Spark. Също така желаем да има и газова уредба, че с цената на горивата положението е страшно :)
Общо взето си търсим автомобил, който да ни осигури комфорт и стабилност на пътя и да е на добра цена и си мисля, че Алфа Ромео 146 се вписва в нашите виждания.

Та реално ли е да си мисля, че за около 2000 лв. покупна цена и още около 1000 лв. за ремонт ще можем да си намерим добра 146-ца. Цените, които написах изключват наличието на АГУ :)

stelt
01-08-2012, 08:43
Да,реалистично е, но трябва много добре да си отваряш очите. Колите от този модел вече надхвърлиха 10 години и повечето са доста амортизирани. Със сигурност може обаче да намериш запазен екземпляр.

Majed_146
01-08-2012, 10:14
1000 лв за алфа 146 1,4 1,6 ТС :screwy: това трябва да е курник, или някой много закъсал, поне 1500лв :-P

като знам че дадох 5000лв преди 4 години за моята:small_cry: Направо ми се къса сърцето сега !

Поздрави

stelt
01-08-2012, 10:25
1000 лв за алфа 146 1,4 1,6 ТС :screwy: това трябва да е курник, или някой много закъсал, поне 1500лв :-P

като знам че дадох 5000лв преди 4 години за моята:small_cry: Направо ми се къса сърцето сега !

Поздрави


Не четеш добре, човека казва 2000 лв за покупка и още 1000 лв за постягване.

igeorgiev82
01-08-2012, 11:51
Стъбилност има,но комфорт не търси в този модел точно.Ниска е и вози като каруца,но като влезеш в завой:metal:

Majed_146
01-08-2012, 17:10
Не четеш добре, човека казва 2000 лв за покупка и още 1000 лв за постягване.

оо извинете, останах с впечатление че 2000 лв общо, от които 1000лв за ремонт :(

code
01-08-2012, 17:30
Здравейте,

С приятелката ми мислим да си купуваме Алфа Роемо и като видяхме 146-ца направо се влюбихме в нея :)

След едно сравнително дълго проучване, което направихме се спряхме на бензинов двигател 1.4 или 1.6 Twin Spark. Също така желаем да има и газова уредба, че с цената на горивата положението е страшно :)
Общо взето си търсим автомобил, който да ни осигури комфорт и стабилност на пътя и да е на добра цена и си мисля, че Алфа Ромео 146 се вписва в нашите виждания.

Та реално ли е да си мисля, че за около 2000 лв. покупна цена и още около 1000 лв. за ремонт ще можем да си намерим добра 146-ца. Цените, които написах изключват наличието на АГУ :)
Моят съвет е като си вземеш колата да и смениш веднага ангренажен комплект + водна помпа, масло и филтри, другите работи ги прави само, ако са някакви неотложни като не пропуснеш да попиташ на 2-3 места за цени. 1000 лева могат да се похарчат за ремонти и бързо и бавно, и удачно и неудачно ;)

tqnbtb
01-08-2012, 18:15
за тия пари ще си намериш перфектна 146-ца така като гледам цените напоследък ..

митака-пловдив
01-08-2012, 18:32
Колегата ако има интерес ще му покажа моята 146,на която единствените забележки са;жулната броня долу на бронята от бордюр и ...... ми това е.

hristo2201
01-08-2012, 23:12
Колегата ако има интерес ще му покажа моята 146,на която единствените забележки са;жулната броня долу на бронята от бордюр и ...... ми това е.

Покажи ми я на снимка и дай повече подробности за колата :)

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:09 ----------

Благодаря на всички, които се включиха и ми дадоха насоки :)

Но остава отворен въпроса - газ или дизел?
Кое е по икономичното гориво за 146-ца според вас?

Едно е сигурно, че ще търсим кола произведена след 99г.

forza_italia
01-08-2012, 23:34
Моят съвет е да си вземеш 1.9 ЖТД , който определено е по разумния избор. ТС-а дали 1.4 или 1.6 ще те разори,скъпа подръжка ,висок разход и доста капризчета дето няма да ти харесат повярвай ми. Поздрави и успех в търсенето.

tqnbtb
01-08-2012, 23:44
според мен дизела е по добрият избор в твоя случай .. газта винаги излиза най-евтино от всичко ;)

Majed_146
02-08-2012, 03:04
въпреки, че карам на газ и излиза най евтино като разход на гориво, си вземи Дизел ама да е JTD , не ти трябва тази бъркотия с бензин газ :calc:
поздрави!

_power_
02-08-2012, 03:43
+1 Diesel:popesmiley:

ivailo rachev
02-08-2012, 08:01
Аз бих дал още един глас за дизел,то щом ще е след 99г. ще е ЖТД там поддръжката е по-евтина от туин спарка.

Tonimir
02-08-2012, 08:37
Или JTD 1.9 или 2-ка Twin Spark!

П.С: 2-ката си е 2-ка! :-P
П.С: JTD е с по-евтина подръжка!

badmadafaka
02-08-2012, 08:40
Половината дето препоръчвате дизел сте карали само туйнспарк, ама айде... :cheers:
Купи си тая, която като седнеш в нея тя ти каже, че е твоята... Така се купува Алфа Ромео... :magic:

didkoldihno
02-08-2012, 08:51
приятел със сигорност за около 2500 ще намериш нещо добро прочетах мненията на всички въпрос на вкус несъм съгласен с колегите че дизела е по добър вариянт и по ефтина подръжка съвета ми е поне двигател 1.6 аз карам с такава колата от подписа и съм предоволен като имам колата от 4 години и за тези години най серизното нещо което съм сменял освен стандартните масла и филтри, е дебитомер (120лв).комфорт има но не е толкова напред колата е по спортна и вози твърдо но като цяло е много стабилна машина успех с търсенето и несе подлъгвай от няколко човека който са ти казали вземи това вземи онова
п.с накой каза че преди 4 години е взел своята алфа за 5 бона,така е и аз съм от тоя клуб не съжелявам но годините минават и цената пада яко поздрави!

code
02-08-2012, 08:55
Бензин/газ е по-голям кеф и по-евтино, с дизела ще си едни 1000лв назад всяка година само от разликата в цените на горивата ;)

Tonimir
02-08-2012, 09:06
Половината дето препоръчвате дизел сте карали само туйнспарк, ама айде... :cheers:
Купи си тая, която като седнеш в нея тя ти каже, че е твоята... Така се купува Алфа Ромео... :magic:
Е аз все още съм си див фен на бенз-а! :D
Но съм се возил в дизелки JTD. Прилично си върви, а и съдейки по другите колеги не е толкова капризен, колкото ТS.

Coyota
02-08-2012, 10:43
кой каза, че дизела гори малко...лично моята който каквото иска да си говори под 6 извън града не пада....вярвам като се качите на колите не карате с 90....а това коя кола е по евтина за поддръжка....какъвто ти е късмета....има неща който просто си се развалят и не можеш да кажеш дали ще издържи още ден или година....въпрос на късмет.
Както колега каза....качваш се и ако колата ти каже "аз съм твоята кола" взимаш я и газ ;)

stelt
02-08-2012, 10:54
Само да вметна, че в градски условия разходите за дизел на 100 км. са с около 10 лв. повече от разходите за пропан-бутан.
Според мен ако колата се кара главно градско - бензиновия мотор е за предпочитане.

badmadafaka
02-08-2012, 11:47
Искам да кажа, че разликата не е чак толкова голяма, защото веднага 10 човека скачат да кажат как жетедето е супер и т.н., а на повечето информацията им е от четене на форума как жетедето харчи 4/100 и върви 2 пъти повече от туйнспарка... :pig:
Всеки от двигателите си има предимства и недостатъци. Тези, които имат повече опит знаят, че от туйнспарковете, както правилно е казал поета, "двойката си е двойка", ама като ще и се слага газ дали има чак такова значение..?
Щом целта е икономия, по-ефективно от здрав бензинов двигател с хубав, качествено монтиран ГИ няма. Метана го изключвам, защото "носи" други недостатъци...

На "феновете" на жетедето ще им кажа само да помислят над следното: този "невероятно здрав, икономичен и издръжлив" мотор има почти всички части на бензиновия + още един куп "скъпи" и трошливи неща, които могат да дадат фира и да ти побелее косата от тях... Един нов регулатор на ГНП (който е фира на повечето жетедета) струва повече от комплект "Денсо" за ТС примерно... ;)

Не казвам, че дизела е по-лош избор, казвам да не вярваме на всичко прочетено в един сектантски форум...
Последното го написах заради тия, дето ще почнат да ми вадят статистиката колко 159-ки са продадени с дизелови мотори и колко с бензинови... Човека не търси 159-ка. :handshake:

Според мен също драмата за избор между мотори на тази кола е единствено между 2.0 ТС и 1.9 ЖТД, но съдейки от начина, по който е попитал човека, мисля, че и всеки друг бензинов мотор от гамата ще му свърши работа, така че не е нужно да се концентрира върху търсене точно на даден мотор а по-скоро важното е да е като цяло в добро състояние колата... Иначе мислех да питам какво точно е било това "дълго проучване" след което сте избрали 1.4 ТС, ама реших, че няма смисъл... :lol_sign:

Satanism
02-08-2012, 11:58
Разликата между 1.6ТС на бензин и 1.9ЖТД е 3 литра градско и 1.5л извънградско....оттам нататък всеки си прави сметките

Между другото, Абар7а си даде 46-цата за 1200лв, а неговата беше много хубава :)

code
02-08-2012, 12:42
Не казвам, че дизела е по-лош избор, казвам да не вярваме на всичко прочетено в един сектантски форум...
Последното го написах заради тия, дето ще почнат да ми вадят статистиката колко 159-ки са продадени с дизелови мотори и колко с бензинови... Човека не търси 159-ка. :handshake:

Ами то единствената причина е, че на 159 JTS-а газ не го лови, иначе ако си бях намерил 1,8 140к.с. познай кога щях да си взема JTD - точно никога. Все пак JTD-то има някои предимства - по-малко преработки на заводското винаги е по-добре, зареждаш 3 пъти по-рядко(за една сериозна сума пари:wierdo:) и докога ще караме с бойлерите в багажника .. Навивам се сам такъв един .. . :wierdo:

ivailo rachev
02-08-2012, 15:50
Половината дето препоръчвате дизел сте карали само туйнспарк, ама айде... :cheers:
Купи си тая, която като седнеш в нея тя ти каже, че е твоята... Така се купува Алфа Ромео... :magic:


Много си прав,аз също така направих.Лично зимата оглеждах ЖТД-та и накрая се хвърлих на КуВе и грам не съжалявам за избора си,както каза колегата двойката си е двойка.

П.П.Карам само на бензин и предимно градско и от към разход съм доста по-доволен от Алфата отколкото на Предишната ми кола(Браво 1.6).Алфата ми гори да не казвам голяма дума,но едно два литра по-малко от Фиата,обаче рядко минава 3000 оборота.

Satanism
02-08-2012, 15:55
Смятай каква е била Бравата......

DMS
02-08-2012, 17:06
Дали разходите за гориво по-лесно се преживяват, от разходите за части? Публична тайна е, че 80% от темите тук се отнасят за мотори TS и Boxer. Двойката си е двойка - спор няма. Не съм имал, не съм се качвал дори, но Ви вярвам :) Още по-голяма тайна е, че повечето тук караме прогресивно застаряващи талиги! Колкото и да са стегнати - времето си лети. За мен бензиновите мотори са по-капризни. На колегата му гарантирам, че ако си вземе JTD и я кара предимно в града - лятото под 8/100 и зимата под 9/100 НЯМА да падне особено с натискане и климатик, като на всичкото отгоре зимата ще му е студено, ако пътува на къси дистанции. Хубавото е, че след дежурните подобрения мотора ОСЕЗАЕМО тръгва и всеки избор на двигател под 2.0TS ще му се струва неадекватен.

Силно му препоръчвам да вземе човек, който има опит по време на избора, а диагностиката е задължителна. Успех! :)

Satanism
02-08-2012, 17:20
Лятото с климата Софийско си правя 7чки с Маренгото 1.9жтд.....а не е като да не му давам газ.....тоест карам го само на газ :)

DMS
02-08-2012, 17:27
Алфите си харчат, чупят се по-лесно, но изглеждат добре и се карат със сърце! :static:

Majed_146
02-08-2012, 20:47
Половината дето препоръчвате дизел сте карали само туйнспарк, ама айде... :cheers:
Купи си тая, която като седнеш в нея тя ти каже, че е твоята... Така се купува Алфа Ромео... :magic:


Недей така колега, доста от нас са карали ЖТД, и да ти кажа 1,9 ЖТД е много кoрав мотор, няма да му мисля толкова дали ще роди или не ако го настъпя? А пък за разход, зависи от всеки как кара, едиснствената причина, която не препоръчвам на хората да си купуват алфа и в частност ТС, е че всеки ги сравнява с Голф и Астра. и никой не разбира че този мотор е сложен двигател не става да го караш с Приста ойл. и повечето са свикнали да дават за свеши не повече от 30-40 лв? как мислиш ако му каже; че свещи походящи за газ и бенз са около 180 лева ТС?! и като му кажеш вариатор и те гледа Умно! ам ремъци и ролки, които до скоро струваха колкото един голф 2 с газ :), и после и баси курниците! та както каза брат ми,

2.0 си е двойка за ценители
и 1,9 ЖТД си по евтина подръжка

поздрави!

tqnbtb
02-08-2012, 21:10
е то ако става дума що сравняваме 2ката с 1.9ЖТД ? нищо общо като вървеж не трябва ли по скоро да сравним 1.6 Т.С. със 1.9 жтд ? дето се вика по близки по коне са .. аз казах да зима дизел щото съм чувал че са мн корави НО само съм чувал .. не съм имал .. и Все пак в главата ми се води една статистика на много теми с коли които раждат и все т.с. ми се набива в главата 1 жтд нямам спомен да се е счупило близките 2 години

Zafo_84
02-08-2012, 21:44
Моят съвет е да си вземеш 1.9 ЖТД , който определено е по разумния избор. ТС-а дали 1.4 или 1.6 ще те разори,скъпа подръжка ,висок разход и доста капризчета дето няма да ти харесат повярвай ми. Поздрави и успех в търсенето.



:grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

+1 Diesel

badmadafaka
02-08-2012, 23:01
2.0 си е двойка за ценители
и 1,9 ЖТД си по евтина подръжка
Като цяло във форума преобладава мнението, че туйнспарк-а е боклук, който "ражда" (ти сам си казал причините много правилно), а жетедето е някаква икона, на която всички се кланят колко е здрав, корав, вървящ и т.н...
Изказването ми за това, че тия дето препоръчват дизел не са го карали беше по-скоро шеговито и визирах точно преобладаващото мнение във форума...
Без да искам да обидя никого, "нафтова печка" си купува човек, който кара спокойно и иска да кара милион километра евтино и спокойно, докато малка кола с голям бензинов мотор си купва такъв, дето "спокойното" му каране е да сменя предавки на 4500 оборота... 10+ години по-късно коя ли от двете (в началото почти еднакви) коли ще е по-голям скрап, ще ражда, ще се коти и т.н...? ;)

Пак казвам, нищо против нафтата нямам, просто ми изглежда леко тъпо, че толкова много се насажда това мнение колко велико е жетедето, че накрая хора с вървящи туйнспаркове почват да му робуват без дори да са карали такова... Тия дето само са ги возили в назобено, ремапнато жетеде и им се е сторило мега вървящото, нека питат собственика му в течение на една година какво му се налага да сменя по колата след "назобването"...

А в случая човека иска кола, която да му доставя кеф от карането (избрал е правилната марка) и да я кара евтино (а на газ е по-евтино отколкото на нафта)... Няма смисъл да се превръща темата в "туйнспарк vs жетеде"... :grandpa:

thecleaner
03-08-2012, 03:05
За ЖТД то мога да кажа, че по периферията няма нищо толкова стряскащо, освен както каза Иво един регулатор и помпа високо налягане, които могат да се вземат и втора злоупотреба защото са съвместими с 90% от ЖТД моторите. Турбото е евтино за 105 коня варианта а и доста рядко сдава багажа. Ангренажните и пистовите ролки и ремъци са на една цена с 1,6 ТСа. Мотора ако не си го счупиш сам, няма да те предаде в 95% от случайте. Разхода на масло ако няма течове е почти нулев.

За ТС а 1,4 ФЛ а мога да кажа на колегата да не го гледа изобщо. Това реално е най-скъпия за подръжка ТС. Дебитомера струва (по спомен) 500+лв., напоследък трошат скорости, а те са само за този модел и дори и втора ръка са 300 тина лева и трудно се намират. Колата си гори както и по силните ТС и :) За динамика ако е газифицирана забравяш, иииии.... просто за мен не си заслужава.

За ТС а 1,6 ФЛ положението с взаимно заменяемите части с останалите Алфи вече е търпимо, така че ако ще е бензинка това е по-добрия избор. Дебитомера струва на половина от на 1,4ката :)

За ТС а 2,0 ФЛ мога да кажа че е динамичен мотор, обслужването му е малко по-скъпо от всички останали и е също не лош избор. Но се замислете кой по чужбината си купува ТИ, и за какво го купува? Вероятността да си купиш такава кола в предродилни мъки е огромна.

Като цяло ТС мотора е склонен към похарчване на масло, което може да се окаже че мотора е за сегменти, който сам по себе си не е никак евтин ремонт. Не са малко и директно изтропалите бензинови двигатели.
Електрониката на нововнесен ТС обикновено отдавна е изминала житейския си път или поне голяма част от нея. Свещи, ламбда и дебитомер се купуват почти веднага щом ще се газифицира колата. Когато колата е с газ винаги ще има някое дребно или не дотам проблемче от рода на: Пали зле, харчи много, гръмна нещо си и разни такива. Хубаво е да се направи сметка когато се слага газта колко време ще се кара колата и какъв ще е приблизителния пробег годишно, защото за година две и да кажем 10 000км "кирията" е равна на нула.

Директно за карането, за мен ЖТД то е по приятно, все пак има турбинка, докато при ТС ниски обороти няма да има. На газчица и климатиче вече става малко тегаво да се кара в града, но всичко е до навик.

На ТС ка трябва да се минава много внимателно през дупки и бабуни че иначе се влиза в една темичка "Клуб картер", не че ЖТД то е застраховано от подобен Бг синдром но е доста по рядко срещано.

В заключение искам да кажа че аз лично съм за дизела.

П.С. Винаги има изключения, но както казва един приятел:" Като се познаваме какви сме късметлии...."

digitalundgrd
03-08-2012, 11:39
Преди две седмици като отивах към морето, специално проверих този мит за ТС и "раждането" като го заварих на едни постоянни 5000+ оборота от София до края на магистралата (Ямбол). Скоростта ми варираше между 160-210км/ч и 130 пред камерите ;). На прибиране карах една идея по-леко 160-180км/ч по магистралата...Всичкото това на пуснат постоянно климатроник и температура на въздуха около 32-35 градуса....Амиии прибра си ме без грижи и продължаваме да си се караме до ден днешен (надявам се и още дълго хехехе) ;) Само да припомня, че същия този мотор през месец март, изкара 2-3 часа даване на пълната газ и настройки на дино стенд в Маднес ( http://www.youtube.com/watch?v=Ggzcm-pFiTw ) и 300км на пистата Серес в състезателно темпо над 5500 оборота, а също така миналата година пак пистови мероприятия на Серес + Алфисти Трак дей на Калояново...Да не споменавам и вечерните "мероприятия" по бензиностанциите, където също се кара на заварка...

Тоест, ако всичко му е изправно на тоя мотор, с редовно сменяно и ХУБАВО масло, не мисля, че при по-продължително даване на газ ще го окотиш...Лошото тук в БГ е, че купуваме разни дараци и издухани кофтори, които като дадеш 2 пъти газ и всичко свършва и от там си вадим заключението, че ТС 16в мноо се троши ;) Аааа и другия проблем са ни пишман майсторите, които като ти направят "ремонт" на мотора, той почва да гори 2 пъти повече масло от преди ремонта хахах и да лопа на умирГане ;)

mimouzunov
03-08-2012, 16:37
Една малка скоба само.. Ти не прави ли ремонт все пак на двигателя?! Съмнявам се двигател на 490000+км (примерно) да може да се похвали със същото което написа... :grin:

badmadafaka
03-08-2012, 17:12
Жетедето ако го караш така, както е описал Светльо ти давам гаранция, че и то хич няма да се хвали... :bionic:

digitalundgrd
03-08-2012, 17:29
Една малка скоба само.. Ти не прави ли ремонт все пак на двигателя?! Съмнявам се двигател на 490000+км (примерно) да може да се похвали със същото което написа... :grin:

Като си купувах 2.0 мотора, той си беше цял, готов да се насади в коша, НО аз разцепих мотора на съставни части, всичко се измери и се оказа перфектно. Все пак си смених лагери, сегменти и всички гарнитури не защото се налагаше, а просто защото исках да съм сигурен е така като излеза да карам по-бързичко, и да не се кръстя всеки път :oops:

code
03-08-2012, 20:14
.... и никой не разбира че този мотор е сложен двигател не става да го караш с Приста ойл....
Да ти кажа един пич дето друго не е слагал откакто я е взел:oops: Една кола като е в ред върви с всякакво масло, друг е въпроса колко се промиват мозъци как трябва да е еди каква си марка :priest: И Е-класа съм виждал да слага Приста и даже пита за по-евтино :laughing1: А като е коптор и Кастрол едж да и сипваш и да го сменяш на 3 000 км все тая ..

Jivko7777
03-08-2012, 20:46
а и не обиждайте приста, щото хората са получили одобрение от БМВ Лонлайф 04, 505.01 и т.н. тей че...

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_156_157&products_id=611

code
03-08-2012, 21:27
а и не обиждайте приста, щото хората са получили одобрение от БМВ Лонлайф 04, 505.01 и т.н. тей че...

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_156_157&products_id=611

Точно в това масло според мен няма нищо българско, най-вероятно вземат някакво голямо количество отнякъде, цената им идва добре, разфасоват го и това е. Другите им високи класове също само се забъркват тука, базовите масла и присадки пак са от световни производители - Цепса, Мобил и т.н. Бъркат ги по рецепти, които навремето им снесоха от Техасо наготово(по времето, когато още имаха дялово участие в Приста) и воала, т.е. пак са толкова български. Български са 10Д и 16Д дето никой не ги има за масла. Както е казал народът "Никой не е пророк в собствената си страна" неслучайно Приста продават най-малко в Бг, а от Бг най-малко в Русе :tooth: - балкански синдром :tooth: Малко се отплесвам за маслата сорка, че съм оф :oops:

Majed_146
03-08-2012, 22:39
:
Да ти кажа един пич дето друго не е слагал откакто я е взел:oops: Една кола като е в ред върви с всякакво масло, друг е въпроса колко се промиват мозъци как трябва да е еди каква си марка :priest: И Е-класа съм виждал да слага Приста и даже пита за по-евтино :laughing1: А като е коптор и Кастрол едж да и сипваш и да го сменяш на 3 000 км все тая ..


Колега, за маслото може и да си прав, аз споменах приста-та като пример за по евтино масло. Два пъти съм си патил с масло, един път с наливен кастрол- на Типото преди години.. не изкара и 3000 км и започнаха да чукат клапаните и започна гори да пуши... разминахме се само със смяна на масло с VS. Вторият път си изпатих със съмнителна селения с тубички Selenia 20k for alfa romeo..3500km и мотора изтропа :( и сега единствено карам с Agip 4T 10\ 60 за мотоциклети :) и няма проблеми.. идеята ми беше че трябва да се кара с хубаво масло поради това че не знаеш кога ще те ухапе кучето :furious: и ще натискаш до дупка. При мен се случва от време на време :)

Съжалявам ако някой се е засегнал от моята класификация.

Поздрави

hristo2201
04-08-2012, 12:49
Здравейте колеги и благодаря за съветите и сериозната дискусия, която се оформи.

Взех малко да се отчайвам за 146-ца... излиза, че 1.4 и 1.6 въобще не трябва да ги поглеждам, разубедих се и за дизел, остават варианти 1.8 и 2.0 TS и то произведени след 99г. при всички положения.

Забравих да спомена, че не мисля да карам като "състезател", а също така и че търсим кола с 4/5 врати. Това може ли да промени по някакъв начин избора ми на двигател, коне, модел? Вие как мислите?

code
04-08-2012, 13:00
Добре си се ориентирал, намери си нещо читаво 1,8/2,0 слагай го на газ и си свиркай. Кола с 4 врати, толкова мощна с толкова екстри и такъв смешен разход/100 (за пари говоря) на такава цена друга няма да намериш. Ама като ти казвам читава, един-двама твои приятели със 146-ци успоредно с теб да търсят все едно за себе си ;) Гледай всичко да си е заводско, от тунинговани бИгачки бягай надалеч. ;)

vankichaaaa
07-08-2012, 01:20
Колега дизела си е дизел. ЖТД мотора е идеален градско 7.5-8 извън града 4.5-5л/100 км не е скъп за подръжка,вярно нафтата е най-скъпа от 2те горива + газ но ако нямаш проблеми с мотора ще издържи доста хиляди километри. Каквото и да си купиш подкрепям все пак сме колеги и трябва да се държим без значение кои кара дизел и кой "двойка" :)

ickata156
08-08-2012, 11:40
здравей колега имам 146-ца 1.9jtd и 156-ца 2.4jtd-140кс.
имах и 146-ца 1.6 бензин.
първо за 2000лв. най-добре да търсиш карана в БГ,щото за нов внос 1000лв. може и да не ти стигнат да я потегнеш.
мойта 146jtd ми е стъпила над 3500лв с документи и всичко останало,но съм доволен,градско ми дава 6-7/100,а извън града 5/100 докато бензина дава с 2/100 повече,а и трябва задължително газов инжекцион,за който преди ми искаха 1400лв.
но все пак ако искаш бензин,огледай се за 1.8 или 2.0 и може да си е с гас,регистрация,което ще ти спести доста пари.
колкото до подръжката 146 е доста здрав автомобил и сравнително евтин за потдръжка,разбира се зависи как се кара.

hristo2201
08-08-2012, 22:19
Колега дизела си е дизел. ЖТД мотора е идеален градско 7.5-8 извън града 4.5-5л/100 км не е скъп за подръжка,вярно нафтата е най-скъпа от 2те горива + газ но ако нямаш проблеми с мотора ще издържи доста хиляди километри. Каквото и да си купиш подкрепям все пак сме колеги и трябва да се държим без значение кои кара дизел и кой "двойка" :)

Благодаря за отговора колега. Засега сме се спрели на варианта бензин/газ :)

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:05 ----------


здравей колега имам 146-ца 1.9jtd и 156-ца 2.4jtd-140кс.
имах и 146-ца 1.6 бензин.
първо за 2000лв. най-добре да търсиш карана в БГ,щото за нов внос 1000лв. може и да не ти стигнат да я потегнеш.
мойта 146jtd ми е стъпила над 3500лв с документи и всичко останало,но съм доволен,градско ми дава 6-7/100,а извън града 5/100 докато бензина дава с 2/100 повече,а и трябва задължително газов инжекцион,за който преди ми искаха 1400лв.
но все пак ако искаш бензин,огледай се за 1.8 или 2.0 и може да си е с гас,регистрация,което ще ти спести доста пари.
колкото до подръжката 146 е доста здрав автомобил и сравнително евтин за потдръжка,разбира се зависи как се кара.

Благодаря, много полезни съвети ми даде. Общо взето сме се спрели на бензин 1.6 или 1.8 с идеята да и сложим газов инжекцион.
Досега си мислехме, че ако си вземем нов внос ще бъде на по-малко километри, но от друга страна като се замисля, ако си намерим читава от човек колата ще бъде поддържана и карана в България, което е важно :)

mitkodpd
10-08-2012, 20:37
... ако си намерим читава от човек колата ще бъде поддържана и карана в България, което е важно :)

няма гаранция че ако колата е регистрирана и карана в БГ е читава. всички знаем че тук е пълно с калпави майстори и части ментета(да напомня и за кофти пътищата), а нали знаеш българина все гледа да мине тънко :)
състоянието е важно, независимо дали колата е нов внос или е регистрирана.
късмет от мен :)

hristo2201
12-08-2012, 20:49
http://prodavalnik.com/prodavam-ili-barter-i8367447

Какво ще кажете за тази обява?
Човека ми писа, че я купил от автокъща и че я е карал само един месец! Продава я, защото отивал да работи в чужбина...
97г. е и малко ме притеснява този факт, тъй като идеята ми е за Алфа 146 след 99г. :) но знае ли човек - може и Алфа 146 от 97г. да се окаже по здрава и запазена от такава от 99г.
Вие как мислите?

Majed_146
12-08-2012, 21:53
Караш я на диагностика- да чуят мотора как работи( дебитомер, ламбда сонда, свещи, кабели, вариатор повдигачи. и един съвет: предложи на собственика да смениш маслото и филтъра за твоя сметка, вземи обикновено масло приемрно от Kaufland K-klasic 5 литра 10/40 (40лв) червената туба (не е лошо пробвал съм го никакви поблеми за нормални режими на работа), поне ще си сигурен че няма добавки:) и пробвай колата със смененото масло как ше работи, пуши ли трака ли! ако всичко е наред и в крайна сметка вземеш колата, карай го 5к км и го смени!


Поздрави

thecleaner
13-08-2012, 00:53
http://prodavalnik.com/prodavam-ili-barter-i8367447

Какво ще кажете за тази обява?
Човека ми писа, че я купил от автокъща и че я е карал само един месец! Продава я, защото отивал да работи в чужбина...
97г. е и малко ме притеснява този факт, тъй като идеята ми е за Алфа 146 след 99г. :) но знае ли човек - може и Алфа 146 от 97г. да се окаже по здрава и запазена от такава от 99г.
Вие как мислите?

Скъпа е за 2к., не е някоя лъскачка а средностатистически кърпел :) Сори но на мен така ми изглежда. Не искам да злословя за човек когото не познавам, но е стряскащо новозакупена кола която бързо се продава след това, така че бъди много нащрек. Дебитомера на показаната от теб кола само струва 400++ лева та се повтарям внимавай много.

badmadafaka
13-08-2012, 08:36
Абе специално за туйнспарк чак толкова невероятно не е да се продава бързо след покупката - като си вземеш някакъв кърпел за под 2К (без да имаш идея за какво иде реч при тия коли и защо "баце за 2 бона си зимаш кола с кожа и климатроник") и в няколко сервиза са му обадили, че за да се обслужи и "стегне" тов нещо, ще му трябват още 1-1.5К (минимум), човек може внезапно да получил мигрена и да реши да разкарва веднага тая "скъпа кочина"... :flex:
Не казвам, че това е случая, това е просто вариант...

hristo2201
13-08-2012, 20:09
Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
1. Дизел му е майката!
2. Дизел му е майката!
3. Дизел му е майката!

pe60
13-08-2012, 21:27
Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
1. Дизел му е майката!
2. Дизел му е майката!
3. Дизел му е майката!
Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.

Coyota
13-08-2012, 22:38
Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.

ела да видиш дали има една капчица под колата :thumbup:

hristo2201
13-08-2012, 22:51
Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.

Който търси намира ;)

thecleaner
13-08-2012, 22:54
Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
1. Дизел му е майката!
2. Дизел му е майката!
3. Дизел му е майката!

Амин, най-после :) Хубаво е да достигнеш до тоя извод по евтиния начин, т.е. преди ТС а :)

don_pepone
13-08-2012, 23:11
хммм на 2.70 цена.... мерси - газта му е майката :)
Т.С-ка и основен ремонт да му напрайш ,ако е на газ пак е по-евтино ;)
П.С. Мое мнение :)

ivan dimitrov
13-08-2012, 23:42
---

thecleaner
14-08-2012, 00:07
хммм на 2.70 цена.... мерси - газта му е майката :)
Т.С-ка и основен ремонт да му напрайш ,ако е на газ пак е по-евтино ;)
П.С. Мое мнение :)

Тука вече не съм съгласен ;) Разхода сметнат в пари е 50 тина лева на 1000км в полза на газта на градско каране ;) На дълго е 20-30лв. Една ревизия на мотора + едно Г.И. могат да чукнат едни 2000лв. при добър късмет. Та тая инвестиция ще се върне след около 30000км. градско и 20000лв. на дълго :) При средно статистическо каране за Бг това са около 3-4 години :) Толкова дългосрочна инвестиция в Алфа Ромео 16в. ТС е малко смела, не мислиш ли :)

don_pepone
14-08-2012, 18:06
Хех незнам ,но пък едно обслужване на дизелака нее много ефтино,а с тея горива често и дюзи,турбота се сдухват,т онее само да караш.
Според мен лично дизела нее оферта за момента в БГ.
Съгласен съм и че ТС-ка е малко по ..... , иначе аз на шестака си избих газовата за 10к км и ся си джъдкам като пич,а обслужването ми е 150 лв маслото с филтрите и ремъка ;) иначе само масло с филтри 65-70 лв

serafim
15-08-2012, 14:53
http://prodavalnik.com/prodavam-ili-barter-i8367447

Какво ще кажете за тази обява?
Човека ми писа, че я купил от автокъща и че я е карал само един месец! Продава я, защото отивал да работи в чужбина...
97г. е и малко ме притеснява този факт, тъй като идеята ми е за Алфа 146 след 99г. :) но знае ли човек - може и Алфа 146 от 97г. да се окаже по здрава и запазена от такава от 99г.
Вие как мислите?
Може и да се окаже читава, но най-вероятно е да не е. Най ги обичам тарикатите като този - купил я, видял, че има кусур и вместо да ходи да се разправя с автокъщата, търси да набута някой друг. Кола регистрирана в Бг и карана един месец, и излязла за продажба, даже теоретично не може да е читава, като се имат предвид главните два кахъра на българина - да не настине и да не се мине. Имам и пресен пример с мой колега, който "се мина", като не дълба достатъчно, за да разбере защо колата му гори масло, а след като беше оправил окачване и беше подпрял 2 пъти броните, за да развали външния вид, се оказа, че е за нова турбина и за 2 месеца набута в нея още толкова, за колкото я беше купил. И все повтаряше - как се минах, как се прецаках, трябваше да я продавам, ама... и - колата му не беше Алфа :–) А причини ще измислят всякакви, коя от коя по-правдоподобни - работа в чужбина, ще му се ражда дете и му е малка колата, приятелката му е скулптур и им трябва голяма кола, да си карат камъни, и т.н. до безкрай. Не им се хващайте на такива. Не са се свършили алфите, ще си намерите правилната кола.

Majed_146
15-08-2012, 15:38
хммм на 2.70 цена.... мерси - газта му е майката :)
Т.С-ка и основен ремонт да му напрайш ,ако е на газ пак е по-евтино ;)
П.С. Мое мнение :)

Бях се решил нещо 2,4 ЖТД 20В повечко коне, ама с тези цени на нафтата... вече си търся V6 нещо 2,5:) и на газ след това :)

hristo2201
15-08-2012, 17:34
Може и да се окаже читава, но най-вероятно е да не е. Най ги обичам тарикатите като този - купил я, видял, че има кусур и вместо да ходи да се разправя с автокъщата, търси да набута някой друг. Кола регистрирана в Бг и карана един месец, и излязла за продажба, даже теоретично не може да е читава, като се имат предвид главните два кахъра на българина - да не настине и да не се мине. Имам и пресен пример с мой колега, който "се мина", като не дълба достатъчно, за да разбере защо колата му гори масло, а след като беше оправил окачване и беше подпрял 2 пъти броните, за да развали външния вид, се оказа, че е за нова турбина и за 2 месеца набута в нея още толкова, за колкото я беше купил. И все повтаряше - как се минах, как се прецаках, трябваше да я продавам, ама... и - колата му не беше Алфа :–) А причини ще измислят всякакви, коя от коя по-правдоподобни - работа в чужбина, ще му се ражда дете и му е малка колата, приятелката му е скулптур и им трябва голяма кола, да си карат камъни, и т.н. до безкрай. Не им се хващайте на такива. Не са се свършили алфите, ще си намерите правилната кола.

Най-много ми хареса частта с приятелката скулптор и камъните :bouncing_smiley:
Вече се разубедих за тази. Плюс това се ориентирах към дизел-ка 1.9 jtd.

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:16 ----------


Тука вече не съм съгласен ;) Разхода сметнат в пари е 50 тина лева на 1000км в полза на газта на градско каране ;) На дълго е 20-30лв. Една ревизия на мотора + едно Г.И. могат да чукнат едни 2000лв. при добър късмет. Та тая инвестиция ще се върне след около 30000км. градско и 20000лв. на дълго :) При средно статистическо каране за Бг това са около 3-4 години :) Толкова дългосрочна инвестиция в Алфа Ромео 16в. ТС е малко смела, не мислиш ли :)

Мъдри думи колега :)
Ние с приятелката ми като седнахме да правим изчисления излезе /според нас/, че една газова бутилка ще си избие парите след около 30 000км., което превърнато във време излиза около три години, а дори не се замислихме за евентуалните проблеми, които биха могли да възникнат от поставяне на ГИ и съответно увеличаване на разходите ;)

killuminati
15-08-2012, 19:13
а замислихте ли се , какъв таралеж в гащите е стара кола- дизел

DMS
15-08-2012, 21:02
a замислихте ли се какъв "педерас в къщата" е стара кола бензин + газ

Досега не съм видял някой да реве с JTD освен за датчик колянов вал и "абе защо загрява бавно" : ) За мен конвенционалното JTD бие по всички критерии 1.4 и 1.6 ТС (Боксерите въобще не ги включвам). Не искам да ангажирам никого, това си е мое мнение :)

Zafo_84
15-08-2012, 21:07
Плюс това се ориентирах към дизел-ка 1.9 jtd.





колега ако помниш още в началото ти казах че най-доброто решение е 1,9 жтд,успех!!!!!!!

BillyBoy`
16-08-2012, 15:26
a замислихте ли се какъв "педерас в къщата" е стара кола бензин + газ

Досега не съм видял някой да реве с JTD освен за датчик колянов вал и "абе защо загрява бавно" : ) За мен конвенционалното JTD бие по всички критерии 1.4 и 1.6 ТС (Боксерите въобще не ги включвам). Не искам да ангажирам никого, това си е мое мнение :)Не даи си боже да влезнеш във филма със турбините и дюзите че тогава по голям педерас от тоя педерас няма да видиш.Не ангажирам никои със моето менние.

DMS
16-08-2012, 17:21
Така е, прав си. Все си мисля, че с диагностика и традиционните проврки тези неща биха се хванали. И това го казвам, защото моята я взех без да ги направя и я карах като чист дизел 1.9 две седмици. MAF-a до такава степен беше мръсен, че турбото го нямаше изобщо.

Пожелавам на колегата да намери читава бройка и да вози мацката :)

mitaka_cs
16-08-2012, 19:56
Мацките, колега, харесват боксери шумящи като глиган-осмаци;)
Иначе братовчеда е доволен от дъртия 1.9TD. Ремонтира се с пирон и тел както казва един познат.
TS и jtd два пъти ще поискат по-такъв ремонт и икономията от гориво заминава. Мое мнение разбира се.
Дизел я има 3000 км да съм карал, я не....

DMS
16-08-2012, 20:51
От мацка до мацка има разлика :coolio: Някои харесват секси звука на турбо компресора :joly:. И мерцедес 124 е хубава кола, но все пак сме 2012 година. Ако бяхме по-цивилизована държава щяхме да оглеждаме 159-ки или 147-ци фейслифт, но уви... Идеята беше момчето да се насочи към нещо малко по-ново и безпроблемно, ще чакаме да се похвали.

don_pepone
16-08-2012, 23:52
Идеята беше момчето да се насочи към нещо малко по-ново и безпроблемно, ще чакаме да се похвали.

Хахахх то това с по-ново и безпроблемно май не съществува за съжаление. Колкото по=нова-тполкова повече се чупи и по-скъпо излиза май :(

hristo2201
18-08-2012, 11:12
Идеята беше момчето да се насочи към нещо малко по-ново и безпроблемно, ще чакаме да се похвали.

Дай боже и най-вече безпроблемно. Започнах същинското търсене, но като гледам ще отнеме време.


Хахахх то това с по-ново и безпроблемно май не съществува за съжаление. Колкото по=нова-тполкова повече се чупи и по-скъпо излиза май :(

Май май е така :)

hristo2201
09-11-2012, 07:02
Здравейте колеги,
С приятелката ми си харесахме ето тази Алфа:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&rub=1&adv=11349803627979223&slnk=15glv1&f5=Alfaromeo&f6=156&f9=.&f10=1999&f18=3&f19=01

Единственото ми питане е: така като я гледате - скъпа ли е? :)

BillyBoy`
09-11-2012, 07:46
Според мен цената е нормална.

Abar7h
09-11-2012, 10:34
Здравейте колеги,
С приятелката ми си харесахме ето тази Алфа:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&rub=1&adv=11349803627979223&slnk=15glv1&f5=Alfaromeo&f6=156&f9=.&f10=1999&f18=3&f19=01

Единственото ми питане е: така като я гледате - скъпа ли е? :)
Скъпа ми се струва, до 3000лв можете да си намерите по-хубави според мен.

ivailo rachev
09-11-2012, 14:22
Вуйчо лятото си взе 156-ца цвят хамелеон със 16-ки пак 1.8 само,че без газ за 2400лв. и е перфектна.Така,че и според мен цената е малко завишена.

V@K@T@
11-11-2012, 09:58
Не можах да разбера помогнахме ли наколегата с избора но се заформиха страшни разсъждения хаха аз също съм ЗА бензин и то 1.8 или 2.0 щото разхода м-у 1.4 и 2.0 примерно е около 1.5 л. на 100 км. не повече а пък дизела гори сравнително по-малко ама си е скъп ... А и вървенето на 1.8 и 2.0 не може да се сравнява въобще с това на 1.9 JTD ако е без чип ... Успех с покупката и пиши да видим какво си взел :)

Zafo_84
14-11-2012, 11:09
Според мен също е скъпа защото и аз съм в процес на търсене и за 4000 има фейслифтове което неможе да се сравняват с тази и са 2003 год,това според мен,Успех

zx12r
14-11-2012, 13:29
Имам приятел който не пише тук и си продава 146-та която е в перфектно техническо състояние за годините си. Обслужена ТС 1,7 за 1500 лв. 0887 691 660 - търсиш Данчо.
Офертата е трепач!