PDA

View Full Version : Изгасване на мотора по време на движение



Kimi
06-08-2012, 13:41
Здравейте!
От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

Предварително благодаря

andro88
06-08-2012, 14:03
Имам абсолютно същия проблем. На диагностика нищо не показа и последното ми остава да проверя резервоара за буклуци.
При 156, разбира се може и други варианти да има. Обичайния заподозрян е датчик на колянов вал.

NightRider
06-08-2012, 14:19
Обичайния заподозрян - датчик на колянов вал

badmadafaka
06-08-2012, 15:54
Щом не пали след като изгасне, +1 за датчик на коляновия вал... На диагностика трябва да е записала грешка, свързана с него.

@andro88: Мисля, че задължително ще запише грешка ако е датчика... Сигурен ли си, че има точно същото проявление (особено за не-паленето след като е изгаснала)..?

andro88
06-08-2012, 17:00
Щом не пали след като изгасне, +1 за датчик на коляновия вал... На диагностика трябва да е записала грешка, свързана с него.

@andro88: Мисля, че задължително ще запише грешка ако е датчика... Сигурен ли си, че има точно същото проявление (особено за не-паленето след като е изгаснала)..?

Да едно към едно с нещата, които колегата казва. Даже писах и в нашия раздел някой да даде акъл. На диагностиката абсолютно нищо не се бе записала като грешка, освен еърбега. При мен гасне обаче, винаги , когато колата е под наклон, с други думи само когато се изкачвам. Това ме кара да мисля, че има нещо в резервоара

NightRider
06-08-2012, 17:06
Да едно към едно с нещата, които колегата казва. Даже писах и в нашия раздел някой да даде акъл. На диагностиката абсолютно нищо не се бе записала като грешка, освен еърбега. При мен гасне обаче, винаги , когато колата е под наклон, с други думи само когато се изкачвам. Това ме кара да мисля, че има нещо в резервоара
Тогава ще ти се лепне грешка отнасяща се към горивния тракт

Kimi
06-08-2012, 17:25
Сега ще хвръкна до сервиза да видя кяккво ще кажат майсторите. Благодаря за мненията на всички! Ще драсна 2 реда като има някакъв резултат.

oem
06-08-2012, 18:24
Има един вариант когато колата гасне, а не пише грешка. :) Помощ на ЛС.

Encislav
08-08-2012, 21:27
Здравейте!
От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

Предварително благодаря

Както казаха и колегите по-горе този проблем ти идва най-вероятно от датчика на коляновия вал. На тези коли това им е едно от слабите места. Аз също съм правил няколко задръствания в центъра на София заради този скапан датчик. Проблема е че това е един електромагнит, който когато е преебан като загрее колата той не работи и дефакто в компа достига информация че двигателя ти не работи(по-точно, че вала не се върти, което на практика е същото) Сменях го зимата, някъде около 80лв ми стъпи. От тогава спи града :) Един съвет ако искаш пробвай като ти угасне някъде го полей със студена вода. Ако е от него би трябвало колата да запали веднага.

П.С. Колкото до диагностиките, незнам на днешно време колко са рентабилни вече. Бях във ВИП Сервиз, в Младост и там диагностиката не хвана датчика, в крайна сметка проблема идваше точно от него. Успех и пиши когато има някакво развитие

rtfm
13-08-2012, 11:47
И при мен го имаше този проблем и се оправи със смяна на горивния филтър.

Kimi
20-08-2012, 17:20
Колата ще влиза в бокса тази седмица, надявам се да е към сряда-четвъртък. Сега чак сколасах, а и тя не правеше проблеми до вчера. Прави ми впечетление, че този проблем се проявява само на извънградско, и то при скорост над 130-140 км/ч. при продължително поддържане на тази скорост. Към Пловдив я карах така и на Вакарел колата пак угасна. Изчаках и после запали, до Пловдив проблеми нямаше повече, но не съм вдигал повече от 110-120 км/ч. И на връщане по същия начин проблема не се появи. Започвам да си мисля, че е възможно да е горивния филтър. Не е сменян от бая време, може би 25 - 30 000 хил. км. В града нямам грижи с това, много странна работа, а я карам доста из София.

plamen76
20-08-2012, 22:43
Колата ще влиза в бокса тази седмица, надявам се да е към сряда-четвъртък. Сега чак сколасах, а и тя не правеше проблеми до вчера. Прави ми впечетление, че този проблем се проявява само на извънградско, и то при скорост над 130-140 км/ч. при продължително поддържане на тази скорост. Към Пловдив я карах така и на Вакарел колата пак угасна. Изчаках и после запали, до Пловдив проблеми нямаше повече, но не съм вдигал повече от 110-120 км/ч. И на връщане по същия начин проблема не се появи. Започвам да си мисля, че е възможно да е горивния филтър. Не е сменян от бая време, може би 25 - 30 000 хил. км. В града нямам грижи с това, много странна работа, а я карам доста из София.
Колега провери за всеки случай и регулатора на помпата за високото налягане и самата помпа,защото при мен бе подобен проблема

oktopoda
03-09-2012, 15:08
Здравейте!
От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

Предварително благодаря
156 1.9 JTD - колега аз също излекувах този проблем от датчика на коляновия вал.