PDA

View Full Version : Прекъсване 156 2.4 JTD



zx12r
12-08-2012, 10:58
Здравейте колеги,
Вече трета година карам красавицата от заглавието, доволен съм от нея, но в последно време се започна с очакваните номера. Да не оставям с грешно впечатление, изръчкал съм почти всички теми, пробвах и с търсачката, но точни симптоми като моите не видях ...
За какво иде реч: Преди малко повече от месец започна да прихълцва и забива по време на движение, независимо от предавка и обороти. Имал съм случаи в които както карам с постоянна скорост 90 или 100 и забива муцуната изведнъж, все едно съм я изключил от контакт и след 2-3 сек. придърпва и тръгва:excl: И светват дюзите на таблото! В друг случай след първото палене сутрин, натискам педала на газта до половината и не се случва нищо! След като го смачкам до долу се оправя ... и пак светват дюзите на таблото! Това го прави и в движение.
Закачихме я с един приятел на комп и изписа пластини или лентов кабел (нещо такова) на педала на газта и датчика на педала на съединителя. В началото мислих, че е дебитомер, но след проба с два-три броя се установи, че моя е читав, измихме го с препарат и го монтирахме обратно. Сменил съм масла и филтри и елиминирахме евентуална запушена горивна система като вариант.
Има ли вариант да е от датчика на коляновия вал, защото от други теми колегите пишат, че диагнозата трудно го хваща? На мен като цяло ми намирисва точно на някакъв ел. проблем ... Скоро както я карах преди Царево с 160 (без никакви проблеми дотогава) ми направи впечатление как като тръсна през една бабуна, колата пак заби, дюзите светнаха и трябваше да смачкам газта до долу за да тръгне! И след като тръгна се усещаше как върви тегаво и с нежелание ... Някой имал ли е подобни на моите оргазми и как точно мога да се излекувам от тях?! И някакъв читав сервиз който да ме приеме с усмивка и точна рецепта за болежите ми?

От Бургас съм:online2long:

tonov
12-08-2012, 11:03
Има теми за точно твоя случай, ама явно не си ги открил. След като ти е изписало грешка от потенциометъра на газта, изобщо не е трябвало да ровиш повече.

Проблемът ти се решава лесно - свали жабката и намери буксата която е на кабела от потенциометъра. Разкачи я, почисти я, накриви малко шахматно 6-те пластинки, напръскай с контактен спрей и ръчкай обратно. Аз след тая процедура вече година нямам проблеми, а преди това беше същото като при теб ;)

stu
12-08-2012, 11:06
Ами ти си лесен,вече си видял грешката-потенциометър на педала за газта.Нов май е доста пари но много често се оправял чистене на буксата(зад жабката), потърси в темите.

zx12r
12-08-2012, 11:09
Мерси за бързите отговори, отивам да ровя из кабеляците.

А как точно да разбера коя е моята букса?

tonov
12-08-2012, 11:14
To там няма много букси. Намира се по-навътре, малко над ЕКУ-то. Кабелът й е дебел и черен, а самата букса по спомени е бяла, с 6 извода.

myato
12-08-2012, 16:06
Да, колата си е написала какво я "боли".
И при мен от предния месец, след едно друсане през Кърджали, като скоча в някоя копка и светва "дюзата" и пише грешка от потенциометъра.И днес пак го направи докато пътувах за Варна, ма то пътища ли са това.
За сега не се отразява на вървенето и няма да чопля, а ще си карам почивката.На есен, като правя ТО-то, ще я прегледам и за това.

zx12r
12-08-2012, 18:47
Tonov & stu, благодаря за реакцията и адекватните отговори. Колата полетя!

....

Со здраве момци.

cuiceka
13-08-2012, 09:28
колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит

NightRider
13-08-2012, 09:47
колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит
Това е хубав съвет и аз, макар и да ме мрази, ще му дам още един - с ФЕС може да си провери потенциометъра на педала на газта. Той се състой от две пътечки и ако след почистване на куплунга продължава да има прекъсвания, така ще ги хване

zx12r
13-08-2012, 21:37
колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит

Мерси колега, ще го имам в предвид.

Нощния, от къде това умозаключение, че те мразя?
Това са екстри предназначени за специални хора, а ти просто си един от масовката ...
Мерси и за твоя съвет все пак, ще се възползвам и от него.

Без лоши чувства:smoke:

zx12r
13-08-2012, 22:28
И това според теб е мразене...?!
Много бързо вадиш заключения
:-)

За неразбралите - свалих жабката, разкачих навсякъде де що видях букса, напръсках с контактен спрей, събрах всичко по обратен ред и воала ... колата върви като нова!

Ако в този форум е модерно да се лаладжийства само за да се трупат постове, кажете - мноо съм добър в това:metal:

... ама мисля, че не това е идеята.

NightRider
13-08-2012, 22:57
И това според теб е мразене...?!
Много бързо вадиш заключения
:-)

За неразбралите - свалих жабката, разкачих навсякъде де що видях букса, напръсках с контактен спрей, събрах всичко по обратен ред и воала ... колата върви като нова!

Ако в този форум е модерно да се лаладжийства само за да се трупат постове, кажете - мноо съм добър в това:metal:

... ама мисля, че не това е идеята.
Все пак провери потенциометрите в графичен режим. А ако намекваш за лаладжийстване - то е прекалено много и понякой път и аз се включвам за да се развеселя, както в случая

oem
13-08-2012, 23:44
Хубавото е, че само по някой път се включваш. Добре, че е рядко, че може и по-често :drinking: