PDA

View Full Version : Молба за помощ-търси се ударено такси



ilia.ivanov
12-08-2012, 13:19
Здравейте колеги,
Уви, дори да си перфектен шофьор и да си паркирал, се случва да ти ударят колата. Вчера в Ж.К."Гоце Делчев", пред магазин CBA, до който живея и паркирам, намерих колата си със добре закривен ляв преден калник, счупен страничен мигач и много жълта боя на мястото на удара. Продавач от близкия плод и зеленчук ми каза, че шофьор на СВ такси /9 12 63/ е слезнал от таксито, но то е потеглило само и се е ударило право в мен. Супер тъпо е, че това се случва в първия месец на първата година, когато не си направих каско. Въпреки, че разходът ще си е за моя сметка, моля,
Ако някой види по софийските улици кола на СВ такси,с удар в предна лява част, да запише номера, тъй като вероятно това ще е изродът, ударил колата ми. Ще съм благодарен на всяка информация тук или на тел.0894 34 14 12.

Иначе, търся и майстор, който ще ми свърши бързо работа-изчукване и пребоядисване на калник.

Благодаря на отзовалите се!

Alexanderbb
12-08-2012, 13:51
А ти защо не се обади в кат след като имаш свидетел. После и в таксиметровата компания. Често имат записи къде са им били колите

old alfist
12-08-2012, 14:05
Моите съчувствия, колега !
Имал си малшанша да се случи това - на всеки може да се случи.
Остава да направиш това което Александър ти препоръчва.

ilia.ivanov
12-08-2012, 15:25
А ти защо не се обади в кат след като имаш свидетел. После и в таксиметровата компания. Често имат записи къде са им били колите

О, обадих се в компанията, но естествено от там отказаха всякаква информация и ми дадоха телефон на управителя да звъня в делничен ден. А моят свидетел е гледал и даже не се е сетил номера да запише, щото имал клиент:screwy: На КАТ не съм звънял още, защото чакам утре евентуално един познат от 4 РПУ да ми съдейства да прегледам записите от камерата на магазина, на които се надявам евентуално да видя номера, защото така и да ги извикам, те няма да направят нищо, ще ми напишат протокол, ама то без каско за кво ли ще ми е...

Ако сам успея да намеря виновника ще е друго, щото ще мога да им кажа номера, иначе на полицията не разчитам, щото тая кола в същия квартал я разбиваха 3 пъти, заедно с още десетки други коли и полицията не направи нищо, само ми цапаха колата с графит.

Както и да е, ако някой види ожулено такси на СВ, нека да се сети за мен :) . Разлепил съм и по околните блокове същия "зов за помощ", ако някой има инфо да звънне.

Все пак се надявам, че от магазина ще бъдат по-сговорчиви като полицай ги помоли за записа.

Осъзнавам, че е малък шансът да го хвана тоя малоумник, но ако успея ще го съдя да дупка за материални и нематериални щети.

BLUE1
13-08-2012, 14:06
Кажи на твоят приятел полицай, чу си рита трудовата книжка. Просто пусни жалба в кат и посочи всичко това което си написал тук, пък тогава твоят приятел полицай да се обади да колегата си катаджия и да му помогне да си свърши работата. Случаят е елементарен и лесен за отработване. Ако беше пуснал жалбата веднага, удареният такси автомобил веднага щеше да цъфне след като във фирмата се обади разследващият от КАТ.

angelovi69
13-08-2012, 15:42
Чета, чета и не вярвам на очите си. Един калник си е един калник. 5 лева са си 5 лева. 1 стотинка си е 1 стотинка. Кви сте вие че да викате-Голяма работа-един калник. Нито сигурно познавате човека, нито му знаете доходите, нито разходите. Като сте толкова отворени, що не му поемете разходите? Тук нещата са откъм повече моралната страна, отколкото от към финансовата. Ако се върнеш вкъщи и си намериш жилището обърнато нагоре с краката и са те обрали, чувството е , че са те омърсили. И тук е долу горе същото. Ако някой има нужната информация, да каже. Другото е бош лаф. Човека с таксито трябва да си понесе последствията. Аре стига , че се ядосвам.

Stoyan Georgiev
14-08-2012, 13:17
istinata v takiva sluchai se krie v navremennata namesa i povikvane na policiqta

shtomne i se obadil na vreme zabravi neshtata da svyrshat dobre v tvoq polza

koga shte se nauchim kato stane neshto da zvynim vednaga na policiqta - ne za drugo, a za da byde konstatirano navreme ot oficialen organ sybitieto/proizshestvieto, da byde zapisan svidetel i t.n. i t.n.

sorry za latinicata, ama neshto se precaka

ilia.ivanov
20-08-2012, 13:36
Калникът вече е оправен, намерен е и бакшиша. Съставиха му акт. Освен от застраховката му, вече се възползвах от възможността да търся и нематериални вреди, тоест-ще го съдя.

BLUE1
20-08-2012, 18:50
Калникът вече е оправен, намерен е и бакшиша. Съставиха му акт. Освен от застраховката му, вече се възползвах от възможността да търся и нематериални вреди, тоест-ще го съдя.
Ха интересно. Според мен няма да успееш.

jorko
20-08-2012, 19:43
Калникът вече е оправен, намерен е и бакшиша. Съставиха му акт. Освен от застраховката му, вече се възползвах от възможността да търся и нематериални вреди, тоест-ще го съдя.

Какви са ти неимуществените щети ?

ivan dimitrov
20-08-2012, 20:14
---

Stoyan Georgiev
20-08-2012, 20:55
браво, съди го!

BLUE1
21-08-2012, 12:16
Загуба на време за да обикаля да го тьрси. Като минимум. Ако имаме правова дьржава би трябвало с лекота да спечели подобно дело,след като е намерен извьршиелят. Ако се докаже че "оня" е избягал, без да опита да се свьрже с потьрпевшия.


В правовата държава не пострадалият търси извършителя, иначе по казуса- извършителят е открит санкциониран е за това което е извършил и за това, че е напуснал МП, ГО е поела разноските по щетите. Единственият вариант за иск е ако щетите са големи и застраховката не ги е покрила (но те не са!) . Всички други мераци за вадене на още пари от случая си е чисто и просто алчност. Все пак ми е любопитно по кой точно член и от кой закон ще бъде иска?

alex052
22-08-2012, 07:27
О, обадих се в компанията, но естествено от там отказаха всякаква информация и ми дадоха телефон на управителя да звъня в делничен ден. А моят свидетел е гледал и даже не се е сетил номера да запише, щото имал клиент:screwy: На КАТ не съм звънял още, защото чакам утре евентуално един познат от 4 РПУ да ми съдейства да прегледам записите от камерата на магазина, на които се надявам евентуално да видя номера, защото така и да ги извикам, те няма да направят нищо, ще ми напишат протокол, ама то без каско за кво ли ще ми е...

Ако сам успея да намеря виновника ще е друго, щото ще мога да им кажа номера, иначе на полицията не разчитам, щото тая кола в същия квартал я разбиваха 3 пъти, заедно с още десетки други коли и полицията не направи нищо, само ми цапаха колата с графит.

Както и да е, ако някой види ожулено такси на СВ, нека да се сети за мен :) . Разлепил съм и по околните блокове същия "зов за помощ", ако някой има инфо да звънне.

Все пак се надявам, че от магазина ще бъдат по-сговорчиви като полицай ги помоли за записа.

Осъзнавам, че е малък шансът да го хвана тоя малоумник, но ако успея ще го съдя да дупка за материални и нематериални щети.

Типично за родината ни не си подал жалба в КАТ,не си подал жалба в Районното.........а имаш свидетеи и си тръгнал сам да се "оправяш"...........
Има си канален ред за тази работа,пак си прегледай записите на камерите ама да си беше направил и документите.И как ще съдиш като вече си документално неизряден?Или ще има случай на самоуправство?

fred
22-08-2012, 20:19
Типично за родината ни не си подал жалба в КАТ,не си подал жалба в Районното.........а имаш свидетеи и си тръгнал сам да се "оправяш"...........
Има си канален ред за тази работа,пак си прегледай записите на камерите ама да си беше направил и документите.И как ще съдиш като вече си документално неизряден?Или ще има случай на самоуправство?
Е това е по европейски, а ние тук сме нещо друго :) Хомобалканикус.

ilia.ivanov
27-08-2012, 20:49
Да ви се похваля, днес се консултирах с адвокат. Той каза, че със сигурност мога да осъдя бакшиша и ще мисли какво точно да е обвинението, тъй като имало разлика между различните неимуществени вреди. Предупреди ме, че сумата ще е символична, но дори 10 лв. да са, няма да се отказвам. Ще ви държа в течение и ще кажа какво точно ще запишем в жалбата към районния съд.

Jivko7777
28-08-2012, 02:20
Да ви се похваля, днес се консултирах с адвокат. Той каза, че със сигурност мога да осъдя бакшиша и ще мисли какво точно да е обвинението, тъй като имало разлика между различните неимуществени вреди. Предупреди ме, че сумата ще е символична, но дори 10 лв. да са, няма да се отказвам. Ще ви държа в течение и ще кажа какво точно ще запишем в жалбата към районния съд.

:bowdown:

badmadafaka
28-08-2012, 08:51
Да ви се похваля, днес се консултирах с адвокат. Той каза, че със сигурност мога да осъдя бакшиша и ще мисли какво точно да е обвинението, тъй като имало разлика между различните неимуществени вреди. Предупреди ме, че сумата ще е символична, но дори 10 лв. да са, няма да се отказвам. Ще ви държа в течение и ще кажа какво точно ще запишем в жалбата към районния съд.
Не ме разбирай погрешно - щом имаш време и желание гони си интересите...

Обаче който ти е дал тоя "акъл" ми изглежда, че ще да е някой много гладен "адвокат"... Това дето със сигурност можеш да го съдиш, но дай да измислим по каква точка, го има в една друга страна, която се намира много, много далеч оттук (на друг континент чак). Случката за която става дума е толкова тривиална и маловажна (от гледна точка на понесени вреди и т.н.), че никой сериозен адвокат не би се захванал с нещо подобно.

Иначе успех, както казах щом имаш време и желание, давай до дупка.

ivan dimitrov
28-08-2012, 14:02
---

BLUE1
28-08-2012, 14:21
За едно престъпление (нарушение) може да се наложи само едно наказание! Това, че бакшиша не е останала на място след ПТП се наказва и той вероятно вече е наказан. За никакви нематериални щети не може да става въпрос след като колегата не е бил в автомобила по време на ПТП. Адвоката който му е обещал, че ще осъди бакшиша може да си изяде дипломата, ако изобщо има такава.

ivan dimitrov
28-08-2012, 14:37
---

BLUE1
28-08-2012, 14:51
Възможно е, но в този случай няма за какво. Колата е била паркирана, бакшиша я удря и бяга. Следва жалба в полицията, избягалият е открит, санкциониран е за ПТП-то и за бягството от него, застраховката му е покрила щетите на колегата и толкоз. Ако щетите са в особено големи размери и застраховката не ги е покрила на 100% може да се предяви иск, ако колегата е бил в автомобила и е претърпял някакви психически или физически травми от произшествието също може да го съди (ако физическите травми са причинили средна телесна или по-голяма повреда , не зависимо от желанието на пострадалият прокуратурата автоматично повдига обвинение) Обаче тук всичко е само ако. Да се търсят някакви пропуснати ползи от това, че не е можел да управлява автомобила си е несериозно. И без да си юрист може да се запиташ кое право на тъжителя още е нарушено за да търсим възмездие?!

ivan dimitrov
28-08-2012, 15:11
---

badmadafaka
28-08-2012, 15:48
Май твьрде много филми сьм гледал, ама... не е ли редно, някой като ти е "брькнал в здравето" и ти да можеш да го накажеш, независимо от дьржавата(тя за това сьществува).
Tая държава, в която това е възможно, всички я плюят, че била "полицейска".
Иначе за филмите може би си прав (казвам го без грам заяждане или лоши чувства)... :mrgreen:
Единствения "шанс" да имаш опцията да съдиш такъв е, ако си бил в превозното средство и имаш някакви здравословни проблеми, които можеш да докажеш, че не си имал преди удара. Такъв вариант обаче пак засяга застрахователната компания и ако те те обезщетят за понесената вреда, от оня пак нямаш какво много да искаш.

BLUE1
28-08-2012, 15:53
Ако съдим по първите няколко поста, главоболията колегата сам си ги е причинил като е тръгнал да си решава сам елементарният случай. Бакшиша си е получил заслуженото, а всичко друго са напразни напъни и излишна ярост за отмъщение.

ivan dimitrov
28-08-2012, 21:00
---

BLUE1
28-08-2012, 22:38
Колега 99% от участниците в този форум при подобна ситуация също биха избягали от МП. Също така 99% от българите сме мега кръвожадни и искаме безумни наказания когато това не се отнася до нас или наш близък. Тези които постъпват така не са изключение, те са правило за нашите географски ширини.

Tonimir
29-08-2012, 10:21
Не искам да се меся в темата ... но само искам да вметна една мисъл.

Не е лошо човек да е толерантен! За жалост, много хора (не само в България), забравиха смисъла на тази дума.
Аз преди 2 години, ей така, както си ми беше паркирана 155цата, отивах към нея, и някой ми беше не само сгънал леко предния десен калник, но и счупил страничното огледало. Като в моя случай, нямаше никакви свидетели, а боята не беше жълта. Просто абсурд да се разбере кой и кога ...

Ядосах се ... нормално ... но какво да се прави, стиснах зъби, колата си я оправих и така. Какво мисля на човека който ми го стори? Еми оставям го със съвестта си и съдбата. Повярвай ми, съдбата никога не забравя ... може и да е по-късно , но пак си свършва работата.

като заговорих за съдбата, само да вметна, че човек не знае какво му предстои, не се знае кога и в кой ден, на теб ще ти трябва нечия толерантност на друг в дадена ситуация.
За това, хубаво човек да има голямо сърце, да не тай омраза, да е позитивен, както и да е толерантен към другите.

Не се опитвам с този пост да "вливам акъл", а просто си изказвам мнение и моята гледна точка. Вече сам реши за себе си.

ivan dimitrov
31-08-2012, 14:16
---

old alfist
31-08-2012, 14:21
За съжаление критериите за водач на такси са силно снижени - това трябва да е професионален шофьор със съответния стаж, поведение и отговорност, съответстващо на човек който си изкарва хляба с каране на автомобил.

ivan dimitrov
31-08-2012, 15:43
---

old alfist
31-08-2012, 15:49
Ами трябва. То май е и уредено по нормативен пьт.
Ама на практика......
Е, да де, то кое ни е наред, та и такситата да са.
Всички вкупом ревем - "трябва ни силна рька"(нали за това ги избраха "тия").
Пьк като ни ограничат малко - "оууууу"!
Омагйосан крьг, няма оправия.
Най-добре е всеки да си върши работата, каквато и да е, а дали го удовлетворява е друг въпрос, въпреки, че удовлетворението влияе на качеството на работата - все пак за всяка работа си има точно определени хора, стига да се намерят.