PDA

View Full Version : "Провалиада" Лондон 2012



Susscrofa
13-08-2012, 10:18
Продължаваме да вървим надолу в спорта. Пълен провал за нашите спортисти, без изключение.
Едни се провалиха жестоко, като отпадане на световен шампион по борба на осминафинал, а някои не мръднаха от предишни постижения като нашите волейболисти.
Липсва онзи дух, онова мислене, че си най-велик, най-голям и непобедим, мисълта, с която руската девушка размаза Станка..
Услугливата журналя, незнайно защо отново е безкритична.:drinking:

rossenvn
13-08-2012, 11:03
И като ги наплюем с какво ще им помогнем? Ще станат по-добри ли? Или така ще се напомпаме ние, че българина това може най-хубаво -да злобее и да се радва на провала на другите. Едва ли на някого му е по-тежко, отколкото на самата Станка, за провалената втора Олимпиада. И поради какво например Тервел е постигнал "Пълен провал за нашите спортисти, без изключение."? Какви световни купи е печелил досега, та да е бил сигурен олимпийски шампион? Колкото до психиката на спортистите ни не искам да коментирам - имат си ръководства, да си търсят причините за сривовете на волейболистите ни - макар че те постигнаха нещо, което беше немислимо само преди няколко седмици.

Lei-chery
13-08-2012, 11:39
О, да започенем седмицата с поредната доза негативизъм и да упражним националният си спорт "мрънкинг"!!!
Я стига, какво променяме и постигаме с това?!?!?!?
Гледай по-ведро на живота...
И в спора, както и във всичко останало има възходи и падения...това е нормалният ритъм на живота.:)

myato
13-08-2012, 11:40
Тя цялата Мара втасала, та ще си избиваме комплексите чрез спортистите.
Няма нужда да се помпа безсмислено самочувствие, а и какви разбори ще се правят, като е ясно и за слепите, че шепа спортисти хранят орди шмендисти.
А и да не забравяме, че от дълги години няма чист спорт.Всичко е химия и фармация, а нас вече ни няма никакви в тая област.

Susscrofa
13-08-2012, 13:14
О, да започенем седмицата с поредната доза негативизъм и да упражним националният си спорт "мрънкинг"!!!
Я стига, какво променяме и постигаме с това?!?!?!?
Гледай по-ведро на живота...
И в спора, както и във всичко останало има възходи и падения...това е нормалният ритъм на живота.:)

Няма негативизъм.
Аз съм оптимист, но заради кацналия любопитко на Марс.
Моите данъци отиват за тези спортисти и аз изисквам от тях.
Ти кажи нещо по темата кво се киселетиш кат мутреса с подарък шкода фабия.

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:12 ----------


Тя цялата Мара втасала, та ще си избиваме комплексите чрез спортистите.
Няма нужда да се помпа безсмислено самочувствие, а и какви разбори ще се правят, като е ясно и за слепите, че шепа спортисти хранят орди шмендисти.
А и да не забравяме, че от дълги години няма чист спорт.Всичко е химия и фармация, а нас вече ни няма никакви в тая област.

Само неможещите и мързеливите търсят под вола теле, за да оправдаят своите неуспехи.

Lei-chery
13-08-2012, 13:16
Няма негативизъм.
Аз съм оптимист, но заради кацналия любопитко на Марс.
Моите данъци отиват за тези спортисти и аз изисквам от тях.
Ти кажи нещо по темата кво се киселетиш кат мутреса с подарък шкода фабия.

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:12 ----------



Само неможещите и мързеливите търсят под вола теле, за да оправдаят своите неуспехи.
По темата ....каквото можахме направихме!
Не съм недоволна...естественно, че винаги може и повоче, но на този етап толкова са ни възможностите, финансите и силите.:metal:

Susscrofa
13-08-2012, 13:19
И като ги наплюем с какво ще им помогнем? Ще станат по-добри ли? Или така ще се напомпаме ние, че българина това може най-хубаво -да злобее и да се радва на провала на другите. Едва ли на някого му е по-тежко, отколкото на самата Станка, за провалената втора Олимпиада. И поради какво например Тервел е постигнал "Пълен провал за нашите спортисти, без изключение."? Какви световни купи е печелил досега, та да е бил сигурен олимпийски шампион? Колкото до психиката на спортистите ни не искам да коментирам - имат си ръководства, да си търсят причините за сривовете на волейболистите ни - макар че те постигнаха нещо, което беше немислимо само преди няколко седмици.

Къде видя злоба?
Наблюдавам адски смешно явление, наричам го "бойкоптимизъм", това е вид самозадоволяване с неуспехи.

Kuku
13-08-2012, 13:36
Май пак ти е крив света :?: :!: :?

Susscrofa
13-08-2012, 13:43
По темата ....каквото можахме направихме!
Не съм недоволна...естественно, че винаги може и повоче, но на този етап толкова са ни възможностите, финансите и силите.:metal:

Много по бедни държави от нас постигат доста. Тук не става дума само за пари.

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:38 ----------


Май пак ти е крив света :?: :!: :?

Не виждам всичко пречупено през чифт женски цици, напомняйки ми подсъзнателно смукателния ми кърмачески период.

Kuku
13-08-2012, 13:55
Страхотно :!:

SIS
13-08-2012, 14:10
Kато цяло смятам, че се представихме много зле (очаквано), но волейбола, Станка Златева и Тервел Пулев трябва да ги изключиш от списъка.

П.П. Може и да не става дума само за пари, но основно става дума за ............. пари.

Susscrofa
13-08-2012, 14:17
Страхотно :!:

Кое, циците на кърмачките ли?

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------


Kато цяло смятам, че се представихме много зле (очаквано), но волейбола, Станка Златева и Тервел Пулев трябва да ги изключиш от списъка.

П.П. Може и да не става дума само за пари, но основно става дума за ............. пари.

Защо?
Станка доказа,че не може да надрасне себе си.
Волейболистите изпуснаха бронз. Не постигнаха нищо, което не е постигано, няколко пъти при това.
Тервел много бой изяде от украинеца, сякаш бронзът го главозамая.

S_G_M
13-08-2012, 14:42
а някои не мръднаха от предишни постижения като нашите волейболисти..:drinking:

Тиии май определено си човек без работа ... как може да ти дойде тази ... :screwy: .. волейболистите ни се справиха чудесно , въпреки всичките проблеми които имаше във федерацията . Доказаха че са добри и нахъсани играчи и че могат да играят чудесно без "големите клечки" като Казийски...

Kuku
13-08-2012, 14:44
Кое, циците на кърмачките ли?Всичко, освен провалените ни спортисти.... как не ги е.беше срам тия пезевенти мръсни.... :?

SIS
13-08-2012, 15:01
Единственото, което Станка Златева доказа (за пореден път) е, че е невероятен спортист. Такова постоянство на такова високо ниво, не се постига от много хора. Да се говори, че второто място на Олимпиада (сред елита и всеки иска победата повече от всичко) е провал, е малко ......глуповато твърдение. Иначе - да, трудно би било за който и да е да я надрасне - 5 пъти световен шампион, 5 пъти европейски, 2 сребърни медала от Олимпиада....
Волейболистите дори няма нужда да търсят оправдания в скандалите и отсъствието на ключов играч като Казийски. Всеки отбор в света счита за успех влизането в топ 4. Може да се изпита разочарование от отпадането на полуфинал, но влизането в топ 4 на Олимпиада ( сред елита......) да се брои за провал е малко......Иначе - да, нищо ново не са постигнали, само дето е много ново за последните 30 години. Но ако се погледне ранглистата, веднага се вижда, че сме 9-ти там, което автоматически означава, че всеки един полуфинал би трябвало да се приема не просто като успех, а като много голям успех.
Тервел Пулев си го каза най-добре, което му прави чест: украинеца просто го превъзхожда по всички показатели. На Олимпиада (сред елита.....) всички искат да победят.

П.П. Аз дори бих казал, че и Ивет Лалова се представи достойно, просто дисциплините й са .... неподходящи :)

Susscrofa
13-08-2012, 15:23
Тиии май определено си човек без работа ... как може да ти дойде тази ... :screwy: .. волейболистите ни се справиха чудесно , въпреки всичките проблеми които имаше във федерацията . Доказаха че са добри и нахъсани играчи и че могат да играят чудесно без "големите клечки" като Казийски...

Казийски, определено липсваше, само заради сервиза, ако щеш.
Затрупан съм от работа.

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:18 ----------


Единственото, което Станка Златева доказа (за пореден път) е, че е невероятен спортист. Такова постоянство на такова високо ниво, не се постига от много хора. Да се говори, че второто място на Олимпиада (сред елита и всеки иска победата повече от всичко) е провал, е малко ......глуповато твърдение. Иначе - да, трудно би било за който и да е да я надрасне - 5 пъти световен шампион, 5 пъти европейски, 2 сребърни медала от Олимпиада....
Волейболистите дори няма нужда да търсят оправдания в скандалите и отсъствието на ключов играч като Казийски. Всеки отбор в света счита за успех влизането в топ 4. Може да се изпита разочарование от отпадането на полуфинал, но влизането в топ 4 на Олимпиада ( сред елита......) да се брои за провал е малко......Иначе - да, нищо ново не са постигнали, само дето е много ново за последните 30 години. Но ако се погледне ранглистата, веднага се вижда, че сме 9-ти там, което автоматически означава, че всеки един полуфинал би трябвало да се приема не просто като успех, а като много голям успех.
Тервел Пулев си го каза най-добре, което му прави чест: украинеца просто го превъзхожда по всички показатели. На Олимпиада (сред елита.....) всички искат да победят.

П.П. Аз дори бих казал, че и Ивет Лалова се представи достойно, просто дисциплините й са .... неподходящи :)

О, да, волейболистите отдавна не са били 4ти. хахаха.
Станка, щеше да е на върха само след олимпийска титла.
При Ивет проблемът е генетичен и за това не го коментирам.

ivan dimitrov
13-08-2012, 16:14
---

pe60
13-08-2012, 20:51
Продължаваме да вървим надолу в спорта. Пълен провал за нашите спортисти, без изключение.
Едни се провалиха жестоко, като отпадане на световен шампион по борба на осминафинал, а някои не мръднаха от предишни постижения като нашите волейболисти.
Липсва онзи дух, онова мислене, че си най-велик, най-голям и непобедим, мисълта, с която руската девушка размаза Станка..
Услугливата журналя, незнайно защо отново е безкритична.:drinking:
Да,колега няма го от много време онзи български дух и борбеност,които правеха една малка бълканска държава в голяма спортна сила.

И ето една жалка статистика: Сеул 1988 г. - 35 медала и 7 място (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5_%D0%BF%D0%BE_%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D 0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%9B%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D 1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0 %B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_198 8) в генералното класиране и 4 място по брой на медалите.





Лондон 2013 - 2 медала и 63 място в генералното класиране.
Докато държавата ни е блатно затънала и спортът ще е глинен. За първи път от 60 години насам,без злато.
Затова нека носталгично си спомним за великите български години,когато олимпийците ни ковяха рекорди и ни караха да плачем от радост...

БЪЛГАРСКАТА ракета (http://www.youtube.com/watch?v=bOGvj2P221Q) - няма черни,няма бели,няма жълти...
Два :bg:флага (http://www.vbox7.com/play:2589ddc7) - високо над всички...
БЪЛГАРСКОТО кенгуру (http://www.youtube.com/watch?v=wpYk_sPDy7E)

БЪЛГАРСКИЯТ катер (http://www.vbox7.com/play:5f009bbf&al=2&vid=2832351)

digitalundgrd
13-08-2012, 20:57
Не вярвам Хамериканците и Китайците да го карат на боб и леща и да тренират в разни полуразрушени и течащи бараки...Явно пара си трябва за всичко. Да, не става само с пари, но това е един от доста важните фактори за успех в спорта, а и не само ;)

Има един лаф, който аз не обичам особено, но си е истина - "за тия пари, толкова.."

п.с. Волейболистите ни наистина малко се издъниха...Имаха РЕАЛЕН шанс да станат 3-ти, но нещото, което им попречи е липсата на ПСИХИКА...

ivan dimitrov
13-08-2012, 21:12
---

pe60
13-08-2012, 21:12
Не вярвам Хамериканците и Китайците да го карат на боб и леща и да тренират в разни полуразрушени и течащи бараки...Явно пара си трябва за всичко. Да, не става само с пари, но това е един от доста важните фактори за успех в спорта, а и не само ;)

Има един лаф, който аз не обичам особено, но си е истина - "за тия пари, толкова.."

п.с. Волейболистите ни наистина малко се издъниха...Имаха РЕАЛЕН шанс да станат 3-ти, но нещото, което им попречи е липсата на ПСИХИКА...

Пари имаше (http://www.slava.bg/news/41818.html) ....няма е едната българска чест

Susscrofa
13-08-2012, 21:21
Не вярвам Хамериканците и Китайците да го карат на боб и леща и да тренират в разни полуразрушени и течащи бараки...Явно пара си трябва за всичко. Да, не става само с пари, но това е един от доста важните фактори за успех в спорта, а и не само ;)

Има един лаф, който аз не обичам особено, но си е истина - "за тия пари, толкова.."

п.с. Волейболистите ни наистина малко се издъниха...Имаха РЕАЛЕН шанс да станат 3-ти, но нещото, което им попречи е липсата на ПСИХИКА...

През соца много пари ли вземаха?
Май просто, от малки им създаваха нужната психика.
Ямайците имат ли досег до американската химия, а ги смазват в най-допингираните дисциплини. Парите не са всичко.

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:17 ----------


И сьдиите имат заслуга.
А иначе можеха и да са пьрви, ама не се получава нещо, щото и другите имат сходни вьзможности.
Според мен, редовно четвьрти е страхотно постижение.
Шепа народ сме все пак.

Е точно това мислене не ни позволява да стигнем върха.
Стоичков никога не е излизал на терена с мисълта, че е малък.
И за това стигна върха.

viki
13-08-2012, 21:37
За съжаление това е горчивата истина-най-слабата олимпиада за България от 1952 до сега :(
Всички медали през последните 20 години са заради невероятен талант и лични саможертви на спортистите.



цък -Направиха и невъзможното, за да унищожат българския спорт! - Нешка Робева (http://www.dnes.bg/sport/2012/08/13/napraviha-i-nevyzmojnoto-za-da-unishtojat-bylgarskiia-sport.166052)

ivan dimitrov
13-08-2012, 22:00
---

Liminat
13-08-2012, 22:02
Не може да е различно, тая мизерия все ще избие на някъде. Пред очите ми момчета, които може би щяха да постигнат нещо за страната ни се принуждаваха да зарежат спорта на 18-19 годишна възраст и да започват да се препитават с нещо, те не са некви нехранимайковци, а отговорни хора и виждайки, че родителите им изнемогват, им става ясно, че не медали плащат тока, а някаква заплата.
Зее пропаст между изтренираните, които достигнаха до медали и тия, на 18м които едва ли не за собствена сметка трябва да направян мнооооо-го трудния преход от юношеската възраст към мъжката. То е невъзможно да стане за сметка на семейния бюджет, говорим за години на лагери, средства за храна, хотели, прилични условия за треньори, все неща, които останаха безвъзвратно в миналото.
Та, моето /скромно/ мнение е, че в Рио ще имаме под 20 човека състезатели и няма да става дума за медали вече. Дано съм лош пророк.
........................
Другото, колко родители не изпадат в потрес, ако детето им спортува нещо, вместо да учи за изпитите след седми клас? Колко от нас са готови да си дадат децата в спортно училище, за да се развият в спорта? Ако се каже, че са единици, няма какво да се учудваме, че състоянието на спорта е такова, няма откъде да се появят победители. И да има яки деца от селата /да не разбутваме градските от важните занимяния пред компютрите/ които искат да спортуват, няма пансиони в които да живеят и столове към спортните училища в които да има читава храна, така, че това ще е - ще отидат на футбол, ще отнесат някой и друг ритник, родителите ще поплащат малко такси на треньора и настъпва край на заниманията с физкултура :)
А Ицо, Лечков и Бербатов, че и Руми Нейкова май са се развивали по малко /че май и доста/ по-друга методика.




БЪЛГАРСКИЯТ катер (http://www.vbox7.com/play:5f009bbf&al=2&vid=2832351)

Да, Гешева - една желязна жена и българка. Беше на 17 години, като спечели първия си медал от световно, бронз на двойка каяк. Беше толкова силна, че участваше при жените в девическа възраст. Гребния канал в Пловдив произведе най-силните ни гребци - Гешева, Любенов, Бухалов и Мерков, както и много други, също олимпийски медалисти.

Lei-chery
14-08-2012, 07:10
На някой прокрадвала ли му се е идеята, че олимпиадата, първенствата по футбол и т.н. са до голяма степен политико-икономически "правилно" решени и че основните медали са "предварително" спечелени на едно по-високо състезателно ниво?:)

Кайо
14-08-2012, 08:04
През соца много пари ли вземаха?


---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:17 ----------



......а май пък не взимаха,Сусе свери си часовника.....

---------- Post added at 08:04 ---------- Previous post was at 08:03 ----------


На някой прокрадвала ли му се е идеята, че олимпиадата, първенствата по футбол и т.н. са до голяма степен политико-икономически "правилно" решени и че основните медали са "предварително" спечелени на едно по-високо състезателно ниво?:)

.....и,че всичките изброени от теб неща са една огромна индустрия а не спортни мероприятия.........

Susscrofa
14-08-2012, 08:07
На някой прокрадвала ли му се е идеята, че олимпиадата, първенствата по футбол и т.н. са до голяма степен политико-икономически "правилно" решени и че основните медали са "предварително" спечелени на едно по-високо състезателно ниво?:)

Някой твърде много е залитнал в океана на конспиративното мислене.
Никой не може да решава, управлява, предрешава, предначертава събитията. Има лостове, с които може случващото се да бъде в известна степен манипулирано, да се даде известна тежест, да бъде подбутнато едно или друго събитие, но само до там.
Има спортове, при които това е доста лесно, но хронометъра си е хронометър, метърът си е метър, вдигнатата щанга си е вдигната.

SIS
14-08-2012, 08:12
Казийски, определено липсваше, само заради сервиза, ако щеш.

Не бих казал, че Казийски лишсваше точно заради сервиза, най-малкото защото Скримов изпълняваше страхотен сервиз. По-скоро Казийски ни липсваше истински при отиграването на наистина трудните топки.


О, да, волейболистите отдавна не са били 4ти. хахаха.
Станка, щеше да е на върха само след олимпийска титла.

Ама ти сериозно ли....?!


п.с. Волейболистите ни наистина малко се издъниха...Имаха РЕАЛЕН шанс да станат 3-ти, но нещото, което им попречи е липсата на ПСИХИКА...

Да - имаха реален шанс, но...не се получи. Да го наричаме издънка, обаче е прекалено. Аз не мога да разбера на каква основа са тези свръхочаквания. Повтарям се, но топ 4 се счита за успех от всички отбори. А когато си 9-ти в ранглистата, влизането в топ 4 е безспорен успех. И аз съм разочарован, защото имахме реален шанс за медали, но в никакъв случай не мисля, че представянето им беше провал.


През соца много пари ли вземаха?
Май просто, от малки им създаваха нужната психика.
Ямайците имат ли досег до американската химия, а ги смазват в най-допингираните дисциплини. Парите не са всичко.

Аз не мисля, че заплатите на спортистите са основния разход. По-скоро разходите по медикаменти, бази и създаване на подходящи условия струват много. А можем само да гадаем ямайците до какъв допинг имат достъп. Това, в което можем да сме сигурни е, че е поне толкова добър, колкото американския.


Е точно това мислене не ни позволява да стигнем върха.

Аз пък мисля, че НЕмисленето не ни позволява да стигнем върха. За да промени нещо, човек трябва първо реално да разбере къде се намира. Ние сме отбор в топ 10 на света. Можем да победим всеки отбор, но и да загубим от всеки от тази десятка - ето това ни е реалното положение. И вместо да работим за добро представяне в определени турнири (примерно олимпиада, световно и европейско), ние се хвърляме винаги да печелим медали. Резултата е, че нито печелим медали, нито подобряваме играта, нито развиваме млади играчи. За сметка на това редовно сменяме треньорите и си правим скандалчета.

Lei-chery
14-08-2012, 08:15
Някой твърде много е залитнал в океана на конспиративното мислене.
Никой не може да решава, управлява, предрешава, предначертава събитията. Има лостове, с които може случващото се да бъде в известна степен манипулирано, да се даде известна тежест, да бъде подбутнато едно или друго събитие, но само до там.
Има спортове, при които това е доста лесно, но хронометъра си е хронометър, метърът си е метър, вдигнатата щанга си е вдигната.

Събуди се Суска....разтъркай очички.........погледни на света по широкоспектърно......:)

Susscrofa
14-08-2012, 08:25
Събуди се Суска....разтъркай очички.........погледни на света по широкоспектърно......:)

По своя специфичен начин се съгласи с написаното от мен.
Буден съм от 6, ходих да тичам на плажа.

Кайо
14-08-2012, 08:29
Буден съм от 6, ходих да тичам на плажа.

Май не е достатъчно.

Lei-chery
14-08-2012, 08:32
По своя специфичен начин се съгласи с написаното от мен.
Буден съм от 6, ходих да тичам на плажа.
Никак не съм съгласна с теб.....просто ми е рано и не ми се спори...
Завиждам ти за плажа....

Susscrofa
14-08-2012, 08:36
SIS

Скримов в последните два мача не вкара един сервиз.
В Ямайка са едни лекоатлетически бази то е едно чудо мани, мани.
Станка, се издъни, сбърка жестоко, изпусна си нервите и влезе в ненужна атака. Гаф.

---------- Post added at 05:34 ---------- Previous post was at 05:33 ----------


Май не е достатъчно.

Хахах, двама ми повярваха.
Не харесвам морето, натъжава ме.

---------- Post added at 05:36 ---------- Previous post was at 05:34 ----------


Никак не съм съгласна с теб.....просто ми е рано и не ми се спори...
Завиждам ти за плажа....

Направете си с Кайо, клуб на конспиративното вярване.

Кайо
14-08-2012, 08:40
SIS



---------- Post added at 05:34 ---------- Previous post was at 05:33 ----------



Хахах, двама ми повярваха.
Не харесвам морето, натъжава ме.

---------- Post added at 05:36 ---------- Previous post was at 05:34 ----------



Направете си с Кайо, клуб на конспиративното вярване.

Хахаха,много смешно,че защо да не ти повярваме,за море говориш а не за космоса,лято е хората взимат отпуски и ходят на море.:smoke:

Това за клуба е добра идея!

SIS
14-08-2012, 08:44
Скримов в последните два мача не вкара един сервиз.

Хайде пак прегледай последните два мача. Готов съм да се обзаложа с теб, че не си прав.

Susscrofa
14-08-2012, 08:58
Хайде пак прегледай последните два мача. Готов съм да се обзаложа с теб, че не си прав.

Прав съм, особено в мача за бронза. Зелен е още Скримов.

---------- Post added at 05:58 ---------- Previous post was at 05:57 ----------


Хахаха,много смешно,че защо да не ти повярваме,за море говориш а не за космоса,лято е хората взимат отпуски и ходят на море.:smoke:

Това за клуба е добра идея!

За тичането бре етанолов.

Kuku
14-08-2012, 09:07
Буден съм от 6, ходих да тичам на плажа.Ръб, ти не беше ли затрупан от работа пет мнения по-рано?! Или си отпуска на море?!
Влез в хармония със себе си, моля те - натъжаваш ни и ни става болно на гениталиите за теб....

Stoyan Georgiev
14-08-2012, 09:11
суси е прав,

SIS
14-08-2012, 09:14
Прав съм, особено в мача за бронза. Зелен е още Скримов.

След като заявяваш толкова ......... сигурно, че си прав (явно без да провериш), какъв облог предлагаш?

И е зелен, защото няма достатъчно мачове. Имено за това не се справя добре с наистина трудните топки (извадена топка да двоен/троен блок). И точно там Казийски наистина липсваше.

adv_petrov
14-08-2012, 12:55
Ако погледнем че аз и останалите данъкоплатци в България наляхме 50 (петдесет) милиона лева в незнам си колко N на брой федерации, където тия пари се разходват от разни председатели и УС, (затова не се ядосвам толкова и на САМИТЕ безбройни федерации) резултата от Олимпиадата е плачевен.
От друга страна, имаме 10 попадения в 8цата, което си значи шанс за медал. Не е малко за нашата държава и настоящо дередже на спорта. Боби Михайлов дето заявява че не бил виновен за нищо във футбола, да го питам защо нямаме олимпийски отбор поне за срама. Както и Нейков ми е чудно какви анализи и разбори щял да прави.
Конкретно за волейбола, при тая къса резервна скамейка, скандали и отказали се играчи е невъзможно точно тия момчета да издържат такъв кратък цикъл със 7 мача, където се хвърлиха докрай в предпоследния с/у Русия и бе нормално да са скапани за бронза. Станка с 2 поредни сребърни медала никой не може да и се сърди. А боксьора Усик, обявен за най-големия талант за всички времена, много трудно въобще някой някъде ще го бие в следващите 5г. По принцип всичките наши боксьори стигнаха 1/4 финал, никой не е бил турист като някои други спортове с по 1 среща само, или тичане 20 метра и 1 препятствие. Памперса загуби само с една съдийска точка срещу домакина, за да може Великобритания да финишира на трето място по медали-иначе и той беше поне с бронз.

Orm
14-08-2012, 13:16
То това май от училищата се почва , преди да се стигне до зали и федерации , според мен първо трябва в училищата да има нормални уроци по физическо .... да има състезания между училищата , по всякакви спортове , за да се зарибяват децата. Те не знаят в какво са добри , и училището би трябвало да им помогне да се определят а при нас вместо това учат петокласници как да не хванат спин .......

rossenvn
14-08-2012, 16:58
То това май от училищата се почва , преди да се стигне до зали и федерации , според мен първо трябва в училищата да има нормални уроци по физическо .... да има състезания между училищата , по всякакви спортове , за да се зарибяват децата. Те не знаят в какво са добри , и училището би трябвало да им помогне да се определят а при нас вместо това учат петокласници как да не хванат спин .......

Що да не го учат? Спина убаво ли е?

Orm
14-08-2012, 18:06
Що да не го учат? Спина убаво ли е?

В 5ти клас ?!?!?!?! Да ти кажа аз не съм го учил .... и не знайно как не съм спинозен... самият аз се чудя как така не съм се заразил ... та нали не са ми го преподавали в училище :dunno:

old alfist
14-08-2012, 19:01
Както почти всичко у нас и спорта е сбъркан.
Неодобрявам системата от соц.времената за производство на елитни спортисти, защото те бяха създавани по неестествен начин и с цел пропаганда на обществения строй, макар, че остатъците от тези времена носеха медали за България десетки години след това.
Както споменаха някои колеги няма масовост, няма цел от правителствата досега за издитане на спорта като приоритет на нацията, а именно това е базата върху която трябва да се гради спорта.
Трябва да бъдат създадени условия за спортуване както на квартални площадки, училищата ,така и достъпност до спортни съоръжения посредством школи.
Порочна практика е да се наливат пари в определени спортове или малко преди големи спортни събития, вместо целенасочена полика, на която могат да се жънат плодовете след десетки години - така е по-лесно, но всъщност нищо не правим.

fred
14-08-2012, 19:21
Я вижте една Белгия къде е по медали и тогава да говорим за провал-61 място, горе долу като нас.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5_%D0%BF%D0%BE_%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D 0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%9B%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D 1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0 %B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_201 2
Да отбележим, че Белгия има брутен продукт от 331 милиарда долара, а нашия е от около 67 милиарда.
http://foreigntrade.alumnieeni.com/gdp-bg.asp

adv_petrov
14-08-2012, 19:42
Я вижте една Белгия къде е по медали и тогава да говорим за провал-61 място, Да отбележим, че Белгия има брутен продукт от 331 милиарда долара

Разбира се, че не е провал, ами трябва да е национална гордост, че дишаме плътно във врата на нации, които също като цитираната от теб Белгия са с незнам си какъв астрономически БВП, наливат колосални суми за по 40 федерации и също са пред нас по медали като Етиопия (24), Кения (28 ), Доменикана (46), Тринидад и Тобаго (47), Бахамите (51), Гренада (53), Уганда (54) и не знам още кое туристическо островче. Не може на черното да се каже бяло и на едни изчезващи нейде пари - възвърната инвестиция.

digitalundgrd
14-08-2012, 20:22
Ямайците имат ли досег до американската химия, а ги смазват в най-допингираните дисциплини. Парите не са всичко

Ямайците имат един Юсеин Болт, който е феномен и всичко свършва с тях до тук. Също и Майкъл Фелпс...Такива хора са един на милиард :wow:

Понеже говориш, че парите не са важни...

В България нещата са много, много объркани още от самото начало...Аз съм така да се каже от "младото" поколение...На 25 съм. От както се помня все тренирах нещо - карате, футбол (Локомотив София), баскетбол (Септември, Локомотив София), фитнес. Не се харакеризирам като някакъв хипер мега талант, просто си спортувах за удоволствие, и за да изградя някаква що-годе нормална физика...

Ходил съм по лагери с отборите, играл съм на "зони", републикански итн...Та смея да твърдя, че горе-долу съм на ясно с това, което България предлага на един млад човек, който има желанието да се занимава със спорт...И то е едно голямо нищо!

Първо, което съм сигурен, че в другите "бели" държави не е така е, че ние ДЕЦАТА си плащаме месечна такса (родителите в случая), за да тренираме, все едно ходим на частни уроци по математика да речем...

Ходим ли на лагери, мачове извън София итн пак всичко се плаща от родителите...Кецове, екипи, топка и прочие спортна екипировка също от джоба на мама и тате...

Като се знае горе-долу, че средностатистическите "мама и тате" не взимат кой знае какви крупни суми нали се сещаш колко от потенциалните/проекто звезди на България просто отпадат поради "финансови причини".

Това, защото примерно, ако не ходиш на лагер тренера се мръщи и после не те пуска да играеш на мачове и търкаш скамейката, пък ако ще да си малкия Майкъл Джордън...

Залите с изключение на 1-2 бяха под всякаква критика. Като вали или е зима всичко капе, студено е - така се получават контузии от подхлъзвания по паркета или просто от самия студ разтягаш итн...

Ако искаш да ходиш на фитнес си плащаш отделно, нищо че си от баскетболния отбор ;) Това съм сигурен, че в белите държави не е така...

Душове, тоалетни, бани - да те е гнус да влезеш, камо ли да се къпеш...Аз живеех на близо, но имаше хора от другия край на София, сменяха по няколко вида градски транспорт, за да се приберат мокри, осолени и миризливи :wow:

Таа мога да разказвам с дни, но горе долу схванахте на къде бия...При никаква заинтересованост от страна на държавата за детско-юношеските школи, то за какви потенциални спортисти и медалисти можем да говорим въобще?

Един расов жребец, ако не го храниш, гледаш и тренираш подобаващо не мисля, че ще спечели надбягване, ако го пуснеш срещу други, които са хранени с най-доброто и качественото и са тренирани от най-добрите...

Повечето от "талантите" изчезнаха в чужбина, просто им предложиха нормални, цивилизовани условия, за да се развиват и да спортуват. Тези, които останаха в България и учеха по спортни училища и по цял ден гонеха топката с мечтата да станат кой футболист, кой баскетболист, сега ги гледам седнали пред разни квартални павилиончета, където продават алкохол и цигари или да се шлаят безцелно в квартала с бира или патронче "флирт" в ръка :tequilla: ...

За мое щастие аз разбрах на време, че спорта в България е загубена кауза и си наблегнах на ученето за кандидат студентските изпити, влязох в МУ-София и горе-долу за сега нещата ми се нареждат ;)

old alfist
14-08-2012, 22:17
Спомням си как един познат се вайкаше преди десетина години, че е платил с връзки 5 000 лв. да вземат сина му в юношеският отбор на ЦСКА - за какъв спорт говорим.

Liminat
14-08-2012, 22:33
Я вижте една Белгия къде е по медали и тогава да говорим за провал-61 място, горе долу като нас.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5_%D0%BF%D0%BE_%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D 0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%9B%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D 1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0 %B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_201 2

Тази класация доста си кънти, руснаците са с доста повече медали от Великобритания, но поради по-малкото златни е след нея. Нашите пък с 2 медала са след 5 държави с по един златен, само златните медали не са мерило за постиженията в спорта на една нация.
За четвъртите и други призови места да не говорим, само ще спомена, че световните ни шампиони и тия с 4-ти места от олимпиади почти нищо не хващат от държавата ни, олимпийските пенсии се дават само на медалисти от олимпиади.

fred
14-08-2012, 23:31
Е класациите са си виниги по тоя начин-водещи са златните медали, а и идеята ми е, че така или иначе, по богата от нас държави са на същото равнище.Общо взето идеята да имаш много медали на гол задник, както беше по соца е присъща май само такива като нас, още ни държи комплекса за малоценност :)
По надолу след нас е Кувейт-а сега познай, ако решат да си пазаруват спортисти като Катар къде щяха да бъдат примерно.То и Катар отделно е само с два бронзови де,,
А къде е обединена Германия?На 6 място, което си е също провал, от гледна точка на Прасчо.

Спомням си как един познат се вайкаше преди десетина години, че е платил с връзки 5 000 лв. да вземат сина му в юношеският отбор на ЦСКА - за какъв спорт говорим.

Ами за такъв :)Отделно и спортът по света се изроди-всичко е най вече за пари

ivan dimitrov
15-08-2012, 00:15
---

rossenvn
15-08-2012, 09:37
Може и да не е много по темата, ама хейтърите и критиците, бихте ли казали вие с какво се занимавате точно и точно какви висоти и колосални постижения сте достигнали в сферата в която работите..?
Защото ще е тъжно-смешно ти да си реално някакъв мишок и да критикуваш компетентно, че едикой си бил зле и не бил на ниво в сравнение с най-добрите от целия свят в неговата област... Добре, че такова поведение, ама изобщо не се среща в БеГе...

Те биха могли да са световни шампиони по...хейт на къси и дълги разстояния, с или без препятствия, но предпочитат да си го правят вкъщи на лаптопа, не да ходят по форуми:goodnight:. Така калта се оттича в канала на всеобщата смрад /български манталитет/, който канал е запушен и смърди зловонно.

old alfist
15-08-2012, 09:37
Може и да не е много по темата, ама хейтърите и критиците, бихте ли казали вие с какво се занимавате точно и точно какви висоти и колосални постижения сте достигнали в сферата в която работите..?
Защото ще е тъжно-смешно ти да си реално някакъв мишок и да критикуваш компетентно, че едикой си бил зле и не бил на ниво в сравнение с най-добрите от целия свят в неговата област... Добре, че такова поведение, ама изобщо не се среща в БеГе...

Това пък няма абсолютно никакво значение кой, какъв е - тук всички сме равни.Висотите са временно явление и не дават тежест на казаното тук.

Kuku
15-08-2012, 09:42
Хич даже не се срещат тесни специалисти в България :crazy:

Susscrofa
15-08-2012, 12:19
Я вижте една Белгия къде е по медали и тогава да говорим за провал-61 място, горе долу като нас.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5_%D0%BF%D0%BE_%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D 0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%9B%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D 1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0 %B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_201 2
Да отбележим, че Белгия има брутен продукт от 331 милиарда долара, а нашия е от около 67 милиарда.
http://foreigntrade.alumnieeni.com/gdp-bg.asp

Ако се беше напънал да четеш, като ученик, щеше да знаеш,че по-изкуствена и ненормална държава от Белгия няма. Това е ничия територия умело използвана като неутрална такава от великите европейски "империи":on_da_beach:
:on_da_beach:

Кофти пример.

---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:13 ----------


Може и да не е много по темата, ама хейтърите и критиците, бихте ли казали вие с какво се занимавате точно и точно какви висоти и колосални постижения сте достигнали в сферата в която работите..?
Защото ще е тъжно-смешно ти да си реално някакъв мишок и да критикуваш компетентно, че едикой си бил зле и не бил на ниво в сравнение с най-добрите от целия свят в неговата област... Добре, че такова поведение, ама изобщо не се среща в БеГе...

Няма как да споделя с теб своите професионални успехи, няма да ги разбереш.:)

---------- Post added at 09:19 ---------- Previous post was at 09:13 ----------


Ямайците имат един Юсеин Болт, който е феномен и всичко свършва с тях до тук. Също и Майкъл Фелпс...Такива хора са един на милиард :wow:

Понеже говориш, че парите не са важни...

В България нещата са много, много объркани още от самото начало...Аз съм така да се каже от "младото" поколение...На 25 съм. От както се помня все тренирах нещо - карате, футбол (Локомотив София), баскетбол (Септември, Локомотив София), фитнес. Не се харакеризирам като някакъв хипер мега талант, просто си спортувах за удоволствие, и за да изградя някаква що-годе нормална физика...

Ходил съм по лагери с отборите, играл съм на "зони", републикански итн...Та смея да твърдя, че горе-долу съм на ясно с това, което България предлага на един млад човек, който има желанието да се занимава със спорт...И то е едно голямо нищо!

Първо, което съм сигурен, че в другите "бели" държави не е така е, че ние ДЕЦАТА си плащаме месечна такса (родителите в случая), за да тренираме, все едно ходим на частни уроци по математика да речем...

Ходим ли на лагери, мачове извън София итн пак всичко се плаща от родителите...Кецове, екипи, топка и прочие спортна екипировка също от джоба на мама и тате...

Като се знае горе-долу, че средностатистическите "мама и тате" не взимат кой знае какви крупни суми нали се сещаш колко от потенциалните/проекто звезди на България просто отпадат поради "финансови причини".

Това, защото примерно, ако не ходиш на лагер тренера се мръщи и после не те пуска да играеш на мачове и търкаш скамейката, пък ако ще да си малкия Майкъл Джордън...

Залите с изключение на 1-2 бяха под всякаква критика. Като вали или е зима всичко капе, студено е - така се получават контузии от подхлъзвания по паркета или просто от самия студ разтягаш итн...

Ако искаш да ходиш на фитнес си плащаш отделно, нищо че си от баскетболния отбор ;) Това съм сигурен, че в белите държави не е така...

Душове, тоалетни, бани - да те е гнус да влезеш, камо ли да се къпеш...Аз живеех на близо, но имаше хора от другия край на София, сменяха по няколко вида градски транспорт, за да се приберат мокри, осолени и миризливи :wow:

Таа мога да разказвам с дни, но горе долу схванахте на къде бия...При никаква заинтересованост от страна на държавата за детско-юношеските школи, то за какви потенциални спортисти и медалисти можем да говорим въобще?

Един расов жребец, ако не го храниш, гледаш и тренираш подобаващо не мисля, че ще спечели надбягване, ако го пуснеш срещу други, които са хранени с най-доброто и качественото и са тренирани от най-добрите...

Повечето от "талантите" изчезнаха в чужбина, просто им предложиха нормални, цивилизовани условия, за да се развиват и да спортуват. Тези, които останаха в България и учеха по спортни училища и по цял ден гонеха топката с мечтата да станат кой футболист, кой баскетболист, сега ги гледам седнали пред разни квартални павилиончета, където продават алкохол и цигари или да се шлаят безцелно в квартала с бира или патронче "флирт" в ръка :tequilla: ...

За мое щастие аз разбрах на време, че спорта в България е загубена кауза и си наблегнах на ученето за кандидат студентските изпити, влязох в МУ-София и горе-долу за сега нещата ми се нареждат ;)

Цялата щафета на Ямайка.:)
О, я да погледнем при жените как стоят нещата в спринта:plane: и таммай са ЯмайКИНИ.
Я да си припомним преди Болт, кой мачкаше наред, дали не беше пак от Ямайка.:):on_da_beach: Асафа Пауъл.

Susscrofa
15-08-2012, 13:10
Пробвай бе чиче, може да те изненадам, нищо, че съм ти на 1/3 от годините...
Да не се окаже само, че не съществува човек, освен теб, който ги разбира... :neko:

Пишеш и мислиш, точно като 11 годишен.:)
Това е точно 1/3 от моите години.
Иначе да, чичо съм:):on_da_beach:

Stoyan Georgiev
15-08-2012, 13:11
аз съм вуйчо, ама ми викат чичо :D

Susscrofa
15-08-2012, 13:21
Мисля, че преди доста време сме достигнали до съгласието за нещата, които изброи без да казваш нищо съществено, но нищо не каза за професионалните си успехи... Има ли някой на света освен теб самия, който знае за тях..?

Може и да няма:on_da_beach:, не би трябвало да има.

Susscrofa
15-08-2012, 13:23
Мисля, че преди доста време сме достигнали до съгласието за нещата, които изброи без да казваш нищо съществено, но нищо не каза за професионалните си успехи... Има ли някой на света освен теб самия, който знае за тях..?

Между другото, след като така и така зачекваш темата, таланте, последния път май каза, че съм на 12 пък сега ме даунгрейдна на 11...
Ей така за спорта, не че на някой от двамата реално му е през оная работа какво точно другия мисли за него, но защо не пуснеш една анкета да гласуват хората за една от двете опции:
1) дали аз съм 11, 12 (ако кажеш и 10) годишен заблуден простак, или
2) ти си комплексиран 33-годишен Улигофрен (с "У")..? :handshake:

Ти сам определи своята възраст.
1/3 от 33 е 11:)
Аз съм комплексиран гей комунист с малка пишка.:boxing:

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

Притесни ли се да изразиш мнението си за мен?
Защо промени коментара си, страх ли те е от нещо?

Susscrofa
15-08-2012, 13:38
Сега в реда на същите разсъждения може би трябва да кажа, че ти сам се определи...
Ама понеже може да си "спорим" до плюс безкрайност, няма да го направя... :neko:

По принцип не визирах теб с първото си мнение в темата но ти някакси го прие лично може би, та затова се зачудих ти какъв точно "го играеш"... Явно е някаква обществена тайна, сигурно ще да си някой много важен, значим и преуспял в "реалния живот"...

Ма кажи сериозно, защо се чувстваш длъжен да критикуваш неуспехите на някакви спортисти..? Ти да не си им някакъв определящ фактор в живота и кариерата на такива..? Олимпииския принцип не беше ли "важно е участието" или нещо подобно, или това е за залъгалка на 11-годишните само..?


Кой коментар точно визираш..? Иначе ме е страх от доста неща... :neko:

Нито съм таен, нито съм важен.
Тайна за коментара.:on_da_beach:

ivan dimitrov
15-08-2012, 13:43
---

old alfist
15-08-2012, 13:45
Не мога да разбера какво значение има за форума, професионалните успехи и социалния статус на някой в момента - всичко това може да рухне за много кратко време. По важно е - има ли хора, които одобряват и подкрепят написаното от същия човек.

Susscrofa
15-08-2012, 13:54
Не разбирам, защо винаги когато пусна тема, започват коментари касаещи мен персонално. Чувствам се тъпо:on_da_beach:.

old alfist
15-08-2012, 14:03
Не разбирам, защо винаги когато пусна тема, започват коментари касаещи мен персонално. Чувствам се тъпо:on_da_beach:.

Я, си пиши - ако има нещо нередно модераторите ще се намесят, пък кой, каквото иска да си мисли и пише.

Liminat
15-08-2012, 17:07
...Я да си припомним преди Болт, кой мачкаше наред, дали не беше пак от Ямайка.:):on_da_beach: Асафа Пауъл.
С тази разлика, че Асафа Пауъл мачкаше по досега познатия начин - с не кой знае колко различни от на останалите резултат. Рекордите на Усаин Болт ще обезсмислят усилията на доста спринтьори за доста време - постиженията им ще са далеч по-слаби от тия на Високия бърз мъж, той е явление, което няма да се появи скоро.
Като му отмине времето, по мое време спринтьорите пак ще са си като тия, които тичат край него - не много високи, но нацепени бързи щангисти :)
Мисля, че рекорда му ще спи по-дълго от тоя на Боб Биймън и Майк Пауъл, ще е нещо като на Бубка, но май по 2.


... Олимпииския принцип не беше ли "важно е участието" или нещо подобно, или това е
... :neko:
Всъщност участието е все по-трудно, в повечето спортове много трудно се взема квота, освен за континентите, които тепърва развиват някои спортове, то си се и вижда, на старта някои сякаш тръгват назад :)
Ни съ косити, ра, от ши ви мини и на двамата.
...............


...По важно е - има ли хора, които одобряват и подкрепят написаното от същия човек. Не, точно това няма никакво значение. Казваш си мнението каквото е и това е, другото е обсебило доста хора и ги кара да пишат очаквайки одобрение, а истината е, че на кой ли му дреме кекъф си там за какъв точно се има... Той ако ще е нещо значимо, все някой ще го знае ъъъ... и едва ли ще пише във форум :)

Susscrofa
15-08-2012, 20:38
С тази разлика, че Асафа Пауъл мачкаше по досега познатия начин - с не кой знае колко различни от на останалите резултат. Рекордите на Усаин Болт ще обезсмислят усилията на доста спринтьори за доста време - постиженията им ще са далеч по-слаби от тия на Високия бърз мъж, той е явление, което няма да се появи скоро.
Като му отмине времето, по мое време спринтьорите пак ще са си като тия, които тичат край него - не много високи, но нацепени бързи щангисти :)
Мисля, че рекорда му ще спи по-дълго от тоя на Боб Биймън и Майк Пауъл, ще е нещо като на Бубка, но май по 2.

Всъщност участието е все по-трудно, в повечето спортове много трудно се взема квота, освен за континентите, които тепърва развиват някои спортове, то си се и вижда, на старта някои сякаш тръгват назад :)
Ни съ косити, ра, от ши ви мини и на двамата.
...............
Не, точно това няма никакво значение. Казваш си мнението каквото е и това е, другото е обсебило доста хора и ги кара да пишат очаквайки одобрение, а истината е, че на кой ли му дреме кекъф си там за какъв точно се има... Той ако ще е нещо значимо, все някой ще го знае ъъъ... и едва ли ще пише във форум :)

Мислиш, клиширано и стандартно.:on_da_beach:

Бобби
15-08-2012, 21:06
А бе олипиеца.....я ми прати тел. ...ти номер на л.с....да те открехна на нещо....:waving:

Кайо
15-08-2012, 21:16
Не разбирам, защо винаги когато пусна тема, започват коментари касаещи мен персонално. Чувствам се тъпо:on_da_beach:.

Ич да не ти пука...;)

old alfist
15-08-2012, 21:56
Не, точно това няма никакво значение. Казваш си мнението каквото е и това е, другото е обсебило доста хора и ги кара да пишат очаквайки одобрение, а истината е, че на кой ли му дреме кекъф си там за какъв точно се има... Той ако ще е нещо значимо, все някой ще го знае ъъъ... и едва ли ще пише във форум :)
Може пък да има хора, които пишейки във форума се забавляват.

fred
15-08-2012, 22:13
Разбира се, че не е провал, ами трябва да е национална гордост, че дишаме плътно във врата на нации, които също като цитираната от теб Белгия са с незнам си какъв астрономически БВП, наливат колосални суми за по 40 федерации и също са пред нас по медали като Етиопия (24), Кения (28 ), Доменикана (46), Тринидад и Тобаго (47), Бахамите (51), Гренада (53), Уганда (54) и не знам още кое туристическо островче. Не може на черното да се каже бяло и на едни изчезващи нейде пари - възвърната инвестиция.

А ти защо мислиш, че ние сме нещо повече от тия, които са горе?Или по скоро, защо те да са по - долу от нас?)

Бобби
15-08-2012, 22:14
Не разбирам, защо винаги когато пусна тема, започват коментари касаещи мен персонално. Чувствам се тъпо:on_da_beach:.
Има още много да учиш.........щом си на хората в устата си номер -1......само слушай старото и вземи му се обади тия дни на тел.0884559742....за да не затънеш...:waving:

Liminat
16-08-2012, 12:28
Мислиш, клиширано и стандартно.:on_da_beach:
Като всеки, който е забелязал, че срещу ръжен не се рита.

adv_petrov
16-08-2012, 16:16
А ти защо мислиш, че ние сме нещо повече от тия, които са горе?Или по скоро, защо те да са по - долу от нас?)

Ами, по няколко сухи факти и очевидни причини:
1) Защото сме по-стара държава от всички тях и сме държава-участник в олимпийските игри още от Първите в Атина през 1896г., когато изпращаме 5ма спортисти, от които един на прескок завършва на 2ро място.
2) Защото за разлика от всички тия островчета и нови африкански държави поради горното развиваме за един период около 100 години много спортни съоръжения и бази на територията на страната, позволяваща поради географията си разнообразни спортни дисциплини (пак за разлика от тия държави) и създаваме федерации и съюзи по повечето общо практикувани спортове-членове на международните органи. Почти във всеки спорт в света има БГ треньори, а не треньори от Бахамите, Доменикана, Уганда и т.н.
3) Защото за последните 4г. сме наляли повече пари от всичките туристически островчета и гладни сомалийчета, да ме прощават, че не е за шегуване (над 31 милиона долара) в олимпийския спорт и по-точно, в бездънната яма, наречена федерации.

fred
16-08-2012, 20:54
Ами, по няколко сухи факти и очевидни причини:
1) Защото сме по-стара държава от всички тях и сме държава-участник в олимпийските игри още от Първите в Атина през 1896г., когато изпращаме 5ма спортисти, от които един на прескок завършва на 2ро място.
2) Защото за разлика от всички тия островчета и нови африкански държави поради горното развиваме за един период около 100 години много спортни съоръжения и бази на територията на страната, позволяваща поради географията си разнообразни спортни дисциплини (пак за разлика от тия държави) и създаваме федерации и съюзи по повечето общо практикувани спортове-членове на международните органи. Почти във всеки спорт в света има БГ треньори, а не треньори от Бахамите, Доменикана, Уганда и т.н.
3) Защото за последните 4г. сме наляли повече пари от всичките туристически островчета и гладни сомалийчета, да ме прощават, че не е за шегуване (над 31 милиона долара) в олимпийския спорт и по-точно, в бездънната яма, наречена федерации.
Да, ама докато в тия африкански държави има традиция в бягането(от там са им най вече медалите), нищо че то може да е средство за придвижване-то у нас такива традиции реално няма, масови и дългогодишни традиции имам предвид.
Масово се рита футбол от затлъстели мъжаги и това е (ББ е много верен образ в тая насока).
Спортът, като масово явление у нас не е присъщо явление.Съчетано с липсата на широкодостъпни съоръжения по градове и паланки води до това ни състояние.Да, може нещата и да се по добри, но затова трябва първо средства, които да създават безплатна (или почти безплатна) възможност всеки да се занимава с каквото му е кеф-като се почне от децата, та се стигне до по възрастните и след това правилна политика за развиване и на по спецалиазирана спортна дейност, клубове и т.н.
Таланти се раждат рядко, още по трудно се откриват.Като няма и масово практикуване и силни традиции какво може да очаква?
Трябва и средства и политика, а само със средства си създаваш някои изключения, които обаче потвърждават правилото.

viki
16-08-2012, 21:32
Спортът, като масово явление у нас не е присъщо явление..

Обаче всички масово ходят с анцузи:naughty:
"Адидасът" е институция:tooth:

ivan dimitrov
16-08-2012, 22:50
---
---

fred
17-08-2012, 19:41
Обаче всички масово ходят с анцузи:naughty:
"Адидасът" е институция:tooth:

А, тука само руснаците може да ни бият :Lkingsmiley:

Абе май и гените имат врьзка.
Иначе на мен лично професионалия спорт ми иде доста странен. Като няма масовост и се ползват масово стимуланти - какьв е смисьла.


Точно това имам предвид, като оставим настрана комплекса за малоценност, че трябва да печелим мнооого медали, да ни оцени и светът :)

Orm
17-08-2012, 20:32
Ето ви един свестен отбор по художествена гимнастика....... някой има ли съмнения че ще вземат златото ?!?!?!!??

ivan dimitrov
17-08-2012, 20:51
---

fred
17-08-2012, 21:22
А на обръчи дали ще го докарат :drinking:

ivan dimitrov
17-08-2012, 21:35
---

fred
17-08-2012, 21:37
Отборьт на Темида ползва специални обрьчи, два свьрзани сьс верижка, и ги ползва рядко че много ценни.
Пьк оня отбор... нема такива обрьчи.

На Темида за по евтино може и "свински опашки" също :)

Orm
17-08-2012, 21:46
Ама те тия са добри и на бягане с препятствия :)

ivan dimitrov
17-08-2012, 22:18
---

Orm
17-08-2012, 22:22
Бе бягат, ама не отборно е по един двама. А отбора на Темида май забравя да им слага препятствията.[/QUOTE]

Е те пачки ли да броят , препятствия ли да слагат... хората правят всичко по възможностите си.........

old alfist
17-08-2012, 22:30
Никой не отрича резултатите на нашите спортисти - какви резултати да постигнат при тези условия.
Например гимнастичките какво да играят като пода под краката им в залата плува, през зимата навсякъде е студ в залите и спортистите излизат по обяд навън да се стоплят, а тези с откритите спортове няма кой да им изчисти терена.
За санитарни възли и чистота да не говорим.

ivan dimitrov
17-08-2012, 23:05
---