PDA

View Full Version : Ново Porsche с много позната задница



ShoxXx
14-08-2012, 13:15
Няма да давам жокери. Интересно ми е колко хора като видят тази задница, правят веднага аналог с задницата на една друга кола...италианска...

Alfa User
14-08-2012, 14:31
Заемката е повече от очевидна ... но напоследък доста нови модели на различни марки имат страшно еднакви елементи ...
Най-пресния ми пример е новия С5 на Ситроен - ако я нямаше емблемата на задния капак, моментално бих решил, че е някое от новите BMW-та.
Така че ... остава да се радваме, че и от Порше вече са оценили италианския дизайн, и искат да го наподобяват :smoke:

Susscrofa
14-08-2012, 17:35
Дори заемка да е, пак изглежда по-изпипана и красива.

митака-пловдив
14-08-2012, 20:39
Дори заемка да е, пак изглежда по-изпипана и красива.


Изглежда мнго по-истинска от "оригинала".

trustworthy
14-08-2012, 20:45
Дори заемка да е, пак изглежда по-изпипана и красива.

Ами отиди си купи една от изпипаните и недей да тролиш във всяка тема :paddle:

митака-пловдив
14-08-2012, 20:59
Ще си купя каквото си искам.А тия са сбирщайн.
Какво очакваш да кажа,колко са тъпи тия от Порше че немогат и една задница ли да си изпипат?Ами тръгнали да взимат наготово от недодяланата певецарка?!Дано да им дойде на акъла и на "наще" да вземат нещо от Порше,ама не стопове,ами нещо от изпод задния капак да вземат да изкопират ПОНЕ!

Изтълкувай ми думата "тролене", мен,самтинг съм се дъмбнал тия дни.Шерни с нас твоите познания по БЪЛГАРСКА ГРАМАТИКА.

trustworthy
14-08-2012, 21:06
Ще си купя каквото си искам.А тия са сбирщайн.
Какво очакваш да кажа,колко са тъпи тия от Порше че немогат и една задница ли да си изпипат?Ами тръгнали да взимат наготово от недодяланата певецарка?!Дано да им дойде на акъла и на "наще" да вземат нещо от Порше,ама не стопове,ами нещо от изпод задния капак да вземат да изкопират ПОНЕ!

Изтълкувай ми думата "тролене", мен,самтинг съм се дъмбнал тия дни.Шерни с нас твоите познания по БЪЛГАРСКА ГРАМАТИКА.

Имаш проблеми с българската ми граматика ли? Или просто обърка юзърите :roll:

митака-пловдив
14-08-2012, 21:16
Имаш проблеми с българската ми граматика ли? Или просто обърка юзърите :roll:


Я ми преведи думата "тролене"?Може би нещо от Трол?Свят на тролове и орки,лейди Гага,вещици и смърфове,дилъри...?!?!

Точно към теб,юзъре,е моя въпрос/молба :flower:

old alfist
14-08-2012, 22:29
Веднъж карах зад едно такова голямо четириврато и по едно време някъде към 100 му се разпъна едно крило отзад - впоследсвие като му падна скороста си го прибра пак.

Speeder
14-08-2012, 22:36
Няма как четириврато Порше да е по-красиво от двуврата Алфа Ромео !

code
14-08-2012, 22:40
Веднъж карах зад едно такова голямо четириврато и по едно време някъде към 100 му се разпъна едно крило отзад - впоследсвие като му падна скороста си го прибра пак.

Това му е простора за чорапи, от голямата скорост изсъхват бързо :tooth: Всички копират и като се има предвид, че Алфите са с дизайн Бертоне, Пининфарина и т.н. какво да се чудим:idea2:
А какво да кажем за стоповете на Сеат - хич не са краднали от 159, а на Субару Трибека, предпоследното - 166-ца, а новите "Шевролет"(набеден) Авео отпред - 159-ка с по 2 фарчета и т.н.
http://http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6d/Subaru_Tribeca_rear_20090418.jpg
http://www.automedia.bg/files/articles_body/2011-02/Aveo.jpghttp://http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Seat_Cordoba_rear_20080326.jpg

boian
14-08-2012, 22:50
На мене не ми харесва. Задницата на колата е като при тази на каките-важно допълнение към цялостния изглед. Като не си е на място, може да е много красив, ама цялото не струва

old alfist
14-08-2012, 23:01
Нормално е в днешните времена да се копират идеи - било то в дизайна, ергономията или в инженерните решения, като в последствие се модифицират и прилагат от различните производители в техните автомобили.

AR147
14-08-2012, 23:01
А кой е оригинала :shock:
Брера ли визирате

ShoxXx
14-08-2012, 23:07
Стопове, форма на багажник и задно стъкло и изтумбена задна броня.

fred
14-08-2012, 23:27
Ами то като цяло модните линии, включително и в дизайна на колите често идват от италианците, така, че нищо чудно.А като се сложи и цената на поршето можеше повече да се замислят.....

V@K@T@
15-08-2012, 04:49
Поршетата за мен са най-големите курници от скъпите коли всички са ми някак еднакви . Измислили там 5-6 модела освен 911 и вече голяма работа ще ми слагат 6 цифрени цени . Ще си карам ефтината италянка и ме боли к*ра на 4-5 места през 4-5 санта за порше . От почти всички марки имам фаворит но от Порше нито един .

rossenvn
15-08-2012, 09:44
Поршетата за мен са най-големите курници от скъпите коли всички са ми някак еднакви . Измислили там 5-6 модела освен 911 и вече голяма работа ще ми слагат 6 цифрени цени . Ще си карам ефтината италянка и ме боли к*ра на 4-5 места през 4-5 санта за порше . От почти всички марки имам фаворит но от Порше нито един .

За съжаление спряха да мислят модели, различни от 911, защото като се опитаха щяха да фалират. Сега всичко е 911, но разпънато, разсширено, скъсено, загрозено, орязано или пък повдигнато. Просто като се каже Порше и всеки си представя 911. Виж като се каже ФВ - то е Голф 1, 2, 3..., пасат - не е като да си приличат. Ъъъ, аз за Ауди ли говорех...

Kuku
15-08-2012, 09:45
Аз да ви кажа честно, с удоволствие бих карал едно 'GT2' - ей така, за евридейка :)

Kuku
15-08-2012, 10:14
http://img59.imageshack.us/img59/4581/porsche911gt25.jpg

ShoxXx
15-08-2012, 11:25
За ежедневка викаш...а уикендите Пунтото, да се почувстваш и ти чуйек все пак...

badmadafaka
15-08-2012, 11:37
Поршетата за мен са най-големите курници от скъпите коли всички са ми някак еднакви . Измислили там 5-6 модела освен 911 и вече голяма работа ще ми слагат 6 цифрени цени . Ще си карам ефтината италянка и ме боли к*ра на 4-5 места през 4-5 санта за порше . От почти всички марки имам фаворит но от Порше нито един .
Всичко е въпрос на вкус и въпреки това доста силно изказване... GT2, GT3RS, CarreraGT, от по-старите 959, първата Carrera... Всичко това са коли, които ще останат в историята.
Иначе доста хора смятат, че всяка компания, която "влезе" във ВАГ групата, рано или късно започва да произвежда "голфове" и "пасати"...

Stoyan Georgiev
15-08-2012, 11:40
порше щели да фалират като почнали да мислят други модели :DDDD

всички модели на порше са сред лидерите по продажби в класовете си

само като погледнем към кайен и спираме да говорим

и между другото нещо ви се привижда, по начина по който разсъждавате, всяка кола е копирана от някоя друга кола, защото има фарове и гуми

панамерата ползва почти същите фарове като новата линия на 911 и формата на задницата отново от там е изкарана

айде моля ви на най-постоянните дизайнери в автомобилостроенето да не им казваме, че копират дизайн, защото ако има нещо, в което можем да ги обвиним е това, че не са си променили визията драматично от 35 години насам

нещо, което като погледнем към алфа е очевидно - всяко поколение коли с тотално различна визия

Susscrofa
15-08-2012, 12:07
Ами отиди си купи една от изпипаните и недей да тролиш във всяка тема :paddle:

Ще приема забележката ти.
Аз изказах мнение.
Адски ми е забавно когато хора определящи себе си като разбирачи на коли, определят порше като курник.
Това е адски тъпанарска работа, това е тотално невежество и нулево разбиране откъм автомобилосъздаване.:)
Аз твърдя, че в техническо отношение дори компетенционето е каруца в сравнение с което и да е съвременно порше. ФАКТ!!!!!!!!!
Не ми харесва, но е факт.
Порше е не по-малка легенда от АР.:on_da_beach:
Проповеднико, никога не съм имал два АКТИВНИ профила.
Имал съм два профила, само когато единият е бил с бан.
Нямам раздвояване на самоличността, а защо Митака се засегна така, аз не зная.:on_da_beach:

Galeano
15-08-2012, 12:15
Панамерата е извънземна кола дето няма връзка с която и да е алфа. Бих казал ,че задницата колкото си прилича толкова и се различава.

V@K@T@
15-08-2012, 13:05
Адски ми е забавно когато хора определящи себе си като разбирачи на коли, определят порше като курник.
Това е адски тъпанарска работа, това е тотално невежество и нулево разбиране откъм автомобилосъздаване.:)
Аз твърдя, че в техническо отношение дори компетенционето е каруца в сравнение с което и да е съвременно порше. ФАКТ!!!!!!!!!
Не ми харесва, но е факт.

Предполагам това се отнася към мен . Като казвам курник нямам в предвид автомобил в който има кацалки за гълъби и полог за кокошки и всякакви курешки . Казвам го пресилено за да се разбере колко ми е неприятна марката Порше . Както каза един колега въпрос на вкус . Това , че ти не си ме разбрал си е твой проблем . Аз отивам да почета малко за автомобилосъздаването а ти върви малко БЕ и Литература поучи

Stoyan Georgiev
15-08-2012, 13:12
вака ти в порше качвал/возил/карал ли си ?

Susscrofa
15-08-2012, 13:18
Предполагам това се отнася към мен . Като казвам курник нямам в предвид автомобил в който има кацалки за гълъби и полог за кокошки и всякакви курешки . Казвам го пресилено за да се разбере колко ми е неприятна марката Порше . Както каза един колега въпрос на вкус . Това , че ти не си ме разбрал си е твой проблем . Аз отивам да почета малко за автомобилосъздаването а ти върви малко БЕ и Литература поучи

Защо смяташ, че се нуждая от изучаването на литература?
Тук не става дума за вкус, а за съвсем реални технически достижения.
Когато статистиката и техническите показатели говорят, лаиците като теб трябва да мълчат.
Трябва да се научиш да уважаваш и цениш положителните качества у своите конкуренти, врагове и противници. :on_da_beach:

rossenvn
15-08-2012, 13:18
порше щели да фалират като почнали да мислят други модели :DDDD

всички модели на порше са сред лидерите по продажби в класовете си



Порше бяха доста зле финансово от средата на 80-те до средата на 90-те години. Дори се говори и за фалит. Може да се видят какви коли са произвеждали тогава. Ако не се лъжа с излизането на Бокстер започват да излизат от кризата. Така че говорех за период от време доста назад от Кайена. За Кайена съм напълно съгласен с твоето мнение, не съм проверявал, но поне 50% от продажбите на Порше са негови. Порше щяха да фалират и преди 3 години, заради лакомията си, като искаха да глътнат Фолксваген, а сега се получи точно обратното - за съжаление.

Speeder
15-08-2012, 16:12
Предполагам това се отнася към мен . Като казвам курник нямам в предвид автомобил в който има кацалки за гълъби и полог за кокошки и всякакви курешки . Казвам го пресилено за да се разбере колко ми е неприятна марката Порше . Както каза един колега въпрос на вкус . Това , че ти не си ме разбрал си е твой проблем . Аз отивам да почета малко за автомобилосъздаването а ти върви малко БЕ и Литература поучи

Porsche 911 е най-завършеният спортен автомобил и съвсем не е въпрос на вкус.
Това не е манджа, а машина. :waving:

Хората са го утвърдили като постулат от години.
Порше се кара лесно, перфектно за града, перфектно да идеш на уикенд , перфектно за пистови резултати, надеждна техника, перфектно да демонстрираш социален статус ако щеш.

Курник викаш... :priest:

Панамерата и това по-горе са грозили, и това никой не го отрича хехе.

V@K@T@
15-08-2012, 16:40
вака ти в порше качвал/возил/карал ли си ?
Не съм карал но съм се возил в 2 модела и определено не останах очарован от нито единия защото съм карал коли които струват в пъти по-малко и са в пъти по бързи

Защо смяташ, че се нуждая от изучаването на литература?
Тук не става дума за вкус, а за съвсем реални технически достижения.
Когато статистиката и техническите показатели говорят, лаиците като теб трябва да мълчат.
Трябва да се научиш да уважаваш и цениш положителните качества у своите конкуренти, врагове и противници. :on_da_beach:
Ти си този който трябва да мълчи щото си на всяка манджа меродия и се правиш на компетентен по всички въпроси

Porsche 911 е най-завършеният спортен автомобил и съвсем не е въпрос на вкус.
Това не е манджа, а машина. :waving:

Хората са го утвърдили като постулат от години.
Порше се кара лесно, перфектно за града, перфектно да идеш на уикенд , перфектно за пистови резултати, надеждна техника, перфектно да демонстрираш социален статус ако щеш.

Курник викаш... :priest:

Панамерата и това по-горе са грозили, и това никой не го отрича хехе.

Точно въпрос на вкус си е да ти кажа . Всеки човек търси в един автомобил различни качества именно за това е въпрос на вкус . Естествено , че Порше ще има и добри модели не случайно е толкова известна марка . Но за същите пари, които струва 1 порше можеш да си вземеш нещо с по добри технически характеристики

Susscrofa
15-08-2012, 16:52
Не съм карал но съм се возил в 2 модела и определено не останах очарован от нито единия защото съм карал коли които струват в пъти по-малко и са в пъти по бързи

Ти си този който трябва да мълчи щото си на всяка манджа меродия и се правиш на компетентен по всички въпроси


Точно въпрос на вкус си е да ти кажа . Всеки човек търси в един автомобил различни качества именно за това е въпрос на вкус . Естествено , че Порше ще има и добри модели не случайно е толкова известна марка . Но за същите пари, които струва 1 порше можеш да си вземеш нещо с по добри технически характеристики

Да, но всеки втори иска да си купи порше, при това не защото е красиво:), а защото има съдържание.:on_da_beach:
Пък ти продължавай да си падаш по красиви кухини:)
Всяка манджа има меродия, всяка меродия става за няколко манджи, няколко манджи стават с една меродия.:on_da_beach:

V@K@T@
15-08-2012, 16:55
Да, но всеки втори иска да си купи порше, при това не защото е красиво:), а защото има съдържание.:on_da_beach:
Пък ти продължавай да си падаш по красиви кухини:)
Всяка манджа има меродия, всяка меродия става за няколко манджи, няколко манджи стават с една меродия.:on_da_beach:

От меродия нито мускули нито мозък :on_da_beach:
всеки 2-ри иска да си купи и голф и много други аз бих предпочел това а пък ти си карай поршето :on_da_beach:

MaVrUt
15-08-2012, 17:15
Porsche 911 е най-завършеният спортен автомобил и съвсем не е въпрос на вкус.
Това не е манджа, а машина. :waving:

Хората са го утвърдили като постулат от години.
Порше се кара лесно, перфектно за града, перфектно да идеш на уикенд , перфектно за пистови резултати, надеждна техника, перфектно да демонстрираш социален статус ако щеш.

Курник викаш... :priest:

Панамерата и това по-горе са грозили, и това никой не го отрича хехе.

мисля,че това е небезизвестния наистина завършен артомобил на всички времена, и не само според мен! поршетата са с еднообразен дизайн и нищо ново което не сме виждали до сега,докато конкоренцията вади нови модели, порше просто ги освежава да не остане назад с дизайна, щото няма нищо кво друго да измисли !
http://pics.deepseek.net/bitbucket/Avus%20Performance%20Nissan%20GT-R%201.jpg

V@K@T@
15-08-2012, 17:20
някой спомена добри технически характеристики ... UP ;)

pinko
15-08-2012, 17:34
някой спомена добри технически характеристики ... UP ;)

Добрите технически характеристики нямат нищо общо с това как върви една кола. Вервайте ми. Щото всичките тия, дето се споменават тук, съм ги карал, специално GT-R-а и 911 Турбо на Ещорил.

Та според техническите характеристики една кола може да е дасиебем@@катадругарко, но да е пълно дърво на пътя. Мдааа...


А и легендите за вървежа на GT-R-а са силно преувеличени. Наскоро се сборих с такъв Нисан с ей твачка:

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4991.jpg

и резултата съвсем не беше такъв, какъвто можеше да се очаква предвид техническите характеристики...

MaVrUt
15-08-2012, 17:38
аре бе, искаш да кажеш че си го дръпнал ли ?

V@K@T@
15-08-2012, 17:41
Прав си ... техническите характеристики ги споменах нарочно ... заради накои определени лузъри ... опааа така де правописна грешка ... юзъри :)

митака-пловдив
15-08-2012, 18:29
Гъбки,гъбки,гъбки...........



Буха ха ха,сравняваме Порше с Алфа ли?Че то и Ферари повече бучи,отколкото върви (возил съм се) ама досега не съм чул някой след Ферари,да си купи 146 2.0 свинспарк :)



Опааа,така де...ми нали тъй?

Tonimir
15-08-2012, 19:17
Малко оффтопик ...
Като заговорихте за Порше и курници се сетих за това порше: http://photocarsonline.com/blog/2007/10/25/porsche-crashes-bird-goes-through-windsheild :D

V@K@T@
15-08-2012, 19:21
:priest: R.I.P пиленце :plane:
Малко оффтопик ...
Като заговорихте за Порше и курници се сетих за това порше: http://photocarsonline.com/blog/2007/10/25/porsche-crashes-bird-goes-through-windsheild :D

Случвало се е да ударя някоя друга фтичка ама такова нещо не пожелавам на никой :torch:

митака-пловдив
15-08-2012, 21:12
Че то единствено 8С може да вдигне такава скорост,за такъв резултат.И то благодарение на мотора от Ферари.

Alfa User
15-08-2012, 21:35
Мотора от Мазерати по-точно ...

Ма както и да е.
И за мен Порше са скучна марка.
Да, пресъздават някакъв социален престиж.
Да, може и да са лесни за каране.
Ама всичките са еднакви дагие...

Виж, GTR-а на Нисан е култова кола, но не точно последния модел, за който всички казват, че се кара все едно е компютърна игра ... Но всъщност не се ли отнася това за всички нови модели ???

Изпуснахме някакси директното управление, кефа (или насирането) от липса на тракшън контрол в завоя, дразни ни бруталната намеса във всяко наше действие от вездесъщите компютри ...
А къде всъщност остава истинския, чистия кеф от карането на освирепелия звяр - когато всяко действие и реакция са си само наши, и не се ограничават от някое чиче с дебели очилца, забъркало кашата със софтуерните ограничения ...
Джеръми Кларксън не случайно избра легендарното Ферари F40 пред новото захаросано Enzo ... Не мога да цитирам точно, но думите му бяха нещо от рода на това :
"Вярно е, че няма да стигна толкова бързо до целта ми. Няма и да ми е толкова комфортно. Но усещането за пълен контрол над свирепата сила в тази кола е това, което бих избрал пред новата лъскава играчка ..."
А аз май се отплеснах малко :D

митака-пловдив
15-08-2012, 21:49
Мотора от Мазерати по-точно ...

Ма както и да е.
И за мен Порше са скучна марка.
Да, пресъздават някакъв социален престиж.
Да, може и да са лесни за каране.
Ама всичките са еднакви дагие...

Виж, GTR-а на Нисан е култова кола, но не точно последния модел, за който всички казват, че се кара все едно е компютърна игра ... Но всъщност не се ли отнася това за всички нови модели ???

Изпуснахме някакси директното управление, кефа (или насирането) от липса на тракшън контрол в завоя, дразни ни бруталната намеса във всяко наше действие от вездесъщите компютри ...
А къде всъщност остава истинския, чистия кеф от карането на освирепелия звяр - когато всяко действие и реакция са си само наши, и не се ограничават от някое чиче с дебели очилца, забъркало кашата със софтуерните ограничения ...
Джеръми Кларксън не случайно избра легендарното Ферари F40 пред новото захаросано Enzo ... Не мога да цитирам точно, но думите му бяха нещо от рода на това :
"Вярно е, че няма да стигна толкова бързо до целта ми. Няма и да ми е толкова комфортно. Но усещането за пълен контрол над свирепата сила в тази кола е това, което бих избрал пред новата лъскава играчка ..."
А аз май се отплеснах малко :D


Давай да се местим в темата за колите от 90-те и там да си въздишаме по безвъзвратно отминалите,анатемосани "канони" в автомобилостроенето.


M,да Мазерати беше мотора на 8с.Ферари беше в Ланча Тема с вдигащия се спойлер.

fred
15-08-2012, 22:16
Каквото и да въздишаме много стоки, в това число и колите се купуват на принципа - "марката" и някакво поизтъркано клише.
Затова и един Нисан GTR, който е много по хубав от Поршето струва наполовина от цената на .

old alfist
15-08-2012, 22:18
Каквото и да въздишаме много стоки, в това число и колите се купуват на принципа - "марката" и някакво поизтъркано клише.
Затова и един Нисан GTR, който е много по хубав от Поршето струва наполовина от цената на .
Хората и за Алфите разправят, че нови Алфи си купуват само феновете на марката.

Бобби
15-08-2012, 22:23
Всичко е мода.....иначе истината е Ото и Дизел.....това са двата мотора, който всички използват .......
п.п.Но да не забравяме, че модната тенденция се диктува от Милано.......всичко друго е копи пейс:)))

rossenvn
15-08-2012, 22:28
Затова и един Нисан GTR, който е много по хубав от Поршето струва наполовина от цената на .

Освен цената кое му е много по-хубавото?

V@K@T@
15-08-2012, 22:50
:punk:
Мотора от Мазерати по-точно ...

Ма както и да е.
И за мен Порше са скучна марка.
Да, пресъздават някакъв социален престиж.
Да, може и да са лесни за каране.
Ама всичките са еднакви дагие...

Виж, GTR-а на Нисан е култова кола, но не точно последния модел, за който всички казват, че се кара все едно е компютърна игра ... Но всъщност не се ли отнася това за всички нови модели ???

Изпуснахме някакси директното управление, кефа (или насирането) от липса на тракшън контрол в завоя, дразни ни бруталната намеса във всяко наше действие от вездесъщите компютри ...
А къде всъщност остава истинския, чистия кеф от карането на освирепелия звяр - когато всяко действие и реакция са си само наши, и не се ограничават от някое чиче с дебели очилца, забъркало кашата със софтуерните ограничения ...
Джеръми Кларксън не случайно избра легендарното Ферари F40 пред новото захаросано Enzo ... Не мога да цитирам точно, но думите му бяха нещо от рода на това :
"Вярно е, че няма да стигна толкова бързо до целта ми. Няма и да ми е толкова комфортно. Но усещането за пълен контрол над свирепата сила в тази кола е това, което бих избрал пред новата лъскава играчка ..."
А аз май се отплеснах малко :D
http://www.vbox7.com/play:a4b60db4

old alfist
15-08-2012, 23:31
Когато ми се наложи за пръв път да ползвам спирачки с ABS ми се струваше, че колата не спира заради липсата на усещане за силата на инерционните сили по посока на движението, но не бих се върнал към кола с конвенционална спирачна система в реални пътни условия.
По същия начин усещането за вървеж при старите автомобили е измамно - всъщност вървиш по-бавно.

Бобби
16-08-2012, 00:10
Когато ми се наложи за пръв път да ползвам спирачки с ABS ми се струваше, че колата не спира заради липсата на усещане за силата на инерционните сили по посока на движението, но не бих се върнал към кола с конвенционална спирачна система в реални пътни условия.
По същия начин усещането за вървеж при старите автомобили е измамно - всъщност вървиш по-бавно.
Старо, много си се рзаглезил...:)))...друго е да си млад и да се унесеш с яко спирачки, свистене на гуми, пушек, мирис на феродо....и други тръпки...какви са тия нови системи антиблокаж, приплъзване и тем подобни....истинските мъже не използуват капути:)))......намаля раждаемоста....и спада на населението от катастрофи определено в България не се дължи от повишената безопасност на автомобилите......едно време с ладите давах ме по малко жертви по пътищата.....ако ми разбираш тънкият хумор:))

old alfist
16-08-2012, 10:10
Старо, много си се рзаглезил...:)))...друго е да си млад и да се унесеш с яко спирачки, свистене на гуми, пушек, мирис на феродо....и други тръпки...какви са тия нови системи антиблокаж, приплъзване и тем подобни....истинските мъже не използуват капути:)))......намаля раждаемоста....и спада на населението от катастрофи определено в България не се дължи от повишената безопасност на автомобилите......едно време с ладите давах ме по малко жертви по пътищата.....ако ми разбираш тънкият хумор:))

Разбирам те, но младежта иска да се тресе, люшка, да се движат вътрешностите им напред-назад и в стремежа да се получи това със съвременните автомобили току-виж се гаврътнали някъде или се натресли в някой, защото субективното усещане за скорост и ускорение е притъпено.

MaVrUt
16-08-2012, 11:34
Освен цената кое му е много по-хубавото?
ми дизайна,стойката,ускорението,управлението....до колкото съм гледал,не съм имал възможноста да се кача и возя пък камо ли да карам.. :)

ShoxXx
16-08-2012, 13:45
4 страници

Темата беше за приликите в стоповете и задницата между новото Porsche Pajun (не Panamera) и Alfa GT.

Аз обаче не разбрах как се започна със сравнение между Alfa и Porsche като продукция, модели, поведение, цени и т.н., после се стигна до сравнение между Porsche и GT-R и накрая до характеристики и поведение на GT-R. Да не говорим, че 99% от хората само са ги виждали тия коли покрай тях.

Kuku
16-08-2012, 13:57
Аз да ти кажа, Косе, последния така наречен "супер-кар" дето карах беше "R8" и не останах особено впечатлен. Са, ясно е, че колата върви МНОГО, ама сякаш очаквах повече....
Може би съм предубеден :?
Та в тоя ред на мисли споменах, че едно "GT2" за всекидневна употреба би ми било повече от достатъчо, защото от съвсем скромния ми опит с марката останах далеч по-запленен, в сравнение с Ауди-то.
А и няма кола с която да объркаш "GT2" (това по темата) :)

ShoxXx
16-08-2012, 15:32
E то много хора останаха с такива впечатления от първото R8. Аз съм се возил в такова, но в крайна сметка си върви като за 400 коня. Предполагам, че при V10 нещата си идват на място, тъй като ми се е случвало да се докосна до тоя мотор и определено няма нищо общо с осмака.

Иначе по темата: ако си земеш такава ежедневка, моем ли ти станем приятелка? :gayfight:

Kuku
16-08-2012, 15:49
Само с предбрачен договор - искам да съм сигурен, че е по-лИбоФ :gayfight:

Susscrofa
16-08-2012, 22:46
Едно порше и се изпедерастихте......:pancake:

Kuku
16-08-2012, 22:56
Аз да кажа щях, че и без Порше изпедерастил си се ти, но да го кажа няма.... :Yoda:

Susscrofa
17-08-2012, 12:19
Аз да кажа щях, че и без Порше изпедерастил си се ти, но да го кажа няма.... :Yoda:

E, всички разбрахме, че си готова да действаш.

Не ти отива грам да бъдеш Йода.:thumbdown:

Kuku
17-08-2012, 12:54
Повече ми отива да ме боли дедовия за твоето мнение.... :)

MaVrUt
19-08-2012, 10:33
аз бих казал ,че и 2-мата сте такива и без поршета....с еФтини алфи :tooth:

Susscrofa
19-08-2012, 14:30
аз бих казал ,че и 2-мата сте такива и без поршета....с еФтини алфи :tooth:

Дай ми определение за скъпо?

MaVrUt
19-08-2012, 14:44
8Ц :smile:

Bobi_33
19-08-2012, 21:34
Дай ми определение за скъпо?


Има доста скъпи Алфи. Истински. Но за съжаление са само много стари такива, когато марката е била единица мярка за всички останали. Има даже екземпляри, които струват калката дузина от най-скъпите възможни Поршета. Били са времена, когато Алфа Ромео е правела автомобили, а порше палячовски костенурки. За съжаление тези времена са отминали отдавна и сега е обратното.

Susscrofa
19-08-2012, 22:01
8Ц :smile:

Хаха, тази кола има само висока цена:)
Зеро, както казва Нешка Робева.
С лъскава външност, ако ти смърди задника, си само до помпозната вечеря.............след това мацките бЕгат:)

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------


Има доста скъпи Алфи. Истински. Но за съжаление са само много стари такива, когато марката е била единица мярка за всички останали. Има даже екземпляри, които струват калката дузина от най-скъпите възможни Поршета. Били са времена, когато Алфа Ромео е правела автомобили, а порше палячовски костенурки. За съжаление тези времена са отминали отдавна и сега е обратното.

За старите алфи съм съгласен!
Но на легенди и приказки за 1300 години България, нищо не става.
Надявам се да разбереш аналогията.:prescription:

Omni
19-08-2012, 22:06
За Порше незнам, но ако видите в бъдеще Мазда, която да напомня на Алфа не се учудвайте мхм (http://www.investor.bg/novini/346/a/alfa-romeo-i-mazda-shte-proizvejdat-syvmestno-sporten-avtomobil,134939/)

pinko
19-08-2012, 22:26
За Порше незнам, но ако видите в бъдеще Мазда, която да напомня на Алфа не се учудвайте мхм (http://www.investor.bg/novini/346/a/alfa-romeo-i-mazda-shte-proizvejdat-syvmestno-sporten-avtomobil,134939/)

Мдаа, няма лошо, Маздата си е готина количка, трябва и само читав мотор. Интересното е, че още преди да стане ясно, че ще има такава кооперация, с колегата направихме едно такова невъзможно сравнение:

http://autobild.bg/?go=articles&p=detail&ab_articleId=455&photo=0&_t=600

Susscrofa
19-08-2012, 23:05
Чудех се, тези от Мазда отказаха ли се от онези странни двигатели, Венкел ли бяха, Венгел ли бяха, или май Ванкел...........не помня.

rossenvn
19-08-2012, 23:12
Чудех се, тези от Мазда отказаха ли се от онези странни двигатели, Венкел ли бяха, Венгел ли бяха, или май Ванкел...........не помня.

Да не са винкел? Палячо!

Susscrofa
19-08-2012, 23:20
Да не са винкел? Палячо!

Хаха, гларусът наежи пера.
Не се притеснявай, аз няма как да се засегна.
На тези години разбирам поведението ти.

Omni
19-08-2012, 23:40
Мдаа, няма лошо, Маздата си е готина количка, трябва и само читав мотор. Интересното е, че още преди да стане ясно, че ще има такава кооперация, с колегата направихме едно такова невъзможно сравнение:

http://autobild.bg/?go=articles&p=detail&ab_articleId=455&photo=0&_t=600

Статията е страхотна. Възможно е да излезе нещо приятно от това съдружие.

Иначе за Ванкеловия двигател: Не са се отказали, а дори и обратното доразвиха нова технология с която да свалят разхода, което е единственият минус на този мотор.:grandpa:

Kuku
20-08-2012, 09:28
Едва ли само високия разход е минус - двигателя не е особено рентабилен с този къс и капризен начин на живот :?
Зачетете се в Мазда-форума....

mordohy
22-08-2012, 10:24
Въпросният звяр, но в кафяв цвят, кацна в завода преди около месец. Още е с немски номера. задника му си е чисто продължение на Порше и не виждам причина за спор. Щом отдалече си личи , че е Порше, значи е Порше.
Наложи се да скокнем бързо до Пловдив и шефа реши да ни откара с Поршето. Определено не е кола, която да можеш да караш без колани. Технологиите са толкова, че няма да ми стигне половин час да ги изреждам.
Звукът на турбо-боксера е убийствен, както и ускорението. Дисковете на спирачките почти опират е джантите и само това ми навя на лоши мисли, ако друснеш в някоя от нашите дупки.
Да обсъждаме подобни коли е като бай Гуньо и бай Гоцо, седнали в магарешките каручки да обсъждат пилотският кокпит на Боинг -747.

fred
22-08-2012, 20:42
Хората и за Алфите разправят, че нови Алфи си купуват само феновете на марката.

Е, каквото и да е, няма да умре марката

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:41 ----------


Освен цената кое му е много по-хубавото?

И външния му вид е по добър, а "вървежните" им качества са почти еднакви.

ShoxXx
22-08-2012, 22:30
Въпросният звяр, но в кафяв цвят, кацна в завода преди около месец. Още е с немски номера. задника му си е чисто продължение на Порше и не виждам причина за спор. Щом отдалече си личи , че е Порше, значи е Порше.
Наложи се да скокнем бързо до Пловдив и шефа реши да ни откара с Поршето. Определено не е кола, която да можеш да караш без колани. Технологиите са толкова, че няма да ми стигне половин час да ги изреждам.
Звукът на турбо-боксера е убийствен, както и ускорението. Дисковете на спирачките почти опират е джантите и само това ми навя на лоши мисли, ако друснеш в някоя от нашите дупки.
Да обсъждаме подобни коли е като бай Гуньо и бай Гоцо, седнали в магарешките каручки да обсъждат пилотският кокпит на Боинг -747.

Интересно от къде е кацнало при положение, че е прототип и евентиално ще се появи след няколко години...може би е кацнало от бъдещето...

Drag0
22-08-2012, 22:56
Или е било Panamera.

http://auto.blog.rs/gallery/108/wheelsboutique%20porsche%20panamera%2011.jpg

ShoxXx
22-08-2012, 23:32
А бе щом пише Porsche отзад - начи е Porsche. Хубаво че има и колани, иначе може да излетиш през задното стъкло като ускорява към Пловдив. Panamera / Pajun се тая - все е Боинг 747.

mordohy
23-08-2012, 04:30
А бе щом пише Porsche отзад - начи е Porsche. Хубаво че има и колани, иначе може да излетиш през задното стъкло като ускорява към Пловдив. Panamera / Pajun се тая - все е Боинг 747.
Много си прав за Боинга!
Аз за това и нямам претенции.
Поршето може да се види в "Санитекс" Костинброд.:choice:
Едит: Товаря си циганията, яхвам Катъра и заминавам на море.
Приятно бъбрене!