PDA

View Full Version : Въпрос за 1.9 JTD и като цяло за дизелите ?



Raiko0
15-08-2012, 21:27
Колеги незнам как е при вашите коли но при мойта съм забелязал че когато я режа колата и когато я паркирам без да я оставя да поработи на място на следващия ден като я запаля в началото пуши та се къса едни сини пушаци и това всичкото го прави 10 секунди след това спира. А когато я цепя и я оставя да поработи малко преди да я изгася на следващия ден паля без пушаци без нищо всичко си е както си му е реда. Та въпроса ми е нормално ли е това защото съм чувал че като се реже дизела трябва след това преди да се изгаси да поработи малко на свободна. :)

myato
15-08-2012, 22:04
Колеги незнам как е при вашите коли но при мойта съм забелязал че когато я режа колата и когато я паркирам без да я оставя да поработи на място на следващия ден като я запаля в началото пуши та се къса едни сини пушаци и това всичкото го прави 10 секунди след това спира. А когато я цепя и я оставя да поработи малко преди да я изгася на следващия ден паля без пушаци без нищо всичко си е както си му е реда. Та въпроса ми е нормално ли е това защото съм чувал че като се реже дизела трябва след това преди да се изгаси да поработи малко на свободна. :)

Дишай спокойно.Това е нормално за всеки турбиниран дизел, особенно на повечко километри.

trustworthy
15-08-2012, 22:25
A защо е нормално?

DMS
15-08-2012, 22:38
Oсобено синьо :? Дай повече инфо за колата. Дебитомера чист ли е? EGR?

myato
15-08-2012, 22:50
A защо е нормално?

Щото му гори нахвърляното във въздушните пътища масло от турбина, дето сигурно не е първа младост.Вероятно с едно почистване, за известно време ще спре, но на теб предполегам, че това ти е ясно.

Raiko0
16-08-2012, 10:54
Аз от двигателя оплаквания нямам масло не гори, не пуши, работи си напълно нормално ... просто като и мачкам педала и после веднага като я изгася го прави май винаги пък така са ми казвали че трябва да я пооставям половин минутка да си поработи на свободна.

BillyBoy`
16-08-2012, 15:23
Аз от двигателя оплаквания нямам масло не гори, не пуши, работи си напълно нормално ... просто като и мачкам педала и после веднага като я изгася го прави май винаги пък така са ми казвали че трябва да я пооставям половин минутка да си поработи на свободна.Оставяи задължително след мачкане на педала на газта колата да поработи няколко минути на место или я покараи известно време нормално преди да я загасиш.Хубаво е това за турбината.Също е добре и като я запалиш пак да поработи няколко минути на место.Това за турбо двигателите по принцип.

Raiko0
16-08-2012, 15:29
Добре мене това ме интересуваше дали е от колата или това че я загасям без да я оставя да поработи. Голямо Благодарско на всички колеги които се отзоваха на въпроса ми :)