PDA

View Full Version : Спирачни апарати за QV - кои са марките?



Z:)m
17-08-2012, 17:03
Здравейте!
Питането ми е, дали някой от вас знае, кои са фирмите производителки, чиито спирачни апарати са използвани за първично вграждане при производството на Alfa Romeo 145 2.0 TS 16v Qv?

Благодаря предварително за отговорите!

Bobi_33
17-08-2012, 17:13
ATE

Z:)m
17-08-2012, 17:24
ATE

Само на АТЕ ли се вграждат?
А вграждани ли са апарати на BENDIX?

ivailo rachev
17-08-2012, 18:16
Има АТЕ и Лукас.Главно АТЕ са на предната ос,а Лукас са на задната ос.

Bobi_33
17-08-2012, 22:23
Само на АТЕ ли се вграждат?
А вграждани ли са апарати на BENDIX?

За щастие ги няма старите апарати (като в 155) с дрънчащите и разбиващи се водачи. АТЕ е с неръждаема пружина, а водачите са статични, челюстта "плува" върху гумени втулки, по-доброто решение е.

AnastasKOSTOV-REX
18-08-2012, 01:51
Ах как се досещам какво ще правиш.
Апарати АТЕ от ГТВ,КъВе,ТИ или Купе.
С дискове от последните три,че от ГТВ-то са "по-дълбоки" с един сант и не става работата пък и са с 5 дупки.
Разпробиване на шенкела,където се хваща супорта от 8 на 10мм.
И си готов - дискове 285 с нетракащи накладки.
Може и с шенкели от КуВе или Купе ама трябва да смениш и накрайниците с "прави" такива от ГТВ,Купе,КуВе или ТИ.
Пък и не вярвам да не смениш и лагерите при това положение.
Де ма чукнеш,се ще се спукам.

_power_
18-08-2012, 03:15
Когато при типо 2.0 16 са вграждани ...ни ку ве е имало ни ГТВ..камоли купе :censored:

Z:)m
21-08-2012, 17:05
Явно всички са се досетили какви са намеренията ми.
Взел съм апарати, дискове и шенкели.
Просто на апаратите видях, че пише "Bendix", но в последствие, като ги поразтърках малко, видях че в/у им се мъдри и логото на "АТЕ".
Това с накрайниците обаче не го бях предвидил. Моите си накрайници няма ли да паснат?

AnastasKOSTOV-REX
21-08-2012, 19:32
За дебелите шенкели трябва прави накрайници.Евтини са ама като сложиш и стенда и пак отиде към 80 лева.Разпробий си твоите шенкели от 8 на 10 мм.
ПС!!!
Сега прегледах каталозите.Ще стане и с кривите накрайници и шенкелите от Купе.Действай.


Когато при типо 2.0 16 са вграждани ...ни ку ве е имало ни ГТВ..камоли купе :censored:
Не се обаждай неподготвен

Z:)m
24-08-2012, 16:19
За дебелите шенкели трябва прави накрайници.Евтини са ама като сложиш и стенда и пак отиде към 80 лева.Разпробий си твоите шенкели от 8 на 10 мм.
ПС!!!
Сега прегледах каталозите.Ще стане и с кривите накрайници и шенкелите от Купе.Действай.


Не се обаждай неподготвен

Малко да информирам за развитието на нещата.
Значи монтирахме от едната страна шенкела, спирачния апарат и диска. Когато сглобихме всичко, се оказа че предните гуми са в положение "затворено" - т.е. предния край на гумите е насочен навътре. Като гледам колко резба има още за навиване на накрайниците, май няма да може да се обере тази разлика в сходимостта на предните гуми.
Къде е грешката или пропуска?!
Какво трябва да се смени още?

AnastasKOSTOV-REX
24-08-2012, 19:35
Малко да информирам за развитието на нещата.
Значи монтирахме от едната страна шенкела, спирачния апарат и диска. Когато сглобихме всичко, се оказа че предните гуми са в положение "затворено" - т.е. предния край на гумите е насочен навътре. Като гледам колко резба има още за навиване на накрайниците, май няма да може да се обере тази разлика в сходимостта на предните гуми.
Къде е грешката или пропуска?!
Какво трябва да се смени още?
Коя година е КъВе-то/ТИ-то от които си свалил частите.По-новите години са с прави накрайници и бърза рейка.
Първите са с кривите накрайници като 155 и Купе.

И пробвай да сложиш 155-цовите си шенкели,закрепи им големите дискове и наложи апарата със супорта.Ако се наместят(имам в предвид офсета на диска да си влезе в канала на супорта) действай смело с бургия 12.5 на дупките.
ПС.Мисля че нашите са хванати с болтове 10 а АТЕ-тата са с 12.

Z:)m
11-09-2012, 16:10
Само за информация:
За всички които са решили да правят тази интервенция, да знаят - външните накрайници са еднакви. Вътрешните накрайници са с различни дължини.
При мен се наложи да си закупя вътрешни накрайници, с дължина 265мм. Моите накрайници бяха с дължина 285мм.

Рапорт даден!

AnastasKOSTOV-REX
12-09-2012, 08:11
Ти си!!!