PDA

View Full Version : СРЕДСТВА ЗА ПОДПОМАГАНЕ НА ДДПВ "ДРУГАРЧЕ"-ВАРНА



trustworthy
14-12-2006, 21:11
И така. Началото бе поставено да днешната среща в 18:00 часа в "Библиотеката". Присъстваха Тиното, boian, ALFA CORSE, mikoasp, sudo и Д******в. Сори, но не му знам ника във форума и без негово съгласие не бих искал да му изписвам името.

Както и да е. Решихме да събираме по 20 лв на човек. Сумата е условна и естествено, никой не бива да я приема като задължителна. Ясно е, че когато става въпрос за благотворителност, граници не могат да бъдат поставяни.

Решихме да публикуваме списъка с дарителите в тази тема с единствената цел да придобие идеята повече популярност, не за да се афишира будната съвест на участниците. Действията са си абсолютно безкористни. В тази връзка, си мисля, че е по-коректно да не се пишат сумите, с които всеки участва, а само имената(никовете). Това не бе коментирано на срещата, нека ако някой от колегите има възражения да си каже.

Та идеята е да се съберат пари за дом "Другарче" (ДДПВ "Другарче", гр. Варна, ул."Ген. Колев" 90). Говорено е с управата на дома, набелязани са необходимите продукти. Д******в ще помогне много с доставката на стоките, а и с някой ценови облекчения.

Та за момента участие са взели:
1. Tinoto
2. Boian
3. Sudo
4. ALFA CORSE
5. mikoasp
6. Kriss11
7. Д******в
8. Trustworthy

Сумата, набрана до момента е 160 лв. Ина колеги, които са изявили потенциално желание да дадат, но просто нямаха възможността да дойдат на срещата. Идеята е продуктите да се купяв във вторник-сряда другата седмица, защото коледното празненство в дома е на 21-ви. Обсъдихме идеята да подарим голяма торта в добавка към останалите продукти, които са предимно стоки от първа необходимост - захар, брашно, ориз и т.н.

Всеки, който има желание да се ключи, може да направи заявка тук или на л.с. на някои от гореизброените и ще се свържат с него за уточняване на начина, по който това ще стане.

Това се сещам за момента. Ако накой има да добави нещо, нека се чувства свободен да го стори! ;)

БТВ списъкът ще бъде ъпдейтван периодично с новите попълнения.

boian
14-12-2006, 22:24
Забрави kriss11, и той се включи чрез мене. А sudo си го писал 2 пъти :D

mikoasp
14-12-2006, 22:40
Забрави kriss11, и той се включи чрез мене. А sudo си го писал 2 пъти :D
Споко,това са елементарни пропуски на тоя етап.А пълният списък с имената на подкрепилите тая вечер е при Тиното! :D

trustworthy
15-12-2006, 07:36
Забрави kriss11, и той се включи чрез мене. А sudo си го писал 2 пъти :D

:oops: Бе не бях спал почти предната вечер

mikoasp
15-12-2006, 21:48
Ако някой е пропуснал новините тази вечер,ще спомена,че аз лично се развалнувах от тази информация:
БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ
15 Декември 2006, петък

Хиляди коледни картички направиха децата на Кърджали в подкрепа на две болни момичета. 8-годишната Мирела Асенова и 23-годишната Миглена Милчева се нуждаят от животоспасяващи операции в чужбина. За тяхното скорошно оздравяване рисуваха ученици от цялата област. Картичките се откупуват, а средствата ще бъдат дарени на Мирела и Миглена.

Благородно е да помагаш и трябва да вярваш в доброто. В това са убедени четвъртокласниците от средното общообразователно училище „Йордан Йовков” в Кърджали.

Никола Ликов:
- Трябва да вярваме в Коледа, защото това е надеждата за някои хора, които искат да оправят живота си, според мен е така, защото някои деца като тези се надяват на подарък, който може да спаси живота им.

Децата рисуват в час коледните картички за 8-годишната Мирела и 23-годишната Миглена. Знаят защо го правят.

Антония Панайотова:
- ...за да се закупят и с парите да помогнем на момичетата...

Мариела Димитрова:
- С тях искам да помогна на болните момичета, които трябва да живеят и да осъществят всичките си мечти.

Учениците смятат, че няма нищо по-нормално от това да помагаш на изпаднал в беда. Ако се обединим, много по-малко хора ще страдат, казват децата.

Репортер:
- Хубаво лие да се помага?
Антония Панайотова:
- Да, на мен ми харесва поне.
Никола Ликов:
- ...и ако мога да продължавам да правя картички, за да може да помагаме на все повече и повече деца.

Инициативата „Да направим чудо с коледна картичка” е на губернатора Ангел Коджаманов. Досега в областната администрация са доставени близо 5 хиляди картички. Те се откупуват от местни фирми и предприятия. Които сбъдват магията на Коледа за Мирела и Миглена.

В тази връзка,аз лично се надявам,да бъдем подкрепени и морално от Вас колеги!Очакваме съвети ,мнения и коментари в полза на благородната ни идея!Благодаря!

trustworthy
21-12-2006, 14:21
Мисля, че Alfa Course може вече да махне топлийката от темата :) Работата бе свършена ;)

pr_00f
21-12-2006, 14:44
Първо: Чудесна работа колеги, аз лично се гордея с ВАС. Все така да се представяте.
Второ: А топлииката да си седи, за да ни напомня че благотворителността не трябва да е явление което се появява само по Коледа. Така че тази работа никога не свършва.

Благодаря Ви за желанието, организацията и ГОЛЕМИТЕ СЪРЦА :)

trustworthy
21-12-2006, 15:10
Благодарим и ние ;) Аз не успях да дочакам връчването на дарението, но разбрах от Тиното, че всичко е минало по план.

mikoasp
21-12-2006, 15:35
Първо: Чудесна работа колеги, аз лично се гордея с ВАС. Все така да се представяте.
Второ: А топлииката да си седи, за да ни напомня че благотворителността не трябва да е явление което се появява само по Коледа. Така че тази работа никога не свършва.

Благодаря Ви за желанието, организацията и ГОЛЕМИТЕ СЪРЦА :)

Напълно съгласен по този въпрос!Но,като че ли,този сезон от годината "приканва"повечко фирми,организации,сдружения,клубове и т.н. за подобни постъпки!Всички Ние,нямахме нужният опит,бяхме притеснени,позамръзнали докато чакахме фирменият автомобил да докара продуктите....но,всичко е добре когато завършва добре!
Благодаря и аз на всички за подкрепата!

ALFA CORSE
21-12-2006, 15:40
Радвам се, че всичко е минало добре :D

sudo
21-12-2006, 17:58
Ето прилагам и копие на "Свидетелство за дарение" което дадоха от дома. Благодаря на всички които допринесоха това да се случи.

ПП. За сега документа е в мен, на следващата сбирка трябва да решим къде да съхраняваме подобни документи.

Alfamaniak
21-12-2006, 20:27
Браво момчета - страхотни сте :clap:

trustworthy
21-12-2006, 20:48
Спешъл тханкс то mikoasp, Tinoto и Д*****в :clapping:
На първия за предложението и инициативата, на втория за организацията и идеята за огромните торти, с които изненадахме палавниците, а на последния за осигуряването на стоки на преференциални цени и транспорта им до дома.

emilio
22-12-2006, 00:18
Aбе помръзнаме днес, ама и работата свършихме и си стана като една мини сбирка на Варненската група. Да е жив и здрав главния виновник за всичко...че и ни стопли с газовата печка :clap2:
А най-важното е,че на децата ще им е по-добре.
Весела Коледа на всички!

mikoasp
27-03-2007, 13:22
На срещата на 25.03.2007,последните който останахме докрая,няма да споменавам имена с цел да не пропустна някой,а и това не е много важно взехме решение отново да посетим нашите малки приятели от ДОВДЛРГ "Другарче" гр.Варна.

Аз поех ангажимента към колегите ,да "изровя" и "съживим" темата,но поради технически проблем нямах два дена интернет и затова сега пиша за нашта идея!

С Тиното ни се прокрадваше виждането,това да е за първи март,но така и неуспяхме да създадем необходимата организация!

Та сега,с наближаването на Големите Християнски Празници-1 април Връбница-Цветница и 8,9,10 април Възкресение Христово,имаме възможност да направим нужната организация и зарадваме отново нашите малки приятели!

Знам,че времето отново не е достатъчно,но като изхождам от факта,че вече имаме опита и надявам се подкрепата на повечето от нас....смятам да потвърдим нашето приятелство и подкрепа и дечицата да знаят,че не са забравени!

Моля за коментар по темата и предварително БЛАГОДАРЯ,на всички които ще вземат отношение :D

Варненският отбор е малка час от всички Вас-наричаме го КАРБ

pr_00f
27-03-2007, 13:42
Сметка където може да преведем пари ?

mikoasp
27-03-2007, 16:45
Сметка където може да преведем пари ?

Хе,хе чакак до там не сме се издигнали варненския отбор да имаме открита сметка.Събираме се решаваме,броим парите в кеш и действаме!Нашият колега,приятел и духовен лидер Тиното,беше в основата на предната организация!

Ако питате за сметка на ДОВДЛРГ "Другарче",сигурно имат и аз мога да проверя и да я напиша във форума след разговор с Директорката!

Ако шефовете на КАРБ решат да предоставят сметка в която всеки от форума и клуба ще може да внесе,колкото прецени по тая сметка и след това по някакъв начин парите от нея ги превърнем във вид на дарение за дечицата от дома,аз нямам нищо напротив!

boian
03-04-2007, 15:56
Дайте утре или вдругиден да се съберем за малко, да посъберем пари, че неделя идва

trustworthy
03-04-2007, 16:12
Пфу! бях забравил за тея донации. Кога да се съберем?

boian
03-04-2007, 17:16
Ами утре, около 18.00-18.30ч на "Лучано" до ХЕИ, например. Давайте и други идеи, ако искате.

trustworthy
04-04-2007, 09:24
Друг важен момент е кога и как ще купим продуктите. Време нямаме никакво. Митко, ти говорил ли си с управата на дома от какво се нуждаят? Или пак да са същия тип продукти?

sudo
04-04-2007, 09:37
Ами утре, около 18.00-18.30ч на "Лучано" до ХЕИ, например. Давайте и други идеи, ако искате.
Точно в този момент ще съм зает и не знам дали ще мога да мина, ако не то имам телефони и ще звънна все на някой (може на човека от Топливо) или пишете кой събира парите да звъня на него. Иначе ме бройте вътре.

trustworthy
04-04-2007, 10:12
...може на човека от Топливо...

:boxing:

sudo
04-04-2007, 10:26
...може на човека от Топливо...

:boxing:

Чувам че ви връщали нафта печките, и викам ако не я пиеш то значи я продаваш на гражданите, та по тоя повод за тебе двойна такса за децата :cheers:

mikoasp
04-04-2007, 13:09
Тези дни съм доста зает....стягам куфарите!Но ако остава извъредната среща за днес 18:00 18:30 часа на Лучаното,както предложи Боби,аз съм там!Мисля,че ще мога да присъстнам и на следващата редовна среща само да определим къде и кога и да се видим с останалите за последно!

boian
04-04-2007, 15:54
Остава ли срещата за днес на "Лучано" в 18.30ч? Или да не се разкарвам, че ми е далеч :D

mikoasp
04-04-2007, 17:29
Явно повечето ги е налегнала "пролетна умора" :roll: По непотвърдени данни,ще дойде на срещата един рокер,колега от професията,на който по-рано бях споменал за нашта инициатива и сега има желание и той да се включи. :D Така че,аз тръгвам за Лучаното :D :go:

trustworthy
04-04-2007, 17:34
Tinoto може би няма да дойде. Сега говорих с него. На Судо колата се е разтреперала от страх от мойто ЖТД и също няма да дойде 8) ...

Да не стане така, че да се срещнем тримата с Митко :) Иначе принципно съгласие за включване в дарението имаме от Тиното и Алфа Корс, който също няма да може да дойде.

Аз ще мога да кацна към 18:45 на Лучано. Нека, ако някой от четящите в момента има телефони на колеги, които не са писали, да звънне, че нямаме никакво време да отлагаме!

beer
04-04-2007, 18:08
Да не стане така, че да се срещнем тримата с Митко :) Иначе принципно съгласие за включване в дарението имаме от Тиното и Алфа Корс, който също няма да може да дойде.


И мойто принципно съгласие го имаме :!: Но и аз няма да мога да дойда днеска :?

trustworthy
04-04-2007, 20:48
Tакааа. Срещата бе в доста камерен състав, както и се предполагаше. Решихме, че по-разумният вариант би бил да съберем останалата част от парите на срещата в понеделник. Засега сме дали пари 5 човека: Митко, Тихомир (приятел и колега на Митко), Боян, един мой колега и аз.

Нека останалите, които има желание и възможност, да дадат пари на срещата в понеделник. Сумите не са фиксирани, все пак е благотворителност. Поради тази причина умишлено не споменавам събраната до мемента сума. Все пак нека тези, които няма да дадат пари не пропускат срещата, ясно е, че материята е деликатна, все пка не сме клуб Ферари :) и всеки би проявил необходимото разбиране към такива колеги. Идеята е да се съберем, както обикновено, а просто ще използваме случая да дообсъдим и наберем останалите средства....друг е въпросът, че не сме уточнили още мястото на срещата, ама аде :)

DiabL0
04-04-2007, 21:45
Аз имам Огромно желание да очаствам... само да се разберем как ще се видим... и кога...че и некоя стотинка да приготва. (и 5лв да са... поне ще спя спокоино !)

Със Здраве ! ;)

trustworthy
04-04-2007, 23:14
Аз имам Огромно желание да очаствам... само да се разберем как ще се видим... и кога...че и некоя стотинка да приготва. (и 5лв да са... поне ще спя спокоино !)

Със Здраве ! ;)

заповядай на срещата в понеделник - 10 април в 15:30, само дето още не е ясно къде ще се поведе, ама за да научиш, следи тази (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2594&start=600)тема ;)

boian
09-04-2007, 21:12
Уточни ли се нещо днес на срещата?

trustworthy
09-04-2007, 21:37
Ще има допълнителна среща за набиране на средствата. Днес не беше удобно. нямаше как да тръгна и да събирам пари от масата :) За срещата ще се разбере до 1-2 дена. Така или иначе Денислав ще може да задвижи нещата едва в началото на другата седмица. Ще напишем в тая тема кога и къде ;)

mikoasp
09-04-2007, 21:37
Уточни ли се нещо днес на срещата?

Емоционално бяхме повечко натоварени-"смяна на квартирата",гонка по прехода до новото място евентоално за бъдищете летни срещи :D Въпреки това,говорихме и по тоя въпрос-виждането е да се отложи още малко във времето,с цел да се оточнят подробностите и се създаде необходимата организация :D

Tinoto
09-04-2007, 21:43
@ Boian
в петък правим работна среща - който ще дава кинти да заповяда.
Следващата седмица понеделник или вторник правим среща с Денис и отиваме в дома за да видим на място със събраните средства какво точно ще пазарим.
След 1ви януари вече не става така лесно даряването на храна за такива домове.

trustworthy
11-04-2007, 16:27
Дайте да уточним кога и къде е срещата! Да съберем парите поне тая седмица

sudo
12-04-2007, 09:51
Дайте да уточним кога и къде е срещата! Да съберем парите поне тая седмица

в петък правим работна среща - който ще дава кинти да заповяда.
Марто каза петък, аз казвам след работа 18:00-18:30 (някой за 19:00 ?), пак на ХЕИ :?:

boian
12-04-2007, 11:19
Аз мойта лепта вече съм я дал на Пламен :D , ама мога да намина в петък. Btw: не ми се отваря нова тема, да питам: има една 166-ца 2.0TS в мобилето с варненска регистрация за 9900лв, та някой от варненската група дали има някаква информация за нея. Не мога да сложа линк, щот не знам как :frown:

trustworthy
12-04-2007, 11:28
...да питам: има една 166-ца 2.0TS в мобилето с варненска регистрация за 9900лв, та някой от варненската група дали има някаква информация за нея...

Ами ами моята информация е , че не е с дизелов двигател 8)

boian
12-04-2007, 11:57
Да, ама ша гори 15 градско, ша я карам по- малко и няма да ми са разбий ходовата част :D . Айде, стига, че осрах темата :?. Упс, сега видях, че имаш рожден ден. Честито, в петък ша черпиш :D

beer
12-04-2007, 20:45
Извинете че ви прекъсвам сладкия офтопик,ама искам да се включа по темата..... :D

И аз,мойта лепта съм я дал вече,ама в петък няма май да мога да намина за съжаление:roll:
trustworthy жив и здрав да си!И тас година 146ца,догодина 147ца :wink:

ALFA CORSE
12-04-2007, 20:51
Тоест утре на Luciano, от колко часа? 18:30 или 19:00? Ще гледам и аз да мина :wink:

trustworthy
12-04-2007, 21:01
... И тас година 146ца,догодина 147ца :wink:

Не. 156-ца спортвагон трябвало да бъде последно 8) Като на мъжката пчела

Иначе предлагам компромис - 18:45 на лучано

Tinoto
12-04-2007, 21:59
:director:
УТРЕ 18.45 НА ЛУЧАНО
ЗА ДА ПРИСТЪПИМ СЕРИОЗНО КЪМ ЗАДАЧАТА С НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА ЗА ДЕЦАТА И ДА МОЖЕМ В ПОНЕДЕЛНИК ДА НАПРАВИМ КАЛКУЛАЦИЯТА С ДИРЕКТОРКАТА НА ДОМА.
ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ СА ДОБРЕ ДОШЛИ!

Може и да ни почерпят по едно кафе като за рожден ден :D

Другото важно е, че фанелките с клубното лого са в мен и смятам утре да приключа с раздаването - бройките са ограничени. :idea:

boian
12-04-2007, 22:12
Аз не знам за тез фанелки. Значи утре ще дойда

sudo
13-04-2007, 09:51
Другото важно е, че фанелките с клубното лого са в мен и смятам утре да приключа с раздаването - бройките са ограничени. :idea:
С раздаването не знам как стои въпроса ама с продаването ПУ ЕДНА ЗА МЕН !!!

Tinoto
19-04-2007, 17:13
Днес предадох събраните средства, които възлизат на 230 лв на управата на дом Другарче.

Който желае на следващата среща ще представя разходните документи, както и списък с имената на дарителите.

От дома директорката и счетоводителката ме увериха, че нямат проблем с изхранването на дечурлигата, но имат спешна нужда от пантофи, сандалки и обувки, спално бельо и ........
Затова от името на всички, които са дали пари се съгласих този път да не изпращаме бус с хр.стоки - а да бъдат закупени нови дрехи и обувки, за които ще получим точно описание като бройка и номерация и т.н.
Дрехи и играчки (нови или втора употреба) могат да се носят в дома по всяко време - всичко се доизносва докато може ....

boian
06-11-2007, 19:09
Само напомням за традицията!

viki
19-11-2007, 14:22
Хайде да се организираме,че ей сега ще литне времето...

mikoasp
29-11-2007, 16:11
Хайде да се организираме,че ей сега ще литне времето...

Здравейте на всички :D Отново сам на линия, в готовност да помогна с каквото мога :?: Ще се радвам да се видим в най-скоро време :D

trustworthy
29-11-2007, 16:34
Oхооо. Добре дошъл! Ако имаш някакви идеи за дарение, кажи и да действаме! ;)

ALFA CORSE
29-11-2007, 16:35
Ето че главния организатор най-сетне се завърна :D

boian
03-12-2007, 21:54
Ми да почваме да се организираме, че времето лети!

emilio
04-12-2007, 09:50
Айде да направим една извънредна среща за фондонабиране. Може и през седмицата някоя вечер,а после ако има още желаещи - на редовната среща след 10дни

trustworthy
04-12-2007, 15:31
...Може и през седмицата някоя вечер,а после ако има още желаещи - на редовната среща след 10дни

Я си погледни пак календара :lol:

emilio
04-12-2007, 17:39
то било тази седмица....хм, ако ставаше само да си прегледам календара щеше да е ок...други неща трябва да прегледам аз...мдаааа :D

mikoasp
05-12-2007, 15:12
Имате специални поздрави от Директорката на дома :D Днес ходих на посещение и се срещнах с ръководството.
Имам списък за необходими хранителни продукти!Освен това разбрах,че имат нужда от детски оделца.В момента използват главно оделца дарени от различни хотели.Всичко това и друго,което ще Ви кажа на срещата,ще трябва да го обсъдим в най-близко време.
Явно затвърждаваме тази наша изява и я превръщаме в традиция,за което ръководството на дома сърдечно благодари!
Аз лично изпитвам благородна радост от факта ,че повечето от нас имат възможност да вземат отношение към това което правим в името на децата!

Благадаря на всички съфорумци имащи отношение по темата!

pr_00f
05-12-2007, 18:46
Да не забравите да пуснете сметка за да можем да превеждаме пари.

mikoasp
05-12-2007, 22:01
Да не забравите да пуснете сметка за да можем да превеждаме пари.



Тук "зациклихме " за втори път!Привествам желанието за колеги желаещи да се включат от други градове/т.е.да преведат средства тъй като нямат възможност да присъствуват на нашите срещи/,но за съжаление не сме подготвени със банкови сметки.Предния път отправих въпрос....сега обещавам да го решим....

ALFA CORSE
10-12-2007, 16:43
Банкова Сметка за подпомагане на дом Другарче (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17696)

phoenix
10-12-2007, 21:26
айде колеги, добре е да съберем някой лев до Коледа или по точно до 20-ти декември
за сега сме 2-ма

Phoenix - Емил Валентинов Пенчев/Мария Душкова Колева
mikoasp - Димитър Николов Димитров

можете и тука да си пишете данните, като не пишете колко сте дали.
Разбрахме, че дома се нуждае от одеалца, така че ако някой има идея, няма да е зле, днес Митко е обикалял, но е ударил на камък

boian
10-12-2007, 23:50
Ами да се съберем тази седмица за набиране на средствата :D

DiabL0
11-12-2007, 00:43
Ами да се съберем тази седмица за набиране на средствата :D
охх......
тая седмица може да отсъства от града,
нали няма да е късно да се включа другата ?

mikoasp
11-12-2007, 07:39
Ами да се съберем тази седмица за набиране на средствата :D
охх......
тая седмица може да отсъства от града,
нали няма да е късно да се включа другата ?

По принцип никога не е късно!Затова е и тая банкова сметка
максимално да улесним желаещите да помогнат в набирането на средства,но немогат да присъстват по различни причини на срещите ни,както и за такива желаещи от цялата страна,с който рядко се срещаме!

Днес отново ще търся максимално добро решение във връзка с детските одеалца!

Поздрави!

phoenix
12-12-2007, 10:15
:idea:

trustworthy
12-12-2007, 23:06
КОлеги, дайте по-активно, моля!

boian
12-12-2007, 23:33
Предлагам събота и/ или неделя да се видим на Морска гара в 15.30ч.

mikoasp
13-12-2007, 07:37
Предлагам събота и/ или неделя да се видим на Морска гара в 15.30ч.

Аз съм съгласен.Тия дни имам проблем с комуникациите,трудно следя форума.Затова ще помоля някой от Вас да пусне анкета за извъредна среща и да определим кога и къде да се срещнем :?:

Поздрави :D

Sunny
14-12-2007, 13:07
Предлагам събота и/ или неделя да се видим на Морска гара в 15.30ч.
Еми хайде да е в неделя , защото събота е работен ден и на повечето ще им е трудно да дойдат .
;)

mikoasp
15-12-2007, 08:52
Явно неделя е по добър вариянт!Така, че от мен предложение за неделя 15:30ч.
П.П.Нека всички който четат тук за ивъредната ни среща,да имат впредвид,че се събираме да проверим набраните средства в името на децата
Само да вмъкна,че най-ниската цена на български одеалца който съм открил е 18 лв. за бройка.Вносните стигат до 80 лв.

phoenix
17-12-2007, 10:57
Ами колеги супер....дотук нулева активност...200 човека са погледнали темата и НИКОЙ, не се е разделил с поне 5 лева... :shock: освен 8 човека от 4519 потребителя

phoenix
19-12-2007, 16:30
ето това се казва сериозни хора......вече има събрани 745лв.

boian
19-12-2007, 17:48
Браво!

pr_00f
20-12-2007, 09:56
ОЩЕ!