PDA

View Full Version : Свири, вие и скрибуца.



markoff
31-08-2012, 01:09
Здравейте колеги, тези звуци издава предното ляво колело. Интересното е, че те започват след като измина да речем 2-3 км. , не е постоянно а най-вече като подавам газ, не е при неравности или завои, скрибуцне няколко пъти после 300 м. тишина.
Притеснен съм за безопастността на движение.
Намирам се на място където не мога да посетя доверен сервиз, за кожодери и експерименти финансите не стигат.
Ходовата част на колата е прегледана обстойно преди 10 месеца, нищо не тропа и не хлопа и в момента.
Имали ли сте подобен проблем, каква е вероятността да ми се откачи колелото в движение (виждал съм го в градски условия), лагер ли е?
Споделете опит.

kompir
31-08-2012, 07:07
С накладките как си?:hi_temerature:

markoff
31-08-2012, 08:30
За смяна са и накладките и дисковете, но като спирам няма свирене.
Лошото е, че колата не е пред къщи, да си е разглобя и съм по цял ден на работа.
Възможно ли е, накладката да се е изтрила до такава степен, че да хлопа в апарата и в определен момент да опира в диска?

pablo_pz
31-08-2012, 11:10
За смяна са и накладките и дисковете, но като спирам няма свирене.
Лошото е, че колата не е пред къщи, да си е разглобя и съм по цял ден на работа.
Възможно ли е, накладката да се е изтрила до такава степен, че да хлопа в апарата и в определен момент да опира в диска?

Абсолютно е възможно!

tonov
31-08-2012, 16:46
Следващият път като почне пак да скрибуца, натисни лекичко спирачка и виж дали ще престане. Напълно е възможно да ти задържа някоя накладка и до опира в диска.

mordohy
01-09-2012, 13:49
Има още една опция.
Камъче между накладка и диска.

markoff
01-09-2012, 15:13
Всички разсъждават в една и съща посока, като отстраня проблема ще пиша от какво е. Благодаря за мненията.

ivo_red
04-09-2012, 12:10
Абе и аз имам подобен проблем, ама не е от спирачки и накладки, понеже всички са сменени с нови от Румен. Дори той не успя да открие какво е, понеже на стенда не скрибуца, а само в движение. Сега ще ходя пак при него тези дни да го намериме какво е и да го оправим, че много ме дразни мен лично!