PDA

View Full Version : Климатика не се изключва



Doomguy
09-09-2012, 17:04
Днес пътувах на дълъг път и забелязах, че не мога да изключа климатика. Натискам бутона OFF, обаче перките продължават да въртят в купето влиза студен въздух, тоест и компресора работи. Като вдигна градусите се включва парното и духа топло, независимо, че ICS показва OFF. Дайте идея как да рестартирам гадината, че ме побърка вече...

popaay
09-09-2012, 18:55
Погледни модула за управлението на климатроника,който се намира под ИЦС-а,може да е някоя хлабава връзка.

lordliness
09-09-2012, 18:56
Или изключваш акумулатора за кратко.

ecotronic
09-09-2012, 18:59
Днес пътувах на дълъг път и забелязах, че не мога да изключа климатика. Натискам бутона OFF, обаче перките продължават да въртят в купето влиза студен въздух, тоест и компресора работи. Като вдигна градусите се включва парното и духа топло, независимо, че ICS показва OFF. Дайте идея как да рестартирам гадината, че ме побърка вече...

Рестартирането става, като откачиш акумулатора за определено време.
Но да си знаеш кодовете, за да не се вайкаш после.

Doomguy
09-09-2012, 19:11
Имам код карта за ICS-а, друг код ще ми трябва ли?

Tasho
09-09-2012, 19:12
Ми и при мен като е изключен климатика и карам от отвоеите навлиза въздух.Понякога е доста топъл и само включвам за 10 сек климатика и изключвам и си остава студено само.А нормално е като пипнеш градусите да се включи я парно я клима.Пробвай както казваш,че духа да спреш и да видиш ,когато колата е в покой ще духа ли пак.

ecotronic
09-09-2012, 19:18
Имам код карта за ICS-а, друг код ще ми трябва ли?


За всеки случай преди са откачаш акумулатора, натисни на ICS- а едновременно бутоните DARK + CLIMA. На дисплея ще се появят 2 кода. Запиши си ги. Това е, което ти трябва.

Doomguy
09-09-2012, 20:02
Благодаря за съветите колеги. Колко време да държа акумулатора откачен, или няма значение? Как да направя така, че да вкарва въздух от вън, без да пипа компресора? Извинявам се за тъпите въпроси, ама имам колата от скоро.

ecotronic
09-09-2012, 20:13
Благодаря за съветите колеги. Колко време да държа акумулатора откачен, или няма значение? Как да направя така, че да вкарва въздух от вън, без да пипа компресора? Извинявам се за тъпите въпроси, ама имам колата от скоро.

1 минута е достатъчно за рестарта на ICS - а.
За да не работи компресора но да ти вкарва въздух отвън натисни бутона "econ".

Doomguy
09-09-2012, 20:25
1 минута е достатъчно за рестарта на ICS - а.
За да не работи компресора но да ти вкарва въздух отвън натисни бутона "econ".

Econ-а се самоизключва постоянно, минава на Manual.

ecotronic
09-09-2012, 20:49
Econ-а се самоизключва постоянно, минава на Manual.

Ако си бил в режим "auto" и натиснеш еднократно "econ", ще се изключи компресора, но климатикът ще се стреми да подържа зададената температура само чрез вентилатора. Ако в този момент отново натиснеш бутона "econ", климатикът ще се върне в режима преди изключването на компресора.