PDA

View Full Version : Проблем кабели между купето и врати - 156



van_dal
10-09-2012, 11:48
Правят ми мизерии кабелите на двете предни врати, когато намаля радиото и сигнала е слаб направо спират да свирят говорителите и като рамърдам кабела тръгват. Някой имал ли е подобен проблем и как се откачат буксите и има ли някакви последствия от прекъсване на захранването към бутоните на ел.стъклата?

svetlastf
10-09-2012, 13:23
Буксата мужду вратата има една гривна. Като я развъртиш /не помня в коя посока бе / и буксата излиза.
Можеш да напръскаш с контактен спрей клемите...

van_dal
10-09-2012, 14:26
Това което виждам е, че не се върти на никъде...

ФЕРАРИСТ
10-09-2012, 14:58
Гривната се върти и излиза - захваната е неподвижно за вратата, връзката между нея и купето е мека и тя излиза - обикновенно влиза вода и клеясват връзките......

van_dal
11-09-2012, 14:31
Само информативно има една сива гривна, която заключва снопа кабели, издърпва се надолу и буксата излиза, може при по-старите 156 да се върти тука е по друг начин.

barash
11-09-2012, 20:02
Ми издърпай скобата,намести буксата по-добре
и след това пак скобата а да може да я напръскаш с контактен спрей
буксата за всеки случай.

Yavor
12-09-2012, 10:56
Само информативно има една сива гривна, която заключва снопа кабели, издърпва се надолу и буксата излиза, може при по-старите 156 да се върти тука е по друг начин.

Спортвагона ми е същата година и имам същите проблеми понякога ( много рядко и затова не съм се занимавал).
Явно си е болест на модела :)
За зимата ще ги пръсна и аз с контактна течност.

van_dal
13-09-2012, 17:21
Аз отворих и видях, че са доста фини конекторчета, чисти и добре предпазени от влага, сглобих обратно и не ми се е гъбаркала скоро, нямах спрей под ръка, ама уикенда ще ги пръсна като свалям огледалата за ремонт :)