PDA

View Full Version : Отлагания по капачката на маслото



Kassad
17-12-2006, 17:59
Здравейте,
От около 2 месеца съм собственик на Алфа Ромео 156 1.8 ТС, 1998 г. Скоро забелязах, че на капачката на двигателя има леко отлагане. Усъмних се да не е отишла гарнитура на главата, но не губя антифриз и при горещ двигател не връща балончета в разширителното казанче на охладителната система. Въпросът ми е дали това отлагане може да е в резултат на това, че колата не е карана докато е била на пазара и може ли да се дължи на конденз или некачествено масло.
Благодаря предварително за мненията.

Bobo
17-12-2006, 20:13
Здравейте,
От около 2 месеца съм собственик на Алфа Ромео 156 1.8 ТС, 1998 г. Скоро забелязах, че на капачката на двигателя има леко отлагане. Усъмних се да не е отишла гарнитура на главата, но не губя антифриз и при горещ двигател не връща балончета в разширителното казанче на охладителната система. Въпросът ми е дали това отлагане може да е в резултат на това, че колата не е карана докато е била на пазара и може ли да се дължи на конденз или некачествено масло.
Благодаря предварително за мненията.

Отлагането е от нередовна смяна на маслото :wink:

Kassad
17-12-2006, 23:49
Благодаря, дано да е от това.
Бях се спекъл, че е прецакано нещо по двигателя, макар, че звукът му е добър и има мощност.

Tinoto
18-12-2006, 14:24
Смени си капачката за да не те дразни и сменяй навреме маслото :)

Hristo_156
18-12-2006, 21:42
При мен го имаше същото нещо. Беше черно, спечено като мазут. Почистих го. сега няма новообразуван нагар дори след пробег около 30000 км. Сменям маслото под 15000 пробег. Ползвам Селения 20К.