PDA

View Full Version : Купувам касова бележка от стара винетка



SheLLia
14-09-2012, 10:34
Здравейте,

тъй като наскоро ми писаха акт за незалепена винетка са ми оставили вратичка с която да си обжалвам акта, тъй като никъде в закона няма глоба за незалепен винетен стикер, има за неплатен ... та по този въпрос някой ако има стара седмична или месечна винетка, която да е важала на 02.08.2012 давам сумата срещу която е закупена така и вие сте доволни и аз съм доволна )) Аз мога да го обжалвам и с годишна винетка, но първо искам да пробвам да намеря нещо по-достоверно. Така, че ако може да разгледате из жабките какво има какво няма и пишете ако изникне нещо
Благодаря предварително!

Edit: Благодаря на всички, които се отзоваха - намерих винетка, сега остава да се пробвам в съда :)) Благодаря ви!

Susscrofa
14-09-2012, 10:41
ЗДвП
Чл.100
(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.
:picnic:

Кой член е цитиран в акта, дано не е този.:)

SheLLia
14-09-2012, 11:18
Ами мисля, че не е този .. а и няма предвидено наказание за незалепен винетен стикер, има за неплатен. Доста изчетох тези дни из форумите и ми направи впечатление, че с тази дупка в закона много хора са спечелили делата си, тъй като това е противоречие. Аз съм решена да обжалвам до край, тъй като малко несправедливо ми писаха акта, но не ми се влиза в подробности ... говорих и с един полицай, който също ми каза, че така написан акта мога да го обжалвам, ако намеря касова бележка от важаща на тази дата винетка и почти на 100% ще спечеля

aav
14-09-2012, 11:29
как несправедливо ти писаха акта? беше ли извън населено място?

SheLLia
14-09-2012, 11:38
Бях тръгнала извън града, при което преди табелата за извън населено място има бензиностанция от която винаги си купувам седмична винетка, защото ми се налага 2 пъти в годината да ходя с тази кола извън града! Само, че въпросната бензиностанция беше с наредени конусчета и не работеше, а аз няма как да направя обратен, тъй като ще навлезна в насрещното. Когато продължих до следващата бензиностанция точно на 20 метра преди нея и на 10 след знака за винетка ме спряха, аз им обясних и те видяха, че бензиностанцията не работи .... казах им, че съм тръгнала на дълъг път и няма как да си позволя да карам без винетка, но полицая ми обясни, че няма как да не ми пише, просто след като ми написа акта ми каза, да го обжалвам. Аз се качих в колата, взех си винетка и си продължих. Никога не съм карала с неизрядни документи, но в случая нямаше как да предположя, че бензиностанцията няма да работи... до някъде и аз съм виновна, но щом имам възможност да го обжалвам, мисля да се възползвам. Не ми се дават 300 лв. за нещо, което не съм направила умишлено :(

Mind_Control
14-09-2012, 11:53
Бях тръгнала извън града, при което преди табелата за извън населено място има бензиностанция от която винаги си купувам седмична винетка, защото ми се налага 2 пъти в годината да ходя с тази кола извън града! Само, че въпросната бензиностанция беше с наредени конусчета и не работеше, а аз няма как да направя обратен, тъй като ще навлезна в насрещното. Когато продължих до следващата бензиностанция точно на 20 метра преди нея и на 10 след знака за винетка ме спряха, аз им обясних и те видяха, че бензиностанцията не работи .... казах им, че съм тръгнала на дълъг път и няма как да си позволя да карам без винетка, но полицая ми обясни, че няма как да не ми пише, просто след като ми написа акта ми каза, да го обжалвам. Аз се качих в колата, взех си винетка и си продължих. Никога не съм карала с неизрядни документи, но в случая нямаше как да предположя, че бензиностанцията няма да работи... до някъде и аз съм виновна, но щом имам възможност да го обжалвам, мисля да се възползвам. Не ми се дават 300 лв. за нещо, което не съм направила умишлено :(

Кофти.. И на мен ми се е случвало, но за щастие не са ме спирали. Трябваше да спреш преди знака винетка, като си видяла, че ти вдигат СТОП палката, щом е бил само на 10 метра.. От там пеша до бензиностанцията и после обратно..

SheLLia
14-09-2012, 11:58
Ами там няма как да спра, а и все мислех, че като им обесня ситуацията ще ме разберат .... все пак е на 10 метра бензиностанцията ... много ме хвана яд. Явно такъв ми е бил късмета. Разбирам да беше умишлено, щях да си платя глобата без да се замисля.

Tedo
14-09-2012, 13:02
Само с касова бележка няма да стане
Аз например имам една от 21.07, но без отрязък на който да се види къде е перфорирана винетката със серийния номер посочен в бележката не виждам как ще докажеш че е била валидна.
И с тази бележка от 21.07 можеш да твърдиш че си казала на продавачката да ти я перфорира от 26ти например, така че да излезе че на 02.08 си имала валиден винетен стикер, но е недоказуемо без отрязъка

digitalundgrd
14-09-2012, 13:09
Имам такава винетка месечна от 19.07-19.08.2012, но съм от София...

Ето ти и снимки на касовата бележка + талончето от винетката, което се вижда къде е дупчено - може лесно да се разбере за кои дати ;) Принципно мога и самата винетка от стъклото да пробвам да ти сваля, но се съмнявам, че ще е цяла...

SheLLia
14-09-2012, 13:55
Имам такава винетка месечна от 19.07-19.08.2012, но съм от София...

Ето ти и снимки на касовата бележка + талончето от винетката, което се вижда къде е дупчено - може лесно да се разбере за кои дати ;) Принципно мога и самата винетка от стъклото да пробвам да ти сваля, но се съмнявам, че ще е цяла...

Златен си ... нямаш идея колко много ще ми помогнеш :)