PDA

View Full Version : Проблем с механизма за повдигане на стъклото - РЕШЕНИЕ



kalvach
14-09-2012, 11:52
Здравейте Колеги,
както повечето от вас знаят, механизмите за повдигане на страничните порозорци се повреждат с времето, стъклото не може да се повдигне до горе и се чува едно тракане.
Решението е закупуване на нов механизъм или нещо навторо. Аз бях избрал втория, по-евтиния вариант и след 6 месеца механизъма който купих втора ръка също се повреди.
Мисля че намерих много прилично и постоянно решение на проблема, като всичко по ремонта не би струвало повече от 10 15 лв., говоря за части без ремонт. Необходимо е един болт М10, гайка за болта и един стругар за да направи втулката.
До ден два ще кача цялата процедура по ремонта и евентуално за какво трябва да се внимава и т.н.

kalvach
15-09-2012, 16:32
Описанието за ремонта може да го намерите в прикачения файл.
От няколко дена съм с такава втулка и всичко е 6.

b_angelov
16-09-2012, 08:32
Браво колега. Много добро хрумване с втулката.
Скоро и аз правих стъклоповдигачите на ГТВ-то на един приятел по друг начин, но твоето изпълнение е доста по-професионално.

Единствено ме притеснява пружината, която си шунтирал. От една страна е гадна, защото неприятното скърцане на механизма идва именно от нея, но от друга страна олеснява мотора при движение нагоре. Не му ли идва тежко без пружина?

kalvach
16-09-2012, 22:22
Изобщо не се усеща.
Когато пусна да се вдигат вдата прозореца наведнъж, единия е с пуржина другия е без и разлика почти няма.

Bianconero
09-07-2014, 10:33
Благодаря, момчета! Страхотна идея! Миналата седмица механизмът на десния прозорец отказа напълно, а този PDF ми стои на компютъра от около 2 години. Днес ще се наложи да се възползвам от предоставената информация и да го поправя. Още веднъж, благодаря за това ноу-хау! Ще пиша след евентуално сполучливия ремонт!:) Хубав ден от мен!:calc: