PDA

View Full Version : RQ: инфо за Philips Night Guide 3 in 1



trustworthy
18-12-2006, 00:04
Колеги, някой да има впечатления от тези ламБи?

http://www.nam.lighting.philips.com/us/automotive/products/images/nightguide_PLNGBeam.jpg

Интересно ми е дали са толкова ефикасни. Мой приятел ми каза, че в Англия много им се радвали

IXIBIT
18-12-2006, 00:29
Няма фрапираща разлика между blue vision и night guide,поне аз не видях такава.Разликата от твоите е само че светят в два цвята,тоест вдясно с по-бяла светлина за да не изморяват очите,а в лява с по-жълта-да не заслепяват насрещно движещите се.Според мен BLUE VISION са достатъчно добри ако фаровете ти са чисти отвътре и регулирани :wink:

KGB
18-12-2006, 00:32
Доста народ от клуба са с такива....така, че предполагам скоро ще получиш отговор.

Аз съм на всякъде с Филипс, VisionPlus....дълги, за мъгла и стопове/габарите отзад....къси съм с ксенон на Филипс 8)


Много съм доволен от крушките.

trustworthy
19-12-2006, 19:34
БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?

Mury
22-12-2006, 17:59
Аз съм с Найд гайд и определено светят доста повече от старите ми крушки които бяха пак Филипс ма на .... години.На мен лично ми харесват много но например бат Бобо казва че Блувижън са по-добри.Доколкото знам Найд гайда свети в 3 сектора и три вида светлина -синя,жълтга,бяла.За пешеходците,за осевите линий и третото не се сещам :wink:

KGB
22-12-2006, 20:14
БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?

За задните габарити+стоп светлини има VisionPlus 2-4лв. е комплекта...найстина има разлика, аз си ги сменям през няколко месеца, понеже нон-стоп карам на фарове...не че горят, но с времето леко потъмнява крушката.

Не сам си карал зад колата през ноща, но Бобо веднъж спомена че светят доста силно задните ми габарити.

Mury
22-12-2006, 21:28
БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?

За задните габарити+стоп светлини има VisionPlus 2-4лв. е комплекта...найстина има разлика, аз си ги сменям през няколко месеца, понеже нон-стоп карам на фарове...не че горят, но с времето леко потъмнява крушката.

Не сам си карал зад колата през ноща, но Бобо веднъж спомена че светят доста силно задните ми габарити.

Той и Бобо е с такива и една вечер бяхме спряли колите една до друга и като видях как му светят габаритите веднага отидох и си взех и аз-наистина има огромна разлика :wink:

trustworthy
22-12-2006, 22:39
Ами щом е така и аз ще взема. Разбирам, че става въпрос за комплекта комбинирани крушки габарити+стопове. А при мен освен секторчето с тези комбинирани крушкуи, светят и по още едно секторче от задните стопове. Не знам дали при 145-ците е така. За тях има ли някакви по-силни филипси?

Иначе тези халогенни (или каквито са там) крушки, за които говорех, са за габаритите отпред. Никий ли не ги е чувал?

KGB
23-12-2006, 13:53
Иначе тези халогенни (или каквито са там) крушки, за които говорех, са за габаритите отпред. Никий ли не ги е чувал?

За габаритите отпред има BlueVision вървят в комплекта с BlueVision за Н7,Н1 и т.н. може и отделно да си гу купиш. НО по-силно няма да светят...все пак това са габарите отпред. Сега ако предишната ти крушка е на 5години и е потъмняла може и малко по-силно да светнат....

Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?

trustworthy
23-12-2006, 14:38
...Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?

Разбира се. Аз и сега съм си с БлуВижън на габаритите отпред. Не ми трябват силни габарити, не разчитам на тях да ми осветяват пътя :) Просто ми беше станало интересно и затова попитах. Иначе БлуВижън светят по-бяло. Аз затова ги сложих, защото до късите на Осрам куул блу, старите габарити светеха като кандила, а и много жълтееха. Така разликата е по-незабележима.
Лошото е, че във Варна не мога да намеря място, откъдето да купя Филипси :evil: БлуВижън-габаритите ми ги донесе един авер от София, баси :) Сега за комплектче на цена 2-4 лв пак трябва да мисля схеми да ми ги донесат :? Нека някой земляк, ако знае място във Варна продават такива крушки, да драсне адреса.

DeX
23-12-2006, 14:47
...Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?

Разбира се. Аз и сега съм си с БлуВижън на габаритите отпред. Не ми трябват силни габарити, не разчитам на тях да ми осветяват пътя :) Просто ми беше станало интересно и затова попитах. Иначе БлуВижън светят по-бяло. Аз затова ги сложих, защото до късите на Осрам куул блу, старите габарити светеха като кандила, а и много жълтееха. Така разликата е по-незабележима.
Лошото е, че във Варна не мога да намеря място, откъдето да купя Филипси :evil: БлуВижън-габаритите ми ги донесе един авер от София, баси :) Сега за комплектче на цена 2-4 лв пак трябва да мисля схеми да ми ги донесат :? Нека някой земляк, ако знае място във Варна продават такива крушки, да драсне адреса.

Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.

trustworthy
23-12-2006, 17:20
...Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.

Az си търся габаритни на задните светлини - стопове+габарити, тези, за които КГБ спомена, че си е сложил. ОТпред вече имам блу-вижъни габарити, а и на дългите съм сменил лампите вече.

Mury
23-12-2006, 17:38
...Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.

Az си търся габаритни на задните светлини - стопове+габарити, тези, за които КГБ спомена, че си е сложил. ОТпред вече имам блу-вижъни габарити, а и на дългите съм сменил лампите вече.

И цената им е към 5 лв. с клубната отстъпка :wink: :wink: поне толкова си спомням :wink:

ALFA CORSE
23-12-2006, 18:02
Ако някой друг от Варна също иска, дайте да се съберем и да си поръчаме направо от Сф (аз също искам за задните светлини)?

Kamen666
23-12-2006, 18:28
Някой колега от Сф.има ли възможност да се заеме с нелеката задача и да ни изпрати малко крушки към Варна? :)Аз искам един комплект такива: http://www.autoe-xtras.com/popup.php?P2 ... et_457.jpg (http://www.autoe-xtras.com/popup.php?P21W%20Vision%20Plus%20Set_457.jpg)

и един комплект пак на Philips,но с две светлини за габарит и стопове (5W/21W).ALFA CORSE,ще си поръча и той и засега сме двама сигурни

trustworthy
23-12-2006, 20:15
...И цената им е към 5 лв. с клубната отстъпка :wink: :wink: поне толкова си спомням :wink:

Ами ще гледам да ги събера тея 5 лв от сурвакането по Нова Година 8)

KGB
23-12-2006, 22:30
Мисля, че бяха 4лв...трябва да провера....

Вижте там съгласувайте колко и какви крушки ще искате и ще измисля как да се организирам :lol:

Направете си един точен списък. Аз ще отида да видя какви са цените, но не знам дали ще успея преди да станем Европеици 8)

georgievst
24-12-2006, 01:07
Колеги, ако е възможно дайте адреси на дистрибутори или магазини в Бургас и Варна на фирмите от които купувате Филипс крушки.
Аз единствено се оплаквам от късите. При другите светлини нещата са в рамките на нормалното.

trustworthy
24-12-2006, 09:07
Колеги, ако е възможно дайте адреси на дистрибутори или магазини в Бургас и Варна на фирмите от които купувате Филипс крушки.
Аз единствено се оплаквам от късите. При другите светлини нещата са в рамките на нормалното.

Не знам защо се оплакваш от късите, но си мисля, че едва ли с по-добри крушки ще се оправят нещата. 145/6 се славят с много добри фарове, особено късите, които са си с лупи...Иначе във Варна засега не се знае дали въобще някой предлага Филипс :evil: Аз съм с Осрам - Кулл блу за късите и силвърстар на дългите. Цените са 12-15 лв на крушка. Адреса във Варна не мога да ти го кажа сега точно, улицата май се казва Габрово, просто не знам номера. Alfa Course мисля, че го имаше. По-късно може и да го изровя ;) Иначе улицата върви успоредно на ул. "Девня". Магазинът се намира зад ОМВ-Гарата, малко по-навътре в улицата, мисля, че се води Bоsch център или нещо от сорта

georgievst
24-12-2006, 10:13
Благодаря за инфото!
Вчера една алфа точно като твоята беше паркирала зад краставицата в Бургас!

trustworthy
24-12-2006, 10:25
Ами има една като мойта там, да :) И аз съм я виждал, но мисля, че беше със старата маска отпред и с онези джанти с 5-те големи дупки, иначе е ЖТД. Има и една 145-ца пак при вас. Абе разбирате от коли там ;) Нали и мойта от Бургас я купих :)

Важното е, че тук, във Варна, още не съм виждал като мойта 8) Мяркал съм един сребрист 1.6 ТС само

georgievst
24-12-2006, 10:30
Обаче, не можем да се съберем за срещите нещо в Бургас.
Имам една идея, революционна - да направим морски клуб на Алфа Ромео. Например - ClubAlfaRomeoBlackSea.
Какво мислиш по въпроса ? Може да привлечем и алфисти от други страни покрай морето.

trustworthy
24-12-2006, 10:47
По-добре да не се делим на географски принцип. Идеологията е важна ;) Иначе можете да идвате на срещите във Варна - 130 км са, нищо работа :) Тук набираме серизно инерция и като цяло се радваме на добри посещения. Не знам защо при вас не е така. Разликата между Варна и Бургас е доста малка :roll:

Mury
24-12-2006, 18:08
Колеги, ако е възможно дайте адреси на дистрибутори или магазини в Бургас и Варна на фирмите от които купувате Филипс крушки.
Аз единствено се оплаквам от късите. При другите светлини нещата са в рамките на нормалното.

Не знам защо се оплакваш от късите, но си мисля, че едва ли с по-добри крушки ще се оправят нещата. 145/6 се славят с много добри фарове, особено късите, които са си с лупи...Иначе във Варна засега не се знае дали въобще някой предлага Филипс :evil: Аз съм с Осрам - Кулл блу за късите и силвърстар на дългите. Цените са 12-15 лв на крушка. Адреса във Варна не мога да ти го кажа сега точно, улицата май се казва Габрово, просто не знам номера. Alfa Course мисля, че го имаше. По-късно може и да го изровя ;) Иначе улицата върви успоредно на ул. "Девня". Магазинът се намира зад ОМВ-Гарата, малко по-навътре в улицата, мисля, че се води Bоsch център или нещо от сорта


Някой те е излъгал бате че на 145/6 са много добри фаровете-имат един дефект който появи ли се става мно сложно за оправяне-мойте и двата са така :idea: :wink:

ALFA CORSE
24-12-2006, 18:13
...имат един дефект който появи ли се става мно сложно за оправяне... :idea: :wink:
Какъв дефект?

Mury
24-12-2006, 18:18
Като се настройват превъртат/нямат ограничител на настройките/чупи се едно ушенце и рефлекторите се мандахерцат свободно,но нашия бояджия бат Божо ги лекува с рапидки.По принцип може да се оправи но е сложно и трябва да се сваля стъклото на фара :evil: :wink:

trustworthy
25-12-2006, 01:38
...Някой те е излъгал бате че на 145/6 са много добри фаровете-имат един дефект който появи ли се става мно сложно за оправяне-мойте и двата са така :idea: :wink:

Бате, Честита Коледа първо ;)
Никой не ме е излъгал, щоот аз в това съм се убедил лично:idea: . Не знам как и защо си ги настройвал, аз мойта я имам отскоро и не ми се е налагало да ги пипам фаровете. Светят като слънце. Може просто да не им е дошло времето....да чукам на дърво :) Карам един служебен WC (де ланос) еми ела да видиш какво се казва кандило....:)

Mury
26-12-2006, 10:32
...Някой те е излъгал бате че на 145/6 са много добри фаровете-имат един дефект който появи ли се става мно сложно за оправяне-мойте и двата са така :idea: :wink:

Бате, Честита Коледа първо ;)
Никой не ме е излъгал, щоот аз в това съм се убедил лично:idea: . Не знам как и защо си ги настройвал, аз мойта я имам отскоро и не ми се е налагало да ги пипам фаровете. Светят като слънце. Може просто да не им е дошло времето....да чукам на дърво :) Карам един служебен WC (де ланос) еми ела да видиш какво се казва кандило....:)

Аз не говоря за кандила ами за лоша конструкция :idea: твойте бса добре защото не ги е настройвал някой бг автоджамбазин :idea: :wink:

trustworthy
26-12-2006, 10:44
Ами така може ;) Щото с тея лупи доста добре осветяват. Аз бях приятно изненадан от фаровете като я купих. Иначе за настройката от автоджамбазин като говориш, тя не се ли налага в случай, че е имала няккакъв удар в района на фаровете?

Ivo Skoklev
29-12-2006, 09:47
Като се настройват превъртат/нямат ограничител на настройките/чупи се едно ушенце и рефлекторите се мандахерцат свободно,но нашия бояджия бат Божо ги лекува с рапидки.По принцип може да се оправи но е сложно и трябва да се сваля стъклото на фара :evil: :wink:
Много си прав-аз съм пострадал от това превъртане,фара ми няма отваряне(лепен е с лепило за автостъкла)и сега левия(шофьорския) ми свети на 1.5м пред мен,без халогени нищо не се скива,ама аз намерих друго решение и да ви кажа сам адски доволен-OSRAM Cool blue-Светят чисто бяло и много по-ярко от предишните ми OSRAM,качих и на халогените и се родих,но по-добра цена са от Philips и са също много Качествени.Препоръвам ги на всички които се колебаят.Има и 50%+

trustworthy
29-12-2006, 16:46
Осрам куул блу са наистина добра алтернатива на филипс. Аз бях с такива. Казват, че горят по-често от филипсите, моите изгоряха, но едновременно, което може да означава много неща.
Аз днес си сложих блу вижун крушки 5/21W и 21W на стоповете и действително има разлика в сравнение с обикновените крушки. Предполагам, че има подобни крушки и за мигачите (те май бяха 21W също), както и 5W за по-слабо светещите габаритни задни светлини :roll: