PDA

View Full Version : как да смъкна скоростната кутия на моята алфа 156 ?



Misho_ss
17-09-2012, 20:50
моля за помощ , ако някой е смъквал своята в домашни условия и може да ми помогне с напътствия ще съм много благодарен? пък ако може и да ме напъти с някакви снимки още по добре!!! че не мога да намеря такива снимки а бях срещал преди , но не се сещам къде ги гледах :hehehm:

haljscho
17-09-2012, 22:49
Разскачай моста....... после ще се ориентираш....

Мисля, че има тема!
Потърси е......

Misho_ss
18-09-2012, 20:22
там е работата че не можах да намеря тема , и за тва направих тази ама не ми е ясно как се откача помпата на съединителя?

myato
18-09-2012, 20:34
там е работата че не можах да намеря тема , и за тва направих тази ама не ми е ясно как се откача помпата на съединителя?

Развиваш работния цилиндър от скоростната кутия.

haljscho
18-09-2012, 23:41
там е работата че не можах да намеря тема , и за тва направих тази ама не ми е ясно как се откача помпата на съединителя?

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63414&highlight=%F1%EC%FF%ED%E0+%F1%FA%E5%E4%E8%ED%E8%F2 %E5%EB



Заповядай!

Misho_ss
19-09-2012, 12:59
мерси за бързата реакция от ваша страна , обаче не мога да разбера къде са ушите на дигателя за да го закача , щото др. вариант ще бъде да го вдигам и смъквам с крик отдолу за картера ?

oem
19-09-2012, 13:01
Няма уши. Повдигаш го за картера. Кутията моята съм я вадил и без да свалям моста, но на подемник. На канал или на земята ще е много трудно.

Ако си на подемник или широк канал: подпираш мотора за картера, вадиш полуоските от кутията, избиваш висящия лагер, откачаш жилата на скоростите, стартера и него, откачаш тампона от кутията заедно с лапата, развиваш болтовете на кутията от зад е добре да развиеш и шпилките ако ще я вадиш без да махаш моста. Щом отлепи от блока дръпваш я към колелото да излезе първичния вал. Заставаш срещу кутията и горния край го накланяш към теб. Някой ти повдига мотора и дърпаш кутията към теб и излиза. Ще ти трябва втори човек за да я свалиш на земята. Освен ако си много здрав в ръцете. Не е тежка, но не е и лека :)

П.С. Купи си хубава опашка за съединителя, че после при качването да не се налага пак да в сваляш долу. Има такива универсални с конус за точно центриране. Не са скъпи и вършат перфектна работа.

Misho_ss
19-09-2012, 16:25
благодарско , остава от мен само да свърша всичката тази работа :)