PDA

View Full Version : Гори ми много



kosev
18-09-2012, 15:09
Здравейте алфата е 145 1.7 16v + чип 140 коня с обикновена газ съм и ми гори 15,16 градско и 10 извън въпроса ми е нормално ли е това или не е.

Mury
18-09-2012, 15:39
Здравейте алфата е 145 1.7 16v + чип 140 коня с обикновена газ съм и ми гори 15,16 градско и 10 извън въпроса ми е нормално ли е това или не е.

Ако този разход е на газ, е напълно нормално,на бенз с един л. надолу е нормания разход на тази кола...........:kicking::kicking::kicking::kicking :

markoff
18-09-2012, 16:28
Моята е 1.3 боксер с газов инжекцион и пак гори 15 градско.

kosev
18-09-2012, 18:40
Значи е нормално :) може да локвате

Tedo
18-09-2012, 18:46
Значи е нормално :) може да локвате

Само че другия път като пишеш такива общи проблеми пробвай първо в тая тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29808)

1.8 Да не създава една и съща тема в повече от един раздел на форума, а само в най-близко свързания с тематиката на бъдещата тема. Създадена тема в неподходящ раздел ще бъде премествана. Създадена тема в няколко раздела ще бъде отстранявана от неподходящите такива. Създадени теми с близко съдържание в един раздел ще бъдат обединявани под общото заглавие на най-късно създадената.

kosev
18-09-2012, 20:03
Извинявам се пропуснал съм да погледна. :)

Mind_Control
19-09-2012, 16:44
моята 145-ца беше 1.6 боксер и никога не е харчила повече от 14 градско, а нормално харчеше 12.5

Извъградско около 8.

Та в тая връзка за 1.7 може би е нормално да харчи толкова.

ecotronic
19-09-2012, 20:08
Разходът при градско каране е функция на толкова много променливи, че не може да представлява критерий за сравнение.
Ориентиращ си остава разходът при извънградско каране, въпреки че и там нещата се влияят от много фактори.

Doomguy
19-09-2012, 20:43
Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.

ecotronic
19-09-2012, 20:51
Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.

Ето тук (http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_spark_plug_renewal.shtml) е обяснено с картинки.

dimitar_vd62
22-09-2012, 20:39
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=7869 А в тая тема им горят много малко - най много 6 с все домочадие, багаж, климатик и газ колкото може.

За сравнение с твоята, моята с бензин за 25лв 95 минава 80-95,понякога и 70-75според зависи от трафика и колко са ме изнервили.Мисля че е нормално да гори малко повечко газ отколкото бензин.Тъй че сметни си.Ако газта е 1.30 и заредиш газ за същите пари - 25 лв и ти гори 12 - 13 градско би трябвало да минеш около 200км.

Ето и нещо от форума на гоуфовете - цитирам:
Въпрос:
Газта е абсолютно една и съща.Освободена би трябло от акциз да е битовата газ.Но не се забелязва никъде.
Забелязвам едно друго нещо обаче ...за едни и същи пари бутилка заредена на кантар...ме кара 2 месеца а бутилка заредена на колонка/ намират се чат пат газаджийници/ ме кара 4 месеца.А кажете сега....кво правим.И бутилката от кантара е видимо по лека след като е напълнена примерно за 20 лв от тази напълнена пак за 20 лв от колонка.
Отговор:
Тази от кантара е по-лека защото за 20лв. получаваш по-малко, отколкото от колонката. Съпоставена литър/лв, тази от кантара е по-скъпа от тази на колонката. За пример ти давам моя случай: за 27,96лв ми дават 10кг(18-19 литра). А с 27,96лв от колонката бих заредил 22 литра. Килограм и половина повече.


Освен разликата в цената, друг е въпроса каква е разликата в пропан-бутана като автомобилна газ и газ за битови нужди. Стигнах до някъде, но ударих на камък. По БДС пропан-бутана има три марки (А, Б, В):
А - като автомобилно гориво
Б - за комунално-битови цели
В - за промишлени нужди

Основната разлика между тях е във:
1. въглеводородния състав (пропани, бутани, етани, метани, пентани и т.н.)
2. съдържанието на сероводород (за тип А, Б - 2.5г/100м3 за тип В - 10г/100м3)
3. наситени/ненаситени въглеводороди, налягания и т.н.

Освен това в зависимост от географския пояс и съответния сезон има лятна/зимна версия на пропан-бутана, което се изразява в промяна на съотношението на пропана към бутана.

КлючЪ за мазЪтЪ най-вероятно се крие в следните стандарти:
БДС 15376:1981 - Газове въглеводородни втечнени. Определяне въглеводородния състав

БДС EN 589:2008/NA:2010 - Автомобилни горива. Втечнен нефтен газ (LPG). Изисквания и методи за изпитване. Национално приложение (NA) на БДС EN 589:2009

БДС 7926:1984 - Газове въглеводородни втечнени. Определяне съдържанието на сероводород

Tasho
25-09-2012, 19:22
Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.

Колега с 20 лв 100км само градско каране до светване на резерва на газ.Бензин с 20 лв и на 50км почвам да търся вече бензиностанция,че може да загасна.Иначе на газ си върви супер доволно,не съм го очаквал и винаги съм бил предубеден към газовите.Но вече мнението ми се преобърна,поне засега!

ecotronic
25-09-2012, 20:38
Колега с 20 лв 100км само градско каране до светване на резерва на газ.Бензин с 20 лв и на 50км почвам да търся вече бензиностанция,че може да загасна.Иначе на газ си върви супер доволно,не съм го очаквал и винаги съм бил предубеден към газовите.Но вече мнението ми се преобърна,поне засега!

Мнението ти няма да се промени скоро, освен ако бензинът не стане 50 ст. за литър.
И аз се двоумях дали да слагам газ ..........преди около 20 години. Сега не мога да си представя, че мога да се откажа от газта. Не само заради икономическите съображения.

Doomguy
26-09-2012, 01:34
Всъщност разхода ми е нормален, но поплавъка прави каквото си иска. Понеже зареждам винаги бутилката на половина, меря от там, обаче явно не отчита както трябва. Доста бързо отива на резерва (червеното на снимката), а после мога да мина още 200км от тази позиция...

ecotronic
26-09-2012, 11:55
Всъщност разхода ми е нормален, но поплавъка прави каквото си иска. Понеже зареждам винаги бутилката на половина, меря от там, обаче явно не отчита както трябва. Доста бързо отива на резерва (червеното на снимката), а после мога да мина още 200км от тази позиция...

Досега не съм имал добре работеща нивомерна система за газта. Може би има такива, но аз не съм срещал.

Дори и теоретично стрелката на сондата няма как да отчита точно. Корекцията на неточността се прави обикновено в самия преобразувател на сондата, или при някои уредби - софтуерно.

Doomguy
26-09-2012, 13:45
... Точно заради това вече карам докато свърши газта и прехвърли на бензин, после до най-близката бензиностанция и така.

Tasho
27-09-2012, 09:18
И аз съм забелязал,че нивомера не е в час.При пълна бутилка ми светват четирите лампички.При почти празна за 20 лв пак четирите.Обаче изгасне ли първата зелена ,другите почват да гаснат много бързо една след друга.Уредбата ми КМЕ.Ама тва за нивомера въобще не ме притеснява,важното е да няма други проблеми.

ivopetrov_1982
02-10-2012, 21:44
Ако този разход е на газ, е напълно нормално,на бенз с един л. надолу е нормания разход на тази кола...........:kicking::kicking::kicking::kicking :
нищо не е нормално а това е ненормална работа да ти харчи 15-16 на 100!!!мойта също я водят 1.7 16в т.с. 140кончета и няма нищо общо със разхода на колегата!градско 10 на вън 7 стига всичко да ти е ок!колега колата не ти е добре!

Tedo
02-10-2012, 22:00
нищо не е нормално а това е ненормална работа да ти харчи 15-16 на 100!!!мойта също я водят 1.7 16в т.с. 140кончета и няма нищо общо със разхода на колегата!градско 10 на вън 7 стига всичко да ти е ок!колега колата не ти е добре!

Приятелю, твойта се води 1.8 и е т.с. а в случая става въпрос за боксер, и то с обикновена уредба а не като твойта ГИ

ivopetrov_1982
02-10-2012, 22:06
оки

mordohy
02-10-2012, 22:18
[QUOTE=ecotronic;1123673]Досега не съм имал добре работеща нивомерна система за газта. Може би има такива, но аз не съм срещал.
Точно по Дж. Джером, но много вярно!:respect:
Разхода можеш да го разбереш, само след няколко зареждания на една и съща бензиностанция, за предпочитане от големите вериги.
Иначе, колега, 1.7 16 В на 145/6 е най-голямото осиране на Алфа Ромео. Скопен както в разпределителните валове, така и в сотуера. За това и върви по-добре на газ.
Да ама не достатъчно, защото валовете ми са много флегматични, а центровката с малко предварение.
Все пак има решение!:grandpa:
Сложи си от оная джаджа, дето променя предварението.
Цецо беше слагал такава.