PDA

View Full Version : прекъсване на лампа



emo84
19-09-2012, 17:18
някой от вас прекъсвал ли е лампата на аербега и ако да как става,свети и искам да я отрежа,че ме дразни.Със старото табло съм дето от зад го няма отвора за слагане на крушка за прекъсване.Давайте съвети :)

r_s_n_
23-09-2012, 20:52
ами поиграй си малко да го разглобиш и да я "изпишеш",иначе няма други разумни начини освен да си ремонтираш торбите :)

pe6kata212
24-09-2012, 10:04
В този ред на мисли,аз се чудех как да я запаля въпросната лампа,защото колата ми нямаше еърбези фабрично,и аз си прехвърлих от една 145ца и сега е ок.За целта трябваше да прехвърля цялата инсталация на еърбег системата,и установих,че едно зелено кабелче отива от инсталацията на еърбега към инсталацията на таблото с уредите.При мен докато не вързах въпросното кабелче лампата не светна,тоест ако го прекъснеш би трябвало да изгасне,то се пада от дясната страна на арматурното табло,но ще те излъжа на кой пин е.Отвори и поразгледай,друго освен успех не мога да ти пожелая.

Tonimir
27-09-2012, 21:42
Добре, ако ти е проблем лампата, защо не развинти самата лампа от таблото? По този начин няма как да ти свети, и няма ти се налага да ровиш за кабели на лампата :)

emo84
27-09-2012, 22:34
Добре, ако ти е проблем лампата, защо не развинти самата лампа от таблото? По този начин няма как да ти свети, и няма ти се налага да ровиш за кабели на лампата :)

щото колега мислех да нее като разколача таблото да се окажат "диоди" ли са нз на платката.Ако знам,че е крушка ще го отворя и ще я махна.При мен няма чистене на грешката (дълго е за обяснения,проблема е от награмотен "майстор"с неговите припойки и т.н.)

pe6kata212
27-09-2012, 22:39
целия ред с предупредителните лампи е с диоди така, че си трябва ровене из жиците

Bako_Marto
03-10-2012, 08:53
не е диодна крушката колега наи обикновенна е но мисля че неможеше да се премахне и за това наи-лесния начин за мен беше като напатках дупката с изолирблант и всичко си остана ок

alfonco147GTA
03-10-2012, 09:44
колега виж кой бег ти е преебан, на диагностика, след това му закачи съпротивление от 2.2 ома и си готов, съпротивлението в случая лъже централата че бега работи и ще ти гасне лампата

emo84
03-10-2012, 11:15
Мерси за отговорите колеги,аз имам аербег само на волана,ще погледна крушките и ако нестава ще сложа съпротивление (като отворя волана,горе ли някъде се слага съпротивлението?)

alfonco147GTA
03-10-2012, 11:47
най вероятно ти е прекъснат лентовия кабел затова ти свети айрбага, в такав случай го сложи преди лентовия кабел, на буксата отзад под волана, също виж дали случайно някога да не си имал и пасажерски бег! ако всичко е наред със шоферския


Мерси за отговорите колеги,аз имам аербег само на волана,ще погледна крушките и ако нестава ще сложа съпротивление (като отворя волана,горе ли някъде се слага съпротивлението?)

emo84
03-10-2012, 12:06
най вероятно ти е прекъснат лентовия кабел затова ти свети айрбага, в такав случай го сложи преди лентовия кабел, на буксата отзад под волана, също виж дали случайно някога да не си имал и пасажерски бег! ако всичко е наред със шоферския

нямам прекъснат лентов кабел,неможе да ми се оправи грешката с чистене понеже "майстор" сваля централата на аербега и припойва некви букси и простотий нз кво се опитваше да направи и след тия интервенций сега централата се батиса,нямам пасажерски аербег.