PDA

View Full Version : Амортисьор на багажника не държи



perrier
19-09-2012, 20:11
Здравеѝте,

От доста време амортисьорът на багажника ми има нужда от помощ при отварянето, но тази вечер съвсем издъхна. Та искам да ви попитам какво правите с вашите като заминат? Ако взема 2-ра употреба сигурно ще се натъкна на полу-издъхващ и скоро пак ще съм на пазара за друг. Има ли начин да го рециклирам поне? Какво предлагате колеги? :)

Поздрави

Kanev
19-09-2012, 21:26
И аз искам да попитам същото колегите. Разликата е в това, че при мен като стане много студено проблема е в амортисьорчетата на предния капак.

iwo156
19-09-2012, 22:08
Купувате си нови. Не подлежат на ремонт.

Yavor
20-09-2012, 22:41
Миналата година смених на Спортвагона амортисьорчетата.
15тина лв бройката, сменят с с една отверка за 3 мин.

Имам едно добро за Спортвагон! Не става за седан!

georgi_pg
25-09-2012, 13:20
Здравеѝте,

От доста време амортисьорът на багажника ми има нужда от помощ при отварянето, но тази вечер съвсем издъхна. Та искам да ви попитам какво правите с вашите като заминат? Ако взема 2-ра употреба сигурно ще се натъкна на полу-издъхващ и скоро пак ще съм на пазара за друг. Има ли начин да го рециклирам поне? Какво предлагате колеги? :)

Поздрави
Само нови колега. Може да се намери читав и втора ръка, но трябва да го видиш монтиран, пробваш и после сваляш. Ако вземеш втора употреба от морга, рискуваш да попаднеш на "полу-издъхващ и скоро пак ще съм на пазара за друг". Не подлежат на ремонт.

grenlould
25-09-2012, 17:27
Ако искаш втора употреба, върви на някоя морга, монтирай си го и ако отваря стабилно и затваря трудно, значи амортисьора е читав! Аз една година карам със амортисьори втора употреба на другата ми кола и проблеми още нямам! ;)

perrier
04-10-2012, 13:17
Ако искаш втора употреба, върви на някоя морга, монтирай си го и ако отваря стабилно и затваря трудно, значи амортисьора е читав! Аз една година карам със амортисьори втора употреба на другата ми кола и проблеми още нямам! ;)

Така направих. Отидох при италианеца, намерихме читав, монтирахме и всичко е пушка. 10 лв за амортисьор

ПС. Оказа се, че само десния е сдал багажа, левия си държеше здраво, за това гледаѝте идвата колко държат преди да сменяте.