PDA

View Full Version : ХИДРАВЛИчНА ПОМПА?



haton
04-10-2012, 14:16
Здравейте, изчетох доста но някак си не намирам точно моя проблем.
Може да си внушавам но след около 5-10 мин след запалване като че ли волана леко ми се втърдява..Проверих течността, на МАКС е, обаче не е червена както забелязах от други теми, а леко кафява..светло кафява! Не съм я сменял от както имам колата. Проблем с помпата ли е това или нещо друго? 1-о проверих гумите и наистина бяха меки(1.2 им беше налягането но вече са наред).
Колата е Алфа Ромео 156 1.8 ТС :) Ще съм благодарен да споделите мнения..?

ecotronic
04-10-2012, 14:35
Обикновено светлият цвят на течността означава наличие на въздух в нея. Нормално би трябвало разтвореният въздух да напусне течността, когато тя достигне работната си температура.
Наличието на въздух се изразява в по-слабото действие на хидравликата и обикновено се появява характерен звук от помпата.

Ако не смуче отнякъде въздух, вероятно трябва да се смени течността.

Alfoso
04-10-2012, 20:21
Грешка правите като не я сменяте тая течност.То си пише в книжката че се сменя. После вие,тече и какво ли не. Сменяй веднага и се надявай на по-лека присъда.

haton
05-10-2012, 00:35
Точно това ще направя още утре и ще се надявам да е само това! :)

ludkanar
05-10-2012, 17:47
Уплашихте човека...

haton
07-10-2012, 02:31
Моя човек ми препоръча 1-о да ида да ми видят помпата и след това да сменя маслото...сега нямало смисъл ако помпата е тръгнала :)) Чакам понеделника засега :)

pakumba
07-10-2012, 08:15
няма -няма смисъл, маслото е 10 -12 лв литъра, а помпата ще я видят за 100 лв, ако не е от нея, ще смениш масло и готово:indian:

ecotronic
07-10-2012, 12:14
Моя човек ми препоръча 1-о да ида да ми видят помпата и след това да сменя маслото...сега нямало смисъл ако помпата е тръгнала :)) Чакам понеделника засега :)

Интересни са ми доводите на твоя човек относно връзката между работата на помпата и наличието на въздух в течността.

haton
07-10-2012, 15:24
Преди няколко часа слезнах и пробвах да чуя дали нещо се чува от самата помпа...Баща ми завъртя волана в крайно ляво и крайно дясно положение и се чуваше звук все едно се дави самата помпа,оборотите падаха също така и двигателя се тормозеше..!? При това положение предполагам, че помпата е тръгнала да си ходи или..?

ecotronic
07-10-2012, 15:49
Както и други колеги, и аз твърдя, че е много вероятно проблемът да е заради калпава течност.
Моят съвет е да смениш течността. Това не струва кой знае колко и никога не е излишно.
Ако и тогава проблемът е наличен, ще се занимаваш с помпата.

haton
07-10-2012, 17:11
А да ми препоръчаш някакво масло?

Encislav
08-10-2012, 01:17
...Баща ми завъртя волана в крайно ляво и крайно дясно положение и се чуваше звук все едно се дави самата помпа,оборотите падаха също така и двигателя се тормозеше..!?

Нормално е като натовариш помпата на макс да издаде некъв звук, също така и да се отрази по некъв начин върху работата на двигателя, все пак е свързана с ремък.

Ако помпата ти връща хидравличната течност в казанчето и ако нямаш течове/загуби които най-често идват от семеринга който с времето се одървя, и протича от там, сменяй течността и свиркай.

Подобен проблем(свирене) може да се получи и когато, товариш помпата, а пистовия ти ремък е тръгнал да си отива.

В краен случай ако е от помпата, пусни ми лично, аз имам помпа. Ще се споразумеем някак си :)

ecotronic
08-10-2012, 01:43
А да ми препоръчаш някакво масло?

Това което производителят препоръчва е DEXRON II (http://www.motorni-masla.com/atfdexron2d.html)