PDA

View Full Version : Дупка в системата ... Ауспух!!!



slav40
21-12-2006, 16:14
Продъни се някаква мека връзка(па може и да не е мека ,но на мен така ми изглежда) отдолу на ауспуховата система.След колекторите има някаква мрежеста(неква телена обшивка)връзка или поне така ми изглежда.Да знаете какво представлява точно и кви пари?

Hristo_156
21-12-2006, 21:22
Е баш туй го правих това лято два пъти. Почнах естествено с питане по сервизите. Като ми казаха цената във Ванто щях да получа комоцио от раз - 780 лева. Б.х м.. му!!!
Сега сериозно.
Оригиналната мека връзка върви комплект: двуцевката, мека връзка /преди меката връзка се навива ламбдата/ и оттам една тръба чак до катализатора. Цялата тая работа е един детайл - ето това оригинално е 780 лева.
Колегите ми препоръчаха Драго - има сервиз за ауспуси в двора на Транспортния факултет, или както там му викат. Намира се до зеленчуковата борса в Слатина. Той обача е бая зает.
Аз обаче ходих в един новичък сервиз за ауспуси. Намира се по посока на аерогарата. Само, че се спускаш надолу в дясно към Дружбите, покрай моста. Сервиза се намира по нанадолнището, на около 150 м преди светофара. Целият е боядисан на ивици - май беше синьо и жълто.
Там ми изрязаха старата връзка и завариха нова. Всичко с материала за 70 лева. Това добре. Заминах на море. Навъртях й общо около 3000 за лятото и на есен връзката пак се скапа. Започна да реве кат' Мазерати - вдигне ли над 4000 оборота реве та се къса. Отивам при пичовете и викам ако я сменям на всеки два месеца тя златна ще ми излезе. Те обаче се оказаха печени и подмениха цялата връзка наново - в гаранция, без пари. Сложиха нова с по-голямо сечение - въобще по-голяма. Дори ми се извиниха и се оправдаха, че момчето първият път дето я е правило е било аджамия, но сега я бил направил Баш майстора /не онзи от филма де/ и нямало да имам проблеми. Засега колицата мълчи, пък ще видим по нататък.
С две думи: можеш да минеш и със 100-ина лева и с 800. Пробвай при въпросния Драго. Много го хвалят колеги от клуба.
Аре чао и успех.

slav40
22-12-2006, 16:12
:shock:



Срещу 21лв си взех мека връзка(неръжд.) + 20 лв труд на майстора. Колата стана като нова.Вече съм с "тихомобил".Майстора ме убеждава че поне 1 год. няма да имам проблем(все пак ми е съсед и ми гарантира :wink: ). Ако стане някакъв проблем-ракията и мезето от него :lol:

D.Istatkov
14-12-2012, 12:13
някой знае ли размерите на меките връзки на алфа ромео 156 2.0 98 година

примерно
- Ф 50мм на L -100,150...200мм ??

seik00
14-12-2012, 12:20
ами колкото ти е размера на цялата генерация на колата толкова е и меката връзка мисля че е на 55 на 2.0 (външния диаметър)

Ivanov_
05-05-2014, 23:28
Колеги, помагайте с тая мека връзка, че смених 2 и сега пак е за смяна... Откъде да намеря качествена мека връзка и да забравя за тоя проблем?

dansguardian
06-05-2014, 10:35
Качествена мека връзка могат да ти поставят в сервиза за ауспуси на КРАФТ, намира се на околовръстното, посока от кръговото за Драгалевци към бул. България. Цената на връзката заедно с монтажа преди 1 година беше 100 лв., гаранцията е 1 година.

iwo156
06-05-2014, 19:47
Проверявайте си тампоните на мотора. Освен от прегаряне се късат от прокъсани тампони или вече омекнали от старост.