PDA

View Full Version : Картерна вентилация 2.4 жтд



KoRny
12-10-2012, 15:07
Знам,че има писано и преди,но предимно за ТС,а там ми се струва,че не е същото..Та маркуча от турбото към кулера външно си имаше отдавна масълце,кулера също и нагоре чак в колектора,било нормално това,ама вече 200-300 гр ги няма на пръчката и малко изпушва синъо.Свалих пластмасовата тръбичка с прехода,който влиза при турбото(не е задръстена).Свалих и капака на клапаните,всичко е чисто и незапушено там.Забелязах,че пластмасовата тръба към турбото,тръбата от капака на клапаните и тръбата от картера влизат в някаква кутия до горивният филтър.Това ли е масленият сепаратор,защото там влизат всичките тръби и мисля,че това е проблема? :bored: ...Да не би маслените пари да идват от тръбата на картера,капките се отделят от парата в сепаратора и влизат в капака на клапаните,а парата се засмуква от турбината и обратно в колектора отива?

badmadafaka
13-10-2012, 08:38
Това, че 300 грама масло ги няма и "изпушва синьо" няма никаква връзка с картерната вентилация според мен...

Satanism
13-10-2012, 10:31
Това, че 300 грама масло ги няма и "изпушва синьо" няма никаква връзка с картерната вентилация според мен...

Според мене влиза в интейка през турбенцето :)

KoRny
13-10-2012, 10:41
Колата преди тва не пушеше и нямаше такова омалсяване.Долял съм 200 грама и е на макс сега.Турбината скоро се сваля от майстор,няма луфтове,чиста е отвътре,така че от нея не е.Ще разглобявам тая кутия да видя вътре кво се случва ...

yavorz
15-10-2012, 19:57
Колата преди тва не пушеше и нямаше такова омалсяване.Долял съм 200 грама и е на макс сега.Турбината скоро се сваля от майстор,няма луфтове,чиста е отвътре,така че от нея не е.Ще разглобявам тая кутия да видя вътре кво се случва ...

Колега, моля те ако сваляш кутията направи малко снимки, че и аз искам да смъкна моята, но като я гледам ми прилича на залепена и неотваряема... :)

kalashnikov
15-10-2012, 20:33
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44005
20000 км от както разпробих дупката с 8мм свредло ....никакви сини пушеци и повишен разход на масло.И моята тръбичка нямаше запушено,но послушах Бобо и я разпробих......край на проблемите.

AlfaMan
15-10-2012, 20:37
Турбината скоро се сваля от майстор,няма луфтове,чиста е отвътре,така че от нея не е

Колега, това че една турбина намя луфтове не гарантира, че няма да гори масло. Ако втулките са и ОК, ама сег,ентите са заминали, ще гори, та пушек ще се вдига. С очите си видях турбина, с перфектни луфтове, надуваща отлично, ама горяща по 300-400 гр на 1000 км, и вътре без видими течове.
Все пак свали сепаратора и го почисти, поне не изисква някакви големи усилия и нищо не губиш, но ако не е от него, си имай едно на ум.

KoRny
16-10-2012, 15:19
Ако турбината пропуска масло,защо като сваля тръбата на смукателната част се вижда вътре омасляване точно под самото преходче от сепаратора?Това говори,че маслото идва оттам и се стича надолу,засмуква се от турбината и натам е ясно накъде отива.Сега разпробих преходчето с 8ца бургия,доста се разшири,обаче отгоре май пак ще си се стича масълце.Неделята ще чистя колектора,кулера и ще разгледам тоя сепаратор капсулован ли е или може да се разглобява...