PDA

View Full Version : Пробиване на дограма (за прекарване на кабел) или..?



badmadafaka
15-10-2012, 10:26
Кое..?

Susscrofa
15-10-2012, 10:33
Поне напиши дали е панелно жилището.:)

Ако е панел, дупчи стената, точно там където е връзката с дограмата или някъде другаде. Панелът е кеф за дупчене.
Ако е тухла и стената е дебела, аз лично бих пробил дограмата в някой от долните ъгли.
Няма нищо да и стане.:picnic:
Второто не го казвам от опит:)

Susscrofa
15-10-2012, 10:49
Е, зависи къде ще е по-естетично.
Според мен долу в ъгъла е най-добре.
Аз лично щях да изровя стената до дограмата и да я заобиколя, но после ще тябва и малко гипс да играе.:smoke:

Gogata
15-10-2012, 11:09
Моят е съвет е да не пробиваш дограмата.
Ето едно решение аз как го направих. В дупката съм сложил пластмасова тръбичка.

Kuku
15-10-2012, 11:26
Мадафака, виж ся :) конденз/мухъл от дупка в дограмата няма как да стане, защото конденза/мухъла се получават точно при обратните условия - херметически запечатано помещение :)
Ако държиш, мога да ти обясня при мен каква драма беше....
А решението на 'проблема' е една малка дупка в дограмата, точно колкото да прокараш кабелите и изобщо няма да има нужда от допълнително уплътняване, НО ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ ДУПЧИ В ЪГЪЛА, защото там е сглобката и ще гризнеш дървения ;)
Някой колега от бранша да подскаже, горе-долу на какво разстояние свършват сглобките и след това просто си пробиваш дограмата, прекарваш си кабелчетата и си свиркаш :)

old alfist
15-10-2012, 11:35
Според мен от естетическа гледна точка - възможно най близко до пода и до перпендикулярен зид, след това в кабел-канал. Освен ако не нацелиш някоя колона

Kuku
15-10-2012, 11:55
Моя скромен опит в пробиването на стени сочи, че за безболезнено пробиване на тухла ти трябва тънка бургия (6 или 8 примерно) за бетон и пробиване БЕЗ удар ;)
Може да се измъчиш малко с напъването на бормашината без удар, но реално ако има удар почти със сигурност ще откъртиш мазилка.
И най-добре да намериш СДС бормашина, че с обикновен партонник съвсем ще се озориш....

old alfist
15-10-2012, 11:55
Ако тухлите са еденички няма да има особени разкъртвания, защото са по-плътни. Трябва ти по-стабилен перфоратор с бургия с дължина поне 30см, освен ако фасадната стена не е по-дебела от 25см..

old alfist
15-10-2012, 12:14
Ако са някоя по-стабилна фирма може и да имат нещо по-яко, но такива машини се отдават и под наем. Все пак веднъж го правиш за дълъг период от време и според мен си заслужава да се направи както трябва и да не е грозно.

tokata_pz_flex
15-10-2012, 13:00
Аз дупчих у дома 4 камерно PVC , а на село алуминии за да прекарам кабела . Сглобките на алуминия са около 40 мм Х 40 мм ъгли и гледаш да си над 5 см. от ръба ... като имаш на предвид , че част от профила е закрит и от шпакловка . В самата дупка напъхах памук , за да не духа и нямам абсолютно никакви проблеми . Преди години вкъщи дупчих фасадна стена ... имаш 25 см. зидария , 2-3 см. вар и още към 5 см. изолация . Дупчих с бургия 30 см. и не ми стигна . Къртене няма , защото перфоратора си върти . Може да му се махне удара , докато се пробие горния слой ... след като се проби дупката , сложих пластмасова тръбичка като при Гогата , и като духне вятър , ми клати пердето и щорите от там сега ... Според мен дупка в профила е по-добрия вариант .

old alfist
15-10-2012, 13:17
Изобщо дупка в стената си е сериозна работа - гледаш го нищо и никаква дупка, а може да направи всякакви бели. При пробиването може да се прекъсне някой кабел, я засягане на носещ елемент, както и падане на цели парчета мазилка, ако не е измазано качествено, но в същото време е удобство и вече винаги ги пробивам с по-голям диаметър, защото през годините се появяват все повече комуникации.

Susscrofa
15-10-2012, 13:39
От написаното дотук излиза, че не е драматично и да се пробие дограмата... Тоест имам поне два варианта, при всеки от които "ще стане".

Дупчи в ъгъла и не се занимавай с глупости за сглобки:)
Едва ли дограмата ти е толкова евтина, че да се разглоби от едно дупчене сглобката:)
В ъгъла е най-естетично, инак ще стои като червей.
Разбира се, че трябва да изключиш пневматиката за "чукане".
В херметически затворени помещения без влага мухлясва само на куку акъла:)

tokata_pz_flex
15-10-2012, 13:46
Аз PVC-то го дупчих в ъгъла и му няма нищо :)
Алуминия съм го дупчил 3-4 см. над ъгъла . Мисля си , че ако пробиеш сглобката няма да стане 3-та световна :)
Дупчи смело и това е :smoke::metal:

Kuku
15-10-2012, 15:00
От написаното дотук излиза, че не е драматично и да се пробие дограмата... Тоест имам поне два варианта, при всеки от които "ще стане".Не само, че не е драматично, а е най-лесния, най-бърз и най-безболезнен начин ;)
Не знам теб кое те притеснява в дупченето на дограмата, при положение, че много модели дограми си имат технологични отвори от външната страна - едни малки прорези в долния край на рамката.

Kuku
15-10-2012, 16:24
Ужас и косми става обратното - когато не влиза въздух и не се проветрява помещението :)

Susscrofa
15-10-2012, 16:31
Е дай тогава да си върнем дървенията да те вее от всякъде.
От дограмата не бива да вее.
Тя си има едни отворчета, но те не са като дупка от бормашина:) Там въздухът преминава през едни каналчета и е съвсем друга схемата.
Дограма се дупчи, ако нямаш възможност да дупчиш стената, всичко останало са глупости.:picnic:

Mury
15-10-2012, 16:37
Иво дупчи смело дограмата,аз я пробих в хола за булсата и стария нет,ами както каза Кирето,спряха да се потят прозорците там,иначе в целия апартамент се потят яко прозорците,та мисля дали и на тях да не дупчнем един технологичен отвор,иначе дограмата уж е убава немска-дрън дрън.............................:wow::wow::wow::w ow:

Mury
15-10-2012, 16:49
Ама как я проби - точно за дебелината на кабела ли (тоя "Булсат" май е точно коаксиален ако не бъркам) или по-широко и уплътнява после..? Дай малко детайли...
Моята принципно е "Саламандър" (която ако не е перфектна, за тая цена трябва да е поне неповторима) ама тая зима в най-зверските студове през нощта си ставаше конденз...

Иначе Суската е прав, че ония технологични отвори нямат нищо общо с дупка открай-докрай... Те са нещо като тия на фаровете на колите - на практика имаш дупка през която ако влезеш от едната страна ще излезеш от другата (образно казано), ама трябва да минеш през такива завоичета и криволичения, че няма нищо общо...

Да с дебелината на кабела и е уплътнено само отвътре със силикон :bg::bg::bg::bg: И мойта е Саламандър,ма кво от тва,зимата яко конденз по джамовете,даже в спалнята лагаме Церезит стоп влага и се пълни за седмица :wow::wow::wow::wow::wow:

rusiq86
15-10-2012, 16:50
Ъпгрейтвам в кухнята с булсатком. Очаквам ги към края на седмицата да доийдат.
Моето решение за да не ми висят кабели по стената е да се пробие на нивото на лайсната на ламината, и под нея да минават кабелите скрити. Ще замаха с гипс стената от вътре и имам, боя, ще го боядисам.
На 1 етаж съм, стените са тухлени.

NPP
15-10-2012, 17:55
Преди години работех във фирма за изработка и монтаж на дограма.Щом е PVC можеш да я дупчиш спокойно където ти е удобно,само е полезно да напълниш дупката със силикон,а най-добре ще е да залепиш със силикон една тръбичка в дупката за да можеш после да си движиш кабела.При алуминий се повтаря същото,но никога не дупчи ъгъла,защото там са сглобките.

pinko
15-10-2012, 19:01
От написаното дотук излиза, че не е драматично и да се пробие дограмата... Тоест имам поне два варианта, при всеки от които "ще стане".

И аз миналата година трябваше да реша подобен проблем - заради забравена дупка за коаксиален кабел при поставяне на външна изолация (и нова дограма). И самите дограмаджии ми препоръчаха да пробия точно дограмата (ПВЦ) - според тях нямало никакъв проблем, ако се мацне после с малко силикон или нещо подобно.

Засега "полёт нормальный", ако ме разбираш. Цяла зима (а беше ненормално тежка зима) и цяло лято (и то беше доста горещо) никакви проблеми.

Kuku
15-10-2012, 19:20
...Виж, аз просто споделих опит.
Няма никакъв проблем да си продупчиш дограмата и няма да имаш никакъв проблем с конденза, влагата, мухъла, вятъра, пустинната буря и северното сияние, повече отколкото преди дуппката :sex:

ecotronic
15-10-2012, 20:21
Не е кой знае каква философия да се пробие дограмата. И ако кабелът мине плътно през отворите, ще е все едно като че не е пробивана по отношение на влага, мухъл и шум.
Добре е обаче като се дупчи, да се дупчи на подходящо място. Да не се засегне ребро по оста на отвора или метален профил.
Ако има откъде да видиш конструкцията на твоя профил и така да направиш отвора там където може ще е най-добре.
Въпреки всичко аз бих дупчил стената вместо дограмата. Не за друго, ами така ще си прекарам кабела от място, което няма да дразни погледа ми.

old alfist
15-10-2012, 20:33
Баси историческата дупка - за една дупка колко мозък се изръси.

Продължавам да подкрепям мнението на всички колеги за недупчене на дограмата, иначе кабела ще се вижда постоянно и стаята ще заприлича на някакаво инсталационно помещение.
Най сполучливото решение е на колегата, който е скрил кабела в ламината.

nicks1
15-10-2012, 21:01
Ако става въпрос за коаксиален кабел, няма нужда да дупчите. Купувате ето това:

http://www.vga-sat.com/e-shop/?182,Кабел-за-прозорец

Ползвам го вече 4 години и нямам никакви проблеми със сигнала.

dimitar_vd62
15-10-2012, 21:10
Ми ако не му се отваря прозореца като моя.

ecotronic
15-10-2012, 21:11
Ако става въпрос за коаксиален кабел, няма нужда да дупчите. Купувате ето това:

http://www.vga-sat.com/e-shop/?182,Кабел-за-прозорец (http://www.vga-sat.com/e-shop/?182,%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86)

Ползвам го вече 4 години и нямам никакви проблеми със сигнала.

Баси измишльотината. Няма ли подобни неща и за градински маркучи?:-P

nicks1
15-10-2012, 21:14
Да ти кажа, и аз бях скептичен като го купувах, но наистина върши работа.
При мен минава през вратата и изобщо не пречи на затварянето.

speеdddddd
15-10-2012, 22:05
Не дупчи пвц дограмата ,защото ще преебеш термо-моста, ако е от по-качествените .....

renyx
16-10-2012, 19:23
Не дупчи пвц дограмата ,защото ще преебеш термо-моста, ако е от по-качествените .....

Тук става въпрос за ПВЦ дограма , а при нея няма термо мост.
Дупчи спокойно , но да е на високо ниво , където няма да има вода(при дъжд)V

speеdddddd
17-10-2012, 00:33
Тук става въпрос за ПВЦ дограма , а при нея няма термо мост.
Дупчи спокойно , но да е на високо ниво , където няма да има вода(при дъжд)V

Точно ,че става въпрос за ПВЦ ......
Виж снимката. Във въпросните кухини при хубавите дограми има газ ,като при стъклопакетите .....

Не съм сигурен само дали и при Пвц-то му викаха така или има друго наименувание .

morfius
17-10-2012, 00:46
Ако правилно помня от като ми поставяха дограмата, м/у нея и стената има някакво отстояние което се пълни с пяна и после се измазва и обръща.
Най-удачно ми се струва да се опита да се дупчи там.

Susscrofa
17-10-2012, 08:41
Ако правилно помня от като ми поставяха дограмата, м/у нея и стената има някакво отстояние което се пълни с пяна и после се измазва и обръща.
Най-удачно ми се струва да се опита да се дупчи там.

При панелките е така, но при тухлените не става, трябва да се заобиколи дограмата. По дебела е стената доста и не са на една плоскост с джама.

old alfist
17-10-2012, 09:25
При панелките е така, но при тухлените не става, трябва да се заобиколи дограмата. По дебела е стената доста и не са на една плоскост с джама.

Нещо не можеш да си ги представиш тези работи, а и зидарския отвор при тухлените стени обикновено е по-голям.

Susscrofa
17-10-2012, 10:12
Нещо не можеш да си ги представиш тези работи, а и зидарския отвор при тухлените стени обикновено е по-голям.

Представям с го адски добре, защото половин година съм "обръщал".:tooth:

old alfist
17-10-2012, 10:29
Представям с го адски добре, защото половин година съм "обръщал".:tooth:

Щом си обръщал, би трябвало да знаеш и недей постоянно да опонираш на хората за щяло и нещяло без никакъв смисъл.

Kuku
17-10-2012, 11:13
Ама ти и мазач ли си бил бе, тъп?
Мууууууууууууууууууаааааааааааааааааахахахахахахах :D :D :D

Susscrofa
17-10-2012, 13:30
Щом си обръщал, би трябвало да знаеш и недей постоянно да опонираш на хората за щяло и нещяло без никакъв смисъл.

Виждам, че ти не знаеш:)
Аз не ти опонирам, а ти разяснявам.
При панелните жилища от вътрешната почти винаги стената и джама са на една повърхнина.
При тухлените не е така. При тухлените на една повърхнина заставаха огромните двойни прозорци от 30-те години.:picnic:

---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:27 ----------


Ама ти и мазач ли си бил бе, тъп?
Мууууууууууууууууууаааааааааааааааааахахахахахахах :D :D :D

Имам доста недвижимо имущество и се грижа за него.
Бачкам редом с бригадата, обичам да контактува с хора от всякакъв произход и с всякакво занимание.
Обогатявам светогледа и душевността си така.
Кой ме нарича тъп:)
Стига бе куку ли си, кики ли си, с двата пръста чело, добре, че си заплешивял та да вдигнеш малко разстоянието от веждите до края на това, което при теб е оформено като чело.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 13:47
Суско, затова повечето хора не могат те търпят - защото пишеш хиляди глупости в минута, като между тях може да се срещне и нещо вярно. Когато хората ти направят забележка, веднага се усещаш и се хващаш като удавник за сламка за вярната част и я изтъкваш.Виж си първото изречение в първия пост днес, относно разстоянието между дограмата и зида.

Susscrofa
17-10-2012, 14:08
Суско, затова повечето хора не могат те търпят - защото пишеш хиляди глупости в минута, като между тях може да се срещне и нещо вярно. Когато хората ти направят забележка, веднага се усещаш и се хващаш като удавник за сламка за вярната част и я изтъкваш.Виж си първото изречение в първия пост днес, относно разстоянието между дограмата и зида.

Нямам неясноти в това, което съм написал.
Глупост е това да не разбереш какво съм написал.
Не се хващам за никакви сламки.
Просто на теб са ти необходими десетина поста, докато ти обясня нещата.:picnic:

old alfist
17-10-2012, 14:12
Нямам неясноти в това, което съм написал.
Глупост е това да не разбереш какво съм написал.
Не се хващам за никакви сламки.
Просто на теб са ти необходими десетина поста, докато ти обясня нещата.:picnic:

А, не си ли задаваш въпроса, че не съм само аз единствения, който не те разбира - даже доста хора не те разбират, всички ли са глупави.

Mury
17-10-2012, 14:19
Нямам неясноти в това, което съм написал.
Глупост е това да не разбереш какво съм написал.
Не се хващам за никакви сламки.
Просто на теб са ти необходими десетина поста, докато ти обясня нещата.:picnic:

Проблема е,че тук си доста смел,но на живо си адския мишок,и на някой може да не му издържат нервите :th_up::th_up::th_up: този ден идва с бясна скорост,ще настъпиш някой по мазолчето и..........................:small_cry::small_cry:: small_cry::small_cry: По-добре спри да се правиш на всезнаещ и велик,да опонираш на всички,доста отдавна не си интересен :tooth::tooth::tooth::tooth:

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:18 ----------


А, не си ли задаваш въпроса, че не съм само аз единствения, който не те разбира - даже доста хора не те разбират, всички ли са глупави.

Споко,аз съм сигурен,че е социопат,за това е супер активен в общите теми,защото иначе на живо му е трудна комуникацията,виждал съм го на живо за какво става въпрос,малко по нагоре съм го написал :calc::calc::calc::calc:

Stoyan Georgiev
17-10-2012, 14:31
Споко,аз съм сигурен,че е социопат,за това е супер активен в общите теми,защото иначе на живо му е трудна комуникацията,виждал съм го на живо за какво става въпрос,малко по нагоре съм го написал :calc::calc::calc::calc:

е не може всички на живо да са готини като мен, ееееп ?! хаьха :tooth:

Mury
17-10-2012, 14:33
е не може всички на живо да са готини като мен, ееееп ?! хаьха :tooth:

Оуууу и ти си един убавец,бях забравил хихихихихихих :th_up::th_up::th_up::th_up:

Stoyan Georgiev
17-10-2012, 14:35
Оуууу и ти си един убавец,бях забравил хихихихихихих :th_up::th_up::th_up::th_up:

ьахуахахаха :tooth:

Kuku
17-10-2012, 15:16
Мъри, виждал си свинята на живо?
Ееееееееееееееееееееебааааааааааасиииииии маааааааааамаааааааатааааааааааа :tooth: :tooth: :tooth:
Богопомазан си вече.... самият ТОЙ ти се е явил!!! :tooth: :tooth: :tooth:

Mury
17-10-2012, 15:23
Мъри, виждал си свинята на живо?
Ееееееееееееееееееееебааааааааааасиииииии маааааааааамаааааааатааааааааааа :tooth: :tooth: :tooth:
Богопомазан си вече.... самият ТОЙ ти се е явил!!! :tooth: :tooth: :tooth:

Случайно беше,и ми казаха че е той,трудно се сдържах,ма нали съм си добряк.....................:boxed::boxed::boxed::b oxed:

Kuku
17-10-2012, 15:33
Аааааааааааааааабе, свинята си е свиня - кога и да го праснеш, се му е късно.... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:


Изчакай да видиш, ся ше ти обясни, че е трябвало да го боксираш, но той е толкова умен и чаровен, че те е омаял с поглед и глас, та за това си се сдържал :tooth:

Mury
17-10-2012, 15:34
Аааааааааааааааабе, свинята си е свиня - кога и да го праснеш, се му е късно.... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:


Изчакай да видиш, ся ше ти обясни, че е трябвало да го боксираш, но той е толкова умен и чаровен, че те е омаял с поглед и глас, та за това си се сдържал :tooth:
Щом може да има чаровен Смигъл,може и така да е.....................:evil::evil::evil:

Susscrofa
17-10-2012, 16:33
Съжалявам, че не си се обадил:)

Аз никога не съм се крил.:picnic:

Ти сега заплашваш ли ме?
Лекувай си мазолите.:) Изрязват се.
Така няма как някой да ти ги настъпи.

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:26 ----------


Мъри, виждал си свинята на живо?
Ееееееееееееееееееееебааааааааааасиииииии маааааааааамаааааааатааааааааааа :tooth: :tooth: :tooth:
Богопомазан си вече.... самият ТОЙ ти се е явил!!! :tooth: :tooth: :tooth:

Тоз пък веднага се хвана.:tooth::tooth::tooth:
Въдичар.

Mury
17-10-2012, 16:36
Съжалявам, че не си се обадил:)

Аз никога не съм се крил.:picnic:

Ти сега заплашваш ли ме?
Лекувай си мазолите.:) Изрязват се.
Така няма как някой да ти ги настъпи.

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:26 ----------



Тоз пък веднага се хвана.:tooth::tooth::tooth:
Въдичар.

Ето го батко бе..........................Няма как тва да се случи,разговорите с такива като теб ме натоварват...................
Ето за пореден път си избиваш комплексите,явно доста хора имат желания към теб,та да си мислиш,че те заплашвам :th_up::th_up::th_up::th_up:

Susscrofa
17-10-2012, 16:39
Ето го батко бе..........................Няма как тва да се случи,разговорите с такива като теб ме натоварват...................
Ето за пореден път си избиваш комплексите,явно доста хора имат желания към теб,та да си мислиш,че те заплашвам :th_up::th_up::th_up::th_up:

А за татко казаха ли ти?
Другия път питай за стринка:)
Сериозен съм:)

И не се притеснявай да се обадиш, другия път да се запознаем, ще се убедиш, че съм същия като тук.:tooth:

Kuku
17-10-2012, 16:41
Палячо!

Бобби
17-10-2012, 16:44
Големи момчета във виртуалното пространство......кой, как и защо...:hmm:....откриха преди време ловният сезон...и сега дръжте прасето:))...а бе то е мое и си го отглеждам от доста време...а сега в кризата искате и Вие да гризете...не така момчета!!!!

Susscrofa
17-10-2012, 16:46
Палячо!

:tooth:

Mury
17-10-2012, 16:46
А за татко казаха ли ти?
Другия път питай за стринка:)
Сериозен съм:)

И не се притеснявай да се обадиш, другия път да се запознаем, ще се убедиш, че съм същия като тук.:tooth:
Ти не разбра ли,ча аз не искам да те познавам бе социопат.....................:mf_Flush::mf_Flush:: mf_Flush::mf_Flush::mf_Flush:

Susscrofa
17-10-2012, 16:49
Големи момчета във виртуалното пространство......кой, как и защо...:hmm:....откриха преди време ловният сезон...и сега дръжте прасето:))...а бе то е мое и си го отглеждам от доста време...а сега в кризата искате и Вие да гризете...не така момчета!!!!

Ще ми направят накрая една мечка, разкрит съм.
:tooth:

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------


Ти не разбра ли,ча аз не искам да те познавам бе социопат.....................:mf_Flush::mf_Flush:: mf_Flush::mf_Flush::mf_Flush:

Еми тогава защо се занимаваш с мен "бе", социомен.:picnic:

Бобби
17-10-2012, 16:52
Ще ми направят накрая една мечка, разкрит съм.
:tooth:

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------



Еми тогава защо се занимаваш с мен "бе", социомен.:picnic:
:)))..отдавна съм те разкрил, ама възпитанието не ми го позволява!!!
Шарен свят....а някой искат останалите да са като него...няма как да стане!!!!
:drums:

Susscrofa
17-10-2012, 17:02
:)))..отдавна съм те разкрил, ама възпитанието не ми го позволява!!!
Шарен свят....а някой искат останалите да са като него...няма как да стане!!!!
:drums:

Хубаво е човек да бъде възпитан.
:picnic:

Днес като се прибирам ще се оглеждам и ще повтарям :"май прешъс", защото може да изкочи Мъри и да ме прави :boxed::boxed::boxed: :tooth:

Mury
17-10-2012, 17:04
Хубаво е човек да бъде възпитан.
:picnic:

Днес като се прибирам ще се оглеждам и ще повтарям :"май прешъс", защото може да изкочи Мъри и да ме прави :boxed::boxed::boxed: :tooth:

Ххахахахахаха...................оууууу колко си прос :evil::evil::evil::evil::evil:

Kuku
17-10-2012, 17:06
Ако някой искаше да ти начупи кокалите, отдавна щеше да се е случило ;)

Ти просто си смешен.... Хората не бият за такива глупости!

Susscrofa
17-10-2012, 17:09
Ако някой искаше да ти начупи кокалите, отдавна щеше да се е случило ;)

Хаха:tooth:, ти сериозно ли?

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:06 ----------


Ххахахахахаха...................оууууу колко си прос :evil::evil::evil::evil::evil:

Изпусни парата, не си заслужавам всичките тези усилия и цялото това внимание.

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:08 ----------


Ако някой искаше да ти начупи кокалите, отдавна щеше да се е случило ;)

Ти просто си смешен.... Хората не бият за такива глупости!

За какво би набил човек?:picnic:

Бобби
17-10-2012, 17:14
:)))......това ми звучи като ония лаф...виртуално еба три жени, а реално нито една:))
На къде го подкарахте...бой и ебане...приказки.....а бе момчета излезте на улицата и се включете в потока....там може да ви се случи всичко от по горе изброеното!!!

Kuku
17-10-2012, 17:25
Аз съм в потока, ама тук свине няма :D

Бобби
17-10-2012, 17:34
Аз съм в потока, ама тук свине няма :D
:)))...огледай се добре....ти да не шофираш в Женева в момента....:calc:

old alfist
17-10-2012, 18:03
Не знам, но това момче Суско, хем ме е яд на него, хем ми е жал - шантаво та вика: Ура!, но да вземе малко да се замисли какво му пишат хората.

Бобби
17-10-2012, 18:10
Не знам, но това момче Суско, хем ме е яд на него, хем ми е жал - шантаво та вика: Ура!, но да вземе малко да се замисли какво му пишат хората.

Ти сериозно ли...?:))))

old alfist
17-10-2012, 18:19
Ти сериозно ли...?:))))
Съвсем сериозно.

renyx
17-10-2012, 18:22
Точно ,че става въпрос за ПВЦ ......
Виж снимката. Във въпросните кухини при хубавите дограми има газ ,като при стъклопакетите .....

Не съм сигурен само дали и при Пвц-то му викаха така или има друго наименувание .

Термомост има само при алуминиевата дограма.В тези отвори , ако някой ти каже че , има газ бъди 200% сигурен , че те лъже.Виж снимката:профила е от две части и е съединен с две пластмасови ленти. Именно те се наричат термомост.

P.S.Жалко за темата на колегата , някои пак се вързаха на "умните" писаници на един ...

Бобби
17-10-2012, 18:36
Съвсем сериозно.
Ами то това му е интересното, че не се моделира....:drums:

Kuku
17-10-2012, 19:48
Интересно ли?
По-скоро отврат :?

Susscrofa
17-10-2012, 19:54
Термомост има само при алуминиевата дограма.В тези отвори , ако някой ти каже че , има газ бъди 200% сигурен , че те лъже.Виж снимката:профила е от две части и е съединен с две пластмасови ленти. Именно те се наричат термомост.

P.S.Жалко за темата на колегата , някои пак се вързаха на "умните" писаници на един ...

Прав/а си, мъри и куку я развалиха темата.:picnic:

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:51 ----------


Ами то това му е интересното, че не се моделира....:drums:

Бобка, нещо по-интересно нямаш ли да правиш?
Не се нуждая от помощ:tooth:

Само не разбрах стария защо не разбра какво написах.

old alfist
17-10-2012, 20:56
А, аз се чудех, защо създателя на темата не се включва тук, а то се оказа, че е наказан.

Susscrofa
17-10-2012, 20:57
Не е заради тази тема:picnic:

old alfist
17-10-2012, 21:06
Не е заради тази тема:picnic:
И на него много му знае гагата, като и на теб - прекалено бързо ви тече мисълта, правите глупости и не обмисляте какво пишете.

Susscrofa
17-10-2012, 21:09
И на него много му знае гагата, като и на теб - прекалено бързо ви тече мисълта, правите глупости и не обмисляте какво пишете.

Не харесвам сравненията.
Не виждам нещо лошо в бързата мисъл.
Важното е да има мисъл.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 21:15
Не харесвам сравненията.
Не виждам нещо лошо в бързата мисъл.
Важното е да има мисъл.:tooth:
Няма лошо да е бърза мисълта, но човек трябва да се опитва да разбере и другите.

Susscrofa
17-10-2012, 21:16
Няма лошо да е бърза мисълта, но човек трябва да се опитва да разбере и другите.

Да, ти мен днес не ме разбра:)
Избърза да ме апострофираш, заради проблем възникнал в друга тема.:picnic:

morfius
17-10-2012, 21:23
При панелките е така, но при тухлените не става, трябва да се заобиколи дограмата. По дебела е стената доста и не са на една плоскост с джама.

Я пак?
Случайно съм в тухлен с ПВЦ и още по-случайно присъствах на смяната на дограмата... много добре знам какво се прави, отстоянието е достатъчно да мине магистрален кабел со все тръбичката.
И само веднъж съм виждал глупостта да ги сложат на 1 равнина, дограмата се монтира на средата на тухлата/стената... но това не променя факта, че м/у 1 и 3 см. са гипс.
Ега е по-лесно да дупчиш профил...

П.П. Като чета такива теми ме хваща яд, че се отказах от модерирането, някои тук щяха от 1 тема да съберат за година почивка.

П.П. 2 Па ако ще и да ме банват...

old alfist
17-10-2012, 21:28
Да, ти мен днес не ме разбра:)
Избърза да ме апострофираш, заради проблем възникнал в друга тема.:picnic:
Другата тема просто ми заостри вниманието - опасенията ми се потвърдиха, че ти се губи момента да следиш какво пишат другите и най-вече да го осмислиш.
Вярно всеки и аз включително понякога се отплесваме и искаме да си кажеме своето, но в бързането загубваме връзката с предходното и изказването изглежда като едни звуци в пространството.

Susscrofa
17-10-2012, 21:29
Я пак?
Случайно съм в тухлен с ПВЦ и още по-случайно присъствах на смяната на дограмата... много добре знам какво се прави, отстоянието е достатъчно да мине магистрален кабел со все тръбичката.
И само веднъж съм виждал глупостта да ги сложат на 1 равнина, дограмата се монтира на средата на тухлата/стената... но това не променя факта, че м/у 1 и 3 см. са гипс.
Ега е по-лесно да дупчиш профил...

П.П. Като чета такива теми ме хваща яд, че се отказах от модерирането, някои тук щяха от 1 тема да съберат за година почивка.

П.П. 2 Па ако ще и да ме банват...

Ааааааааааааааааа, точно това написах бре, че при панелката са на една равнина от вътре и АЗ там си дупча в пяната.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 21:34
Ааааааааааааааааа, точно това написах бре, че при панелката са на една равнина от вътре и АЗ там си дупча в пяната.:tooth:
Ако това го пишеш сериозно, значи не си добре и няма връзка с мисълта на Морфи.

Susscrofa
17-10-2012, 21:38
Ако това го пишеш сериозно, значи не си добре и няма връзка с мисълта на Морфи.

Това е заговор срещу мен, отказвам се.:tooth:

morfius
17-10-2012, 21:40
Ааааааааааааааааа, точно това написах бре, че при панелката са на една равнина от вътре и АЗ там си дупча в пяната.:tooth:

Кво пушиш бре?
Пяната и гипса са си все там ... какво значение има къде е дограмата?

old alfist
17-10-2012, 21:46
Това е заговор срещу мен, отказвам се.:tooth:
По-добре си намести ценностите и ако имаш някакви комплекси не ги избивай тук - иначе си умно момче.

Mury
17-10-2012, 21:47
Това е заговор срещу мен, отказвам се.:tooth:

По-добре се застреляй сам :tooth::tooth::tooth::tooth:

Susscrofa
17-10-2012, 22:00
По-добре си намести ценностите и ако имаш някакви комплекси не ги избивай тук - иначе си умно момче.

Намествам си други неща, когато цъкам в този форум.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 22:03
Намествам си други неща, когато цъкам в този форум.:tooth:
Имам усещането, че използваш форума като кошче за душевни отпадъци.

Susscrofa
17-10-2012, 22:06
Имам усещането, че използваш форума като кошче за душевни отпадъци.

Използвам го само и единствено за удоволствие.

old alfist
17-10-2012, 22:08
Използвам го само и единствено за удоволствие.
Значи, че си садист.

Susscrofa
17-10-2012, 22:14
Значи, че си садист.

А кой днес беше мазохиста?:tooth:

old alfist
17-10-2012, 22:17
А кой днес беше мазохиста?:tooth:
Отново те призовавам да си отговориш сам на въпроса - не можем да ти четем мислите.

Susscrofa
17-10-2012, 22:18
Отново те призовавам да си отговориш сам на въпроса - не можем да ти четем мислите.

Вие кои сте?:tooth:

Двама или трима?

old alfist
17-10-2012, 22:20
О, ле ле - нещата са зле.

Kuku
17-10-2012, 22:21
А, здрасти :)

Susscrofa
17-10-2012, 22:22
О, ле ле - нещата са зле.

Явно не си сам.
Та питам колко сте?
Говоренето от името на повече от един човек си е проблем, наистина са зле нещата.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 22:26
Явно не си сам.
Та питам колко сте?
Говоренето от името на повече от един човек си е проблем, наистина са зле нещата.:tooth:
По-добре върви да си почиваш.

speеdddddd
17-10-2012, 22:27
Термомост има само при алуминиевата дограма.В тези отвори , ако някой ти каже че , има газ бъди 200% сигурен , че те лъже.Виж снимката:профила е от две части и е съединен с две пластмасови ленти. Именно те се наричат термомост.

P.S.Жалко за темата на колегата , някои пак се вързаха на "умните" писаници на един ...

Това не е ПВЦ на снимката ... И казах ,че при ПВЦ-то сигурно се нарича по-под друго име това за което говоря ...
Значи 200% не вярвам на очите си, който преди 3 год правиха ремонт на охлаждането на машината която пълни /празни кухините .
За мен темата приключи. :th_up:

Susscrofa
17-10-2012, 22:30
По-добре върви да си почиваш.

Я ходи легни ти.:tooth:

old alfist
17-10-2012, 22:38
Това не е ПВЦ на снимката ... И казах ,че при ПВЦ-то сигурно се нарича по-под друго име това за което говоря ...
Значи 200% не вярвам на очите си, който преди 3 год правиха ремонт на охлаждането на машината която пълни /празни кухините .
За мен темата приключи. :th_up:
Извинявайте, но не разбрах с какъв газ се пълнят кухините, защото въздуха си е добър изолационен материал.
Доколкото знам термомост се прави само на метална дограма, поради свойствата и за проводимост на температура, за разлика от PVC-то което е изолатор.

Alexandrov70
17-10-2012, 23:28
Аз пък не разбрах какъв му е проблемът на човека. Пробил съм хиляди дупки в стени с диаметър от 8 до 50 мм и от опит знам че има ли желание отворът е 8 мм и в стаята и на фасадата.За какво паданена мазилки става дума ,за какво разкъртване?Освен това има свредла за бетон 8х800 мм и не е никакъв проблем да се пробие стена до 70 см с него без даже да има дори прах от пробиването под отвора, независимо дали е в панел, тухла "четворка' или плътна тухла.Според мен това е една излишна тема.Всеки кабелджия или климатичар може да пробие такъв отвор(без "странични ефекти")стига да е мотивиран.

Tedo
17-10-2012, 23:35
Всеки кабелджия или климатичар може да пробие такъв отвор(без "странични ефекти")стига да е мотивиран.

Това какво ще рече, че трябва да бутне 20 кинта на кабелджията за да му пробие свястно стената ли?

Alexandrov70
17-10-2012, 23:42
Това какво ще рече, че трябва да бутне 20 кинта на кабелджията за да му пробие свястно стената ли?
В повечето случаи нещата опират по-скоро до отношение към човека.Това че пробива стени не е повод да се гледа на него с пренебрежение или подигравателно.Пък, ако си доволен на финала може или някой лев да му дадеш за старанието или кафе да го почерпиш, та дори и една дума за благодарност върши работа, да разбере че усилието му е забелязано и оценено.
А на теб ако трябва да ти монтирам климатик, не само няма да ти искам пари или кафе,за това че съм направил отвора "чисто", даже ще ти дам петарка да не ми седиш на главата и да ми даваш акъл:Tease:
п.п. Ти откога четеш в общи, бре мушморок?

kolev
18-10-2012, 14:29
Термомост има само при алуминиевата дограма.В тези отвори , ако някой ти каже че , има газ бъди 200% сигурен , че те лъже.Виж снимката:профила е от две части и е съединен с две пластмасови ленти. Именно те се наричат термомост.

P.S.Жалко за темата на колегата , някои пак се вързаха на "умните" писаници на един ...

тъй като алуминият е метал и добър проводник на топлина, алуминиевата дограма Е термомост между "вън" и "вътре". За да се отстрани този недостатък на алуминиевата дограма, профилите и са сцепени надлъжно с въпросната лайсничка. така се осъществява прекъсване на термомоста. тоест тази дограма се нарича "алуминиева С ПРЕКЪСНАТ термомост".
камерите на пвц дограмата не се пълнят с нищо. дори напротив, те трябва да са вентилирани навън. затова отвън на пвц дограмите долу на профилите се правят прорези които по принцип се покриват с капаче.

old alfist
18-10-2012, 19:47
Аз пък не разбрах какъв му е проблемът на човека. Пробил съм хиляди дупки в стени с диаметър от 8 до 50 мм и от опит знам че има ли желание отворът е 8 мм и в стаята и на фасадата.За какво паданена мазилки става дума ,за какво разкъртване?Освен това има свредла за бетон 8х800 мм и не е никакъв проблем да се пробие стена до 70 см с него без даже да има дори прах от пробиването под отвора, независимо дали е в панел, тухла "четворка' или плътна тухла.Според мен това е една излишна тема.Всеки кабелджия или климатичар може да пробие такъв отвор(без "странични ефекти")стига да е мотивиран.
Подкрепям напълно и трябва да се наблегне на мотивацията - все пак хубавото се заплаща допълнително.
Може би дупката вече е пробита, но все пак да си кажем - на всеки може да му се наложи да пробие дупка.