PDA

View Full Version : Проблем с подгряването



speеdddddd
15-10-2012, 20:50
Проблема го има още от миналата зима (края), но лятото нали не подгрява и изобщо забравих за него ,та сега с първите по-студени дни колата реши да ми припомни нейната стара болка ,като учтиво при палене мига реутанчето….:-P
Реших да търся изгорялата свещ с помощта на мултицед ,обаче намерих почти напълно изключен кабел на подревна свещ на 2-ри цилиндър , кабела просто се беше подпрял върху свеща без да е щракнал . За съжаление проблема не изчезна . Измерих ,всички свещи са здрави кабелите са им на място .
Колата в момента подгрява когато си иска . Един път мига подгрева, друг път подгрява и т.н
Пролетта имах записана грешка прочетена като “прекалено голяма консумация на ток при подгряване” която се изчисти ,предполягам сега пак е записана подобна грешка . :?
Може ли да го прави този номер заради евентуално записана грешка или ……
И има ли го варианта една подгревна свещ един път да работи, друг път не …… :?

haljscho
15-10-2012, 21:11
И има ли го варианта една подгревна свещ един път да работи, друг път не …… :?



Да възможно е, но определено ще дава различни стойности от другите свещи......

Провери си първо предпазителя!

speеdddddd
15-10-2012, 21:48
А какво общо има предпазителя ,хлабава връзка при него ли ? Утре ще го погледна ,че вече се мръкна. :wow:

myato
15-10-2012, 22:06
А какво общо има предпазителя ,хлабава връзка при него ли ? Утре ще го погледна ,че вече се мръкна. :wow:

За подгряването, щом кабелите и свещите са наред, остава релето и захранването.

speеdddddd
15-10-2012, 22:16
За подгряването, щом кабелите и свещите са наред, остава релето и захранването.
За релето и аз одеве като haljscho спомена за бушона се сетих за него .... утре ще тествам с ново ,ако не забравя през деня да купя. :-P

mirchozo
15-10-2012, 22:28
Относно свещите, изкарай буксата на свещите която влиза в релето(голяма, черна, правоъгълна). Имат един малък проблем там, при малко по лош контакт започва да топли и след известно време престава да контактува, често стапя някой от гнездата на пинчетата и те потъват, но това се вижда когато изкараш релето.

tonov
15-10-2012, 23:53
Колеги,
МОЛЯ когато имате РАЗЛИЧНИ въпроси, пускайте ОТДЕЛНИ теми!
Кво стана сега тука - манджа с грозде! Не се знае кой какво отговаря и на кое! Пък да не се налага на някой да търси нещо!

линк (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74332) към другата тема

pakumba
17-10-2012, 17:22
Нещо не е както трябва, моята имаше изгоряла свещ и независимо, че дойде лято и не подгряваше, пак си мигаше всеки път подгрева. Като смених свещта и спря да мига, пак лятото.

Mury
17-10-2012, 17:40
Проблема го има още от миналата зима (края), но лятото нали не подгрява и изобщо забравих за него ,та сега с първите по-студени дни колата реши да ми припомни нейната стара болка ,като учтиво при палене мига реутанчето….:-P
Реших да търся изгорялата свещ с помощта на мултицед ,обаче намерих почти напълно изключен кабел на подревна свещ на 2-ри цилиндър , кабела просто се беше подпрял върху свеща без да е щракнал . За съжаление проблема не изчезна . Измерих ,всички свещи са здрави кабелите са им на място .
Колата в момента подгрява когато си иска . Един път мига подгрева, друг път подгрява и т.н
Пролетта имах записана грешка прочетена като “прекалено голяма консумация на ток при подгряване” която се изчисти ,предполягам сега пак е записана подобна грешка . :?
Може ли да го прави този номер заради евентуално записана грешка или ……
И има ли го варианта една подгревна свещ един път да работи, друг път не …… :?




Има коли Евро 3,които искат да им изтриеш грешката,иначе не престават да мигат,такива са обикновенно Стило и 156,казвам ти го от опит,пробвай ако не стане ще го мислим :th_up::th_up::th_up::th_up:

Yavor
19-10-2012, 10:46
На 156 спира да мига след смяна на свещ, но не веднага.
След 5-6 паленета (подгрева) спира и грешката изчезва. Явно иска да се увери че грешката не съществува вече.
Първия път сменяхме свеща с един приятел и нямах лаптоп да си я изтрия, та покарах колата до нас - и какво да видя - спря да мига.
Поне при моята е така - 2002 фейслифт 1.
Два пъти съм сменял по 1 свещ - и двата пъти така. Даже нарочно закачих лаптопа след като спря да ми мига - нямаше грешка за подгрева - значи си я е изтрило.
Имаше си само традиционната грешка за ЕГР :)

Имах бензинова Брава преди 156цата, там в сервиз менюъла си пишеше че регистрирана грешка, след 10 цикъла на НЕрегистрация се изтрива от ЕКУ.
Защо да не е и нещо подобно при алфите.

Mury
19-10-2012, 11:17
На 156 спира да мига след смяна на свещ, но не веднага.
След 5-6 паленета (подгрева) спира и грешката изчезва. Явно иска да се увери че грешката не съществува вече.
Първия път сменяхме свеща с един приятел и нямах лаптоп да си я изтрия, та покарах колата до нас - и какво да видя - спря да мига.
Поне при моята е така - 2002 фейслифт 1.
Два пъти съм сменял по 1 свещ - и двата пъти така. Даже нарочно закачих лаптопа след като спря да ми мига - нямаше грешка за подгрева - значи си я е изтрило.
Имаше си само традиционната грешка за ЕГР :)

Имах бензинова Брава преди 156цата, там в сервиз менюъла си пишеше че регистрирана грешка, след 10 цикъла на НЕрегистрация се изтрива от ЕКУ.
Защо да не е и нещо подобно при алфите.

Kaзах има някои,теакива с разлчиен софтуер..............:afro::afro::afro::afro: