PDA

View Full Version : Спуках картер



zumitaka
21-10-2012, 14:10
Здравейте колеги,
минах през много лоша дупка и най -вероятно съм спукал картер (не съм ходил на майстор). Препоръчайте ми къде могат да ми го заварят ? Колата е в дружба 1 в момента там работя (близо до shlell) Също да питам дали е добра идея да сипя масло и да я карам така до майстора или да ме дръпнат по - добре ?

Jivko7777
21-10-2012, 14:12
зависи колко е дупката, сяяя ако сълзи леко не ти пречи... ама ако си тече забрави, платформа или в краен случай дърпане

Linkestis
21-10-2012, 14:25
Ако можеш да я оставиш до утре..мога да мина да погледна.Ако е зле ще те дръпна до най-близкия сервиз.Тоест при Румен

Liminat
21-10-2012, 15:51
Здравейте колеги,
минах през много лоша дупка и най -вероятно съм спукал картер (не съм ходил на майстор). Препоръчайте ми къде могат да ми го заварят ? Колата е в дружба 1 в момента там работя (близо до shlell) Също да питам дали е добра идея да сипя масло и да я карам така до майстора или да ме дръпнат по - добре ?
По-добре е да те дръпнат. Не знам каква е дупката, но да ти кажа една моя технология - при не много голяма дупка на картера завъртях една дупка със свредло и направих резба с метчик, след което завих един болт и това беше, никви заварки! Ако се получава при теб, ползвай идеята, ако не при теб, все при някого ще сработи технологията :)

popaay
21-10-2012, 16:20
По-добре е да те дръпнат. Не знам каква е дупката, но да ти кажа една моя технология - при не много голяма дупка на картера завъртях една дупка със свредло и направих резба с метчик, след което завих един болт и това беше, никви заварки! Ако се получава при теб, ползвай идеята, ако не при теб, все при някого ще сработи технологията :)

Това ми харесва,добра информация

ecotronic
21-10-2012, 18:28
Това ми харесва,добра информация

Някога така са кърпили пукнатини в блокове, глави.........
Технологията се нарича "американски шев".

ML 20V
21-10-2012, 18:47
Не я пали, рискът е прекалено голям. Успех!

angelovi69
21-10-2012, 19:19
1. Никъде не е написано, че маслото е изтекло.
2. Има ли следа от масло на щеката? за нивото?
3. Ако има дупка, става с резбова тапа, с подходящ по диаметър метчик, за предпочитане със ситна резба. Дължината на тапата да се съобрази, да не задере вътре нещо по мотора.
4. Ако няма масло - без експерименти и само с теглене с въже
5. успех!

zumitaka
21-10-2012, 19:48
Да маслото е изтекло, забелязах го след като постоя няколко часа на паркинг. Благодаря на колегата Linkestis (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5399) за предложението, за сега ще видя някой приятел ако може да ме дръпне до Румен, ако не ще пиша (не искам да те занимавам) Мерси на всички за съветите, утре ще пиша какво съм направил :)