PDA

View Full Version : Предстояща покупка на 166-ца



Pages : [1] 2

Bobiuzunov
22-10-2012, 20:17
Привет колеги.Надявам се че пускам темата където трябва,а ако не се надявам да ме извините.
Карам от 5 години Lancia Kappa 2.0 20V VIS и съм фен на италянските коли.Отдавна харесвам Алфа 166 и сега дойде момента за покупка.Няма да питам за често срещани проблеми при 166-та защото знам че това е много индивидуално,пък и кой си купува кола с мисълта че ще се разваля.
Сега по конкретно незнам какво да търся дали 2.4JTD или 3.0 V6 и тук се надявам вие да помагате.Как е динамиката с единия и другия двигател?Ако е 3.0 V6 дали да е автоматик или ръчка?На V6 понася ли му газ?
Също така за какво да гледам при оглед,имали някои неща които да са по специфични за които трябва да знам когато гледам конкретен автомобил?За сега толкова се сещам но ще изникнат още въпроси.Благодаря ви предварително.Поздрави.

Doomguy
22-10-2012, 22:21
Колега, писано е за всичко и то по много, през няколко теми от твоята също е дискутирано по въпроса. Потърси с търсачката, че трябва постоянно да се повтаряме.

duronman
23-10-2012, 01:24
Наистина много сме го дъвкали и дъвкали, даже гледай на първа страница има няколко по въпроса. Аз доста съм писал по тия теми напоследък и можеш да търсиш от мои постове също.

syfer
23-10-2012, 08:45
Това което бих ти препоръчал аз колега е следното:Тъй като всеки си харесва колата и дали 2.4 дизел, или 3.0 бензин/газ кой по динамичен считам, че никой не може да ти даде обективно мнение освен това което ти почувстваш, че те кефи повече.За това според мен помоли някой от форума да се качиш и покараш 3.0 V6 и после покарай и дизелака и сам си прецени.Поне във форума ще се качиш на поддържани коли и ще имаш най-обективната преценка.Не вярвам някой да ти откаже едно кръгче разумно каране за да усетиш комфорта пък и ще почерпиш един сок и готово.Ако си от Варна аз съм готов да те разходя нищо, че моята не е 166.

Поздрави и успех с избора.

ML 20V
23-10-2012, 09:29
^ Каквото каза той.
:rosso_spider:

gorbi
23-10-2012, 17:35
+ 1

Bobiuzunov
23-10-2012, 19:10
Ок колеги съгласен съм с вас и ще се поровя по темите,а относно кръгчето с някоя 166-а нямам нищо напротив стига някои от колегите да бъде така добър и да даде да му се качат на колата.Иначе съм от София.П.С какъв е данъка на 2.4 JTD и на V6?Поздрави.

qpwo
23-10-2012, 19:21
Това е колата, колега...:waving: Но има и други двигатели освен тези които си описал. Важното е да е читава колата и никога няма да съжаляваш. Макар, че моята я имам вече 5 години като я погледна и направо се задъхвам....:Yeeeehaaa:

ecotronic
23-10-2012, 20:43
Ок колеги съгласен съм с вас и ще се поровя по темите,а относно кръгчето с някоя 166-а нямам нищо напротив стига някои от колегите да бъде така добър и да даде да му се качат на колата.Иначе съм от София.П.С какъв е данъка на 2.4 JTD и на V6?Поздрави.

Щом си от София, ти предлагам да направиш едно кръгче с моята 2.0 TS на газ. Според мен си струва да придобиеш и тази представа.
Разход на газ 13 - 14 градско и 10 извънградско. Разлика в динамиката спрямо бензин - недоловима.

P.S:

данъчен калкулатор (http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html)

syfer
23-10-2012, 22:16
Ок колеги съгласен съм с вас и ще се поровя по темите,а относно кръгчето с някоя 166-а нямам нищо напротив стига някои от колегите да бъде така добър и да даде да му се качат на колата.Иначе съм от София.П.С какъв е данъка на 2.4 JTD и на V6?Поздрави.

Колега 2.4 и V6 има да не кажа сумай ти разновидности на конски сили от 136 до 200 + за V6-то.Избери си двигател и съответните конски сили за всяка разновидност и си намери онлайн калукатор с параметри за гр.София.Калкулаторите са верни.Съобразени са с действащи наредби за всяка община така, че намери калкулатор онлайн нанеси конските сили на които си се спрял и ще получиш данъка.

Поздрави,

Bobiuzunov
23-10-2012, 22:32
Да колега прав си че има много разновидности,грешката е моя.
Аз се надявам да намеря ако ще е JTD да е 150кс. или ако е V6 да е 3.0 226кс.

Doomguy
23-10-2012, 23:34
На моята, данъка в Пазарджик и е 350лв... Май единствено на 136 коня дизел е прилична сумата.

Boby
24-10-2012, 09:39
На моята, данъка в Пазарджик и е 350лв... Май единствено на 136 коня дизел е прилична сумата.

То в Пазарджик данъците по-високи от колкото в СФ:big_whoops: То на моята данъка и е 348лв.

Аз ти препоръчвам или 3.2 мотор или 2.0Турбо. 2.0турбо се държи перфектно на газ вече 17000км, а за 3,2 мотора ни предстои да му монтираме газова и ще имам наблюдения и над него. Нещо 3.0 моторите ми се струва, че не вървят достатъчно или тези, които карах бяха с издухали мотори.

156
24-10-2012, 10:56
А 3.2-ката да не е тази, дето се продаваше във Варна? Как върви спрямо 2.0 турбо/ 2.4 жтд?

Boby
24-10-2012, 16:29
Да тя е. В сравнение с 2.0 турбо усещането е като, че ли не върви толкова, колкото турбото, но това как се усеща като вървене не е критерий. Все още няма хубави гуми, както и има проблем с една от бобините. След като отстраним тези проблеми вече ще ги тестваме.:Lkingsmiley:

trop4i
24-10-2012, 21:18
Да колега прав си че има много разновидности,грешката е моя.
Аз се надявам да намеря ако ще е JTD да е 150кс. или ако е V6 да е 3.0 226кс.
Ако си фен на конете да не те плаши данъка, гадно е като плащаш но после като покараш ще забравиш за данъка, а най гадно е да плащаш за части и ремонти.

RASI
24-10-2012, 22:51
3.0 V6 на газ никакви проблеми вече 6000км бате роби ще ти турне една,искаш драгче с някои заблуден бмвист натискаш копчето и после онзи реве и ти е сърдит,взимаи V6 и се наслаждаваи на вървежа и динамиката

Bobiuzunov
25-10-2012, 19:25
Колеги мисля в понеделник да ходя да гледам тази кола и се нуждая от вашата помощ.На какво по специално да обърна внимание при огледа?
http://www.cars.bg/u827290

Doomguy
25-10-2012, 19:27
Колеги мисля в понеделник да ходя да гледам тази кола и се нуждая от вашата помощ.На какво по специално да обърна внимание при огледа?
http://www.cars.bg/u827290

Тази е форумна, има и номер, карайте я някъде на диагностика, едва ли колегата ще възрази.

Linkestis
25-10-2012, 19:38
Няма какво да и гледаш!
Направо отивай да я взимаш

gorbi
25-10-2012, 19:55
180 коня - това е 136 с ремап ли ?

Bobiuzunov
25-10-2012, 20:06
Мисля че е 150 с ремап,ама някой по в час от мен да каже.

gorbi
25-10-2012, 20:18
да, сега видях че е 2002 г., вероятно е 150
На мен специално ми хареса... Моята е 3 години по-нова и не е толкова запазена...

Jivko7777
25-10-2012, 20:47
180 коня - това е 136 с ремап ли ?

150 с ремап е!

Bobiuzunov
25-10-2012, 20:55
Къде ще можем да я закачим на качествена диагностика?

Doomguy
25-10-2012, 21:32
Къде ще можем да я закачим на качествена диагностика?

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
Харесай си някой от тези.

Bobiuzunov
03-11-2012, 17:09
Привет колеги вече мога да се похваля и аз с колата от обявата,но колегата май вече я е изтрил но аз ще кача снимки съвсем скоро.
Първото ми впечатление че колата е много стегната,нищо не тропа а и върви уникално.
Забелязах че подгряването на шофьорската седалка май не работи,но ще изчета тези дни темите по форума и се надявам и с ваша помощ да реша проблема,също така между 3 и 4 хиляди оборота от време на време май пробуксува съединителя или незнам какво,иначе момчето от който я взех ми показа фактури и самият съединител е сменен преди 30к дали си е заминал за тези километри?Поздрави.

Doomguy
03-11-2012, 17:12
Първо, честито! За подгрева има тема, аз не успях да направя моя, защото проблема беше в седалките и е трудно и безсмислено да се ремонтира. За съединителя, ако е от тези за 156 е съвсем възможно да се е изтъркал вече.

ML 20V
03-11-2012, 19:39
Привет колеги вече мога да се похваля и аз с колата от обявата,но колегата май вече я е изтрил но аз ще кача снимки съвсем скоро.
Първото ми впечатление че колата е много стегната,нищо не тропа а и върви уникално.
Забелязах че подгряването на шофьорската седалка май не работи,но ще изчета тези дни темите по форума и се надявам и с ваша помощ да реша проблема,също така между 3 и 4 хиляди оборота от време на време май пробуксува съединителя или незнам какво,иначе момчето от който я взех ми показа фактури и самият съединител е сменен преди 30к дали си е заминал за тези километри?Поздрави.

Честито! Чакаме снимки и по-подробно мнение/ревю.

п.с. Много бързо започна да я ръчкаш до такива високи обороти. :)

Bobiuzunov
03-11-2012, 20:56
Да за оборотите си прав :devil:,но ще трябва да свикна че карам дизел,до сега съм имал само бензинови коли.
П.С Забравих да пиша че има теч на масло от семеринга на коляновия вал(точно този към съединителя) имали възмойност от там да е проблема?

ecotronic
03-11-2012, 21:02
Да за оборотите си прав :devil:,но ще трябва да свикна че карам дизел,до сега съм имал само бензинови коли.
П.С Забравих да пиша че има теч на масло от семеринга на коляновия вал(точно този към съединителя) имали възмойност от там да е проблема?

Какво разбираш под теч? Като стои намясто и работи двигателят капе ли масло от там? Ако само омазнява, нещо което на доста кораби го има, едва ли е от семеринга буксуването.

Bobiuzunov
03-11-2012, 21:37
Не капе,само е омазнено.Явно ще трябва да се сменява съединителя.

ecotronic
03-11-2012, 21:56
Ако сменяш съединител, въпросният семеринг е добре да го смениш покрай манипулацията.

Bobiuzunov
04-11-2012, 08:50
Така още впечатления от колата,през преминаване на легнали полицаи има леко скърцане отпред,но през седмицата ще я прегледаме и ще видим от какво скърца.
Друго което ми направи впечатление е че фаровете светят много ниско,но незнам тези дали се регулират защото са адаптивни или как е там точно се казва.

ML 20V
04-11-2012, 11:32
Така още впечатления от колата,през преминаване на легнали полицаи има леко скърцане отпред,но през седмицата ще я прегледаме и ще видим от какво скърца.
Друго което ми направи впечатление е че фаровете светят много ниско,но незнам тези дали се регулират защото са адаптивни или как е там точно се казва.

Регулират се, има доста теми тук.

Само не ги прави много високи като "колегите от провинцията", че много е гадно нерегулиран фар в града. :)

vladev
04-11-2012, 12:10
Не капе,само е омазнено.Явно ще трябва да се сменява съединителя.

При мен беше подобна ситуацията - съединител на 40к се наложи да го сменя заради въпросния семеринг. Симптомите са същите - боксуване на висока предавка и обороти. Скоро вероятно ще започне и да претриса при потегляне.

ecotronic
04-11-2012, 12:19
Така още впечатления от колата,през преминаване на легнали полицаи има леко скърцане отпред,но през седмицата ще я прегледаме и ще видим от какво скърца.
Друго което ми направи впечатление е че фаровете светят много ниско,но незнам тези дали се регулират защото са адаптивни или как е там точно се казва.

Регулират се лесно. В задния край на фара върху машинката има вътрешен шестостен от който се регулира вертикалния ъгъл. По-напред - върху самия фар има друг шестостен от който се регулира хоризонталния ъгъл.

code
04-11-2012, 12:23
Само не ги прави много високи като "колегите от провинцията", че много е гадно нерегулиран фар в града. :)

тъпо, мноого тъпо :whistle:

ML 20V
04-11-2012, 13:04
тъпо, мноого тъпо :whistle:

Нямам предвид никой от форума, би трябвало да се разбира това.

Bobiuzunov
04-11-2012, 13:52
О.К мерси за инфото за фаровете,но незнам дали ще се справя сам защото незнам в какво положение трябва да са нормално регулирани?
Сега за съединителя не винаги го прави,но явно е тръгнал и ще трябва да се сменява.

ecotronic
04-11-2012, 17:05
За регулирането на фаровете е нужно място където колата да може на се позиционира на разстояние 5 - 10 м от стена. При поставен регулатор в средно (неутрално положение, реглажът се извършва съгласно скицата:

http://img.photobucket.com/albums/v231/stil/vw/Lights_adjustm.jpg

Bobiuzunov
04-11-2012, 17:59
:cheers:

Bobiuzunov
04-11-2012, 18:41
Ето и малко снимми,на тях се вижда че задната броня има забележки,но след обслужването ще се погрижа и за този проблем.

popaay
04-11-2012, 19:22
Честито и безаварийни километри

koolio
04-11-2012, 21:29
Честито и със здраве да си я караш, колега!
Колата ти е двойничка на моята, дажи джантите са еднакви.:cheers:

Bobiuzunov
04-11-2012, 22:32
:cheers:

didod
04-11-2012, 23:10
За регулирането на фаровете е нужно място където колата да може на се позиционира на разстояние 5 - 10 м от стена. При поставен регулатор в средно (неутрално положение, реглажът се извършва съгласно скицата:

http://img.photobucket.com/albums/v231/stil/vw/Lights_adjustm.jpg

Това колко процента наклон е?

ecotronic
05-11-2012, 12:54
Това колко процента наклон е?

Има нещо сбъркано във формулата. Според нея се получава, че наклонът е -3,06%, което е прекалено много. Обикновено наклонът е в границите -1% - -1,5%

За пореден път разбирам, че човек не трябва да ползва наготово информация от мрежата, без да я подложи на проверка.:furious:

И така ето малко по-достоверна информация:

1 - трябва да разберете предписания за вашия автомобил % на наклона.

2 - когато е известен въпросния %, го замествате във формулата:

h = (100.H - %.L)/100

Където:
h,H и L са означените на скицата разстояния.
% e предписания наклон.

Пример:

нека:

H = 0,5 m
L = 10 m
% = 1

>> h = 0,4 m

didod
05-11-2012, 15:16
Така съм съгласен вече. :)

Bobiuzunov
05-11-2012, 20:48
Фаровете вече са регулирани и са О.К.
Сега друго питане знам че има много мнения по въпроса,но аз пак ще питам,какво масло да налея при смяната.До сега колата е карана с MOTUL 10/40,но аз мисля да налея SELENIA но се чудя дали да е 5/40 или 10/40?
Снощи търсих но аз ли не открих такава тема или незнам,става въпрос за жилата на ръчната спирачка сменени са преди 20к,но сега пак са блокирали и незнам дали могат да се раздвижат като се смажат или направо да ги сменям с нови?

ecotronic
05-11-2012, 21:13
Фаровете вече са регулирани и са О.К.
Сега друго питане знам че има много мнения по въпроса,но аз пак ще питам,какво масло да налея при смяната.До сега колата е карана с MOTUL 10/40,но аз мисля да налея SELENIA но се чудя дали да е 5/40 или 10/40?
Снощи търсих но аз ли не открих такава тема или незнам,става въпрос за жилата на ръчната спирачка сменени са преди 20к,но сега пак са блокирали и незнам дали могат да се раздвижат като се смажат или направо да ги сменям с нови?

Относно маслото - колкото по-малко е първото число, толкова по-добре.

Относно ръчната - има чудесно ръководство (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31301&highlight=%F0%FA%F7%ED%E0+%F1%EF%E8%F0%E0%F7%EA%E0 ), за подмяната на жилата, благодарение на колегата Linkestis.
Загледай кожусите на жилата особено при завоите пред носачите към средата на купето. Ако са издути от ръжда:

Ето какво е състоянието на бронята:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/opt1352142985b.jpg

- по-добре нови жила. Едно жило струва около 30 лв. и не се сменя трудно.

lordliness
05-11-2012, 21:18
Избора на масло е в зависимост от климатичния пояс в който се кара колата - при нас от + 40 до - 20, жилата опитай с мазане, ако не са пред разпад .

Bobiuzunov
05-11-2012, 22:14
Да значи ще е 5/40,забравих да кажа че във фактурите от предишният собственик има някаква добавка за предпазване на турбото която е налята при последната смяна на маслото?Защото за първи път имам дизел и се чудя какво е това и дали трябва да се слага с всяка смяна на маслото или няма ефект от такова нещо?

Bobiuzunov
06-11-2012, 19:17
Такааа днес забелязах че имаше капка масло под колата и маи ще трябва да ускоря смяната на семеринга на коляновия вал.
Друго което ми направи впечатление,че при загасяне на двигателя се чува някакво присвирване или скърцане,незнам как точно да го определя.Ще се радвам на идеи за този казус,знам че така дистанционно и само по писания няма как,но ако някой е имал подобен проблем да помага.

popaay
06-11-2012, 19:39
Ако идва някъде около средата на чистачките този шум най-вероятно е от ЕГР системата и е нормално, шума аз го оприличавам на щракане ,бъжикане нещо такова.
По мое мнение мисля,че проблема с буксуването не е от там.На 1 ,2,3 предавка усещаш ли буксуването,ако не си за смяна на съединител.Аз се бях видял в чудо буксуваше само на висока предавка и на баир :),направо пълних оборотомера.Смених го и всичко си дойде на мястото

Bobiuzunov
06-11-2012, 20:01
Защото бях сам и не съм много сигурен,но май идва някаде от ляво,на мен ми се чува към скоростите.
Относно боксуването тези дни нямам никакви проблеми от такъв характер,иначе и при мен боксуваше на 3-а и 4-а предавка но ще видим.

popaay
06-11-2012, 20:11
За смяна на съединител си,но ако караш повече по наравно и умерено(без да я режеш),ще изкараш повечко,поне да събереш някой лев след покупката

lordliness
06-11-2012, 20:26
Пробвай я на трета с дръпната ръчна опитай да тръгнеш, ако изгасне двигателя значи не буксува, ако се форсира и не гасне...съединител

ecotronic
06-11-2012, 20:32
Пробвай я на трета с дръпната ръчна опитай да тръгнеш, ако изгасне двигателя значи не боксува, ако се форсира и не гасне...съединител

Добра методика, но първо трябва да оправи ръчната:-)

Doomguy
06-11-2012, 20:45
Добра методика, но първо трябва да оправи ръчната:-)

Може да паркира пред някой бордюр ;).

ecotronic
06-11-2012, 20:52
Може да паркира пред някой бордюр ;).

Но представи си, че не му буксува съединителят. Това е JTD не е някой TS. Бордюрите ги прави на сол;-)

Bobiuzunov
06-11-2012, 20:53
Нищо не казвате за скърцането при загасяне на двигателя?

Linkestis
06-11-2012, 20:59
Ако идва някъде около средата на чистачките този шум най-вероятно е от ЕГР системата и е нормално, шума аз го оприличавам на щракане ,бъжикане нещо такова.


Това е характерен шум на 136 кс. и е от вакумчето.



Нищо не казвате за скърцането при загасяне на двигателя?

Колега,почти е невъзможно така да ти каже някои от какво е.Ако можеш поне го запиши с телефон или камера и тогава да го гадаем.Пак е дистанционно но поне може и ние да го чуем този шум.

sole_moe
06-11-2012, 21:01
При палене имали го или само при угасване на двигателя .

Linkestis
06-11-2012, 21:04
Сега като се замисля е възможно от "дросела" които гаси двигателя.Но пък е чипната което предполага да е запушен ЕГР-а и всмукателния колектор и въпросния "дросел" да са чисти.Но най-добре е да го запишеш и също така вакума които дърпа клапата за да загасне двигателя.

Bobiuzunov
06-11-2012, 21:18
Не няма го при палене само при загасяне.
Аз съм с двигателя който е 150 кс. ако това има значение?

ihalachev
07-11-2012, 14:16
И аз имам шум при гасене. По скоро го определям като прехъркване или рънкане. Вече 2 години го прави ама не ми прави бели, така че не се притеснявай.

koolio
07-11-2012, 16:34
Шум или тресене имате предвид?

ihalachev
07-11-2012, 18:20
По скоро шум. И някак си колата гасне неестествено, някак си тежко. А звука не мога точно да го оприлича. Нещо като дрънчене или стържене

koolio
07-11-2012, 18:43
Имаше някакъв клапан, който трябва да се отпуши.

Bobiuzunov
07-11-2012, 19:04
Днес се заслушах повече и звука при гасена ми прилича повече всеедно присвирва ремък,но аз го чувам отляво но може и да се бъркам.
Какъв е този клапан дето трябва да се отпуши,дай повече инфо?

sole_moe
07-11-2012, 22:16
Днес се заслушах повече и звука при гасена ми прилича повече всеедно присвирва ремък,но аз го чувам отляво но може и да се бъркам.
Какъв е този клапан дето трябва да се отпуши,дай повече инфо?
най вероятно ти е заминала амортисьора на обтяжната ролка на пистовият ремьк но се пак това са догатки не може да отидеш на зьболекар и да ти прегледат зъбите без да си отвориш устата според мен покарай малко колата виж някои сервиз кадето разбират

ihalachev
08-11-2012, 08:22
Кажете все пак какъв е тоя клапан

Bobiuzunov
08-11-2012, 18:55
Хахахаха това ми хареса,защото аз лично съм стоматолог и наистина си прав затова колега.
Сега за въпросният проблем днес по време на каране се заслушах и при рязко подаване на газ и при рязко отпускане на газта се чува леко скърцане в купето,което ме кара да мисля че е някой тампон на двигател или на скоростите,но ще я видим в събота.
Друго което незнам имат ли кори под двигателите 166-те?Защото аз моята я купих без такава и ако имат стават ли от всички 166-и или трябва да търся само от JTD?

sole_moe
08-11-2012, 21:00
Хахахаха това ми хареса,защото аз лично съм стоматолог и наистина си прав затова колега.
Сега за въпросният проблем днес по време на каране се заслушах и при рязко подаване на газ и при рязко отпускане на газта се чува леко скърцане в купето,което ме кара да мисля 4ч е някой тампон на двигател или на скоростите,но ще я видим в събота.
Друго което незнам имат ли кори под двигателите 166-те?Защото аз моята я купих без такава и ако имат стават ли от всички 166-и или трябва да търся само от JTD?
Да имат кори хубаво да си намериш че доста пазят а за клапана намира се до маркуча на турбото клапан за меко гасене на двигателя във него влиза маркуч със вакум а за тампоните по скоро тропане трябва да е сърцане може от носачи и....

Bobiuzunov
08-11-2012, 21:41
Този клапан трябва да го изчистя ли?И как и с какво се чисти?

lordliness
08-11-2012, 21:45
Хахахаха това ми хареса,защото аз лично съм стоматолог и наистина си прав затова колега.
Сега за въпросният проблем днес по време на каране се заслушах и при рязко подаване на газ и при рязко отпускане на газта се чува леко скърцане в купето,което ме кара да мисля 4ч е някой тампон на двигател или на скоростите,но ще я видим в събота.
Друго което незнам имат ли кори под двигателите 166-те?Защото аз моята я купих без такава и ако имат стават ли от всички 166-и или трябва да търся само от JTD?

Това скърцане може да е от горните носачи, хвани гумата отгоре и я разклати, като гледаш за страничен луфт в тампоните на носача

sole_moe
08-11-2012, 23:31
Този клапан трябва да го изчистя ли?И как и с какво се чисти?
Ми ако гасне колата нормално меко не изведнъж няма смисал да разглабаш според мен покарай колата месец да я усетиш предполагам че сега си във еуфория малко и искаш да е направиш тип топ за няколко дена

endeavour
09-11-2012, 07:24
Противното скрибуцане при гасене поне при моя 136 коньов мотор изчезна чак когато смених два тампона на двигателя, единия от които е големия с алуминиевата конзола от страната на ангренажа. Както разбрах впоследствие, той се сменя при смяна на ремък и ролки, щото разглобяването е доста и така се спестява работа , пък и финикийски знаци. И без това цената на тампоните си беше цифра, а си спомням,че единия го поръчвах и го чаках два дни.

ihalachev
09-11-2012, 11:00
Има нещо сбъркано във формулата. Според нея се получава, че наклонът е -3,06%, което е прекалено много. Обикновено наклонът е в границите -1% - -1,5%

За пореден път разбирам, че човек не трябва да ползва наготово информация от мрежата, без да я подложи на проверка.:furious:

И така ето малко по-достоверна информация:

1 - трябва да разберете предписания за вашия автомобил % на наклона.

2 - когато е известен въпросния %, го замествате във формулата:

h = (100.H - %.L)/100

Където:
h,H и L са означените на скицата разстояния.
% e предписания наклон.

Пример:

нека:

H = 0,5 m
L = 10 m
% = 1

>> h = 0,4 m

Колеги регулирах фаровете по схемата и станаха парфекти, обаче се получи нещо страно. Там където свършва снопа на светлините зад него се появи на около 2м нещо като продължение на светлините но по слаби. Все едно светлината е разделена на две. Като вдигна фаровете тези линии се сливат ама фаровете бият високо. Някакви идеи.

Bobiuzunov
09-11-2012, 19:40
Гасне си нормално и няма проблем с това.
Колега я разкажи повече за тези тампони,единият разбрах че е до ангренажа,а другия къде се намира?Защото аз въпросното скрибуцане го чувам някаде под радиаторите,но утре ще я прегледаме основно.

Linkestis
09-11-2012, 19:59
Един до алтернатора,един под пистовия и един на кутията.По-добре да не ти се налага да ги сменяш щото цената......приятна :)

Bobiuzunov
11-11-2012, 13:38
Още инфо за моята красавица,въпросното присвирване се оказа от аспуха и вече всичко е О.К.
Както бе6ш казал колегата малко по нагоре в темата май наистина съединителя си отива,защото вчера по магистралата(Хемус) при включване на темпомата и при увеличаване на скороста от ръчката се усещат едни вибрации или по скоро претрисане и аз си мисля че е от съединителя.

lordliness
11-11-2012, 14:00
Още инфо за моята красавица,въпросното присвирване се оказа от аспуха и вече всичко е О.К.
Както бе6ш казал колегата малко по нагоре в темата май наистина съединителя си отива,защото вчера по магистралата(Хемус) при включване на темпомата и при увеличаване на скороста от ръчката се усещат едни вибрации или по скоро претрисане и аз си мисля че е от съединителя.
Може тогава щом тресе да се окаже маховик

popaay
11-11-2012, 14:42
А може и двете!

Bobiuzunov
11-11-2012, 15:53
Как да разбера дали и маховика е за смяна,то съединителя е ясно?
Друго което ми направи впечатление е че много бавно загрява.Вчера когато тръгнах сутринта си беше доста студено и мина доста време докато отлепи стрелката на температурата.Така ли са дизелите или да купувам и термостат?

lordliness
11-11-2012, 16:07
Загрява за около 10 мин. ако не стига 90 и не си стои там тогава е за термостат, маховика се вижда при смяна на съединителя.

stelt
11-11-2012, 16:17
Може да ти тресе и от вътрешно каре.

popaay
11-11-2012, 16:34
Точно така,бавно загряват и стрелката не трябва да мърда от 90гр. след това,или ако не стигне 90гр.си и за термостат.А маховика ще се види при смяната на съединителя,дано да не е и за смяна

Bobiuzunov
11-11-2012, 19:02
Да и аз си помислих вътрешно каре,но там вибрациите са други,а тук по скоро е претрисане но ще видим.
Абе значи съм и за термостат,както казах по горе вчера сутрин когато тръгнах досдигна 60 градуса можеби след 15км. извънградско каране.Иначе стига 90 градуса градско,а извън града държи 70 градуса и при спускане по продължителни наклони изтива още.

lordliness
11-11-2012, 19:21
Да и аз си помислих вътрешно каре,но там вибрациите са други,а тук по скоро е претрисане но ще видим.
Абе значи съм и за термостат,както казах по горе вчера сутрин когато тръгнах досдигна 60 градуса можеби след 15км. извънградско каране.Иначе стига 90 градуса градско,а извън града държи 70 градуса и при спускане по продължителни наклони изтива още.
И моя беше така преди да го сменя, посред лято като слизах от Боровец стрелката направо тотално слезе

Bobiuzunov
11-11-2012, 19:32
Да явно е за смяна.Какво да търся като марка

sole_moe
11-11-2012, 19:41
По принцип повечето слагат берт има гифама които е по скъп има и eps които е по евтин вече градостите взимаш 87 градуса инаече ако вземеш 82-85 щети седи стрелата малко под 90градуса а по принци по наднадолнище на 5 си падат градосите малко

Bobiuzunov
11-11-2012, 19:46
http://drive.bg/product_info.php?cPath=10107_10194&products_id=1229602&ModelId=16808&osCsid=a1da0300e1200ce205beb9ba0e719b37
Намерих това.

endeavour
11-11-2012, 19:53
http://drive.bg/product_info.php?cPath=10107_10194&products_id=1229602&ModelId=16808&osCsid=a1da0300e1200ce205beb9ba0e719b37
Намерих това.
Ако отидеш например в Евро07, ще намериш Вернет на два пъти по-ниска цена... нищо, че е френски, аз и на двете съм с такива и са си тип-топ.

Bobiuzunov
11-11-2012, 20:01
:clapping:

Bobiuzunov
13-11-2012, 20:17
Привет отново колеги,днес проверихме окачването на колата и всичко е здраво,както отпред така и отзад.
Колата май наистина е гледана добре,но скърцането го има и при преминаването през легнали полицаи и при пропадане на някоя от предните гуми в по голяма дупка се чува досадно скърцане.Четох че може да е от горните носачи и тяхните тампони или от тампоните на стабилизиращата щанга.Ако е от някой от горепосочените неща имат ли решение и какво е то?
Поздрави.

popaay
13-11-2012, 20:25
По принцип има ли скърцане обвиняват горните носачи.Щом всичко е здраво просто ги смажи

Bobiuzunov
13-11-2012, 20:50
Извинявай за тъпия въпрос,но с какво и как да ги смажа?

Linkestis
13-11-2012, 21:03
морска грес

lordliness
13-11-2012, 21:14
Почне ли да скърца горния носач отива към смяна на тампоните, моя изкара около 18 месеца след като се разскърца, след като го смазах с ННS на Вюрт утихна и не скърцаше до края.

Bobiuzunov
13-11-2012, 21:32
Къде мога да намеря въпросният продукт и как точно да ги смажа?

lordliness
13-11-2012, 22:32
Виж къде имат представителство в твоя град , това е спрей, който при контакт с въздуха се сгъстява. Пръскаш по тампоните, после клатиш колата нагоре надолу да проникне и си готов HHS 2000. Аз сега като смених носача напръсках и новите

sole_moe
13-11-2012, 22:45
http://www.wuerth.bg/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D 0%BA%D0%B8-%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8.h tml

Тук и отиваш на каталога на 104 -105 страница там са двете смазки едната е медна другата суха

Bobiuzunov
14-11-2012, 07:54
Благодаря за помоща колеги.Друго си е да разчиташ на хора които са в час.Тези дни ще купя въпросната смазка и ще пиша за ефекта.

Bobiuzunov
15-11-2012, 18:49
Продължавам да питам,сега ме интересува този диод на таблото който се намира в дясно до решетката на парното кога свети и за какво е?
Друго,огледалото за обратно виждане как работи?

Linkestis
15-11-2012, 19:26
Диода е за алармата,огледалото работи само ако има букса отзад.Тоест има бленда против заслепяване.

Bobiuzunov
15-11-2012, 20:07
Аз съм с оригиналните ключове и досега май не съм видял да свети,а за огледалото честно да призная незнам дали има букса,но утре ще погледна,а ако няма може ли да се монтира?

Linkestis
15-11-2012, 20:13
Може да нямаш ори аларма или диода да не работи.За огледалото ако имаш задна щора не се занимавай :)

Bobiuzunov
15-11-2012, 21:05
хахахаха прав си иначе имам щора,а за алармата виж нямам представа,но нищо не свири при отключване и заключване,мигачите си бачкат при отключване и заключване.

Linkestis
15-11-2012, 21:06
Значи нямаш аларма :)

Bobiuzunov
15-11-2012, 21:11
А може ли да се сложи аларма която да се командва от същия ключ?

Linkestis
15-11-2012, 21:12
Става но сложно.

ecotronic
15-11-2012, 21:13
А може ли да се сложи аларма която да се командва от същия ключ?

Може. Като се преработи леко и се върже към централното.

Bobiuzunov
15-11-2012, 21:26
Мерси колеги няма значение че ще е трудно,но по добре така отколкото да ми дрънка и дистанционно в джоба.
Стана ми интересно обаче дали не е имала хич или някой я е измъкнал?

ecotronic
15-11-2012, 21:32
Мерси колеги няма значение че ще е трудно,но по добре така отколкото да ми дрънка и дистанционно в джоба.
Стана ми интересно обаче дали не е имала хич или някой я е измъкнал?

Ориентирай се от това (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1086451&postcount=53) и провери.

Bobiuzunov
15-11-2012, 21:57
ОК още утре ще погледна и ще пиша,имало ли е нещо в багажника.

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

Навсякъде кадето съм гледал номера на двигателя започва с 841 а моя започва с 802?

Bobiuzunov
16-11-2012, 15:11
Така значи погледнах и нямам оригинална аларма а само буксата за ремарке,така че ще се слага няма начин.

Bobiuzunov
16-11-2012, 19:11
Колеги по жабката има някаква лепкава субстанция и се чудя с какво се чисти това,става ли с обезмаслител или с нещо друго?

Doomguy
16-11-2012, 19:22
Колеги по жабката има някаква лепкава субстанция и се чудя с какво се чисти това,става ли с обезмаслител или с нещо друго?

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61606&highlight=%EB%E5%EF%EA%E0%E2%EE+%F2%E0%E1%EB%EE
Виж тук.

Bobiuzunov
18-11-2012, 17:54
Колеги има ли вероятност да ми се запотява предното стъкло от това че още не съм сменил филтъра на купето,запотявасе все от дясно,пред пасажера и имам чувство че много слабо духа самият вентилатор?
Надявам се че не е от радиаторчето на парното защото следя антифриза и не мърда.

lordliness
18-11-2012, 18:15
Едва ли е от това, но го извади филтъра и го виж, може да покараш и без него, да видиш как е.Става за 5 мин. Изпотяване от антифриз е мазно, трудно се маха дори когато парното духа се запотява още. При дъжд така ми се е запотявало цялото стъкло, че съм спирал докато спре да вали и трудно се бърше с кърпа.

Bobiuzunov
18-11-2012, 18:28
Немога да определя,но мисля че не е мазно или ако е от радиаторчето явно е много малък теч и се чудя дали да не пробвам с добавка,но пък с Капата го ядох от такава добавка,запуши се въпросното радиаторче и пак стигнах до смяна.

ecotronic
18-11-2012, 18:33
Не знам да има стъкло на превозно средство, което да не се запотява. Особено при определени атмосферни условия. Така че това не винаги е симптом за теч в купето. Имаше някакви препарати с които се мажеха стъклата против изпотяване и заскрежаване.

Bobiuzunov
18-11-2012, 18:39
Да това е така,но при включено парно и насочена струя към предното стъкло общо взето ефекта е минимален.

lordliness
18-11-2012, 18:45
Аз съм сигурен, че нямам теч и стъклото се запотява много бързо, ако не духа през отворите пред стъклото, дори когато духа на по- ниска скорост стои запотено в горния си край, това важи и за страничните стъкла

Bobiuzunov
18-11-2012, 19:04
Да и при мен е точно така.

Linkestis
18-11-2012, 19:26
Аз съм сигурен, че нямам теч и стъклото се запотява много бързо, ако не духа през отворите пред стъклото, дори когато духа на по- ниска скорост стои запотено в горния си край, това важи и за страничните стъкла

И аз бях така,отричах,измислях теории за това как водата от стъклото се стича в кутията на филтъра.Че стелките са ми влажни,че много дишам и тн.:)
После отворих всичко,изчистих дренажа смених радиаторчето,и сега не се поти нищо, дори и аз :)

Bobiuzunov
18-11-2012, 19:38
Каде трябва да отворя за да проверя за теч?И какви са тези дренажи?

Linkestis
18-11-2012, 19:59
Каде трябва да отворя за да проверя за теч?И какви са тези дренажи?

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1068223&postcount=54

Bobiuzunov
18-11-2012, 20:14
Мерси колега,още утре ще проверя дали има теч,иначе при мен има странна миризма като на изгоряло или като на изпърлено или нещо такова.

Bobiuzunov
19-11-2012, 20:09
Колеги днес обслужих колата ,всички филтри,масло(реших малко да поглезя Алфетката)5/40 Selenia Тубодизел,макар че досега е карана с 10/40 но за сега ще е с пълна синтетика,термостат,модул за дневни светлини и за сега изпотяването на предното стъкло изчезна.Обяснявам си това,че досега със стария термостат трудно достигаше нормална температура и можеби и филтъра на купето е от значение де.
Имам пак друго питане,как се сменява крушката на преден габарит десен,защото пича който ми монтира дневните светлини каза че е мисия невъзможна и трябва да се свали предната броня.Могат ли да се сложат диоди вместо стандартните крушки на габаритите или ще дава грешка?

Linkestis
19-11-2012, 20:45
Габарита се сваля като завъртиш цокъла наляво/надясно и дръпнеш.Излиза цялата "пишка" с крушката.Чак мисия невъзможна...може също така да е нагорял цокъла и да не можеш да сложиш нова крушка :)

Bobiuzunov
19-11-2012, 20:52
Незнам защото не съм много в час с тези неща и за това ми стана интерено.
Пича твърди че баласта на ксенона пречи и затова неставало така.

ecotronic
19-11-2012, 21:17
Колеги днес обслужих колата ,всички филтри,масло(реших малко да поглезя Алфетката)5/40 Selenia Тубодизел,макар че досега е карана с 10/40 но за сега ще е с пълна синтетика,термостат,модул за дневни светлини и за сега изпотяването на предното стъкло изчезна.Обяснявам си това,че досега със стария термостат трудно достигаше нормална температура и можеби и филтъра на купето е от значение де.
Имам пак друго питане,как се сменява крушката на преден габарит десен,защото пича който ми монтира дневните светлини каза че е мисия невъзможна и трябва да се свали предната броня.Могат ли да се сложат диоди вместо стандартните крушки на габаритите или ще дава грешка?

Взeмаш такива led крушки:

http://www.benzworld.org/forums/attachments/w210-e-class/227673d1237149785-official-w210-e-

Изпиляваш по една от пъпките и пасват идеално на цоклите. При мен с такива чекът не свети. Ако при теб свети, добавяш паралелно на крушката по един резистор 300 ома/2 вата и чекът няма да свети.
Led крушките светят малко по слабо но с много приятна светлина. Най-важното е, че не греят и не съсипват цоклите.

http://alfa.kachi-snimka.info/images/jdv1353352921x.jpg

Bobiuzunov
19-11-2012, 21:35
Супер.Сега остава само да ги сваля,но това ще стане в събота че през седмицата докато се прибера от работа и то се е стъмнило.

Dob4i
19-11-2012, 22:58
С оригинален ксенон ли си ? Ако си по-добре отдели повечко време понеже наистина трябва да откачиш бронята и фаровете...

Bobiuzunov
20-11-2012, 18:45
Да с оригинален ксенон съм и наистина май,май няма да мина без сваляне на бронята. :Tease:

Bobiuzunov
20-11-2012, 19:53
Колеги от къде мога да купя цифрите които са на задният ляв калник(166) че моите липсват.

Doomguy
20-11-2012, 23:03
Изобщо не ги слагай.

Bobo
22-11-2012, 01:11
Колеги днес обслужих колата ,всички филтри,масло(реших малко да поглезя Алфетката)5/40 Selenia Тубодизел,макар че досега е карана с 10/40 но за сега ще е с пълна синтетика,

Колега Selenia Turbo Diesel е 10/40 и съвсем не е пълна синтетика ;) Или бъркаш наименуванието или вискозитета ;)

Bobiuzunov
22-11-2012, 11:02
ОК прав си,грешката е в мен не е Турбо дизел,а е
http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_99_208&products_id=935

Jivko7777
22-11-2012, 12:29
ОК прав си,грешката е в мен не е Турбо дизел,а е
http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_99_208&products_id=935

Еми пак да те разочаровам не е пълна синтетика :naughty:

Bobiuzunov
22-11-2012, 13:04
Е чак пък да ме разочароваш не,по важното е че колата е с ново масло.
Тогава в този сайт защо го дават синтетика?

Bobiuzunov
25-11-2012, 20:22
Такааа,мислех да поодложа за по късен етап смяната на семеринга на коляновия вал,но тази сутрин имаше цяла локвичка масло под колата,явно е почнал да пуска повече.Дайте съвет какво да купувам?

ecotronic
25-11-2012, 20:48
Освен семеринга най добре си подготви и поне феродов диск. Ако е поизносен, по добре да го смениш и него покрай това.

Bobiuzunov
25-11-2012, 20:56
Да и аз си мисля така,ще се направи пълна проверка на съединител и маховик.

Bobiuzunov
26-11-2012, 21:28
Колеги в книжката която имам пише че на моята кола номера на ДВГ-то трябва да започва с 841,но при мен по талон първите три цифри са 802 дали е грeшка при регистрацията или нещо друго?

Doomguy
26-11-2012, 21:31
Нещо са се объркали. Никъде не виждам да има JTD, започващо с 802.

Bobiuzunov
26-11-2012, 21:40
Надявам се ако някога се наложи колата да бъде прехвърлена това да не създава проблеми.

PacheV
26-11-2012, 22:57
А моята е писаха с 10 месеца назад. По талона от италия е 11 месец те ми е писаха 1,но видях късно и неми се разправяше пак с тях.

Bobiuzunov
27-11-2012, 19:34
Абе БГ работа,но аз започвам сериозно да се замислям дали някога при евентуално прехвърляне на колата това нещо да се яви като проблем?

leketo84
27-11-2012, 21:48
Абе БГ работа,но аз започвам сериозно да се замислям дали някога при евентуално прехвърляне на колата това нещо да се яви като проблем?

БоБи в най-лошия случай ще ти трябва бележка от Ауто Италия за достоверност при евентуална смяна на номера , но може и без това не се знае :drunk:

Doomguy
27-11-2012, 22:02
Абе БГ работа,но аз започвам сериозно да се замислям дали някога при евентуално прехвърляне на колата това нещо да се яви като проблем?

Ако я купи човек от същата област, не би трябвало да е проблем. Вече ако се регистрира в друга област, не знам.

Bobiuzunov
05-12-2012, 19:02
Колеге на ръчката за мигачите има едно бутонче май беше RCL за какво служи,че не съм му открил още предназначението?

to_lose_HEART
05-12-2012, 19:30
Това е за автопилота, когато го натиснеш въстановява последно зададената стойност на автопилота

Bobiuzunov
05-12-2012, 19:46
Мерси колега.Искаш да кажеш че ако натисна спирачка и след това натисна този бутон,ще си възтанови зададената и скорост от преди това?

to_lose_HEART
05-12-2012, 22:27
Точно така

Bobiuzunov
07-12-2012, 18:11
В момента съм не съм в София и ще се прибера другата седмица и мисля че вече е време да оправя ръчната.Въпросчето ми е освен ляво и дясно жило трябва ли да сменявам и предното?Като марки съм гледал RICAMBIFLEX и AKRON стават ли или общо взето все тая?

ecotronic
07-12-2012, 18:14
В момента съм не съм в София и ще се прибера другата седмица и мисля че вече е време да оправя ръчната.Въпросчето ми е освен ляво и дясно жило трябва ли да сменявам и предното?Като марки съм гледал RICAMBIFLEX и AKRON стават ли или общо взето все тая?


Едва ли ще е необходимо.

Bobiuzunov
09-12-2012, 12:33
Сега се порових из нета и видях че термостата на 2.4 JTD 150кс. и на 2.4 JTD 136кс. се различават,пък аз се чудех защо неможах да намеря на такава цена както беше споменато по горе в темата.

endeavour
09-12-2012, 14:04
Сега се порових из нета и видях че термостата на 2.4 JTD 150кс. и на 2.4 JTD 136кс. се различават,пък аз се чудех защо неможах да намеря на такава цена както беше споменато по горе в темата.
Еми дето се вика ти караш 2,4 трета генерация, та затуй :mrgreen::mrgreen:

Bobiuzunov
10-12-2012, 21:26
Колеги кога трябва да свети лампата на TCS-а,че като се замисля май досега не съм я виждал да свети.

ecotronic
10-12-2012, 21:40
Колеги кога трябва да свети лампата на TCS-а,че като се замисля май досега не съм я виждал да свети.

Трябва да свети в моментите в които сработва системата. А това става когато едното водещо колело пробуксува.

Bobiuzunov
10-12-2012, 21:47
Еее значи затова не съм видял да свети че още не съм въртял гуми :lol_sign:
Мислех си да не трябва да свети когато дадеш контакт,че не съм забелязал как е при мен.

ecotronic
10-12-2012, 21:54
Еее значи затова не съм видял да свети че още не съм въртял гуми :lol_sign:
Мислех си да не трябва да свети когато дадеш контакт,че не съм забелязал как е при мен.

Напрактика тази индикация свети, когато буксува някое колело. Затова колкото по-добре работи системата, толкова за по-кратко време светва. Най-добре е изобщо ако не светва.

Bobiuzunov
15-12-2012, 13:50
Тъй като втора употреба май нямя дамога да намеря кора под ДВГ-то реших да взема нова и се чудя тази ще стане ли,че тук я дават за 2.5 и 3.0?
http://www.avto.bim.bg/Kora-pod-dvigatel-25_30-za-ALFA-ROMEO-166-ot-1998-do-2003_p41800m8.html

lordliness
15-12-2012, 14:18
Болтовете трябва да съвпаднат защото купетата са еднакви, моята има отвор под скоростната кутия, който тук не виждам. На изрязания отвор който се пада под изпускателните тръби имам алуминиева ламарина.

Bobiuzunov
15-12-2012, 17:05
Ами щом е така ще взема да я поръчам и да я монтирам тогава.:-D

lordliness
15-12-2012, 18:30
Ами щом е така ще взема да я поръчам и да я монтирам тогава.:-D

Ще свалям моята кора след десетина дена, ако искаш ще я снимам, да я видиш

Linkestis
15-12-2012, 18:36
не стават

Bobiuzunov
15-12-2012, 18:36
OK :-D

Linkestis
15-12-2012, 18:37
Поръчай си метална.Добра инвестиция но е скъпичка.

Bobiuzunov
16-12-2012, 10:37
Поръчай си метална.Добра инвестиция но е скъпичка.
Откъде мога да поръчам метална?

lordliness
16-12-2012, 11:11
не стават

А защо не става?

Bobiuzunov
19-12-2012, 21:34
Търсенето на кора под двигателя удря на камък,втора употреба няма където и да се обаждах няма и няма.Кажете откъде да си поръчам метална?

Linkestis
19-12-2012, 22:08
Питай Мъри или Нено http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1067793&postcount=47

Bobiuzunov
19-12-2012, 22:18
Мерси колега.:bravo:

Bobiuzunov
22-12-2012, 12:56
Забелязах че маркуча от интеркулера до всукателния колектор има малка дупчица точно на свивката,засега съм го побългарил но след празниците ще го сменя.Знам че има някакви силиконови но откъде мога да си набавя такъв?Втора употреба мисля че нямя смисъл да търся.Друго което мисля да направя е да махна катализатора и незнам дали да слагам резонаторно гърне или само права тръба?

Linkestis
22-12-2012, 19:38
Купи си нов гумен.По-евтино е от силиконовите.Колена,скоби,маркуч отиваш на стоянка.Гумения е по-евтин и не по-лош.

Bobiuzunov
22-12-2012, 20:08
Имаш предвид такъв като този който е на колата сега,откъде мога да купя такъв?

Linkestis
22-12-2012, 20:24
tincar,axm auto,euro 07 и сигурно на доста други места.ама не се сещам за други в момента

Bobiuzunov
22-12-2012, 21:17
В AXM няма,поне в онлайн каталога им.Ще проверя на другите места.Благодаря за пореден път за помоща колега.

Linkestis
22-12-2012, 21:36
В тинкара има със сигурност

Bobiuzunov
26-12-2012, 08:43
Честито рождество Христово колеги,с пожелание за много здраве,щастие и късмет през новата 2013 година.
Нищо не казахте да слагам ли резонаторно гърне след махането на катализатора или само тръба?Ще стане ли по шумна ака е с тръба?

lordliness
26-12-2012, 09:04
Като начало може само да махнеш съдържанието на катализатора и да видиш как е.

popaay
26-12-2012, 18:45
А защо трябва да го махаш и заместваш с гърне,а просто не го избушиш вътре с една тръба

lordliness
26-12-2012, 18:58
:cheers: Ти какво повтаряш след мен

popaay
27-12-2012, 07:11
Съжалявам :cheers: ,още ми е едно коледно :wein:

Bobiuzunov
27-12-2012, 08:47
:biggrin:

Bobiuzunov
28-12-2012, 12:36
Махнах катализатора и сложих само тръба,колата е екста нито е по шумна,нито нищо.Катализатора го дадох за 350лв.

lordliness
28-12-2012, 12:46
разлика във вървежа?

Bobiuzunov
28-12-2012, 18:05
Да ти призная няма особена разлика.
Как работи паметта на седалката,немога да разбера?:crazy:

Bobiuzunov
04-01-2013, 20:08
Нищо не казвате за меморито на шофьорската седалка?
Имам и друго питане,нашите коли имат ли кора между задното гърне и задната броня?
P.S Съединителя вече почна да боксува сериозно и другата седмица ще влиза в бокса. :shoot:

Doomguy
04-01-2013, 20:24
Моя буксува от доста време, ама скрапа няма въртящия момент за да го доубие.

Bobiuzunov
04-01-2013, 20:30
Да ама при мен над 2000-2200 оборота почва да боксува,не винаги но е пътник.

Fr0sT
07-01-2013, 12:08
Паметта работи като след като си нагласиш седалката в желаното положение задържаш mem бутона + някой от номерата 1,2,3, напр. mem+1 и след като разместиш седалката натискаш и задържаш 1 за да се върне в запомненото положение.

Bobiuzunov
07-01-2013, 12:40
Мерси колега досега не съм имал кола с толкова много глезотийки.
Днес си взех маркуча който ми е спукан(този кайто излиза от кулера и отива до всмукателните тръби) и в магазина по шаси излиза 140 кс,а в голямия талон пише 110 киловата та ходи разбери кое е вярно,не че има толкова голямо значение?

Bobiuzunov
08-01-2013, 09:47
Вчера на слънце видях че мрежата пред интеркулера е мазна,по точно има маслени изпарения и налепен прахоляк,това нормално ли е или има нещо за смяна?
Друго питане в понеделник ще я оставям за смяна на съединителя но тези дни когато я покарам повечко имам усещането че педала при натискане пропада или заяжда незнам как точно до го обясня,но си мисля че и някоя от помпитe е за смяня.Това го прави след повече каране иначе го няма.

Bobiuzunov
15-01-2013, 13:22
Колеги къде се намира номера на двигателя,че искам да проверя нещо?

Linkestis
15-01-2013, 14:00
166-ца с номер на двигателя е трудна работа.Проверява се по номер на шаси

ecotronic
15-01-2013, 14:16
Ако може да се вярва на E-learn, би трябвало номерът на двигателя да е набит тук:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/jdv1358252125v.jpg

tweety
15-01-2013, 15:52
Да точно там се намира. Голям зор видях в кат докато извадих тъпият номер - тях ги мързи, хвърлят ти една лампа и парче шкурка навита на пръчка и чакат да им го продиктуваш. (това в кат Монтана)

Bobiuzunov
15-01-2013, 16:40
Да де по вин код излиза 140 коня,а в големя талон пише 110 киловата.На кое да вярвам?

ecotronic
15-01-2013, 16:47
Да де по вин код излиза 140 коня,а в големя талон пише 110 киловата.На кое да вярвам?

Съдейки по годината на производство, сякаш киловатите е вярното.

lordliness
15-01-2013, 17:00
Да де по вин код излиза 140 коня,а в големя талон пише 110 киловата.На кое да вярвам?

и на моята излиза, че е 140, но е 136, при мен се познава по ЕГР

Bobiuzunov
15-01-2013, 17:42
Да и аз мисля че киловатите е вярно,защото и ръководството за експлоатация което имам е за 110 киловатова 166-а.

koolio
15-01-2013, 20:14
Да точно там се намира. Голям зор видях в кат докато извадих тъпият номер - тях ги мързи, хвърлят ти една лампа и парче шкурка навита на пръчка и чакат да им го продиктуваш. (това в кат Монтана)

В КАТ - София, беше същата работа.

Bobiuzunov
05-02-2013, 18:42
Колеги как да си сверя часовника на ICS-a,нещо не мога да схвана?

popaay
05-02-2013, 19:36
Колеги как да си сверя часовника на ICS-a,нещо не мога да схвана?

Откачаш направо навигацията от багажника,и си сверяваш часовника.Когато я откачиш тогава ще ти позволи менюто

Bobiuzunov
05-02-2013, 20:09
Извинявам се за тъпия въпрос,но как да я откача?

ecotronic
05-02-2013, 20:25
Трябва да изключиш зелената букса, която е на гърба и. Но това май е възможно само след механичното и демонтиране от стойката.

popaay
06-02-2013, 07:20
По спомен мисля, че бяха две гайки 10мм,по една от двата края

ecotronic
06-02-2013, 10:44
По спомен мисля, че бяха две гайки 10мм,по една от двата края

4 гайки М-6 на хоризонталната плоскост + 1 болт М-6 горе вдясно.

popaay
06-02-2013, 12:18
4 гайки М-6 на хоризонталната плоскост + 1 болт М-6 горе вдясно.
:) сутрин е така,исках да кажа за 10 ключе,но ти обясни перфектно, кое как е

ecotronic
06-02-2013, 12:49
:) сутрин е така,исках да кажа за 10 ключе,но ти обясни перфектно, кое как е

За сметка на това, твоето описание е по-разбираемо за по-широк кръг хора. Много хора не разбират що е това М-6.

:cheers:

didod
08-02-2013, 08:34
Мислех, че е разузнавателна служба. :)

Не се сдържах, съжалявам. :mrgreen:

Bobiuzunov
09-02-2013, 07:56
Мерси колеги,ще я сваля днес и ще откача буксата на навигацията.Иначе си стои с 5 минути напред от доста времер,но вече ме дразни и ще го сверя.

ecotronic
09-02-2013, 10:28
Мерси колеги,ще я сваля днес и ще откача буксата на навигацията.Иначе си стои с 5 минути напред от доста времер,но вече ме дразни и ще го сверя.

Докато я караш колата в България, я карай с откачена букса, за да не ти се налага за всяко сверяване да правиш въпросната манипулация.

Bobiuzunov
27-02-2013, 07:35
Както съм писал и в други теми намирането но оригинална музика Bose от 166-а ще е трудна работа и се чудя дали става от 156-а не че съм намерил де.Намерих 6 говорителя Bose от Либра,дали щи ми свършат работа за вратите,пък когато намеря усилвателя и баса ще се монтират и те?

Bobiuzunov
28-02-2013, 20:19
Днес се оказа че вътрешното каре на дългата полуоска има луфт и от време на време има една гадна вибрация.Знам че на симеоновско май ги рициклираха но незнам точно.Ще съм задължен ако някой даде кординати къде ще мога да ми свършат качествено работата.Не ми се рискува с втора употреба,че знам ли на каква полуоска ще попадна.

balev64
02-03-2013, 20:41
Вътрешното каре или полуоската има луфт. Имах случай в който ми се извади лявата полуоска, в следствие на счупване на зегерката която я държи към вътрешното каре.

Bobiuzunov
11-03-2013, 17:53
Колеги дали знаете как се сваля плафона над огледалото,защото искам да монтирам лед светлини а незнам как се сваля.
Друго което искам да питам е маховика на всички тоест на 136,140 и 150 кс. еднакви ли са?

Linkestis
11-03-2013, 18:55
Дърпаш към една от вратите и същевременно на долу.Маховиците са еднакви

Bobiuzunov
11-03-2013, 19:43
Мерси колега утре ще го сваля.Маховиците и аз си мислех че са еднаки но реших да питам.Поздрави.

Bobiuzunov
09-07-2013, 19:50
Колеги като всеки запален по марката мисля че е време да взема още една 166-ца,но този път искам двуглава ламя :tooth: имам си JTD и съм доволен,искам нещо друго и затова искам помощ е мнения за колата от обявата.Поздрави.
http://www.cars.bg/c352534

CHEFO666
09-07-2013, 20:31
Ухаа....яка шукар бибитка.Мнение нямам за тая...но ме кефи...аз бих я грабнал....ама вече си имам още една ламя 5.7 V8:tooth:

Doomguy
09-07-2013, 20:39
Май е форумна, до скоро в раздел "продава" имаше подобна суперка, цвят бордо.

totoza
09-07-2013, 21:14
СУПЕР Е :pimp:

Linkestis
09-07-2013, 23:11
Посети си джи-пи-то,ако ти откаже рецепта ще ти дам от моите лекарства.

Да не пишеш под въздействието на разни прахчета?
Или си тръгнал към жълтото заведение?
:)

П.П. мислех че съм единствения полу-вдлъбнат олигофрен с две,бяха три ама едната замина към вечните ловни полетата на надин.
Не ми взимай титлата :)

duronman
09-07-2013, 23:35
ЛоБни колега, лоБни :)

Само да му кажа на колегата тръгнал от JTD, към 3.0 - да по-приятна е за каране, но не очаквай да върви много повече (тоест върви), но никога няма да имаш въртящият момент на турбото, с който така добре си свикнал :)

Някой да не каже, че лобирам за дизела :P Ни най-малко, само бензинки карам, но казвам, защото съм виждал дсоста хора скачащи от турбо дизел на голям бензин и после разбират, че очакванията им се разминават с реалността.

lordliness
09-07-2013, 23:46
ЛоБни колега, лоБни :)

Само да му кажа на колегата тръгнал от JTD, към 3.0 - да по-приятна е за каране, но не очаквай да върви много повече (тоест върви), но никога няма да имаш въртящият момент на турбото, с който така добре си свикнал :)

Някой да не каже, че лобирам за дизела :P Ни най-малко, само бензинки карам, но казвам, защото съм виждал хора скачащи от турбо дизел на голям бензин и после разбират, че очакванията им се разминават с реалността.
това си е така, турбото си е турбо, наскоро катерейки височините по магистралата гледах как другите издъхват, а моята летеше като луда нагоре :)

duronman
09-07-2013, 23:51
Карал съм май всички мотори на 166 и дизелът (особено чипнат) дава най-много тяга. Но 3.0 с ръчни скорости звучи и върви също прекрасно. 3.0 (за разлика от моят 2.5) има добър въртящ момент и в ниските. При 2.5 това е голямата болка, че кривата на въртящия е зле в ниските обороти.

totoza
10-07-2013, 06:24
Карал съм май всички мотори на 166 и дизелът (особено чипнат) дава най-много тяга. Но 3.0 с ръчни скорости звучи и върви също прекрасно. 3.0 (за разлика от моят 2.5) има добър въртящ момент и в ниските. При 2.5 това е голямата болка, че кривата на въртящия е зле в ниските обороти.

Глупости колега ако сравняваш с 2.5 може и да е -нищо лично

endeavour
10-07-2013, 06:31
Кое по-точно от четирите твърдения на колегата е "глупости" ?

totoza
10-07-2013, 08:54
Карал съм май всички мотори на 166 и дизелът (особено чипнат) дава най-много тяга. Но 3.0 с ръчни скорости звучи и върви също прекрасно. 3.0 (за разлика от моят 2.5) има добър въртящ момент и в ниските. При 2.5 това е голямата болка, че кривата на въртящия е зле в ниските обороти.


Кое по-точно от четирите твърдения на колегата е "глупости" ?

Грешката е моя :wallbash:

Boby
10-07-2013, 10:29
ЛоБни колега, лоБни :)

Само да му кажа на колегата тръгнал от JTD, към 3.0 - да по-приятна е за каране, но не очаквай да върви много повече (тоест върви), но никога няма да имаш въртящият момент на турбото, с който така добре си свикнал :)

Някой да не каже, че лобирам за дизела :P Ни най-малко, само бензинки карам, но казвам, защото съм виждал дсоста хора скачащи от турбо дизел на голям бензин и после разбират, че очакванията им се разминават с реалността.

Ми щом се кефиш на ефекта от турбото, и обичаш мириса на бензин си взимаш бензинка с турбо.:flirt:

ecotronic
10-07-2013, 10:57
това си е така, турбото си е турбо, наскоро катерейки височините по магистралата гледах как другите издъхват, а моята летеше като луда нагоре :)

Ти да не си се движил в насрещното платно? :)

totoza
10-07-2013, 11:54
Имал съм доста JTD-та и мога да кажа,че са много по проблемни от бензинките,а и немисля,че повече върви от 3000-бензин

Doomguy
10-07-2013, 13:10
За да имаш една 166- ца, трябва да си фен. За да имаш две, трябва да си богат. За да имаш три, трябва да си тъп.

lordliness
10-07-2013, 13:54
Ти да не си се движил в насрещното платно? :)

жалко, че никога няма да изпиташ подобно усещане с този умрял газифициран мотор :)

ecotronic
10-07-2013, 15:14
жалко, че никога няма да изпиташ подобно усещане с този умрял газифициран мотор :)

Само кажи време и място където да проведем изпитанието..........и си приготви каса бира:)

lordliness
10-07-2013, 17:09
Само кажи време и място където да проведем изпитанието..........и си приготви каса бира:)

Изпитание ще е за теб да ми гледаш задните габарити..........как се отдалечават бързо и мъка ще завладее душата ти и ще пуснеш обява- купувам втора алфа 166 ЖТД

Boby
10-07-2013, 18:07
Изпитание ще е за теб да ми гледаш задните габарити..........как се отдалечават бързо и мъка ще завладее душата ти и ще пуснеш обява- купувам втора алфа 166 ЖТД

От пушилката ще може ли да ти види габаритите:grin:

lordliness
10-07-2013, 18:36
От пушилката ще може ли да ти види габаритите:grin:

моят двигател не пуши и никога не съм го виждал да пуши

endeavour
10-07-2013, 18:44
моят двигател не пуши и никога не съм го виждал да пуши
Налей си нафта от Шел и ще го видиш :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

lordliness
10-07-2013, 19:11
Налей си нафта от Шел и ще го видиш :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

От около година слагам от Еко и съм доволен, до морето ми даде разход 7,1 при скорости между 130 и 180

Bobiuzunov
10-07-2013, 20:35
Посети си джи-пи-то,ако ти откаже рецепта ще ти дам от моите лекарства.

Да не пишеш под въздействието на разни прахчета?
Или си тръгнал към жълтото заведение?
:)

П.П. мислех че съм единствения полу-вдлъбнат олигофрен с две,бяха три ама едната замина към вечните ловни полетата на надин.
Не ми взимай титлата :)
Няма титлата си е твоя :tooth:
Сега сериозно няма да я взимам затова дали върви повече или по малко,но както е написал един колега по нагоре звука е просто невероятен,а когата купувах моята бях раздвоен и сега ми се отдала възможност.Ако се разберем с колегата и колата и добра мисля да и се яхна.:drive:

pitbull
11-07-2013, 00:00
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74866

Това трябва да е колата за която пита колегата.

Scrapera
11-07-2013, 00:45
EDIT: Трия това което бях написал, защото видно от следващото мнение, е изглеждало като провокация за собствениците на JTD, а аз не целях това. Радвайте се на въртящия момент, и аз му се радвах като карах 2.4JTD, няма лошо. За мое щастие - в минало време.