PDA

View Full Version : Въпрос за грешка P1173



ecotronic
27-10-2012, 17:25
ECU - то записва грешка P1173.
Когато двигателят работи на бензин, грешката не се появява. Четох в някаква тема, че грешката се дължи на недобре регулиран ГИ. Вярно ли е това?
Нямам забележки по отношение работата на ГИ (Фобос-1)

Zafo_84
27-10-2012, 17:41
P1173 Неправилна калибровка на ротора

По моята програма излиза това колега не знам дали ще съм полезен!!!

най вероятно става въпрос за ламбдата която не е в ред и ECUто стига лимита на адаптация и влиза в авариен режим,немога да помогна с друго!

svetlastf
27-10-2012, 18:21
P1173 - Mixture 1 strength (additive)
The ECU has run out of range in adapting the mixture in reference to the O2 Sensor signal (multiplicative adaptation) and/or in reference to the engine running conditions (additive adaptation).
Possible causes:
- Engine Temperature sensor/circuit defective, but the signal still in realistic range.
- Fuel Pressure incorrect
- Fuel Injector(s) leaking
- Fuel Injectors clogged
- Incomplete combustion (ignition or compression problem, excess O2 in the exhaust)
- Vacuum leak (lean mixture)
- Oxygen Sensor defective or contaminated with silica (Voltage change extremely slow)
- Exhaust system leak upstream of the O2 Sensor (stray air brings extra O2 making the mixture to appear lean)
- Fuel Evaporation Control system defective
- vehicle driven out of fuel (tank empty)

ecotronic
27-10-2012, 18:32
Благодаря Ви колеги, но аз описанието на грешката и вероятните причини ги четох.
Повтарям, че грешката се появява САМО при работа на газ.

Ще задам въпроса си по друг начин:

ECU - то записва тази грешка винаги когато двигателят работи на газ, или газовата не е добре регулирана?

Doomguy
27-10-2012, 18:49
И аз имам тази грешка, че и съседната P1172. Аз също съм с газова, като карам на бензин не се проявява. Обяснявам си го с това, че газта бърка бензиновия комп и стига лимита. При мен обаче се обажда и Lambda sensor integrator, не съм сигурен обаче има ли нещо общо със ламбда сондата или е заради ГИ.

didod
27-10-2012, 21:46
Аз съм ЗА настройка на газовата. Или недобра такава...

svetlastf
29-10-2012, 11:53
Преди време питах Роби отчита ли правилно сондата , когато работи на газ. Той ми отговори - "Сондата отчита отклонение от около 10% поради това, че при изгарянето газта отделя малко повече кислород ,но това не влияе на работата."
От което си правя заключение, че правилно ностроена ГИ не би трябвало да записва грешки. При теб май е настроена на бедна смес. Мисля, че твоята имаше три режима на каране - що не пробваш на спортен режим да видиш дали излиза тази грешка?

ecotronic
29-10-2012, 14:50
Преди време питах Роби отчита ли правилно сондата , когато работи на газ. Той ми отговори - "Сондата отчита отклонение от около 10% поради това, че при изгарянето газта отделя малко повече кислород ,но това не влияе на работата."
От което си правя заключение, че правилно ностроена ГИ не би трябвало да записва грешки. При теб май е настроена на бедна смес. Мисля, че твоята имаше три режима на каране - що не пробваш на спортен режим да видиш дали излиза тази грешка?

Благодаря за насоките. Ще пробвам на спортен режим и ще пиша за резултата.

Spunky
29-10-2012, 22:39
На мен ми излизаха същите грешки на 147-цата, само други номерца бяха (1178/77). Интересното е, че последните 2 месеца не ми светвала лампичката... Иначе мисля, че това са за бедна смес, защото като гледам на диагностиката волтажа или коефициента на ламбда сензора като карам на газ отива над 1.2 -1.5, а на бензин е около 0.9. По рано си я чистех грешката, но последните 2 месеца я няма. Може и газта дето сипвам да оказва влияние.

Tasho
31-10-2012, 00:18
Преди време имах грешка P1172 ,която също показваше слаб сигнал към сондата.И в крайна сметка се оказа дебитомер...

svetlastf
13-11-2012, 15:53
Благодаря за насоките. Ще пробвам на спортен режим и ще пиша за резултата.

Колега, пробва ли колата ?

ecotronic
13-11-2012, 16:42
Колега, пробва ли колата ?

Не колега, още не съм го пробвал.
Щом направя експеримента, ще пиша за резултата.