PDA

View Full Version : Възрастова граница ГО



ivailo rachev
28-10-2012, 11:17
Здравейте колеги,миналата вечер като гледах новините нещо много фрапантно видях.То е,че застрахователните компании искат да въведат възрастова ганица за застраховка ГО и под 30 годишна възраст на собственика цената да е около 400лв.Понеже ние се водим рискови шофьори.Това е малко пресилено,искат да ни откажат да караме коли въобще ли.Да ОК няма проблем,но как примерно аз съм рисков шофьор като правя по 3-4000 километра на месец,а типичен пример имах бивш колега,който беше на 35 години и освен във учебната кола в друга не се беше качвал да кара,как прецениха примерно,че аз съм по-рисков шофьр от него.Нека да разискаме тая тема,че ми стана много интересно какво ще се случи в този аспект.

fred
28-10-2012, 12:38
Честно казано си е така.Да, има идиоти и в горните възрастови граници естествено.Все пак по младите са по импулсивни и често пъти действията им са за сметка на разума.То и статистики си има по въпроса, та като цяло е правилно това решение.
От друга страна застрахователите у нас са си като хиени и гледат под различни предлози да могат да смучат повече от народното стадо

RPWWD
28-10-2012, 13:17
Че има разни келемета, които като качат п..ка в 18 годишното си БМВ и си мислят, че са в кораба на Хан Соло - има. Има обаче едно голямо НО! Колкото неадекватни чичовци около 50-те виждам ежедневно по улиците на столицата и по пътищата на страната, просто не е истина.

За тях такива неща като маркировка и огледала за обратно виждане не съществуват!

Не може да караш с 40 км/ч настъпил и 2-те активни ленти на Цариградско шосе, и да се учудваш защо ти свирят и те псуват!

Не може да караш по магистрала с 80 км/ч, и да изпреварваш сума ти време някой друг като теб с 85км/ч!

Не може да очакваш другите водачи да са роднини на петричката врачка, само защото ти не използваш мигачи!

Според мен тези хора са доста по-рискови от младежите, и са основната причина за повечето катастрофи от типа на челни удари по двупосочни пътища, като създават тапи и изнервят нормално каращите водачи. За тях трябва да има увеличаване на ставката за възраст.

old alfist
28-10-2012, 13:48
Е, ми да вземат да направят и ставки за блондинки, независимо от възрастта.

morfius
28-10-2012, 14:22
Единствената смислена ставка е на база предишни години със/без сериозни ПТП... другото е гушене на застрахователи.

lordliness
28-10-2012, 15:06
Сегрегация, де юре.

koolio
28-10-2012, 15:51
Крайно време е Комисията за защита от дискриминация да си оправдаят заплатите.

RPWWD
28-10-2012, 16:07
Е, ми да вземат да направят и ставки за блондинки, независимо от възрастта.

Тия са ясни ;-)

Liminat
28-10-2012, 16:16
...То е,че застрахователните компании искат да въведат възрастова ганица за застраховка ГО и под 30 годишна възраст на собственика цената да е около 400лв...
Разделяй и... граби.

Alexanderbb
28-10-2012, 18:03
Целия проблем е че застрахователите се чудят от къде да намерят пари. Заради кризата доходите им от каско и други доброволни застраховки са спаднали драстично. ДЗИ са си съкратили почти половината персонал и затварят офиси, при другите предполагам е същото. Единственото което им остава е сигурното ГО. И затова измислят глупости и ползват платените си лобита да ни дерат по 10 кожи

Abar7h
28-10-2012, 18:09
Единствената смислена ставка е на база предишни години със/без сериозни ПТП... другото е гушене на застрахователи.Ето така е направено в Англия например - никой не се интересува преди колко години си се родил, важното е как караш! Просто са си измислили още един начин да смучат парички нашите... Само да не стане като с Витоша - за пореден път частниците да извият ръцете на държавата! Това, което казва Alexanderbb наистина е вярно, и положението никак не им е розово, затова явно са прибегнали до това...

Jivko7777
28-10-2012, 18:21
Споко пак като едно време ще станат всички коли прехвърлени на бащи, дядовци и т.н...

Бобби
28-10-2012, 18:28
90% от новоизлюпените шофьорчета и пониятие си нямат, не само от правилника за движение по пътищата, но и от управление на автомобил:pirate:
Ако някой 20 годишен иска да ме оспорва...Моля, ще му дам една загадка да я реши на теория:))

ivailo rachev
28-10-2012, 18:30
Да,че има идиоти около моята възраст (23 години),които искат да се покажат е ясно,особено тук както е малък град и повечето се знаят.Тук много лапетии хванали коли по 90 коня(купени от мама и тате) и вижте ме кой съм аз и колко ми е бърза колата и кара все едно е сам на пътя,да съгласен съм,но защо слагат всички под общ знаменател.Да и на мен ми се кара бързо,но си имаме летище и се събираме всяка неделя,аз там отивам да карам със 100++км/ч. ,но никога където могат да пострадат невинни хора и вярвам,че не съм само аз на тази възраст,който мисли трезво.Колегата по-горе спомена по-възрастните хора,за мен също са по-рискови водачи като карат по този начин.Това е много добро решение да се гледа кой колко нарушения има,но в нашата мила родина няма кой да го види това.

Бобби
28-10-2012, 18:44
Да,че има идиоти около моята възраст (23 години),които искат да се покажат е ясно,особено тук както е малък град и повечето се знаят.Тук много лапетии хванали коли по 90 коня(купени от мама и тате) и вижте ме кой съм аз и колко ми е бърза колата и кара все едно е сам на пътя,да съгласен съм,но защо слагат всички под общ знаменател.Да и на мен ми се кара бързо,но си имаме летище и се събираме всяка неделя,аз там отивам да карам със 100++км/ч. ,но никога където могат да пострадат невинни хора и вярвам,че не съм само аз на тази възраст,който мисли трезво.Колегата по-горе спомена по-възрастните хора,за мен също са по-рискови водачи като карат по този начин.Това е много добро решение да се гледа кой колко нарушения има,но в нашата мила родина няма кой да го види това.

Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
Палиш цигара или даваш газ..?:)))

Alexanderbb
28-10-2012, 19:10
Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
Палиш цигара или даваш газ..?:)))

Аз лично не му обръщам внимание, като му се бърза да си бърза. Ама и не пуша пък и категорично забранявам да се пуши в колата :-)

Бобби
28-10-2012, 19:21
Аз лично не му обръщам внимание, като му се бърза да си бърза. Ама и не пуша пък и категорично забранявам да се пуши в колата :-)
:)))..ти си ми ясен... макар, че и ние старчетата правим глупости по някога....така се подмладяваме....въпроса ми беше към БМВ убиеца....много са ми интересни такива момчета.....когато говорят за култура на движението...а в аватара им пише убиец....:roll:

Abar7h
28-10-2012, 20:37
Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против... :)

п.п. Мисля, че всички сме виждали "специалистите" на по 50+ години с Жигулките, които мислят, че щот имат книжка от 30+ години са най-великите шофьори и голяма ра'ота кат' завият надясно от най-лява лента...един такъв например ми отнесе предницата преди около година а оправданието беше, че той бил карал повече от мене и знаел по-добре, пък и минавал оттука секи ден!

lordliness
28-10-2012, 20:45
Това си е така, годините не те правят по- добър шофьор, дори Шумахер вече не е това което беше.

old alfist
28-10-2012, 21:04
Това си е така, годините не те правят по- добър шофьор, дори Шумахер вече не е това което беше.
Така си е - възрастта 30-50г. е най - зрялата и ползотворна, но има всякакви изключение извън тези граници.

Както споменаха няколко колеги - застрахователите си измислят всякакви условия, за да максимизират печалбите си.

mordohy
28-10-2012, 21:11
Ще ме скъсате от смях!
Не знам защо си въобразявате, че щом си на 50 години и си вече немощен старец с деменция, който дори не знае от къде да седне в колата.
Съвсем наскоро ще навърша 50 лазарника и мога да ви уверя, че нито рефлексите са ми намаляли, нито акъла ми е мръднал. Точно между 50 и 60 е силата на един мъж.
Като бях на 20, трийсет годишните ми изглеждаха дърти, а 40 си беше направо кошмар.
Има обаче една категория хора, които още на около 20-25 годишна възраст вместо креватната гимнастика предпочитат бутилката.
Това ги прави по-мъжествени в техните и на съселяните им очи.
На 30 вече само си приказват за секс, а на 40 изглеждат като старци.
Такива са, защото тостестерона и някои други хормони отдавна ги няма и простатата е отдавна атрофирала и още на 40 е със старческа деменция.
Да не ви давам примери с един общо взето известен човек , който и на 90+ беше в чудесна кондиция.
За мене възрастовите ограничения са си чиста дискриминация.
Познавам много келеши, които карат съвсем прилично, както и много "узрели господа", които са просто да им вземеш книжката и "сто на голо".
Всеки ден гледам, как някакви профани не знаят защо са лентите за ускоряване и намаляване.
Вместо да ускори е лентата, идиота директно изкача на магистралата, а после се чуди защо му свиркат.
От крайна лява лента завива на дясно и те изпреварва , защото трябва да завие под носа ти надясно.
При повечето положения, това води до пресичане на двойна непрекъсната линия.
Това у нас не се санкционира по принцип. Не така е в чужбина.
За такова нещо в Гърция взимат книжката за 45 дена плюс солена глоба.
Ето как се решават нещата, а не с противопоставяне на хората.
Иначе е лесно
"разделяй и владей"

stelt
28-10-2012, 21:18
И все пак, все още ГО не се прави персонално, а на автомобила, пък кой каква кола кара - не е ясно.

old alfist
28-10-2012, 21:22
Ще ме скъсате от смях!
Не знам защо си въобразявате, че щом си на 50 години и си вече немощен старец с деменция, който дори не знае от къде да седне в колата.
Съвсем наскоро ще навърша 50 лазарника и мога да ви уверя, че нито рефлексите са ми намаляли, нито акъла ми е мръднал. Точно между 50 и 60 е силата на един мъж.
Като бях на 20, трийсет годишните ми изглеждаха дърти, а 40 си беше направо кошмар.
Има обаче една категория хора, които още на около 20-25 годишна възраст вместо креватната гимнастика предпочитат бутилката.
Това ги прави по-мъжествени в техните и на съселяните им очи.
На 30 вече само си приказват за секс, а на 40 изглеждат като старци.
Такива са, защото тостестерона и някои други хормони отдавна ги няма и простатата е отдавна атрофирала и още на 40 е със старческа деменция.
Да не ви давам примери с един общо взето известен човек , който и на 90+ беше в чудесна кондиция.
За мене възрастовите ограничения са си чиста дискриминация.
Познавам много келеши, които карат съвсем прилично, както и много "узрели господа", които са просто да им вземеш книжката и "сто на голо".
Всеки ден гледам, как някакви профани не знаят защо са лентите за ускоряване и намаляване.
Вместо да ускори е лентата, идиота директно изкача на магистралата, а после се чуди защо му свиркат.
От крайна лява лента завива на дясно и те изпреварва , защото трябва да завие под носа ти надясно.
При повечето положения, това води до пресичане на двойна непрекъсната линия.
Това у нас не се санкционира по принцип. Не така е в чужбина.
За такова нещо в Гърция взимат книжката за 45 дена плюс солена глоба.
Ето как се решават нещата, а не с противопоставяне на хората.
Иначе е лесно
"разделяй и владей"
Наборе, недей да се силиш толкова.
Нагледен пример ми е сина, който е на 25г. - усвоил е всичко от мен, реакциите са му по-бързи, но има проблем с опита и в крайна сметка крайните резултатите са едни и същи.
Движели сме се в комплект заедно с две сходни коли на дълъг път и съм съпоставял предимствата на младостта и зрелостта.

ivan dimitrov
28-10-2012, 21:28
---

ecotronic
28-10-2012, 21:32
Когато въведоха ГО, плащах по около 40 лв. годишно.
В момента плащам по 200.

За тези близо 20 години откакто е въведена ГО, аз не съм причинил нито едно произшествие а си плащам като поп.
И всяка година ми се обяснява, че трябва да ми се увеличи още, защото застраховката е губеща.......

И сега моля тези от вас, които говорят за дискриминация да ми отговорят на следния въпрос:


Заради хора като мен ли застраховката е губеща???

Вземете да мислите бре !

Смятам, че при ГО e крайно време да се променят 2 неща:

1 - Застрахователят да има достъп до архивите на КАТ и на този, който доказано системно причинява злополуки, застраховката да му стане примерно 1000 лв. Ако иска да си я плаща..........
На този, който не допуска произшествия - 20 лв годишно си е супер печелившо.

2 - За да стане възможно горното, следва застраховката да се олицетворява със шофьора а не с автомобила.

Така и никога не можах да проумея, защо тя се пише на автомобила а не на водача на автомобила.

nelkata
28-10-2012, 21:32
old alfist извинявай, но не мисля, че е нужно да нападате блондинките или жените шофьори. Повярвай ми има жени,които могат да сложат доста голяма част от мъжете в малкия си джоб относно шофирането. А това със застраховките е пълна глупост. Предпоставките за ПТП не идват от възрастта на шофьора, а от акъла му!

Doomguy
28-10-2012, 21:36
Глупости тотални. Мислят някаква простотия и си избърсват ръцете с това, че младите били по-рискови. Поредния начин да цоцат повече. Всичко опира до човек и какво самосъзнание има. Познавам "келеши" които карат много внимателно, познавам и такива, които карат абсолютно безразсъдно. Аз като "келеш" на деветнайсе се определям някъде по средата. Обичам скоростта, но винаги се съобразявам с обстановката. Според мен ще е доста по-полезно да се затегне контрола при ГТП. Огромен процент от хората тук карат коли, които и една права гума нямат, обаче натискат здраво.

ivan dimitrov
28-10-2012, 21:53
---

ecotronic
28-10-2012, 22:00
Щото като си оставиш колата на паркинга, не знаеш какво тя ще прави в твое отсьствие.
Какво "реват" застрахователите и каво е полужението в действителност са две различни неща.
То и така моральт на задьлжителната застраховка е сьмнителен, ама като хукнаха да проверяват за застраховки по автомобили извьн движение, вече беше ясно какво става.

E хубаво де, но нали се сещаш, че когато на волана на един и същи автомобил стоят различни водачи, този автомобил представлява съвсем различни степени на опасност.
Това за да се промени не трябват нито кой знае какви средства, нито кой знае колко акъл.
Просто трябва малко воля за справедливост.
А нея я няма............
Защо ли ???

old alfist
28-10-2012, 22:13
old alfist извинявай, но не мисля, че е нужно да нападате блондинките или жените шофьори. Повярвай ми има жени,които могат да сложат доста голяма част от мъжете в малкия си джоб относно шофирането. А това със застраховките е пълна глупост. Предпоставките за ПТП не идват от възрастта на шофьора, а от акъла му!
Ни най-малко, моите уважения към блондитата, но както много пъти съм споменавал - за мен шофирането е предимно мисловен процес.

ivan dimitrov
28-10-2012, 22:16
---

ecotronic
28-10-2012, 22:22
Ето накратко моето становище по темата:


Въпреки, че статистиката доказва наличие на рискова възрастова група, не съм съгласен такова разграничаване да се въвежда по отношение на ГО.
Защото аз познавам олигофрени от всякаква възраст.
И не е правилно да гледаш на един човек като на потенциален убиец, само защото той е на 25.

Но трябва нещата да се променят по начина, за който говорих в предишните си постове.

Защото аз не искам повече да плащам за олигофренията на другите.

Бобби
28-10-2012, 22:28
Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против... :)

п.п. Мисля, че всички сме виждали "специалистите" на по 50+ години с Жигулките, които мислят, че щот имат книжка от 30+ години са най-великите шофьори и голяма ра'ота кат' завият надясно от най-лява лента...един такъв например ми отнесе предницата преди около година а оправданието беше, че той бил карал повече от мене и знаел по-добре, пък и минавал оттука секи ден!
:)))..ти май се припознаваш....IS...е пак БМВ..ама стара версия...обръщението ми беше към автора на темата...ама щом си набрал скорост давай....и за какво иде реч от тваоя страна да спорим виртуално.....:roll:

old alfist
28-10-2012, 22:33
По скоро не кара това което караше. А и F1 отдавна не е това което беше.
Единствената логична и сьответно - допустима диференциация е на база брой ПТП. Останалото е дискриминация.
F1 е нещо съвсем различно, там условията са други, както и задачите - пилотите често са неадекватни по отношение на движението по улиците и пътищата.

Бобби
28-10-2012, 22:43
Наборе, недей да се силиш толкова.
Нагледен пример ми е сина, който е на 25г. - усвоил е всичко от мен, реакциите са му по-бързи, но има проблем с опита и в крайна сметка крайните резултатите са едни и същи.
Движели сме се в комплект заедно с две сходни коли на дълъг път и съм съпоставял предимствата на младостта и зрелостта.
...и къде отиде младоста?
Опитът е от значение при дадена ситуация...!!!
реакцията е от значение при шофиране...просто създаден навик...ако е грешен навика ...си аут....ако вземе да мислиш по време на движение...също си аут....това не е математика....а усет да реагираш адекватно...затуй..математици, учени и тем подобни....са слаби шофъори....

old alfist
28-10-2012, 22:48
...и къде отиде младоста?
Опитът е от значение при дадена ситуация...!!!
реакцията е от значение при шофиране...просто създаден навик...ако е грешен навика ...си аут....ако вземе да мислиш по време на движение...също си аут....това не е математика....а усет да реагираш адекватно...затуй..математици, учени и тем подобни....са слаби шофъори....
Може би стремежа към баланс между разума и емоцията е разковничето.

Бобби
28-10-2012, 23:01
Може би стремежа към баланс между разума и емоцията е разковничето.
Да когато балансираш...винаги печелиш, независимо за какво иде на реч!

old alfist
28-10-2012, 23:08
Да когато балансираш...винаги печелиш, независимо за какво иде на реч!
Не винаги - в едни моменти печелиш, в други губиш, но остават ценностите, че човешкия живот е ценен и от него зависят животите на други човешки същества.

Бобби
28-10-2012, 23:14
Не винаги - в едни моменти печелиш, в други губиш, но остават ценностите, че човешкия живот е ценен и от него зависят животите на други човешки същества.
Нещо не ме разбра....
..я ми кажи кога губиш, щом си осъществил баланса...
.а бе старче я, смени гумаджията...да не ти тресе предницата:)))

old alfist
28-10-2012, 23:20
Нещо не ме разбра....
..я ми кажи кога губиш, щом си осъществил баланса...
.а бе старче я, смени гумаджията...да не ти тресе предницата:)))
Нямам претенции да съм осъществил баланса, а наистина днес установихме, че тресе предницата на Малката Алфа - явно напролет ще сменяме летните Бричстони, защото станаха вече на 7г. и нещо започнаха да и опускат теловете.

crazy_dude_
28-10-2012, 23:20
Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.

Бобби
28-10-2012, 23:28
Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
Много правилно..ама не сме бяла страна за съжеление...
п.п....подписа ти страшно... приляга на изказването:)

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:25 ----------


Нямам претенции да съм осъществил баланса, а наистина днес установихме, че тресе предницата на Малката Алфа - явно напролет ще сменяме летните Бричстони, защото станаха вече на 7г. и нещо започнаха да и опускат теловете.
А бе наборче...исках да знам дали младото е по добро от теб!??...а ти ми говориш врели..некипели...

old alfist
28-10-2012, 23:53
А бе наборче...исках да знам дали младото е по добро от теб!??...а ти ми говориш врели..некипели...
Това е едно единоборство и засега сме взаимосвързани.

Alexanderbb
29-10-2012, 07:45
За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.

Като е губеща защо я правят? Много прост, не е губеща. Достатъчно е да погледнеш собствените им цифри които са принудени щат нещат да публикуват.

viki
29-10-2012, 08:06
Ето накратко моето становище по темата:


Въпреки, че статистиката доказва наличие на рискова възрастова група, не съм съгласен такова разграничаване да се въвежда по отношение на ГО.
Защото аз познавам олигофрени от всякаква възраст.
И не е правилно да гледаш на един човек като на потенциален убиец, само защото той е на 25.

Но трябва нещата да се променят по начина, за който говорих в предишните си постове.

Защото аз не искам повече да плащам за олигофренията на другите.

Не бих могла да го кажа по-добре :)

ivailo rachev
29-10-2012, 08:25
Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
Палиш цигара или даваш газ..?:)))
Пътищата не са писти.Да най-вероятно ще запаля цигара и ще мисля разсъдно какво може да се случи в следващия момент ако тръгна да се гоня с него.Да на аватара ми пише BMW killer,но както казах тук имаме летище,на което се събираме почти всяка неделя и аз лично там показвам какво може колата ми.Има една права от около 2км. на излизане от Габрово към Севлиево,там всяка вечер ходят да се гонят,а аз дори не съм ходил да гледам,нямам намерение да си показвам възможностите на Алфата където могат да пострадат невинни хора.


Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против...
Не нямам нищо против,че ми говориш на ти.Да точно това е,че могат да разберат какви сме само след проверка на архивите в КАТ.

П.П.Съгласен съм напълно с един от постовете на колегата ecotronic,да се определя застраховката не по колата,а по водача.

fred
29-10-2012, 08:36
Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
Въобще не мисля, че ГО е губеща, даже напротив, тя е много печеливша.
Това, че застрахователите, разправят, че губят е чиста наглост и лакомия от тяхна страна, те просто искат да печелят още повече.
Прост пример- 2 000 000 застраховани автомобила в БГ, те са повече ама толкова да турим * 150 лв /средна застраховка, и тя е повече, ама нейсе/ прави 300 000 000 милиона.А кажи сега колко са изплатените щети!?
За другото в поста съм съгласен :idea2:

Geri_ms
29-10-2012, 10:38
Не искам да обвинявам или защитавам никоя възрастова група, но личния ми шофьорски опит показва, че 90% от ..да кажем опасните ситуациите, които са ме спохождали на пътя са създавани от хора на 40+ години. Пак казвам това си е лично моя статистика и аз внимавам повече с чичкото с лупи 5 диоптер, хванал здраво волана с двете ръце и втренчил се в пътя право напред, карайки с 35-40км и натискайки спирачката било то със и без причина сакън да не ги надвиши, както и на магистралата, карайки с 80-90, защото било по-безопастно.

Alexanderbb
29-10-2012, 12:36
Не искам да обвинявам или защитавам никоя възрастова група, но личния ми шофьорски опит показва, че 90% от ..да кажем опасните ситуациите, които са ме спохождали на пътя са създавани от хора на 40+ години. Пак казвам това си е лично моя статистика и аз внимавам повече с чичкото с лупи 5 диоптер, хванал здраво волана с двете ръце и втренчил се в пътя право напред, карайки с 35-40км и натискайки спирачката било то със и без причина сакън да не ги надвиши, както и на магистралата, карайки с 80-90, защото било по-безопастно.

Сега остава да вкараме в темата мъже и жени и ще стане тотално мазало :-)

Geri_ms
29-10-2012, 13:27
Сега остава да вкараме в темата мъже и жени и ще стане тотално мазало :-)

Ааа не, колкото жени са ме засичали, толкова и мъже, а и смея да твърда че карам по-добре от едно 80% от мъжете :tongue2: Но както казваш тва е друга тема на разговор. Между другото ако не се лъжа при каското има значение възрастта :roll:

Alexanderbb
29-10-2012, 19:03
Ааа не, колкото жени са ме засичали, толкова и мъже, а и смея да твърда че карам по-добре от едно 80% от мъжете :tongue2: Но както казваш тва е друга тема на разговор. Между другото ако не се лъжа при каското има значение възрастта :roll:

Добре съгласих се за 80% :-). Ужким има значение ама на практика не мисля че оказва чак такова влияние на премията

ivailo rachev
29-10-2012, 20:28
То се е видяло ще пиша колата на баба.В ДЗИ ако колата се води на нейно име(62 годишна с 40 години шофьорски стаж) ГО е 164лв.,а ако е на мое име е 468лв. чак се чудех дали сънувам или не.

crazy_dude_
29-10-2012, 21:04
Като е губеща защо я правят? Много прост, не е губеща. Достатъчно е да погледнеш собствените им цифри които са принудени щат нещат да публикуват.

Ако си беше направил труда да дочетеш изречението, щеше да видиш, че съм написал защо, а не да ме питаш отново. Но аз съм добър и ще ти го напиша отново, специално за теб ;)
Да седнеш да ми обясняваш, как застрахователите печелели от твоите 200 лв е просто смешно. Като се има предвид, че дори и Лада да удариш, парите ти няма да покрият щетите. Друг е въпросът, че те се правят на "ударени" и не изплащат реалните обезщетения.
Не искам да навлизам с никого в дълги спорове, защото всички знаем, че мнението е като задника, всеки го има... и е различно! :)

ivan dimitrov
30-10-2012, 00:36
---

old alfist
30-10-2012, 00:44
Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.

morfius
30-10-2012, 01:29
Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.

За тая цел трябва да се ползват виновно причинени ПТП... а не актове.

Alexanderbb
30-10-2012, 07:56
Ако си беше направил труда да дочетеш изречението, щеше да видиш, че съм написал защо, а не да ме питаш отново. Но аз съм добър и ще ти го напиша отново, специално за теб ;)
Да седнеш да ми обясняваш, как застрахователите печелели от твоите 200 лв е просто смешно. Като се има предвид, че дори и Лада да удариш, парите ти няма да покрият щетите. Друг е въпросът, че те се правят на "ударени" и не изплащат реалните обезщетения.
Не искам да навлизам с никого в дълги спорове, защото всички знаем, че мнението е като задника, всеки го има... и е различно! :)

Понеже противно на твоето мнение освен че имам задник обичам и да чета тук там да видим какво казва Комисията за финансов надзор по въпроса (данните са за миналата година но от тогава само премийте са нарастнали):

198,4 млн. лева са обезщетенията, изплатени от всички застрахователни компании у нас по линия на застраховката „Гражданска отговорност” към края на септември. Данните на КФН показват още, че брутният премиен приход, който са получили компаниите от бранша по линия на общото застраховане, възлиза на 971,8 млн. лева. 71,1 на сто от тези пари са постъпили от застраховки на автомобили.

71% от 971 милиона е 690 милиона. Дори и само половината да са приходи по ГО (а те са поне 2/3) ясно се вижда дали са на загуба или не

ivailo rachev
30-10-2012, 08:21
Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.
Много съм съгласен с теб.

П.П.За изплащането явно зависи от застрахователната компания.Преди 2 години една сутрин намерих Браво-то ми(бившото) със сгънат калник,пукната броня и счупени уши на фара,след като намериха виновнка(евала на полицията,по-точно мой комшия полицай) застраховката на му беше в Български имоти.След оглед на автомобила ми казаха до 14 работни дни ще изплатят парите.Аз очаквах нещо от рода на 130-140лв.На 12-тия ден ми преведоха цели 300лв.,за което съм много доволен специално от тази компания.

crazy_dude_
30-10-2012, 16:42
Понеже противно на твоето мнение освен че имам задник обичам и да чета тук там да видим какво казва Комисията за финансов надзор по въпроса (данните са за миналата година но от тогава само премийте са нарастнали):

198,4 млн. лева са обезщетенията, изплатени от всички застрахователни компании у нас по линия на застраховката „Гражданска отговорност” към края на септември. Данните на КФН показват още, че брутният премиен приход, който са получили компаниите от бранша по линия на общото застраховане, възлиза на 971,8 млн. лева. 71,1 на сто от тези пари са постъпили от застраховки на автомобили.

71% от 971 милиона е 690 милиона. Дори и само половината да са приходи по ГО (а те са поне 2/3) ясно се вижда дали са на загуба или не

Приятелю, макар да имаш претенции, че си чел, май осмислянето на прочетеното е по-важно ;) Тук отчетът е за общо застраховане, което включва всеки продукт, който предлагат застрахователните компании!!!
Ще дам прост пример:
Човек отива да сключи застраховка за колата си, която струва примерно 100 000 лв. Да речем, че става въпрос за 3 литров мотор със застраховка ГО 500 лв, грубо. След това плаща каско, което възлиза на около 6 -7000 лв. При положение, че е при застрахователен брокер или в съответната компания, решава да си направи и застраховка живот, като пак плаща съответната сума, която автоматично се отчита в тия милиони, които ти си изредил по-горе.
Е, при положение, че човекът е оставил да речем 8 000 лв в застрахователната компания, от които реално 500 са за ГО, пак ли ще твърдиш, че половината от тези милиони са приход от ГО???
Освен това, тук става въпрос за всички застрахователни компании, като при всички положения приходите и разходите им не са еднакви.

Old Fox
30-10-2012, 16:53
....

Не четеш. Човека е написал 71% проицената са постъпили от застраховки на автомобили.
Какви застраховки живот какви 5лв на стотинки.
ГО е един от най-печелившите продукти. Няма място за спор, отчетите на всички застрахователи са публични и се изпращат до КФН.
Досега не е имало година, в която постъпленията от ГО да са по-малко от изплатените премии по ГО.

crazy_dude_
30-10-2012, 17:06
Застраховки на автомобили, а не ГО!!! Примерът ми отново важи с пълна сила, като изключим застраховката живот!

Old Fox
30-10-2012, 17:19
Да разбирам ли че според посоченият от теб пример на хипотетичния субект всяка година му биват изплащани премии по ГО+каско по-големи от вноските които е направил?
Ако искаш да опростим и да смятаме само за ГО
Правилно ли разбирам че повечето сключили ГО ежегодишно причиняват произшествия с които принуждават "горките" застрахователи да изплащат премии по-големи от стойността на застраховката?
Прочете ли изобщо това което ти писах за КФН, а простичките изчисления на Ивайло?

Mind_Control
30-10-2012, 17:26
Застраховки на автомобили, а не ГО!!! Примерът ми отново важи с пълна сила, като изключим застраховката живот!

А кой ги бие застрахователите да правят ГО? Май сами се натискат, а? Дали ако е губещо ще пускат масово реклами за това?

crazy_dude_
30-10-2012, 17:50
Да разбирам ли че според посоченият от теб пример на хипотетичния субект всяка година му биват изплащани премии по ГО+каско по-големи от вноските които е направил?
Ако искаш да опростим и да смятаме само за ГО
Правилно ли разбирам че повечето сключили ГО ежегодишно причиняват произшествия с които принуждават "горките" застрахователи да изплащат премии по-големи от стойността на застраховката?
Прочете ли изобщо това което ти писах за КФН, а простичките изчисления на Ивайло?

Не е задължително да размажеш няколко коли за да е на загуба застрахователя от теб :)
Ще дам друг пример със себе си.
Колата ми е застрахована за 10 000 лв. За Година плащам 464 лв. Надраха ми я на една автомивка. Аз отидох при застрахователя и написах всичко както е било. Те обаче ме посъветваха, да напиша, че щетата е получена на паркинг, тъй като нямало как да си търсят парите от автомивката. За една драскотина на вратата и една на калника ми платиха 411.90 лв. След няколко месеца една котка ми беше издрала тавана от едната страна, ясно си личаха котешките нокти. Платиха ми още 490 лв. Като гражданската ми е 307 лв. Драскотините ми ги оправи един приятел без пари, но човека с това се занимава и има хубави материали.
Е, аз ли съм на загуба в случая?

Old Fox
30-10-2012, 19:22
Говориш за каско, не за ГО.
От ГО нито котки нито мивки ще ти платят.
Но да го оставим така. Всяка година ли ти плащат такива щети и на един като теб колко само плащащи се падат, а?

ivailo rachev
30-10-2012, 19:53
Да за каско съм съгласен ама аз съм длъжен да платя едни 400лв.при които ако се случи нещо по вина на метеорологични условия или нещо подобно аз не мога да си ползвам застраховката както е било преди години(аз съм бил пеленаче тогава),а нали си затраховам колата.Пример от 5 години и половина имам книжка и от толкова имам кола и все съм им плащал застраховки,а тези компании към,които съм сключвал договора не са ми дали нито стотинка лично на мен.Е дали са на загуба и не съм само аз,а са доста хора.По-възрсастните знаят как е било преди години,каквото и да се случи дори и по моя вина ми изплащат обезщетение.Спирам да дописвам поста,че много се впрегнах особено и като видях новата наредба за точките и благодарих искрено на всички управници на жълтите павета в София.

crazy_dude_
30-10-2012, 20:03
Говориш за каско, не за ГО.
От ГО нито котки нито мивки ще ти платят.
Но да го оставим така. Всяка година ли ти плащат такива щети и на един като теб колко само плащащи се падат, а?

Ами точно :) Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

И сега искаш да ми кажеш, че драскотините и леките щети не са ежедневие, или се опитваш да ми кажеш, че хората не си ги завеждат, защото са само драскотини? :)



Да за каско съм съгласен ама аз съм длъжен да платя едни 400лв.при които ако се случи нещо по вина на метеорологични условия или нещо подобно аз не мога да си ползвам застраховката както е било преди години(аз съм бил пеленаче тогава),а нали си затраховам колата.

Колега, каквото е за тебе, същото е и за мене. Направи си каско! Какво значи "аз съм длъжен"? Аз не съм ли?...всички тук във форума не са ли? :) В крайна сметка никой не задължава никого да шофира. Нищо лично разбира се :)

П.П. Ни най-малко искам да сметнете, че защитавам застрахователите...просто от моята камбанария това виждам. Не искам да убеждавам никого в нещо което не вярва ;)
Останете си със здраве! :)

ivan dimitrov
30-10-2012, 21:02
---

Alexanderbb
30-10-2012, 22:49
[QUOTE=crazy_dude_;1137427]Ами точно :) Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

Човече ти да не си Симеон Дянков. Щото само той би могъл да си вярва че ще убеди трезвомислещ човек че твоя застраховател ти е взел 300 лева ГО и е на загуба без да ти плати и стотинка по нея.

crazy_dude_
30-10-2012, 22:59
[QUOTE=crazy_dude_;1137427]Ами точно :) Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

Човече ти да не си Симеон Дянков. Щото само той би могъл да си вярва че ще убеди трезвомислещ човек че твоя застраховател ти е взел 300 лева ГО и е на загуба без да ти плати и стотинка по нея.


Не знам колко си трезвомислещ, ама аз съм платил 760 лв, за двете застраховки, а съм взел 1000 до момента.
Какъв е извода?...че е на печалба?

ivan dimitrov
30-10-2012, 23:32
---

Alexanderbb
31-10-2012, 07:52
[QUOTE=Alexanderbb;1137523]


Не знам колко си трезвомислещ, ама аз съм платил 760 лв, за двете застраховки, а съм взел 1000 до момента.
Какъв е извода?...че е на печалба?

Колега спри се че разсмя формула. Колко е РАЗХОДА на застрахователя ти по ГО - ОГРОМНА КРЪГЛА 0. Колко му е прихода - 300 лева. Какво по-очевидно от това. Тази задача и първокласник би я решил. И не ми казвай че си си застраховал и банята пък тя протекла и там си на печалба.
А да и извода от това че си платил 760 по двете а си взел 1000 от каското е че догодина премията ти по каското ще е по-голяма.

crazy_dude_
31-10-2012, 19:47
[QUOTE=crazy_dude_;1137526]

Колега спри се че разсмя формула. Колко е РАЗХОДА на застрахователя ти по ГО - ОГРОМНА КРЪГЛА 0. Колко му е прихода - 300 лева. Какво по-очевидно от това. Тази задача и първокласник би я решил. И не ми казвай че си си застраховал и банята пък тя протекла и там си на печалба.
А да и извода от това че си платил 760 по двете а си взел 1000 от каското е че догодина премията ти по каското ще е по-голяма.

Факт, може и така да се получи, аз това не го оспорвам. Обаче аз следващата година може и да не направя каско. А фактите говорят за прихода и разхода за тази година, разбира се пак казвам от моята камбанария.

Този отгоре със смешния коментар, хич не мисля да го коментирам!

santo_traficante
31-10-2012, 21:11
Все още има алтернативи и не виждам какво се шашкате:-D Ще стане "дървено" но има още време до тогава:evilsmiley:

ivan dimitrov
20-02-2019, 01:48
---

mordohy
21-02-2019, 18:39
И какво!?

Бобби
22-02-2019, 00:08
---
Ванка....напил си се бе бате....няма се косиш...тя темата е от преди 7- години.....
Наздраве....

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------


И какво!?
Ти си бивш модератор...няма се дървиш.....:)))

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

М/у другото по темата, тая система за Г.О. вече заработи......

Friday
22-02-2019, 11:05
Тя системата си работи. Миналата година на жена ми бяха объркали годините и я бяха писали на 25г. :) и излезна една добра сума. Добре, че се усъмних, та като коригираха годините, застраховката падна с едно 60-70лв.

Бобби
23-02-2019, 00:11
Интерсно ми е на Лили Иванова, колко ще е г.о...?:)))

mordohy
23-02-2019, 20:48
Ванка....напил си се бе бате....няма се косиш...тя темата е от преди 7- години.....
Наздраве....

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------


Ти си бивш модератор...няма се дървиш.....:)))

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

М/у другото по темата, тая система за Г.О. вече заработи......
Нокога не съм се дървил. Тогава си бях постоянно в ерекция. Форумът тоже!

dhtj
23-02-2019, 21:52
Тя системата си работи. Миналата година на жена ми бяха объркали годините и я бяха писали на 25г. :) и излезна една добра сума. Добре, че се усъмних, та като коригираха годините, застраховката падна с едно 60-70лв.

За 60-70лв да имаш жена на 25 години не е лоша сделка, не мислиш ли? :D :)

mordohy
23-02-2019, 22:29
Разковничето е по-горе. На кой му пука за кретениите. Вижте как общувахме някога. Хем да му кажеш, че е кретен, хем някой мод да не ти го нахендри!:thumbup:

Бобби
24-02-2019, 18:41
За 60-70лв да имаш жена на 25 години не е лоша сделка, не мислиш ли? :D :)
:))...добро чувство за хумор ....не го очаквах от теб...

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:34 ----------


Нокога не съм се дървил. Тогава си бях постоянно в ерекция. Форумът тоже!
А сега...?...:))).....сподели, да черпим опит, че вървя по твоя път....:)

mordohy
01-03-2019, 10:36
:))...добро чувство за хумор ....не го очаквах от теб...

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:34 ----------


А сега...?...:))).....сподели, да черпим опит, че вървя по твоя път....:)

Aми иска се гъдел!

Бобби
02-03-2019, 01:26
Aми иска се гъдел!
Абе, аз ги гъделичкам, ама те нямат усещане....тоез като ония лаф...ти го плюеш, то мисли, че роса го роси...