PDA

View Full Version : Колко цола най-големи джанти влизат?



MaxPayne
28-10-2012, 20:20
Здравейте колеги,интересува ме колко цола са най-големите джанти,които могат да влязат и да се движи нормално ГТВ 2000 кубика фаза 2 155 коня модела :) Говорим без преправяне на окачването,фланци и т.н. Обмислям за 19 цола 8,5 Ж ЕТ 30 5 по 98 с централен отвор 58,1.И какви гуми мога да си монтирам на тях?225/35/19 или 235/35/19 или други?Харесал съм си едни чисто нови, и в тоя ред на мисли понеже евентуално ще ми станат 3-ти комплект ще пусна в раздел продава едни оригинални 16-ки шайба с 2 комплекта гуми,ако на някой му трябват може да се обади :) Ще се увеличи ли разхода на гориво,ще падне ли ускорението и топ скоростта на колата също ме интересува.Коментирайте колеги :)

Alfoso
28-10-2012, 22:01
Имаше тука едно гтв на 19ки,синьо,така че едва ще е проблем било то 225 или 235 на тоя профил.
Иначе какво ще стане - ще почне да друса повече,да скърца и тропа повече,да върви по-малко,да спира по-трудно и ред други негативи,особено ако с надкачване на цоложа не пипнеш/свалиш окачването, управлението става по-зле. А и не на последно място това (http://en.wikipedia.org/wiki/Tramlining) ще го усещаш в пъти повече...
Въпреки всичко,подкрепям, най-малкото гтв-то е кола,която заслужава :D

badmadafaka
29-10-2012, 09:10
8,5 инча широчина според мен няма как да станат без фланци, дори и ако са с ЕТ 30.5 (което мен лично ме съмнява, защото по-голямата част от афтър маркет джанти са с ЕТ 35, което е някакво "средно" и става на повечето коли, за които евентуално са предназначени).

Ако ги има в нета дай линк да ги видим какви са точно тия 19-ки с оригиналното ЕТ на ГТВ, че ми е интересно...

А дали ще върви повече/харчи повече и т.н. зависи само и единствено от теглото им заедно с гумите спрямо другите, в общия случай ще са по-тежки, освен ако не са някой мега-рейсинг турбо ри'ръш ли магнезиев едишън... По темата има изписани десетки страници в по-популярните раздели (като 147/156 примерно).

bouncer
29-10-2012, 10:12
при мен на 18" джанти опираха в макферсона на оригиналните амортесьори. Проблема се решава с Кони Спорт. Също така на 225/40/18 опира при пълно навъртане на волана в предния подкалник. От друга страна на Бобо на ГТВ-то не опира на същия размер никъде. Ако не втвърдиш окачването при неравности ще ти търка и отзад. Поне при мен беше така. Иначе с доста по-големи гуми имаш и доста по-сериозна контактна площ. Респективно малко по-слабо ускорение, по-добра стабилност и по-добро спиране. Много зависи колко тежат самоте джанти и какви гуми ще сложиш.

oinotnA
29-10-2012, 14:26
Отново смях...Питайте Люси от Свищов,колко цола стават(без фланци)....20 ; )

mochko1
30-10-2012, 01:39
Моите 19-ки са 7.5 инча и 35 офсет та даже май са 37.5 и подпират леко при навит волан. С 8.5 май ще си е приключение ,но пък с 30 офсет може и да не е толкова зле положението ,не мога да кажа със сигурност ,трябва да се пробва. Ако подпират много слагаш фланци и тва е ,само задните да не излезнат прекалено много и да почнат да подпират в калника... Гумите са ми 215/35/19 и според мен максималният размер който ще се събере под макферсона е 225/35/19 ,гуми с по голям диаметър в никакъв случай няма да влезнат с оригинално окачване! Всяка от джантите ми тежи по 14 кила ,с гумата може би 22-25 :) Разхода нагоре ,ускорението надолу ,средната скорост на шофиране с много км/ч надолу :grin: Комфорт? на мен така ми харесва повече :grin: За около 5-6000 километра вече съм позакривил борда на 2 от джантите :)
Приготви си пари за хубави гуми ,не прави грешката да си купуваш китайчета като мен ,вият ,вибрират и не държат. Аааа и ако имаш връзки с Бат Бойко му кажи да действа навсякъде не само по магистралите :grin:

8,5 инча широчина според мен няма как да станат без фланци, дори и ако са с ЕТ 30.5 (което мен лично ме съмнява, защото по-голямата част от афтър маркет джанти са с ЕТ 35, което е някакво "средно" и става на повечето коли, за които евентуално са предназначени).

Ако ги има в нета дай линк да ги видим какви са точно тия 19-ки с оригиналното ЕТ на ГТВ, че ми е интересно...



Оригиналните 16-ки мисля са с 35 офсет ,а не 30.5....

badmadafaka
30-10-2012, 08:18
Моите 19-ки са 7.5 инча и 35 офсет та даже май са 37.5 и подпират леко при навит волан. С 8.5 май ще си е приключение ,но пък с 30 офсет може и да не е толкова зле положението...

Оригиналните 16-ки мисля са с 35 офсет ,а не 30.5....
Аз мога да ти кажа, 5 единици разлика в офсета е грубо 5 милиметра. 1 инч разлика в широчината на джантата е 2.54/2 (само от едната страна) = 12.7 мм, тоест нетно разликата отвътре е грубо към 7.7 мм по-навътре от твоите ако са с еднакво ЕТ.

Оригиналните джанти за ГТВ са с ЕТ 30.5. Все пак това е спортна кола, каквото и да говорят неграмотните хейтърчета за модела.
Ще се самоцитирам по темата, за да не си правя "реклама" с линк:

Най-важното (или "интересното") за тези джанти, за собствениците на 156/147/ГТ е следното: ЕТ-то (или офсета) на тези джанти е по-малка цифра отколкото е на стандартните за 156/147/ГТ, което означава, че те ще седят леко по-изнесени навън ако се монтират на такъв модел Алфа (тоест по-красиво ще "запълват" калника и колата ще е една идея по-стабилна с тях, защото "стъпката" и ще стане по-широка с почти 2 см). Разбирайте го, че в сравнение с оригиналните на тези модели, тези джанти стоят все едно, че сте им монтирали по 1 см дистанциращ фланец (само дето ще си ползвате оригиналните болтове и реално фланец няма да има).

MaxPayne
30-10-2012, 10:50
Оригиналните 16-ки при мен са с ЕТ 35 или 37,не си спомням с точност,но в никакъв случай не са 30,5.Говорим за шайбата с 6-те големи дупки,колата ми е фаза 2.Гледах каталози за 19-ки за ГТВ и там ги дават ,че трябва да са с ЕТ 30 19-ките.Това ,което ме притеснява,е че ги дават с 8 Ж ,а тези са 8,5 Ж и пише ,че не са рън флат тези,което не знам със сигурност какво значи.За гуми ми препоръчаха 225/35/19 с индекс 96 И,определено няма да си купя китайски.Парите не са проблем,нито за гумите,нито за джантите,но въпроса е спорен,защото не искам да преработвам окачването,защото е перфектно,имам друг комплект чисто нови олекотени 16-ки немски освен това много красиви,показвал съм и снимки,тези 19-ки които съм харесал тежат 12кг всяка,гумите също са високоскоростни и май са олекотени.Не знам индексите точно как вървяха.Не съм се претръшкал за 19-ки,даже някои от вас знаят,че аз съм противник на тези неща,които не са застъпени от производителя,просто тези ми харесаха и реших и с това колата да прави впечатление.Обаче идеятата ми е да карам бърза кола,точно затова си държа ГТВ-то,ако едни такива джанти биха я спънали,по-скоро бих се отказал.Не обичам разни "доработки" и цигании,при другата ми колата просто взех 18-ки АМГ и ги монтирах,без фланци,без ексцентрични болтове и никакви такива.Просто отвиваш едните и слагаш другите.Ако и при ГТВ-то е такава ще ги купувам,ако не,според мен няма смисъл.

Благодаря на всички за отговорите,умишлено не писах досега,исках да прочета мненията ви.Ще се радвам да пишат хора с 19-ки,какви са си купили,какви проблеми са имали и т.н.И това за падането на ускорението,и аз мислех,че ускорението пада,разхода се вдига,джантите се криват заради скапаните пътища и ниския профил на гумите,обаче за разхода и скоростта ми обясниха,че нямало да е точно така,защото джантите са по 12кг парчето,не били тежки,а гумите по каталог ги дават 225,че може,само,че за 17-ки,а тука при 19-ките вместо да са 225/45/17 стават 225/35/19.

Абе объркано е много...Мнения различни,май всичко опира до тва дали искам да се изхвърлям,а в решението липсва всяква рационалност,дано да греша :)

_power_
30-10-2012, 11:18
E тая шайба я няма фабрично на ГТВ:lol_sign: има ама ''17 а 16-ки от 156 може всеки да си сложи.

badmadafaka
30-10-2012, 14:31
Има я. 17-ка с ЕТ 30.5.

_power_
30-10-2012, 15:05
Има я. 17-ка с ЕТ 30.5.
Така де...ама се слага на фейс-а с по силните мотори:popesmiley: А колегата твърди яе неговите са ''оригиналните'' (за модела) ;) Което е грешно инфо :)

oinotnA
30-10-2012, 19:33
Нали ви казах,че и 20-ки може да се сложат,колко повече искате!!

MaxPayne
30-10-2012, 19:37
Така де...ама се слага на фейс-а с по силните мотори:popesmiley: А колегата твърди яе неговите са ''оригиналните'' (за модела) ;) Което е грешно инфо :)

И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги :)
Днес бях в един тунинг център и ми казаха,че колата няма да гори повече,няма да е по бавна,няма да спира по бавно(както беше написано тук),единственото било,че можело гумите да опират,те евентуално били проблемни,но не би трябвало след като да кажем сложа 225,производитела дава като възможност 225/45/17,което е същото като 225/35/19,разликата била едва ли не в профила на гумата и джантата,вярно ли е всикчо това ? :) На кой да повярвам?

italfen
30-10-2012, 21:15
Братле по какъв начин трябва да ти обеснят колегите, че тези ОРИГИНАЛНИ 16ки с 5те кръга са ОРИГИНАЛНИ ЗА МОДЕЛА 156 и са с ЕТ39 или 41 не се сещам точно. А за ГТВ оригинални с 5те кръга точно като твоите произвеждат 17ки и те са с ЕТ30.5 както и всички други джанти които са излезли оригинално за ГТВ.
В тунинг центъра могат да ти кажат, че и с новите джанти ще ти гори и по малко масло колата.... Вярвай тук какво ти пишат защото ще се подведеш лошо. Помисли малко...

MaxPayne
30-10-2012, 22:09
Братле по какъв начин трябва да ти обеснят колегите, че тези ОРИГИНАЛНИ 16ки с 5те кръга са ОРИГИНАЛНИ ЗА МОДЕЛА 156 и са с ЕТ39 или 41 не се сещам точно. А за ГТВ оригинални с 5те кръга точно като твоите произвеждат 17ки и те са с ЕТ30.5 както и всички други джанти които са излезли оригинално за ГТВ.
В тунинг центъра могат да ти кажат, че и с новите джанти ще ти гори и по малко масло колата.... Вярвай тук какво ти пишат защото ще се подведеш лошо. Помисли малко...

Значи това е 156,не ГТВ фаза 2 така ли?Щото аз като напиша ГТВ фаза 2 картинки и ми излиза тази,която е точно като моята с точно като моите джанти,с точно ЕТ 35 :) Явно и гугъл ме лъже?

http://www.google.bg/imgres?q=GTV+phase+2&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1280&bih=649&tbm=isch&tbnid=w6Dz26eWCK-eQM:&imgrefurl=http://www.pistonheads.com/GASSING/topic.asp%3Fh%3D0%26t%3D380301%26r%3D5285072%26hm% 3D25356&docid=ymU6LQmv1AAs5M&imgurl=http://www.jamieboy.com/images/cars/alfa-gtv-16.jpg&w=750&h=502&ei=qzOQUIXvO4nJswbWtIDgDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=209&vpy=211&dur=63&hovh=184&hovw=275&tx=72&ty=59&sig=110949457847633894150&page=2&tbnh=138&tbnw=252&start=16&ndsp=26&ved=1t:429,i:133

mochko1
31-10-2012, 01:50
Голям спор за тъпия офсет.... Оригиналните джанти 16-ки са 35мм ,не се заблуждавайте. Не съм у дома ,иначе щях да ви направя снимки за доказателство и поради същата причина не мога да дам конкретните отстояния на моите гуми от калниците...
Аз съм ЗА 19-ките ,но с 8.5 инча сигурно ще трябва да сложиш фланец ,освен ако няма да караш само направо :grin: тестване му е майката!

Ето един човек тука ,който е написал всичко както си е http://www.homdrum.net/alfa/wheels.html

_power_
31-10-2012, 02:01
И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги :)
Днес бях в един тунинг център и ми казаха,че колата няма да гори повече,няма да е по бавна,няма да спира по бавно(както беше написано тук),единственото било,че можело гумите да опират,те евентуално били проблемни,но не би трябвало след като да кажем сложа 225,производитела дава като възможност 225/45/17,което е същото като 225/35/19,разликата била едва ли не в профила на гумата и джантата,вярно ли е всикчо това ? :) На кой да повярвам?
Какви интерпретации ? Интерпретираш имаш ти ! И то със знания които нямаш ;) За теб тегло на гума и джанта нищо не значат... (заеби) Ето едно съветче от мен: Огледай се после премини :)

badmadafaka
31-10-2012, 08:33
Говорим за шайбата с 6-те големи дупки,колата ми е фаза 2.
Прав си а ние (дето говорим за ЕТ 30.5) сме в груба грешка - ясно си е написано, че си с някакви шайби с 6 дупки ама ние сме си помислили за едни други оригинални алфови джанти, които са известни като "шайби", но са с 5 дупки... Явно неразбирането е от невнимателно четене (поне от моя страна) и обърквация на кои джанти се казва "шайби", така че е много възможно да греша (а предполагам и другите, които споделят моето мнение).


И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги...
Днес бях в един тунинг център и ми казаха...
Е щом на 100 места го има, значи е така. Това 30.5 за което аз говоря съм го виждал общо на 8 места (гравирано в отливката на всяка една от двата комплекта джанти за ГТВ, които имам), но това явно не значи, че е меродавна информация - от линковете се вижда, че разни хора казват, че ЕТ35 е оригиналното ЕТ на модела...


На кой да повярвам?
На тунинг центъра. Тия форуми са пълни комплексирани клавиатурни плъхчета дето нищо не разбират ама само дават акъл наляво и надясно... :thumbup:

alfa20
31-10-2012, 09:02
страхотни спорове
моите са235 30 20 джантите са 8,5 ет не знам но съм с 20мм преходни фланци

карал съм също с 245 30 20 на 156,147,ГТ,ГТВ и на никоя от колите не са ми опирали нито колата върви по малко само е като заварена за пътя и на тези коли сложих нисък Ейбах 4е ми се виждаха много високи

italfen
31-10-2012, 11:03
все тая братле, и 22 да сложиш пак колата ще изглежда ужасно. лично мнение!
грандоманщината на българина няма граница :D :D :D

MaxPayne
31-10-2012, 11:06
Голям спор за тъпия офсет.... Оригиналните джанти 16-ки са 35мм ,не се заблуждавайте. Не съм у дома ,иначе щях да ви направя снимки за доказателство и поради същата причина не мога да дам конкретните отстояния на моите гуми от калниците...
Аз съм ЗА 19-ките ,но с 8.5 инча сигурно ще трябва да сложиш фланец ,освен ако няма да караш само направо :grin: тестване му е майката!

Ето един човек тука ,който е написал всичко както си е http://www.homdrum.net/alfa/wheels.html

Полезна информация колега,благодаря!
Относно спора...Аз просто си чета в книжката и на джантите,то си пише всичко,е ако на някой друг колата е сбиртак,то е нормално да се заблуди...Ама какво очаквам от форум,в който се плюе най-хитовото купе за края на 90-те...Жалко е тва колеги,жалко е ,че във всеки друг форум колегиалността е на много по-високо ниво,че хората си хвалат колите,а тука само се завижда и се плюе.И много не се разбира,ама много!!!И извадки от нета се вадат,не,еди кой си от тука е казал и 50 мишока почват да се мазнат и вярват сляпо...Научете се да имате мнение,не бъркайте лицето с гъза!Ок разбрах,че карам 156,фаза 1 с джанти с ет 30,5,убедихте ме!!!И понеже в раздел ГТВ се сере,сере се на поразия,моля администратор да ми изтрие профила,тъй като вече няма желание да си губа времето и да вода безсмислени спорове с дървеняци.За съжаление липсват хора с инженерна мисъл,да се направат точните сметки ,а еди кой си каза,тва не е аргумент...А и мислех,че тъй като това е това раздел ГТВ ще се обсъждат расови коли,не мелези и гаражни сглобки...
Благодаря на всички,които са давали полезни съвети,написаното по-горе не се отнася за тях!

ТРИЙТЕ МИ ПРОФИЛА,МНЕНИЯТА И Т.Н.

_power_
31-10-2012, 13:36
Полезна информация колега,благодаря!
Относно спора...Аз просто си чета в книжката и на джантите,то си пише всичко,е ако на някой друг колата е сбиртак,то е нормално да се заблуди...Ама какво очаквам от форум,в който се плюе най-хитовото купе за края на 90-те...Жалко е тва колеги,жалко е ,че във всеки друг форум колегиалността е на много по-високо ниво,че хората си хвалат колите,а тука само се завижда и се плюе.И много не се разбира,ама много!!!И извадки от нета се вадат,не,еди кой си от тука е казал и 50 мишока почват да се мазнат и вярват сляпо...Научете се да имате мнение,не бъркайте лицето с гъза!Ок разбрах,че карам 156,фаза 1 с джанти с ет 30,5,убедихте ме!!!И понеже в раздел ГТВ се сере,сере се на поразия,моля администратор да ми изтрие профила,тъй като вече няма желание да си губа времето и да вода безсмислени спорове с дървеняци.За съжаление липсват хора с инженерна мисъл,да се направат точните сметки ,а еди кой си каза,тва не е аргумент...А и мислех,че тъй като това е това раздел ГТВ ще се обсъждат расови коли,не мелези и гаражни сглобки...
Благодаря на всички,които са давали полезни съвети,написаното по-горе не се отнася за тях!

ТРИЙТЕ МИ ПРОФИЛА,МНЕНИЯТА И Т.Н.
С една дума тегли една майна на всички собственици на ГТВ във форума...независмо от опита който имат с точно с този модел....интересно....

badmadafaka
31-10-2012, 13:41
Добре де, оказва се, че всички с ГТВ-та, които джантите им са с ЕТ30.5 карат "сбиртак" "гаражна сглобка", така ли..?
Можеш ли да снимаш или сканираш с нещо тая книжка дето я четеш, че на мен ми стана още по-интересно.

oinotnA
31-10-2012, 16:56
Люси се включи със снимков материал,показа нагледно 20-ки(слагани на ГТВ),Вие почнахте да плюете...нали питате колко може,е човека ви показа !!!

alfa20
31-10-2012, 19:21
[QUOTE=italfen;1137659]все тая братле, и 22 да сложиш пак колата ще изглежда ужасно. лично мнение!
грандоманщината на българина няма граница :D :D :D[/QUOT

italfen
31-10-2012, 20:11
Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти :D
Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.

_power_
31-10-2012, 20:28
Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти :D
Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.
+1 !!!

badmadafaka
31-10-2012, 21:24
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120318033547/glee/images/thumb/d/d1/Nothing_to_do_here_by_rober_raik-d4cxltj.png/525px-Nothing_to_do_here_by_rober_raik-d4cxltj.png

radostin_ivanov
31-10-2012, 21:45
Кво коментирате на човека колата,това му харесва,има възможност сложил си е като не ви допада си задръжте мнението от благоприличие.Една тема няма която да не се превърне в пи.комерене.

alfa20
31-10-2012, 22:41
[QUOTE=italfen;1137849]Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти :D
Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.[/Q

_power_
01-11-2012, 03:56
[QUOTE=italfen;1137849]Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти :D
Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.[/Q


колега да те информирам,4е тези дървета са Borbet
и двата комплекта от които едните съм ги купувал нови
ТЕЗИ ДЪРВАТА ЦТРУВАТ 375евро на бр. джанта и 630лв за бр гума ти сигурни си с 2 употреба!!!!!!!!!!!!!!!!
ТАКИВА ЛИ ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЯТ и такива имам но са малки 18ки
С разпадащия се подкалник е епична снимка !!! Шматкаа осъзнай се това което ти си направил с колите си не значи че е няква мярка ! Ако говорим за пари искаш ли да се завреш в кучи гъз??? Без извинение? Ама така публично??? Щото подобни комплексари са ми мания ;)

italfen
01-11-2012, 08:13
Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти :D
Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.


колега да те информирам,4е тези дървета са Borbet
и двата комплекта от които едните съм ги купувал нови
ТЕЗИ ДЪРВАТА ЦТРУВАТ 375евро на бр. джанта и 630лв за бр гума ти сигурни си с 2 употреба!!!!!!!!!!!!!!!!
ТАКИВА ЛИ ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЯТ и такива имам но са малки 18ки

Спайдъра ми харесва много, ама ГТ ти казах мнението ми за него. И това сам написал, че е лично мнение. Я покажи фактура за покупките, че не ти вярвам, че си дал толкова пари за тея джанти :D

alfa20
01-11-2012, 09:45
Спайдъра ми харесва много, ама ГТ ти казах мнението ми за него. И това сам написал, че е лично мнение. Я покажи фактура за покупките, че не ти вярвам, че си дал толкова пари за тея джанти :D

ми темата беше колко влизат и как
ми отзад спайдъра е 40мм фланци а отпред20мм това е тавана на размер и за ГТ и за ГТВ с по малки флаци опират отвътре е с по големи отвън за размера на гумите 245 30 20 е мах по широките запо4ват да опират, по високите пък опират на ГТВ в тарелката на амортисора а на ГТ,147.156 в шенкела
това е от мен от 5 год карам с 20ки
ОФСЕТ си нямам на идея какво е !
за ЕТ не ми и пука какво е!
но карам с такъв размер И НЕМИ ОПИРАТ

---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 09:41 ----------


Спайдъра ми харесва много, ама ГТ ти казах мнението ми за него. И това сам написал, че е лично мнение. Я покажи фактура за покупките, че не ти вярвам, че си дал толкова пари за тея джанти :D


[QUOTE=alfa20;1137896]
С разпадащия се подкалник е епична снимка !!! Шматкаа осъзнай се това което ти си направил с колите си не значи че е няква мярка ! Ако говорим за пари искаш ли да се завреш в кучи гъз??? Без извинение? Ама така публично??? Щото подобни комплексари са ми мания ;)

специално за теб ще снимам подкалнилка
пиши на коя от колите да ти пратя снимки
само недеи да искаш на спайдъра 4е го хвърлих на СКРАБ

Fear
01-11-2012, 16:49
Боже, колко мъка има по този свят... :priest:

_power_
01-11-2012, 17:17
Отказвам се от темата! Не виждам развитие..едно се пита 5-то се обяснява...

angelovi69
03-04-2018, 23:40
Имам следния дерт. Затова пиша в тази тема, да не отварям нова тема.
Купих си 4 бр. джанти от ГТВ, с малките отвори по периферията, а не с 5-те кръга. От един идиот, който се надявам да не е от форума.
От тях 3 броя са с 6,5 J x 16 ЕТ 30,5 и 1 брой е с ЕТ 35.
Джантите дадох на изправяне и премерени на баланс машина са с нула дебаланс.
Сега имам следните варианти
1. да направя с някой бартер, като дам джантата с ЕТ 35 и получа насреща джанта с ЕТ 30,5
2. да направя с някой бартер, като дам джантата с ЕТ 30,5 и получа насреща джанта с ЕТ 35
3. да закупя 1 бр. джанта с ЕТ30,5
4. да закупя 1 бр. джанта с ЕТ 35.
5. На задния мост на 156-та ми да карам с 5 мм фланец, за да игнорирам разликите в ЕТ-то на джантите.
Очаквам вашите предложения и коментари.
Да уточня, че нарочно взех тези джанти за да разширя следата – ЕТ на ГТВ е 30,5, а сегашните ми 16-ки на 156-та са с ЕТ 40,5 , и имам сложени фланци 20 мм. за отпред и 15 мм. за отзад. Задните още не са монтирани.