PDA

View Full Version : Ново начало за едно черно КуВе



ivailo rachev
03-11-2012, 18:42
Здравейте колеги,реших да пусна тема за моята красавица.Историята е следната,запалих се много по този модел автомобил след като 2 години карах Браво 1.6.Точно една седмица ми трябваше и се сдобих с въпросната кола.Взех я с малко проблеми,но на доста ниска цена.Единия от тях беше мотора,гореше по литър масло на около 1000км.Другото е,че тавна е малко увиснал и емблемите са избеляли,но това не ме притеснява.Знаех за проблема с мотора преди да отида да видя колата,ремонта не ме притесняваше,защото си го правих аз.Та взех колата и мислех да я покарам малко преди да я разглобя,понеже бях малко назад финансово,но не издържах.Тук ме запомниха като "оня с пушещата Алфа".Та започнах да я разглабям(работил съм в автосервиз,но Алфа не бях правил никога).Колата е раглабяна и преди,но толкова некадърно е направена,че докато не я зглобих не спрях да се ядосвам.Мислех да ревизирам главата и да сменя сегментите,но след отварянето видях първо,че от 16 гърбици на валовете останали само 9.Биелните лагери бяха доста надрани,но интересното е,че вала е перфектен.Та оказа се,че е прегрявана доста жестоко,гумичките бяха станали на бакелит,а сегментите се гънеха като кашкавал включително и маслените.Смених всичко,дадох на специалист да ревизира главата(смяна на гумичките,напасване на клапани и шлайф).Цилиндрите бяха добре.Сглобих я и много се притеснявах дали ще запали :big_whoops:Огледах всичко да не съм забравил нещо и момента на палене настъпи.Със врътването на ключа и запали веднага,но като взе да пуши отзад както преди ремонта,в сервиза нищо не се виждаше и си помислих,че нищо не съм направил,но след няколко минути работа се изчисти и спря да пуши,но нямаше ниски обороти,като върна газта и гаснеше,оказа се,че съм забравил вакума,който влиза до дросела от долната страна на колектора.И така щастлив,че запали я оставих и поработи около час и половина на едно място и тръгнах да карам,но ме беше страх да подавам газ(това става в петъек вечерта преди феста в 22 часа).Прибрах се и реших,че ще пътувам към Лесново.И така стигнах до там нормално,навръщане се прибрах без проблеми.Сега вече двигателя е разработен и съм учуден от вървежа,много съм доволен от себе си:-) След няколко дни работа обаче започна да мени обороти и да не върви и да прекъсва.На диагностика показа ТПС,смених целия дросел,но същата работа.Преди ремонта бях сложил свещи Бриск,понеже на този мотор не му трябваха скъпи свещи.Та имах едни стари НЖК дето нищо не ставаше от тях,но сложих големите за проба и чудо колата се оправи.На другия ден веднага комплект Денсо и колата заспа.Сега следват емблемите,които ще са тези дни(даже Phoenix ми е направил файла с ника,само чака да му пиша да ги праща,а аз чакам заплата :D).Също така на дневен ред е и минаването на габровски номера.Напролет следва интериора,също така на волана и скоростния лост са им заминали кожите,но тук имам добър тапицер и ще ги направи като оригиналните.Това беше от мен и всичко ще вписвам в темата какво се случва с колата и какви подобрения се правят по нея.Като цяло искам да запазя оригиналния външен вид,както и интериора.Благодаря на всички,които ще прочетат този дълъг роман.Ето и снимки на звяра,но снимки от самия ремонт не съм правил:

niko.lidsi
03-11-2012, 19:14
браво колега може ли да те попитам колко ти струваше ремонта на двигателя

Митко145
03-11-2012, 19:22
Браво!Това което си направил е похвално.А не да се чудиш БМВ или Алфа да си купя!
Аз също обмислям да си взема едно gtv да имам една играчка за събота и неделя.А и даго дъжа занапред като антика.
Поздрави!

ivailo rachev
03-11-2012, 20:00
Ами грубо казано един такъв ремонт би струвал около 500-600лв. частите,но аз не си правя сметка,понеже за мен цените на частите са по-други.Иначе благодаря ви.Чесно да ви кажа чувството да вземеш почти напълно приключила кола и да я съживиш и като я караш е уникално.Всеки път,в който се кача в колата ме обзема едно страхотно чувство все едно наистина колата има душа.

Jivko7777
05-11-2012, 14:27
Всеки път,в който се кача в колата ме обзема едно страхотно чувство все едно наистина колата има душа.

Мдаа така е като знаеш че колко главоболия и часове труд си хвърлил по нея и сега тя някак си ти се отблагодарява е наистина много приятно чувство, успех и не отказвай от нея каквото и да стане

DMS
05-11-2012, 15:24
Като се замисля самият аз колко труд и любов съм положил от маслото до скърцащите пластмаси си представям какво е да ремонтираш двигателя - сърцето на една кола. :) Току що оправих и ръждясалото моторче на задната чистачка... страшен кеф - 10 минути си я гледкам като олигофрен.

Поздравления за колата и все прекъсвачи да раздаваш. :)

ivailo rachev
05-11-2012, 15:44
Благодаря колеги.Да поизяде ми нервичките и излязоха работи след като вече ремонта беше направен,но не ме отказва нищо.Първо ТПС замина,както писах по-горе.После приятели искаха да ги повозя да видят как върви и единия беше късметлия,от първа на 7000 оборота като набих втора и скъса долния заден тампон на мотора.В събота слагах конусен филтър и съм се подпрял на кутията с бушона на имобилайзера и нямаше палене докато Ваката не ми каза къде съм направил белата :D Иначе можех да посъбера още някой лев и да взема по-читав екземпляр,но така поне знам какъв е мотора и чувството е някак си различно,пожелавам на всеки да го усети.Иначе може би напролет ще се заема със интериора и позасилването още малко на кончетата.

simich
11-11-2012, 17:36
Благодаря колеги.Да поизяде ми нервичките и излязоха работи след като вече ремонта беше направен,но не ме отказва нищо.Първо ТПС замина,както писах по-горе.После приятели искаха да ги повозя да видят как върви и единия беше късметлия,от първа на 7000 оборота като набих втора и скъса долния заден тампон на мотора.В събота слагах конусен филтър и съм се подпрял на кутията с бушона на имобилайзера и нямаше палене докато Ваката не ми каза къде съм направил белата :D Иначе можех да посъбера още някой лев и да взема по-читав екземпляр,но така поне знам какъв е мотора и чувството е някак си различно,пожелавам на всеки да го усети.Иначе може би напролет ще се заема със интериора и позасилването още малко на кончетата.
Трси ги и оригиналните джанти Speedline. Комплет да е. :clapping:

ivailo rachev
11-11-2012, 18:27
Да замислям се за оригиналните джанти,но тези не ми се сменят,защото нямат нито една драскотинка и са като нови,но ме гложди като не са си джантите от КуВе.

simich
11-11-2012, 18:47
Чувај ги за зимни гуми. Браво за трудо, продолжил си живото на една красива кола.
Поздрави

ivailo rachev
11-11-2012, 19:48
Благодаря колега,няма зимни гуми за нея,понеже ми е жал да я карам зимата и сега като падне снега няма да се изкарва.

code
11-11-2012, 20:07
Благодаря колега,няма зимни гуми за нея,понеже ми е жал да я карам зимата и сега като падне снега няма да се изкарва.

Какво ти е жал бе колега, на нея жал ли и беше като си чупи ръцете, давай газ и не се тормози. Браво за темата :clapping:

ivailo rachev
12-11-2012, 14:37
Никак не и беше жал,даже може и да е била доволна от моите мъки,но като знам колко труд,нерви и пари съм положил по нея и сърце не ми дава да я карам зимата.Пък и без това имам един стар Форд дето напролет заминава на скраб,а до тогава са му платени документите и мисля да си го покарам за последно,а той има и зимни гуми.

simich
12-11-2012, 17:44
Никак не и беше жал,даже може и да е била доволна от моите мъки,но като знам колко труд,нерви и пари съм положил по нея и сърце не ми дава да я карам зимата.Пък и без това имам един стар Форд дето напролет заминава на скраб,а до тогава са му платени документите и мисля да си го покарам за последно,а той има и зимни гуми.
Aс уживам да си ја карам зимно време.

ivailo rachev
12-11-2012, 20:00
Не ми се кара стария Форд,но не ми се и кара Алфата като знам тук какво се случва като навали снега стават едни преспи и коловози,а Алфичката е малко ниска.

ivailo rachev
17-01-2013, 22:31
Здравейте колеги,малко да повдигна темата.Колата от около месец вече е с габровски номера и в талона пише моето име.Имах малко премеждия,наложи се да я прехвърлям точно преди коледа в големите снегове,и както писах в предните постове зимата не я карам.Взех едни вериги колкото да я прехвърля,а те се оказаха големи боклуци.Точно за размера на джантите и гумите ми са,а не могат да се стегнат и биеха по калниците и свалиха боята,та скоро ще свалям калници за боядисване.Сега като няма сняг я изкарвам и и навъртях около 3000 километра след ремонта и сега явно легнаха сегментите и тръгна да върви доста доволно.Напролет съм замислил малко подобрения от към силова гледна точка и се надявам да ги направя.

shagrath
18-01-2013, 12:38
Колега, браво за ентусиазма, но имай в предвид, че тази кола с хубави зимни гуми се държи доста добре и в по-дълбок сняг. Аз живея във Владая, което е в подножието на Витоша от към Перник и по принцип има повечко сняг, и преспите често стигат до над номера. Единия проблем при дълбок сняг е, че запълва решетката пред радиатора (между халогените) и може да прегрееш колата. По-голям проблем са заледените коловози, че там картера е в голяма опасност, но и това си има лекарство- аз карам до коловозите и така съм на високо. Малко се поолях, дано не съм ти наспамил темата, поздрави и мнооого безпроблемни километри!!!

ivailo rachev
18-01-2013, 19:00
Благодаря колега,не си ми оспамил темата.Предпочитам в снега да не я карам,не заради друго,а за това,че не се знае кой от къде ще спре в мен и ще разбия окачването и така нататък.

shagrath
18-01-2013, 20:27
Да, миналата година така един спря в боксера :( ми и сега карам ti :)

Majed_146
19-01-2013, 05:03
Специално за зимата, си имах вискоко окачване. Сменях го есента и на пролет връщах ниското и нямаще проблем, но тая зима реших да не го пипам, доста по вниомателен съм, да чукна на дърво за сега е добре положението. Колег успех с ремонтите! Ако трябва нещо звънкай.. няма никакв проблем:)
Поздрави!

ivailo rachev
19-01-2013, 11:07
Благодаря ти Majed,с доста неща ми помогна и още ще те занимавам,поне знам,че ти ми се връзваш и отговаряш на всичките ми въпроси :D

ivailo rachev
07-02-2013, 08:31
Здравейте,красавицата е отново в бокса за нова манипулация(смяна на предно стъкло).Отново аз си правя ремонта.Стъклото беше спукано малко и от скоро пукнатината стана от горе до долу и снощи свалих стария прозорец,днес остана монтажа на новия.Снимки ще кача довечера,че снощи не съм снимал нищо.

angelovi69
07-02-2013, 18:29
Иво, сега сядам да чета...Ти вероятно вече си свършил със стъклото. Само за инфо - виждал съм джамбази като лепят стъклото, откъм тавана го захващат с тиксо, докато си засъхва на мястото ( лепило ли е, силикон ли е ) стъклото да не приплъзне надолу към коша на мотора от собствената си тежест. Наколко лепенки от тавана към стъклото, по дължина на колата. Дано ми схвана мисълта. Чао!

ivailo rachev
08-02-2013, 08:13
Здравей,да стъклото снощи го залепих и го оставих цяла нощ да съхне.Всичко го правя професионално,взех лапи за да го сложа на колата и със специално въже е стегнато да не слиза надолу и всичко е както трябва.Мислех днес да я изкарам ама като гледам какъв сняг заваля ще изчакам малко.

ivailo rachev
14-02-2013, 10:46
Бегачката отново ще влиза в бокса,този път за смяна на вътрешно каре.Снощи ми се разтрака и е още в начален стадии,но не мога да търпя.Карето вече е налично само остава да отделя малко време за смяната му.

DMS
14-02-2013, 15:44
Какви са симптомите при теб? Предполагам потропва нежно и все така дразнещо при бавно каране. За нашите коли коя е най-читавата марка?

ivailo rachev
14-02-2013, 16:52
Ами снощи карам си нормално първа-втора нищо,слагам трета,подавам леко газ и започва нещо да чука отпред точно от към кутията все едно чука биелен лагер,а те са на 3000 километра.Като върна газта и спира.Слязох отворих капака подавам газ на свободна освен вариатора друго не трака и викам ясна работата.GKN(Lobro) e доста добра марка за карета,но цената му ще надминава 100лв.Аз лично сега взех на GSP,немски са и ги продавам много понеже са евтини и нямам проблем с тях.

DMS
14-02-2013, 17:48
При мен има едно причукване, но само когато се движа лекичко без газ... засиля ли - изчезва (казаха ми че тогава се обират луфтовете). На крик като се погледне отдолу полуоската хлопа в карето и са си за смяна и двете. Сега като смених турбината, очаквам както амбреажа, така и те да припаднат съвсем. :go:

ivailo rachev
15-02-2013, 19:02
При мен е само когато полуоските са под товар,но ме дразни и при първа възможност ще го сменя.

ivailo rachev
02-03-2013, 10:19
Здрвейте.Нека да пусна малко снимки с ъпгрейда на колата с новите 16-ки.

ivailo rachev
19-07-2013, 09:57
Здравейте,нека малко да повдигна темата с няколко подобрения.Като за начало преди време смених вътрешно каре и ламбда сонда.След това смених вариатора и няколко повдигача,сега си работи като бензинов мотор :D .Ъпгрейдите,които направих са:Махнах ремъка на баланс валовете,да ви кажа честно разлика в тресенето не усетих.Махнах отоплението на дросела,изкарах една тръба от кутията на въздушния филтър до бронята и снощи изолирах ЕГР клапана.След тези манипулации мотора се поотпуши и сега върви с една идея по-добре от преди.

DMS
19-07-2013, 21:37
Клип в движение със звука има ли шанс да пуснеш? : )

ivailo rachev
20-07-2013, 09:44
Ами днес ще се пробвам да видя какво ще направя.Вътре в колата със сигурност ще мога,но ще се пробвам отвън,само да не си пусна телефона в движение :D