PDA

View Full Version : Имобилайзер или нещо друго



ivailo rachev
09-11-2012, 08:09
Здравейте колеги.От няколко дена колицата ми бръкна в здравето,изчетох всички подобни теми във форума и нищо.Колата е тази от подписа с ЕКУ 10.03.Проблема е следния.Пали когато си иска,на място работи перфектно форсира се без проблем.Като тръгна след 200-300 метра светва кода и гасне,след това няма палене.Ако реши да запали пак същата работа(на място работи,като тръгна гасне).При компа всичко е наред.Свалих корите около волана оправих буксата на пръстена,прегледах бушоните и релетата всичко е наред.Миналата вечер след като я дърпахме колегата без да иска леко тръгна по-рязко и колата джасна след това запали,от там съдя,че някъде не прави добра връзка,но гледах и буксите към имото и там всичко е наред.Казаха ми,че често се случвало да се разпоят елементите във кутийката на имото,днес ще го сваля(ако успея) да го презапоя.Вчера запали и обикалях над 1 час и не угасна до снощи,както си карах започна да прекъсва и след 100 метра светна АБС и ключа и угасна и не заппали повече.Някой ако е имал подобен проблем нека сподели,че не знам какво да търся вече.Извинявам се за дългия роман.

П.П.Големи благодарности на колегата majed за отделените часове говорене по телефона и обяснение.

Ilko Ivanov
09-11-2012, 09:55
Не е Иммо.
По-скоро някой плюс ти се губи около акумулатора.
Нататък се насочи. Може и "маса" да се губи, ама вече си трябва мерене.

П.П. Евентуално може да ти прави проблем инерционния изключвател или както му викат "стоп бутон" под шоф. седалка. Ама щом и АБС ти светва не ми се вярва.
Успех.

oem
09-11-2012, 10:07
Това е проблем около захранването на ЕКУ-то по-скоро. Имото като е разпознато веднъж не може да изгасне колата от него. Там може да не пали, не на запален вече мотор не може да гасне още повече да ти прекъсва.

pe6kata212
09-11-2012, 10:29
Не съм сигурен,но имам спомен,че ЕКУто и АБСа се захранват от различни места.Аз бих се насочил към разпределителя на плюса,може да е нагорял или нещо от сорта.
Просто мисля логично,не съм специалист.

ivailo rachev
09-11-2012, 14:21
Значи търся си голям и здрав ръб да си разбия главата.Та открих проблема.Оказа се,че се е разхлабил захранващия кабел на ЕКУ-то на плюсовата клема и от там само от време на време е давало контакт.Грам не се сетих да прегледам клемите.Благодаря за помощтта ви.Ако колегата Оем не беше пуснал мнение нямаше да се досетя скоро да проверя най-елементарното.

Васил Петров
11-11-2012, 00:54
Важното е че си открил проблема. Нали ти казах по тел. да не бързаш да купуваш еку. :)

ivailo rachev
11-11-2012, 13:01
Да аз бях готов да вземам и да сменям.И то аз съм виновен понеже слагах конусен филтър и като правих въздуховода там съм пипнал.Благодаря за помощта на всички,които се включиха.Поздрави.

маркони
25-03-2013, 12:55
Здравейте колеги.От няколко дена колицата ми бръкна в здравето,изчетох всички подобни теми във форума и нищо.Колата е тази от подписа с ЕКУ 10.03.Проблема е следния.Пали когато си иска,на място работи перфектно форсира се без проблем.Като тръгна след 200-300 метра светва кода и гасне,след това няма палене.Ако реши да запали пак същата работа(на място работи,като тръгна гасне).При компа всичко е наред.Свалих корите около волана оправих буксата на пръстена,прегледах бушоните и релетата всичко е наред.Миналата вечер след като я дърпахме колегата без да иска леко тръгна по-рязко и колата джасна след това запали,от там съдя,че някъде не прави добра връзка,но гледах и буксите към имото и там всичко е наред.Казаха ми,че често се случвало да се разпоят елементите във кутийката на имото,днес ще го сваля(ако успея) да го презапоя.Вчера запали и обикалях над 1 час и не угасна до снощи,както си карах започна да прекъсва и след 100 метра светна АБС и ключа и угасна и не заппали повече.Някой ако е имал подобен проблем нека сподели,че не знам какво да търся вече.Извинявам се за дългия роман.

П.П.Големи благодарности на колегата majed за отделените часове говорене по телефона и обяснение.
Здрасти колега вземи мултицет свържи го към акумолатора и виж в движение когато ти го направи този проблем с колко волта зарежда алтернатора има вероятност при моментно презареждане от 16,18 волта централата се ошашква и светват abs код и колата гасне.