PDA

View Full Version : Гасне на газ



kendo
20-11-2012, 19:18
Здравейте колеги, да си споделя и аз болежката.Значи проблема е следния.Колата почна да обръща на газ на около70 градуса,то не стига това ами като обърне се почва едно тресене и после изгасва.На бензин няма никакви проблеми.По газовата уредба са сменени мембрани и температурен датчик на изпарителя.Преди малко извадих и сондата от бутилката,филтърчето чисто.Като пуснах принудително газ, през тръбата излиза течна фаза под голямо налягане.Проверих всички ел.вентили-работят си.И идеите ми свършват до тук.ГИ е Бардолини,а изпарителя е Томасето Аляска.Отворен съм за всякакви предложения.

ecotronic
20-11-2012, 20:45
Пипал ли си изпарителя да видиш дали се грее добре?

rei1981
20-11-2012, 21:32
Колегата няма възможност да пише в момента обаче гледам е пропуснал някой работи да напише.Изпарителя се загравя идеално,дюзите са проверени за запушвания,филтъра е сменян.Другото го е писал гледам.

android88
20-11-2012, 21:32
Колега същия проблем имах,погледни си ламбда сондата.Мойта беше пощуряла нещо,след смяна с втора употреба от колега тука от форума и настройка от майстора да превкючва на 25 градуса,вече карам с 20лв бензин по 2 месеца и превключва по бързо и от първоначалното.Моя проблем не е решение на твоя,а разбира се предположение,успех в решаването на проблема

robygas
20-11-2012, 21:56
Колегата няма възможност да пише в момента обаче гледам е пропуснал някой работи да напише.Изпарителя се загравя идеално,дюзите са проверени за запушвания,филтъра е сменян.Другото го е писал гледам.

А каква е температурата на обръщане?
Датчикът верен ли е като показание спрямо градусите на колата?
Какво е налягането в момента на обръщане?

rei1981
21-11-2012, 17:26
Температурата за обръщане по принцип е 40 градуса в момента обръща на 70 градуса по показанията на колата датчика на изпарителя е сменен с нов от магазина.Налягането не е замервано към момента утре той ще напише отговора на тази въпрос.

kendo
22-11-2012, 21:18
А каква е температурата на обръщане?
Датчикът верен ли е като показание спрямо градусите на колата?
Какво е налягането в момента на обръщане?
Налягането в рейката преди да обърне на газ е 1,2 бара,в момента в който почне да обръща налягането пада на 0,9.Двигателя претриса и гасне,след което налягането се покачва отново на 1,2 бара. Всъщност проблема го разреших преди малко.Оказа се,че като съм чистил дюзите, при монтирането им явно съм ги стегнал повече от нужното.Не знам какво влияние оказва това,но днес ги отхлабих малко и колата си заработи на газ.Малко люлее оборотите,ама утре като я закарам на диагностика ще я донастроим.Яд ме е само,че за една седмица дадох 150 лв.за бензин,Цял месец щях да я разтривам на газ за тия пари.Сега смятам да цапна една ракийка ,после чаша вино и лягам да спя ДОВОЛЕН!:gas:

Tedo
22-11-2012, 21:58
Налягането в рейката преди да обърне на газ е 1,2 бара,в момента в който почне да обръща налягането пада на 0,9.Двигателя претриса и гасне,след което налягането се покачва отново на 1,2 бара. Всъщност проблема го разреших преди малко.Оказа се,че като съм чистил дюзите, при монтирането им явно съм ги стегнал повече от нужното.Не знам какво влияние оказва това,но днес ги отхлабих малко и колата си заработи на газ.Малко люлее оборотите,ама утре като я закарам на диагностика ще я донастроим.Яд ме е само,че за една седмица дадох 150 лв.за бензин,Цял месец щях да я разтривам на газ за тия пари.Сега смятам да цапна една ракийка ,после чаша вино и лягам да спя ДОВОЛЕН!:gas:
Те дюзите не се "стягат" а се мерят на колко отварят и се калибрират

robygas
22-11-2012, 22:00
Е тоя проблем никога нямаше да може да се разреши през форума :sex:

kendo
23-11-2012, 22:20
Отново съм притеснителна гледка в огледалата за обратно виждане на колите пред мен.:gas: