PDA

View Full Version : странно тресене



marian2784
21-11-2012, 21:28
Дойде време и тук да се разпиша за съжаление.Та проблема се състой в това ,че колата тресе при натоварване все едно мотора мята,прави го на всички скорости под товар около 2000 оборота.Някакви идей от какво може да е.Прави го на бензин и на газ,сложих зимните гуми пак така,да не е каре нещо?

gogo79
21-11-2012, 21:55
Може да е и от тампон на двигателя.

undy
21-11-2012, 22:36
При разбито вътрешно каре,също се появява тресене при определени обороти или скорост,както каза сам "когато е под товар мотора".

Jivko7777
22-11-2012, 02:17
При разбито вътрешно каре,също се появява тресене при определени обороти или скорост,както каза сам "когато е под товар мотора".

абе с тоя бензин мислиш ли че има сила да разтрака каретата вътрешните :biggrin1:

deznam
22-11-2012, 08:30
да не изключваме варианта и с някой кабел или свещ ! :-P

stelt
22-11-2012, 11:36
Вътрешно каре най-вероятно,щом само като е натоварена го прави. А като отнемеш газта спира ли да се мята ?

marian2784
22-11-2012, 14:06
да спира ако отнема газта.Вчера спуках картер и сега сме на трупчета няколко дена така че имам време да я почовъркам.Аима ли начин да се проверят вътрешните карета без да ги свалям че ги клатих днеска ама нищо не усетих явно ще се свалят.Голям късмет че не се пръсна картера а само се спука,даже не го и усетих.на сутринта намерих локва под колата а тя все още си капеше горката.

stelt
22-11-2012, 14:57
Евентуално на подемник, докато колата е във въздуха със запален мотор и на включена предавка, ама ти май няма да имаш такива условия.

marian2784
22-11-2012, 16:03
ами тя колата е на стойки,но мотора ще е проблем,че ще му е за последно.някакви други и дей идват ли ти на ум че аз освен да ги разглобя друг начин не знам,а е един студ вън.

stelt
22-11-2012, 17:02
Тогава варианта е първо да оправиш картера и след това да ровиш каретата. В противен случай - двете полуоски долу за ревизия.

undy
22-11-2012, 22:26
Карето не трябва да има радиални луфтове.

marian2784
22-11-2012, 22:58
ами аз радиални не усетих и това е страннот оище го о но утре ще купя скоби и ще ги отворя,поне вътрешните.

nightsurfer
23-11-2012, 18:55
Колеги да не пускам друга тема , при мен също се появява едно лашкане на мотора ,но не когато е натоварен ,ами тъкмо когато е най-ненатоварен. Гасенето на това колебание става или с подаване на малко газ или отнемането и. Мисля си за някой разлепен тампон или ... някакви идеи ?

toshko69
24-11-2012, 08:09
Колеги да не пускам друга тема , при мен също се появява едно лашкане на мотора ,но не когато е натоварен ,ами тъкмо когато е най-ненатоварен. Гасенето на това колебание става или с подаване на малко газ или отнемането и. Мисля си за някой разлепен тампон или ... някакви идеи ?

На 100% е някой тампон на мотора.Провери кой е и направо сменяй няма какво да го бавиш,че ще скъса и останалите.

marian2784
24-11-2012, 17:32
Колеги има малко развитие по темата,днес я сглобих и докато бях отдолу пак пробвах за луфтове и усетих луфт в лявата полуоска, но луфта е в дифака ми се стора а не в карето,поне така ми се стори,Това възможно ли е и как е реализирана скоросната кутия при дифа, че не намирам разрез на кутията да се ориентирам малко.
Добрата новина е че не усетих поражения по мотора от спукания картер.

marian2784
05-01-2013, 12:19
Да раздвижа темата,след съвети от тукашни майстори свалих всички тампони на мотора.Опорния на мотора е тръгнал,левия на кутията е бил сменян и е добре,за задния не можахме да стигнем до консенсус и затова ,и той ще се сменя.Докато бях в канала откачих дясната полуоска от камбаната(пак по съвет на майстора) ,но луфтове не усетух.Карето се движеше свободно навин-навътре без луфтове.Никакви други драми не се виждат,даже докато беше във въздуха я запалихме и на скорост въртя и нищо не се забелязва.Иска натоварване да се прояви проблема.
А може ли да е от дебитомер това?Грешки за misfire няма,даже никакви няма.Макар и да съм го сменил ,не съм сигурен дали е нов този който монтирах.Беше от UK и на кутията пишеше рециклиран,а го взех за нов.

marian2784
25-04-2013, 17:08
За да не оставям темата без край оказа се вътрешно каре.Имаше язви където са работили съчмите измих го с бензин и го обърнах сега е друга кола,остана да си намеря ново и да го монтирам но поне имам малко време сега.