PDA

View Full Version : 1.9 JTD проблем със запалването



newbie27
04-12-2012, 09:15
Привет колеги,

знам, че има няколко подобни теми, които успях да намеря и да прочета, но изглежда при мен проблемът е различен, затова си позволих да пусна нова тема.

Историята е следната - колата е '98 156 1.9 ЖТД 105 к.с. от известно време има проблем с паленето, който се засилва със спадането на температурите. Започва да става осезаем при 5 градуса, а около 0-та вече започва да става сериозен проблем. Ако е загряла, проблем няма - пали си от първия път, общо взето при умерено студено време - проблемът е при първо палене за деня, а при по-сериозни студове (под нулата) при престой за няколко часа.

Та към проблема - при студен двигател като тръгна да паля, при първото въртене - никакви признаци за палене; върти, но изобщо не прави опит да възпламени. При второто - прави плахи опити да запали, но обикновено пак не пали и чак на третото въртене успява да запали но с много тресене. И като запали - отзад един облак светъл дим.

До момента опитите за отстраняване на проблема включват: нови подгревни свещи миналата година, сменен датчик на коляновия вал след записани грешки, смяна на регулатор на налягането (след като нямаше никаква промяна, ми върнаха моя), комън рейл тест, от който ми казаха, че две от дюзите не затварят (връщали много нафта) и сега карам с добавка Редекс за прочистване на горивната система (една опаковка 500 мл. в половин резервоар, при препоръчителна доза 1/4 опаковка на пълен резервоар). Уви, освен по-малко пушек като я настъпя и малко по-добра пъргавина, ефект при паленето няма.

Моля ви, дайте съвети какъв може да й е проблемът, че хвана студ и времето ми преди да спре да пали накъсява :)

Благодаря предварително на всички за идеите!

thecleaner
04-12-2012, 09:24
Като за хвърляне на боб, аз залагам на дюзи.

AlfaMan
04-12-2012, 14:33
Ами то явно колегата си пада по мятане на боб и затова е набълбукал на майстори и магазини толкова пари.

Колега, явно ти не можеш сам да се оправиш и да си диагностицираш проблема и затова по-добре (да не набиваш излишни пари), отиди в един от проверените сервизи, че като гледам както си я подкарал, скоро ще си купиш още една кола.

newbie27
04-12-2012, 14:37
Ами аз в сервиз съм ги правил тези неща (с изключение на смяната на свещите), но започва да ми писва от ходене по мъките, та затова питам някой ако е срещал подобен проблем.

Последно ми предлагат да сменят дюзите с употребявани, което няма да е супер скъпо, но не знам какви ще сложат, а и ако се окаже, че не е от тях, няма да могат да ми върнат парите, както стана с регулатора.

Jivko7777
04-12-2012, 14:47
почти 100% сигурно дюзи щом пали с тресене...

Отиваш и си купуваш добавка Протек - http://www.pro-tec-bulgaria.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=17&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=18

Слагаш добавката и около 5-10л нафта и отиваш извънграда да даваш газ ;) после пишеш тука и да се надяваме да е добре всичко!

Ако и така не стане си купуваш 2 дюзи втора ръка и си караш ;)

newbie27
04-12-2012, 16:54
Слагаш добавката и около 5-10л нафта

Аз в момента имам Редекс в нафтата (останала ми е около 1/4 резервоар), по-добре да изчакам да го изгоря и тогава да слагам тази, или няма проблем да се смесят??

Jivko7777
04-12-2012, 19:45
по добре я изгори и тогава...

но онази като я сложиш на 5-10л отиваш да караш някъде където можеш да даваш газ и докато изгориш нафтата

newbie27
04-12-2012, 21:00
Мерси за помощта! Ще им дам последен шанс на дюзите с Про-тека и ако не... здраве да е, ще се сменят..

newbie27
04-12-2012, 21:51
Някой ми даваше идеи да не би да е заминала помпата в резервоара, понеже като пробвам да паля, при първото въртене (или първите 2-3 секунди) не дава никакви признаци да запали, изобщо не се и разтриса дори, та предполагаха, че може да не й стига нафта, но пък това не обяснява съвсем зависимостта от температурата навън и дали е загрял двигателят.

iv4oo
08-12-2012, 08:52
Колега аз го имам същият проблем със същата кола с една малка подробност че при мен установиха още че не подгрява значи свещите са здрави на таблото индикатора отчита че подгрява но като сложихме една пробна лампа 12волта на свещите стана ясно че до тях ток не идва .проблема е от компа и аз го реших с едно допълнително копче натискам и броя до 6-7 сек. и паля но пак трудно пали тресе много но на минус 20градуса миналата година пали и после бял пушек ислед това изчиства и грам не пуши.Колега ще следя темата пиши от дюзата ли е било.

Jivko7777
08-12-2012, 11:27
Колега аз го имам същият проблем със същата кола с една малка подробност че при мен установиха още че не подгрява значи свещите са здрави на таблото индикатора отчита че подгрява но като сложихме една пробна лампа 12волта на свещите стана ясно че до тях ток не идва .проблема е от компа и аз го реших с едно допълнително копче натискам и броя до 6-7 сек. и паля но пак трудно пали тресе много но на минус 20градуса миналата година пали и после бял пушек ислед това изчиства и грам не пуши.Колега ще следя темата пиши от дюзата ли е било.

Еми как ще ми подгряваш само 5-6 сек ???
Като колата подгрява няколко минути и след като си запалил

Mury
08-12-2012, 12:05
Някой ми даваше идеи да не би да е заминала помпата в резервоара, понеже като пробвам да паля, при първото въртене (или първите 2-3 секунди) не дава никакви признаци да запали, изобщо не се и разтриса дори, та предполагаха, че може да не й стига нафта, но пък това не обяснява съвсем зависимостта от температурата навън и дали е загрял двигателят.

Какво значи "предполагаха,че не и стига нафта",това се гледа на диагностика.Според мен трябва да смениш сервиза,да се направи една читава диагностика,едно мерене на дюзите,и оттам да се ремонтира колата :smile::smile::smile:

borislav82
08-12-2012, 12:33
Колега аз го имам същият проблем със същата кола с една малка подробност че при мен установиха още че не подгрява значи свещите са здрави на таблото индикатора отчита че подгрява но като сложихме една пробна лампа 12волта на свещите стана ясно че до тях ток не идва .проблема е от компа и аз го реших с едно допълнително копче натискам и броя до 6-7 сек. и паля но пак трудно пали тресе много но на минус 20градуса миналата година пали и после бял пушек ислед това изчиства и грам не пуши.Колега ще следя темата пиши от дюзата ли е било.

дали проблема при теб няма да е в релето на свещите а? едва ли е от компа , инъче и моята 2 зими подред правеше мофтури с паленето до 0градуса няма ядове падне ли -1 край все едно и е паднало горивото тресе и пали след 4,5 път към края на миналата зима извадих регулатора за налягането и имаше боклучета много дребни по него и след ваденето и почистването му и на -10 нямах ядове

iv4oo
08-12-2012, 14:52
Относно подгряването след запалване не е няколко минути а 10 секунди и зависи колко е студено а преди да запалиш качи се в твойта кола дай на контакт и брой за да видиш колко секунди ще ти свети реотанчето на таблото.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Релето го смених и пак не подгряваше и си върнах пак старото .Реголатора не съм го пипал но ако е от боклук както казваш -тя и топла няма да пали, по ми се вярва да е дюза

Jivko7777
08-12-2012, 17:06
Относно подгряването след запалване не е няколко минути а 10 секунди и зависи колко е студено а преди да запалиш качи се в твойта кола дай на контакт и брой за да видиш колко секунди ще ти свети реотанчето на таблото.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Релето го смених и пак не подгряваше и си върнах пак старото .Реголатора не съм го пипал но ако е от боклук както казваш -тя и топла няма да пали, по ми се вярва да е дюза

Ти реотанчето не го гледай, свещите подгряват после пак за по бързо достигане на работна температура

iv4oo
11-12-2012, 06:38
:Suicide:

newbie27
14-12-2012, 09:36
Извинявам се, че малко се загубих от темата.

Значи преди няколко дни я карах да замерят релето на свещите. Оказа се, че не работи и не е подгрявала изобщо. Сложиха някакво реле, с което са мерили и сега казват, че подгрявала. Интересното е, че с моето реле не даваше никаква индикация на таблото, че има проблем, а сега лампата ми мига, след като запаля, все едно има изгоряла свещ, а казват, че са ги мерили всичките и си работи всичко.

Най-лошото е, че след смяната на релето, резултат за паленето.... мисля никакъв или поне е много трудно осезаем. Нямат идея защо мига лампата, но казват, че сега подгрява, но дори да е така, може би най-големият проблем си остава в дюзите.

кучето
14-12-2012, 09:45
Колега,най-безболезнения вариант е да смениш ОМВ-то с ЕКО,Петрол или ЛУК...Пробвай и пиши дали има разлика!Поздрави и успех!

newbie27
14-12-2012, 09:49
Колега,най-безболезнения вариант е да смениш ОМВ-то с ЕКО,Петрол или ЛУК...Пробвай и пиши дали има разлика!Поздрави и успех!

Зареждам само на Ромпетрол от известно време. Не мисля, че в случая има нещо общо с това от къде сипвам нафта.

кучето
14-12-2012, 09:54
Не пречи да пробваш.Кочината от подписа по половин час я мъча с калпавата нафта докато се сети...На следващия ден сипах от Петрол и на десетата секунда пали...!! ;)
Говоря за кола на 8к км!

seik00
14-12-2012, 10:02
пробваи с про-тека както каза колегата.Тогава ще видиш но тоя белия пушек мисля че от това се получава

newbie27
14-12-2012, 10:06
Ами за Ромпетрол съм чувал, че е една от добрите нафти. Ще пробвам и с Петрол следващия път, но мисля, че при мен проблемът е по-сериозен. В момента съм с макс моушън на ОМВ (по-скъпата им нафта), за която също казват, че е добра.

А за про-тека... пробвах - сипах я на резерва, 20 лева отгоре и газ София-Пловдив... за съжаление и това не реши проблема.

кучето
14-12-2012, 10:17
За да не оспамвам темата-нали така започнах-да смениш ОМВ-то...Само от скъпата нафта сипвам и съответно от нея се оплаквам....! хаха п.п.Дано не е сериозен проблема!

Jivko7777
14-12-2012, 13:50
щом мига значи не подгрява смени сервиза

rdveu
02-02-2013, 15:23
Виждам че колегата не е писал допълнително по темата, та рещих да споделя имам абсолютно същият проблем на 156 1,9 JTD 105 кс - при студен двигател колата трудно пали, с много тресене и въртене. В оторизиран сервиз на Алфа направиха диагностика и не стана ясно какъв точно е проблема, само ми споменаха че скоро може да ми се наложи да сменям маховик. Накрая стигнаха до извода че трябва да се сменят сегменти. Както и да е, смених сервиза, пак диагностика и пак до никакъв извод не се стигна. Наскоро ми се наложи да сменям нафтова помпа за високо налягане, а и майстора предположи че и проблемът с паленето може да е от там. Поръчах си от колега от форума друга помпа и то с регуларота, другият проблем който имах беше решен но паленето си остана същото. Дюзите каза че са добре, свещите също, но каза че релето за свещите отказва. Поръчах друго, пак от колега от форума, промяна никаква. Не иска и не иска да пали. Иначе като запали, колата заспива, никакви проблеми и по време на движение не гасне. Като е загряла бързо пали, пак тресе повече от колкото трябва, но пали след 2-3 оборота. И от ОМВ съм зареждал и от други бензиностанции и с добавки съм пробвал, нищо не помага. Някакви идеи колеги?

iv4oo
03-02-2013, 08:37
Дюза колега , може само една да не работи както трябва и това се получава- пали като на 3 цилиндара

rdveu
03-02-2013, 09:06
Майстора вика дюзите ти са добре проверил съм ги каза, едната само пускала малко повечко нафта но това не било проблем. И диагностиката не показва нищо свързано с дюзите. Смених 3 сервиза, резултат 0. Никой не можа да открие проблема на тази кола. Явно тука в разградска област на майсторите не им се занимава с алфи :)

iv4oo
03-02-2013, 09:23
Точно от тази дето пуска повече е проблема от там е и белият пушек като запалиш , сиреч не изгоряла нафта .Направи проба смени тази дюза с една от някой приятел само за проба и ще видиш че ще запали от раз.

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

Старите майстори имаха един термин- дюзата пикае , а трябва да вкарва горивото в цилиндара на мъгла ,а за студен мотор тава е проблем за топъл няма проблем .Диагностиката ще ти хване там проблем когато спре да пуска нафта което никога няма да се случи

rdveu
03-02-2013, 09:25
Ок колега ще направя нещо по въпроса и ще пиша пак по темата. Не може да няма оправия този проблем но да не казвам голяма дума.

newbie27
03-02-2013, 11:10
Извинявам се, че не съм писал от много време, но за момента съм спрял да се занимавам с този проблем. Последно пробваха с друг регулатор, други дюзи, друго реле на свещите, друг датчик на коляновия вал, мериха компресия.... Никаква промяна от нищо, компресията била наред. Единственото, което ми казаха, е че регулаторът влизал в някакъв сервизен режим, но ме пратиха при Бобо от Екстрийм тунинг за по-детайлна диагностика. За момента още не съм ходил, че нещо не мога да се наканя да я оставя.
Това е за момента, като имам повече инфо, ще споделя.

rdveu
03-02-2013, 11:45
Същата работа колега и при мене, само датчик на коляновия вал не е сменян, по принцип до колкото съм чувал ако има проблем с този датчик колата може да гасне в движение, а при мен няма такова нещо, запаля ли край на филма, всичко е 6. Само да видим къде ще търся сега дюзи за проба, както предложи iv4oo (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=18520). Много е лошо така когато гадаеш без да поставят точна диагноза.

pironkov66
06-02-2013, 23:55
Колеги нищо за агра не сте писали симптомите са същите не показва грешка имах го същия проблем само че на 2.4 и се оказа агр.Благодарение на бобо спестих много нерви и пари.Ако не е от него тичай про Бобо поне знае какво прави,успех....

rdveu
02-03-2013, 19:16
Колеги, най-накрая успях да намеря дюзи за проба. Днес смениха и четирите дюзи, с други, перфектни, но без резултат. Не е от дюзи...
За спорта смениха и датчик на коляновия вал, въпреки че знаехме че няма как да е от това.
@pironkov66 Да нямаш в предвид ЕГР?

Сменено до тук:
- нафтова помпа ВН /сменена поради друга причина/
- регулатор към помпата
- реле за подгревните свещи
- дюзи
- датчик колянов вал

Без резултат.

rdveu
09-03-2013, 14:58
Колеги, ето и клипче което снимах днес:
http://youtu.be/5XNwicXDMpU

iv4oo
09-03-2013, 15:35
Колега и при мен е същата работа само дето при мен се оказа че не подгрява -релето си работи ,свещите са здрави ,вътре на таблото ми показва че подгрява а в действителност закачих пробна лампа на самата свещ и се оказа че не идва ток до нея ,а след като запали си подгрява няколко секунди и пробната лампа на свеща свети - което е нормално .Оказа се че нещо от компютара ще да е и аз реших проблема по най е втиният вариант -сложих си едно скрито копче под волана и го свързах към релето сега като се кача давам контакт натискам копчето за около 5, 6 сек.зависи колко е студено и паля .Пак пали трудно междо другото но и на -20градуса няма отказ .Дано да съм ти бил полезен следя ти темата.

rdveu
11-03-2013, 10:57
Добре де колега нали при тези JTD-та подгряване е било необходимо под 7-8 градуса, поне така съм чувал, даже един познат вика на шега, че когато е достатъчно топло и без свещи ще запали, ама не... и на 20 градуса пак трудничко пали. Всеки казва подгряването ти работи, накрая ще прежаля 80-100 лв. ще сменя и свещите.
Вчера си направих един експеримент, подгрях няколко пъти и чаках докато релето изключи. Интересно, запали още от втори път, пак със затруднение, но запали. Така че, има вероятност да има проблем и в подгряването.

iv4oo
11-03-2013, 12:19
Колега свещите ти най вероятно са здрави и релето ти е здраво но закачи една пробна лампа 12волта директно на самата свещ отгоре идай на подгряване и виж дали ще светне лампата ,ако не светне значи не подгрява нищо че на таблото ти показва че подгрява .При мен беше така ако искаш звънни ми на тела и ще ти обесня по подробно-0882833949

iv4oo
11-03-2013, 12:48
Колега ако искаш дай твой тел. да ти звънна

rdveu
11-03-2013, 14:21
Колега не трябва да е от свещи и с пробна лампа ги провериха, а последният майстор при който ходих каза че една по една ги е смъкнал и ги е проверил. Ако имаш нещо друго в предвид по-късно мога да ти звънна ако ти е удобно но са проверени преди седмица-две свещите.

sasho156
11-03-2013, 18:55
Колега, никъде не видях лампата за маслото да ти свети. Като изгаснат всички лампи за тестове преди да запалиш трябва да остане да свети акумолатора и маслото.
Може аз да не съм довидял, но ако не свети преди да запалиш може да има нещо общо с проблема.

donMirkoni
11-03-2013, 20:05
ами според мен си плаче за нов акумулатор,защо не пробваш с нов да видиш как е ,като гледам много мудно върти и според мен е от това,трябва си силен стартов ток,това съвсем сериозно го казвам,пробвай и пиши какво е станало

rdveu
12-03-2013, 08:37
@sasho156 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=17570) Колега, лампата на маслото наистина не свети...:hmm:
@donMirkoni (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=12883) И на мен не ми харесва как върти, слабо е сякаш. Само да не е стартер... Акумулатора ми наистина си е за смяна. С току що зареден акумумулатор пали доста по бързичко, но пак затруднено.

rdveu
12-03-2013, 09:58
Колеги, какво ще кажете за този акумулатор: http://store.emk-33.com/product/46950/akumulator-12v-077-ah-varta-silver-dynamic.html
Добър ли е за 156 1,9JTD?

Моят акумулатор без това е за смяна, толкова се охарчих поне и един акумулатор да си купя.

myato
12-03-2013, 10:21
Колеги, какво ще кажете за този акумулатор: http://store.emk-33.com/product/46950/akumulator-12v-077-ah-varta-silver-dynamic.html
Добър ли е за 156 1,9JTD?

Моят акумулатор без това е за смяна, толкова се охарчих поне и един акумулатор да си купя.

Добър е.

sasho156
12-03-2013, 10:30
И този акумолатор не е за изхвърляне

http://www.kit93.com/akumulatori.html?view=item&catalog=12&item=108
аз съм с този от 2 години и миналата зима дори и в 7:30 сутринта като тръгвах за работа си палеше като пушка.
А щом не ти свети лампата на маслото нека да ти проверят дали подкачва масло. Струва ми се че като се опита да запали е на сухо, все едно няма капка масло и чак после тръгва.

myato
12-03-2013, 10:36
И този акумолатор не е за изхвърляне

http://www.kit93.com/akumulatori.html?view=item&catalog=12&item=108
аз съм с този от 2 години и миналата зима дори и в 7:30 сутринта като тръгвах за работа си палеше като пушка.
А щом не ти свети лампата на маслото нека да ти проверят дали подкачва масло. Струва ми се че като се опита да запали е на сухо, все едно няма капка масло и чак после тръгва.

Става и този, но другият е с по-добри параметри.
За маслото, сега разгледах клипа и и аз мисля, че в началото клопа на сухо. Може и нарочно да е прекъсната индикацията, което си е живо престъпление. Хубаво е да се види къде е проблема и да се оправи.

rdveu
03-04-2013, 15:34
Колеги, след всичките главоболия реших да послушам един приятел и да оставя колата си в един доста добър сервиз тук в разградска област. Обясних на главния майстор подробно за проблема. След няколко дни се чухме с човека и ми каза че всичко по колата е наред, подгряването е ОК, дюзите са ОК, има компресия. Обясни ми, че проблема е в стартовата доза нафта която подава компютъра при запалване, т.е тя не е достатъчна. Сега софтуера на колата е сменен и си пали от първи път, при студен двигател :) Струва ми се че пак има малко повечко "тресене" при запалването, в смисъл искаше ми се малко по-плавно да пали, но сигурно е заради акумулатора ми, отдавна си е за смяна, но не ми се занимава вече и на това се радвам и то много. Иначе пробвахме с чисто нов акумулатор, още по-добре пали. Ще се опитам лятото да изкарам с моя, след което ще си направя подарък :)

TheRaDoOo
03-04-2013, 20:10
И при мен го имаше почти същия проблем, като е по-студено и нямаше палене, смених акумолатора и сега няма проблеми.

iv4oo
06-04-2013, 18:28
колега напиши кой софтуер смени ,къде се намира в колата и,колко струва нов или втора употреба ?

oem
06-04-2013, 18:36
Само втора употреба са софтуерите. Намират се на различно място в колата и трябва да знаеш кой е твоя и как да го намериш на моргата после.

wrc
06-04-2013, 18:55
:knock::knock:,зему му дай на момчето един софтуер,имаш много,нИ сЪ праи

oem
06-04-2013, 19:07
Ем... късмет... преди малко продадох последния... :roll2:

wrc
07-04-2013, 00:35
Тю,язък:tooth:

iv4oo
07-04-2013, 11:55
как на различни места като говорим за една и съща кола 1.9 жтд 99 г. 105 коня -по колко лв. ги даваш ?

oem
07-04-2013, 13:46
Ти наистина ли не разбираш за какво става въпрос или се правиш?

iv4oo
07-04-2013, 15:06
Да найстина не разбирам , а ти ако се бъзикаш много жалко вместо да помогнеш АКО МОЖЕШ

oem
07-04-2013, 19:20
Интересно е това, че все още има хора незнаещи значението на думата софтуер.

Софтуера е програмата записана в компютъра на колата ти чрез която се управлява мотора, а и не само той. На колегата по-горе вероятно са му увеличили стойностите на стартовото количество гориво и за това сега колата му пали по-лесно. Това може да ти го направи всеки грамотен който се занимава с чип тунинг.

rdveu
07-04-2013, 22:25
@oem Точно така, увеличени са стойностите на стартовото количество гориво, така ми обясниха от сервиза.

iv4oo
08-04-2013, 22:05
OEM кои туи нещо софтуер бе пич я кажи че не разбрах Исках да кажа че този софтуер е в някакъв компютърен блок и вместо някой да се прави на майстор да корегира разни работи в него и да ми вземе 200 лв. и не се знае какво ще стане е по добре да го сменя . А ти OEM си ми доста далеч за да ти се доверя на теб -кои знае какво ще направиш ама коментарите ги правиш

oem
08-04-2013, 22:52
Аз нищо не ти предлагам :) И всъщност проблема изобщо не е в софтуера или в компютърния блок. Но щом искаш да го сменяш сменяй го :)

rdveu
08-04-2013, 23:03
Колега, ако смениш компютърния блок най-вероятно няма да се реши проблема. Той отново ще си е с фабричните настройки. Самата "манипулация" е важна. Софтуерно се увеличава стартовата доза гориво. При мен се реши проблема. Колата си пали.

Coyota
12-01-2015, 13:19
Колеги, да не отварям нова тема. Моя проблем е следния.
Колата е 145 1.9 ЖТД 105 коня. Имах проблеми с регулатора за налягане. Усетих я като лятото взе да пали по - трудно. Закачихме я на компютър, качваше по - бавно налягането. Сложихме регулатор от един приятел от неговата кола. Всичко беше перфектно. Взех да търся регулатор, само че тук в Сливен ги дават по над 100 лева и ги няма, а по нета вече 3 пробвах, уж перфектни, тя оборотите не може да държи като го сложа. Отделно лятото замерихме дюзите, 2 от тях връщаха малко повече ;)
И сега като стана по студено, не иска да пали, или пали много зор. Единия ден я натиснах малко повече и на 4000 оборота, колата заби муцуната. На следващата права пак я натиснах и направо колата изгасна и ми светна лампата (мисля, че за дюзите) И от вчера колата изобщо не иска да запали :( Утре ще я закачаме на диагностика да видим какво ще покаже и ще пиша какво е станало. Ако имате идеи пишете, много ще съм благодарен :)

Coyota
12-01-2015, 14:39
Закачихме колата, днес запали. Регулатора трудно качи налягане. Запали чак на 180. Почна от 50-100-112-115 и така на татък. После обаче регулатора държи хубаво налягане, процента на отваряне е малко - по малък. При студена кола държеше 10-11 процента на отваряне, при нормално 18 процента. Проблема може да е от помпата в резервоара. Кажете има ли вариант да се замери тази помпа. Събота или неделя ще я снема за почистване на цедката. До сега не съм снемал такава, ако има някой съвет давайте, но не забравяйте, че колата е 145 ЖТД

veli4kov
18-05-2016, 16:05
Извинявам се колега но понеже имам същия проблем с 2.4 дизел на 159 изчетох цялата кореспонденция но не можах да разбера в крайна сметка оправили се проблема и ако се е оправил как. Моля за помощ.

Alex_26
18-05-2016, 22:11
Извинявам се колега но понеже имам същия проблем с 2.4 дизел на 159 изчетох цялата кореспонденция но не можах да разбера в крайна сметка оправили се проблема и ако се е оправил как. Моля за помощ.
Явно се е е оправил като е почистил помпата в резервоара, т.е. цедката. Действай и ти

veli4kov
19-05-2016, 14:18
Благодаря за съвета но не знам дали стана ясно за проблема който съм споменал. Става въпрос за проблем с паленето при студен двигател.

Alex_26
19-05-2016, 21:27
Благодаря за съвета но не знам дали стана ясно за проблема който съм споменал. Става въпрос за проблем с паленето при студен двигател.
Аз не мога да гадая, без колата да е пред мен

Black Power
19-05-2016, 23:09
Колеги, да не отварям нова тема. Моя проблем е следния.
Колата е 145 1.9 ЖТД 105 коня. Имах проблеми с регулатора за налягане. Усетих я като лятото взе да пали по - трудно. Закачихме я на компютър, качваше по - бавно налягането. Сложихме регулатор от един приятел от неговата кола. Всичко беше перфектно. Взех да търся регулатор, само че тук в Сливен ги дават по над 100 лева и ги няма, а по нета вече 3 пробвах, уж перфектни, тя оборотите не може да държи като го сложа. Отделно лятото замерихме дюзите, 2 от тях връщаха малко повече ;)
И сега като стана по студено, не иска да пали, или пали много зор. Единия ден я натиснах малко повече и на 4000 оборота, колата заби муцуната. На следващата права пак я натиснах и направо колата изгасна и ми светна лампата (мисля, че за дюзите) И от вчера колата изобщо не иска да запали :( Утре ще я закачаме на диагностика да видим какво ще покаже и ще пиша какво е станало. Ако имате идеи пишете, много ще съм благодарен :)

Виж ми темата за този проблем и какво беше решението : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72204

veli4kov
20-05-2016, 13:33
Привет колеги,

знам, че има няколко подобни теми, които успях да намеря и да прочета, но изглежда при мен проблемът е различен, затова си позволих да пусна нова тема.

Историята е следната - колата е '98 156 1.9 ЖТД 105 к.с. от известно време има проблем с паленето, който се засилва със спадането на температурите. Започва да става осезаем при 5 градуса, а около 0-та вече започва да става сериозен проблем. Ако е загряла, проблем няма - пали си от първия път, общо взето при умерено студено време - проблемът е при първо палене за деня, а при по-сериозни студове (под нулата) при престой за няколко часа.

Та към проблема - при студен двигател като тръгна да паля, при първото въртене - никакви признаци за палене; върти, но изобщо не прави опит да възпламени. При второто - прави плахи опити да запали, но обикновено пак не пали и чак на третото въртене успява да запали но с много тресене. И като запали - отзад един облак светъл дим.
зА ТОЗИ ПРОБЛЕМ СТАВА ВЪПРОС

Alex_26
20-05-2016, 13:40
Помпа НН, филтър, помпа ВН, регулатор ВН, подгряване - хайде проследявай.
Забравих - температурен датчик