PDA

View Full Version : Не ми работи тракшана



bodolei
11-12-2012, 22:56
Колеги имам Алфа 166 2.4 20v автомат 2005г. на дисплея не ми свети тракшъна ,има я иконката,но когато пробуксува не ми свети тракшана.Предния собственик ми каза че единия датчик не работи и трябва да се смени,но нещо се съмнявам,дайте съвет какво мога да направя

rusiq86
12-12-2012, 01:05
Диагностика, все си мисля, че ще покаже на комп.

Mury
12-12-2012, 07:02
Диагностика, все си мисля, че ще покаже на комп.
Абсолютно,друг начин няма,Ванга умря за съжаление :waving::waving::waving:

Linkestis
12-12-2012, 16:32
Абсолютно,друг начин няма,Ванга умря за съжаление :waving::waving::waving:

Лошото е че няма и наследник...а 21-ви наближава :tooth:

Boby
12-12-2012, 21:01
Колеги имам Алфа 166 2.4 20v автомат 2005г. на дисплея не ми свети тракшъна ,има я иконката,но когато пробуксува не ми свети тракшана.Предния собственик ми каза че единия датчик не работи и трябва да се смени,но нещо се съмнявам,дайте съвет какво мога да направя

Значи и АБС-а не работи?

bodolei
13-12-2012, 21:47
Ами лампата на АБС-а не ми свети явно са му отрязали кабелите за да не свети или са му махнали бушона.Сега я обслужвам,но като я взема ще отида да я закачат да видим какво може да излезе,дано да покаже и да излезе само от датчика а не да е по голям проблема

ecotronic
13-12-2012, 22:53
Ами лампата на АБС-а не ми свети явно са му отрязали кабелите за да не свети или са му махнали бушона.Сега я обслужвам,но като я взема ще отида да я закачат да видим какво може да излезе,дано да покаже и да излезе само от датчика а не да е по голям проблема

Сега в тази поледица е лесно да пробваш ABS - а. Стъпи веднъж по-здраво на педала и веднага ще разбереш. Ако се окажат верни предположенията, че ABS-ът е скопен заради един датчик............направо нямам думи за продавача.

Mury
14-12-2012, 06:41
Сега в тази поледица е лесно да пробваш ABS - а. Стъпи веднъж по-здраво на педала и веднага ще разбереш. Ако се окажат верни предположенията, че ABS-ът е скопен заради един датчик............направо нямам думи за продавача.

Батко не знаеш с какви неща съм се сблъсквал заради какви дребни проблеми......................:idea2::idea2::idea2 ::idea2: Не забравяй че са джамбази все пак,и тррябва всеки възможен лев да бъде спестен :th_up::th_up::th_up:

Bobiuzunov
14-12-2012, 09:25
Да за съжаление колегата е прав,за да се спестят някви дребни суми се правят какви ли не простотии.

bodolei
15-12-2012, 08:45
Ам да снощи я взех от майстора след обслужване и установих че не ми работи и АБС-а и сега ще трябва да търся друг майстор да установи какво се случва със АБС-а и тракшана .

myato
15-12-2012, 14:04
Ам да снощи я взех от майстора след обслужване и установих че не ми работи и АБС-а и сега ще трябва да търся друг майстор да установи какво се случва със АБС-а и тракшана .
Даваш на контакт и ако за секунди всички лампи с изключение на тази на ABS-са светнат и изгаснат, значи е прекъсната индикацията на таблото. Дръпни и ръчната за малко и виж дали ще светне и нейния индикатор, но не я оставяй опъната, ако колата стои навън.
Дано само да са прекъснали индикаторите и да са махнали предпазителите на ABS-са, щото иначе не ми се мисли...

Mury
15-12-2012, 14:46
Даваш на контакт и ако за секунди всички лампи с изключение на тази на ABS-са светнат и изгаснат, значи е прекъсната индикацията на таблото. Дръпни и ръчната за малко и виж дали ще светне и нейния индикатор, но не я оставяй опъната, ако колата стои навън.
Дано само да са прекъснали индикаторите и да са махнали предпазителите на ABS-са, щото иначе не ми се мисли...

Бате и за какъв дявол ще прекъсват индикацията,ако няма проблем колата ?????

myato
15-12-2012, 15:55
Бате и за какъв дявол ще прекъсват индикацията,ако няма проблем колата ?????

То е ясно, че има проблем и че го крият, но въпроса е колко гадно са го замазали.

Linkestis
15-12-2012, 18:38
Омазали са го като са му сложили централа от кола без тракшън :)

myato
15-12-2012, 19:07
Омазали са го като са му сложили централа от кола без тракшън :)

Пепел ти на езика, че и не работи.:boo:

Linkestis
15-12-2012, 19:21
Предполагам и ти си виждал какво ли не.Мой познат си купи 156 и ме викна да я видя.На мястото на въздушната възглавница на пасажера имаше бирена кутийка.Половината лампи по таблото бяха с орязани кабели и бандажирани :)
Така че...джамбазина е способен на всичко

bodolei
15-12-2012, 19:36
Ами колеги нито на ръчната нито на АБС-а ми свети и маи ще се хвърля във егати приключението знаех си аз да не вземам кола от софийска автокъща ама станалото стана,дано да фалира деиба и нещасника кой знай колко души е изгорил.

AlfaRomeo164
15-12-2012, 20:12
Колега, алфата ти автоматик ли е?

myato
15-12-2012, 21:50
Ами колеги нито на ръчната нито на АБС-а ми свети и маи ще се хвърля във егати приключението знаех си аз да не вземам кола от софийска автокъща ама станалото стана,дано да фалира деиба и нещасника кой знай колко души е изгорил.

Не бързай да се шашкаш. Първо възстановете веригите на индикаторите. Те вероятно ще светят постоянно. Проверете после захранването на централата и опитайте да и пуснете диагностика.

Bobiuzunov
16-12-2012, 10:35
Аз имам подобен проблем при пробоксуване светка индикацията на ASR-а,но не и тази на TCS-а също така и при даване на контакт не свети,но при мен ABS-а работи.

ecotronic
16-12-2012, 10:45
Аз имам подобен проблем при пробоксуване светка индикацията на ASR-а,но не и тази на TCS-а също така и при даване на контакт не свети,но при мен ABS-а работи.

При теб най-вероятно само индикацията ти не работи.
При колегата трябва да се подходи методично, както казва Myato и може да се окаже, че проблемът не е толкова голям. Нищо чудно да се касае само за неработещ/прекъснал датчик на някое колело. На джамбазинът му е било по-лесно да маскира проблема, вместо да го реши.

Bobiuzunov
16-12-2012, 10:49
Да дано да е само от това,но и аз също кото теб ще чакам малко по добро време,че на този студ не ми се разглобява.:spell:

bodolei
16-12-2012, 17:01
Автоматик е и утре ще търся кой да я види че това не ми дава мира

mian4o
17-12-2012, 21:53
А скоростомера ти работи ли, защото при мен се оказа студена спойка в централата на АБС но ако попаднеш на правилният човек ще ти възстанови всичко.

Поздрави