PDA

View Full Version : Таблет или електронна книга - кое да избера?



sasho_n2
18-12-2012, 10:21
Здравейте. Тъй като съм скаран с ИТ технологите, моля ви за съвет кое да избера за подарък - евтин таблет или електронна книга. Устройството ще се използва единствено за четене на книги, като естествено и б'джета ми е ограничен до 150-160 лв. Гледам има разни таблети на тези цени ( куче марка) и ел. четци Престижио и Дива. Кое по-добре да избера и заслужава ли си таблет за тези пари или да не се занимавам и да купя електронна книга?
Предварително благодаря за съдействието!

Susscrofa
18-12-2012, 10:31
Здравейте. Тъй като съм скаран с ИТ технологите, моля ви за съвет кое да избера за подарък - евтин таблет или електронна книга. Устройството ще се използва единствено за четене на книги, като естествено и б'джета ми е ограничен до 150-160 лв. Гледам има разни таблети на тези цени ( куче марка) и ел. четци Престижио и Дива. Кое по-добре да избера и заслужава ли си таблет за тези пари или да не се занимавам и да купя електронна книга?
Предварително благодаря за съдействието!

Книга избери.
Щом е само за четене, книга.
Аз имам самсунг р1000, таблет, но програмката за четене на книги е далеч от ел. книгите, а и дисплея е доста "натоварващ" при четене, имам предвид като контраст. Представям си каква гадост ще е при нискобюджетните таблети.
Няма по-недъгави устройства от мултифункционалните, такива:).

morfius
18-12-2012, 10:34
Не купувай боклуци... ще отвратиш получателя от технологиите :)
Ел. книга от тия марки е като стробоскоп, мига 5 пъти на всяка смяна на страницата.
Стария Киндъл (новия малкия поне и той мига, явно тарикатеят с цената на екранчето) ако намериш... инак не си струва.
Таблетите за тия пари и те са купчина боклук на едро... най-евтиния дето става за нещо е около 400 лв.
(Нексус 7 или китайчетата с 1ГБ РАМ и IPS капацитивен екран)

С 2 думи... мисли за нещо друго.

Susscrofa
18-12-2012, 10:39
Не купувай боклуци... ще отвратиш получателя от технологиите :)
Ел. книга от тия марки е като стробоскоп, мига 5 пъти на всяка смяна на страницата.
Стария Киндъл (новия малкия поне и той мига, явно тарикатеят с цената на екранчето) ако намериш... инак не си струва.
Таблетите за тия пари и те са купчина боклук на едро... най-евтиния дето става за нещо е около 400 лв.
(Нексус 7 или китайчетата с 1ГБ РАМ и IPS капацитивен екран)

С 2 думи... мисли за нещо друго.

Имаш едно решение и неговата алтернатива, защо трябва да объркаш колегата с неясно предложение.
Имаш две решения, предложи по-доброто, а не го мятай зад борда.:)

morfius
18-12-2012, 10:42
Имаш едно решение и неговата алтернатива, защо трябва да объркаш колегата с неясно предложение.
Имаш две решения, предложи по-доброто, а не го мятай зад борда.:)

И 2 те решения са боклук (за тия пари)... ти ако искаш го отвращавай от електронните книги, аз не смятам така.
Вземи един Киндъл (миналия модел с буквите) и го сложи до тия евтинджоси, смени 3 - 4 страници и ще се откажеш сам.
Много по-малко ме изморява екрана на телефона от колкото мигалката на брандираните китайчета... смяяятай :D

tokata_pz_flex
18-12-2012, 10:46
Kindle става за четене , поне мен не ме натоварва . На лаптопа е абсурд да чета толкова дълго време , колкото на Kindle . Ако ще е само за четене на книги - това е решението .

Susscrofa
18-12-2012, 10:48
И 2 те решения са боклук (за тия пари)... ти ако искаш го отвращавай от електронните книги, аз не смятам така.
Вземи един Киндъл (миналия модел с буквите) и го сложи до тия евтинджоси, смени 3 - 4 страници и ще се откажеш сам.
Много по-малко ме изморява екрана на телефона от колкото мигалката на брандираните китайчета... смяяятай :D

Ок, съгласих се.
Нямам опит с тази джажда.
Въпросът е дали му влиза в бюджета.

tokata_pz_flex
18-12-2012, 10:50
Има Kindle 6 инча за 69 долара в амазон в момента :)

morfius
18-12-2012, 10:51
Ок, съгласих се.
Нямам опит с тази джажда.
Въпросът е дали му влиза в бюджета.

И като не му влиза какво - да купи боклучка да отбие номера?
Толкова няма какво друго да се подари, че да хвърли парите за нещо дето ще отлети в шкафа да събира прах?

Susscrofa
18-12-2012, 10:53
И като не му влиза какво - да купи боклучка да отбие номера?
Толкова няма какво друго да се подари, че да хвърли парите за нещо дето ще отлети в шкафа да събира прах?

Понякога жестът е важен, всяка година милиарди се харчат за "нехаресвани" подаръци.:)))

morfius
18-12-2012, 11:15
Понякога жестът е важен, всяка година милиарди се харчат за "нехаресвани" подаръци.:)))

Е жестове с тия пари може да направи поне 20 ...

sasho_n2
18-12-2012, 11:15
Благодаря за бързите отговори. За сега наистина се насочих към книгата...Ще видя какво ще мога да намеря най-изгодно...

The_Game
20-12-2012, 23:28
Аз взех за подаръци Kindel Keyboard 3G+Wifi бяха на промоция в USA по 99$бройката.

Купих няколко и се оказа че и в България има безплатен неограничен интернет от мрежата на М-тел.
Като Киндъла си има и браузър (който е доста орязан, няма флаш няма нищо, но за FB става.

Gmail- пощата се бъгва и постоянно рефрешва и неможе да пратиш писмо поне с мойта поща е така.

Но все пак имаш връзка навсякъде.
Както и почти в цяла европа с изключение на 1-2 страни.

morfius
21-12-2012, 09:26
Аз взех за подаръци Kindel Keyboard 3G+Wifi бяха на промоция в USA по 99$бройката.

Купих няколко и се оказа че и в България има безплатен неограничен интернет от мрежата на М-тел.
Като Киндъла си има и браузър (който е доста орязан, няма флаш няма нищо, но за FB става.

Gmail- пощата се бъгва и постоянно рефрешва и неможе да пратиш писмо поне с мойта поща е така.

Но все пак имаш връзка навсякъде.
Както и почти в цяла европа с изключение на 1-2 страни.

Как стои въпроса с доставката?

Liminat
21-12-2012, 13:59
Благодаря за бързите отговори. За сега наистина се насочих към книгата...Ще видя какво ще мога да намеря най-изгодно...
http://readerbg.com/електронни_четци
Може би нещо от тук, ако наистина ще чете. Може би kindle е най-добрия избор.
Веданага се сетих, че може да има и:
http://forum.myebook.bg/index.php?topic=465.0