PDA

View Full Version : проблем с късите светлини



Z:)m
19-12-2012, 10:27
От няколко дена насам установих, че десния фар на късите светлини изгасва в движение.
При първоначално включване на късите светлини и двата фара си светят - убеден съм в това, защото и сутринта и вечерта паркирам с/у стена и виждам светлините на фаровете при включване.
След това, в движение се вижда как десния фар започва от време на време за миг да премигва, докато в един момент въвсем се изключи. Ако след това изкл и вкл късите светлини, десния фар пак светва.
Имате ли някакви идеи и насоки, които да ми дадете, за да знам къде да търся проблема?

kolev
19-12-2012, 10:56
ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.

Z:)m
19-12-2012, 11:08
ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.

Ксенон е.
Любопитно ми е, защо не изписва грешка на борда, когато изгасне крушката?!

kolev
19-12-2012, 11:13
не мога да ти кажа. трябва някой който е наясно със системата. може изобщо да не го следи, може и да го "вижда" като работещ и да си мисли че всичко е наред.

Valio606
19-12-2012, 11:28
Аз имам абсолютно същия проблем - десния фар примигва и понякога изгасва без грешка на компа. Според мене е време да сменя крушките ама ако някой знае дали е от това да каже.

fnt
19-12-2012, 13:35
За изгоряла крушка на фара не дава грешка

ecotronic
19-12-2012, 13:38
Най вероятно проблемът е в дефектирала крушка. Наскоро имах същия проблем и като смених крушката се оправи. Това не означава, че в конкретния случай проблемът не е в баласта. Само размяната крушка - баласт може да покаже кое от двете е.
Относно липсата на индикация за неработеща крушка, обикновено диагностичната система следи входното съпротивление на баласта. Когато не работи самата крушка, баластът пак има някакво входно съпротивление, макар и по-високо и поради това събитието не се регистрира.

fnt
19-12-2012, 13:45
И без ксенон пак няма да даде грешка.

boian
19-12-2012, 19:43
При мене така правеше преди да изгасне тотално. Мисля, че модела е D1S и върви заедно крушка-баласт

BO
20-12-2012, 13:55
При мене така правеше преди да изгасне тотално. Мисля, че модела е D1S и върви заедно крушка-баласт
А ти представяш ли си крушката да върви с баласт?
Вярно, че е Алфа, но чак толкова. :hump:

rusiq86
20-12-2012, 14:17
По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.

Z:)m
20-12-2012, 15:39
По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.

Именно, защото в другата твоя тема, където представи твоята 159-ка, бях прочел, че Филипс имат много добро менте, се спрях на някакви чешки крушки. Надявам се, че дори и да не са на нивото на Филипс, пак ще са по-добри от китайските. Иначе, като питах за Филипс, цената която ми обявиха, беше близка, до цитираната от теб.
Като монтирам новите крушки, ще споделя впечатленията си.

Z:)m
21-12-2012, 11:52
Нещо почвам да й се дразня на моята.
От 2-3 дена насам, късите светлини не са угасвали спонтанно и самоинициативно, а аз си имам комплект нови крушки.
Почвам да си мисля, дали проблема не възниква само когато има локви по улиците, защото проблема се появи точно тогава. Откак скова студа и всичко е замръзнало и няма локви, които да се плискат отдолу, късите светлини си работят без грешка.
До колкото знам, баластите са някъде под фаровете. Как да стигна до тях, за да проверя за разхлабени връзки на кабелите и пр.?

Mury
21-12-2012, 17:25
А ти представяш ли си крушката да върви с баласт?
Вярно, че е Алфа, но чак толкова. :hump:

Tочно така е Боби,крушката е заедно с баласта и е около 200 + кинта за Филипс или ОСРАМ :punk::punk::punk:

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------


По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.

Бъркаш,баласта е отзад на крушката,не е под фара :hehe::hehe:

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:18 ----------


От няколко дена насам установих, че десния фар на късите светлини изгасва в движение.
При първоначално включване на късите светлини и двата фара си светят - убеден съм в това, защото и сутринта и вечерта паркирам с/у стена и виждам светлините на фаровете при включване.
След това, в движение се вижда как десния фар започва от време на време за миг да премигва, докато в един момент въвсем се изключи. Ако след това изкл и вкл късите светлини, десния фар пак светва.
Имате ли някакви идеи и насоки, които да ми дадете, за да знам къде да търся проблема?

Сменяй крушката и ще се оправи :punk::punk::punk:

BO
21-12-2012, 19:52
Tочно така е Боби,крушката е заедно с баласта и е около 200 + кинта за Филипс или ОСРАМ :punk::punk::punk:


Залагаш ли си левия бъбрек за това?:gayfight:

rusiq86
21-12-2012, 20:26
Аз знам, че крушката има малък стартер отзад, който държи напрежение, за да може крушката да пали по-бързо.
Под фара си има баласти..., 12х8 см размери, такива сведения имам!

Относно крушките това е какво открих:
- Оригинална Филипс 140лв.
- Оригинална Осрам 120лв
- Хубаво качество китайче с гаранция - 80лв
- Ако сам си ги набавя 40 лв

Аз бях на зор да стане от днес за утре,защото щях да пътувам по тъмно и избрах вариант за 80лв..няма разлика със светенето на оригиналната Филипс.
Но от магазина ми показаха и китайско менте на Филипс...едно към едно със смъкнатата от мен крушка. Човека каза 80 лв ги даваме, бъдете нащрек да не платите на някой прасето по нова година заради крушка :)

Mury
22-12-2012, 13:12
Залагаш ли си левия бъбрек за това?:gayfight:

Органите си ги залагай ти,иначе по темата,като видиш колко тънки кабели влизат в крушката ще ти стане ясно че няма как да има друг баласт:sleepy::sleepy::sleepy:

BO
22-12-2012, 19:37
Органите си ги залагай ти,иначе по темата,като видиш колко тънки кабели влизат в крушката ще ти стане ясно че няма как да има друг баласт:sleepy::sleepy::sleepy:
Ако ми кажеш тези кабели от къде идват ще те цункам:kiss:

kolev
23-12-2012, 08:25
има си баласт естествено. само високоволтовата част от електрониката е поставена в кутията зад крушката. сейфти фърст за да няма изгорели диагностици :Tease:

http://www.oemxenonpart.com/Alfa-Romeo-159-Xenon-HID-D1S-Ballast.htm

Mury
23-12-2012, 09:28
има си баласт естествено. само високоволтовата част от електрониката е поставена в кутията зад крушката. сейфти фърст за да няма изгорели диагностици :Tease:

http://www.oemxenonpart.com/Alfa-Romeo-159-Xenon-HID-D1S-Ballast.htm

Което значи че не е точно баласт,а някакво управление,пък както каза ти,високоволтовата част е в крушката,демек запалката :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

BO
23-12-2012, 18:29
Което значи че не е точно баласт,а някакво управление,пък както каза ти,високоволтовата част е в крушката,демек запалката :busted_cop::busted_cop::busted_cop:
Ще се сетиш.
Баласта стои от долната страна на фара, а стартера е това отзад на крушката.
А двете неща са за съвсем отделни предназначения и за това да кажеш, че баласта е това зад крушката е все едно да кажеш, че двигателя е това в скоростната кутия, диференциала, примерно. Нали и двете неща движат колата.:baby:

ecotronic
23-12-2012, 20:25
"Нещото" което е непосредствено преди крушката е вероятно повишаващият трансформатор, както е при slim баластите:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/bfi1356286969x.jpg

BO
24-12-2012, 00:53
"Нещото" което е непосредствено преди крушката е вероятно повишаващият трансформатор, както е при slim баластите:

Ами не "вероятно", а точно това.:knock:

Z:)m
24-12-2012, 22:58
Само да си рапортувам по темата...
От два дена съм с новите крушки - "Старлайн". Светят прилично и загряват също толкова бързо, колкото оригиналните. Повод за развитието на нещата в тази посока, беше поредното изгасване на късите светлини, въпреки че няколко дена преди това работеха безупречно.

BO
25-12-2012, 02:45
Пак ли само десния премигва, както си го написал в първото мнение на тази тема, или сега и двата премигват, както си го написал в последния пост?

Z:)m
25-12-2012, 23:14
Явно не съм се изразил съвсем правилно и нещо не сте ме разбрали.
Преди няколко дни бях казал, че премигващата крушка спря да премигва, а аз вече си бях поръчал нови крушки. Затова реших, че за момента няма да слагам новите.
Нещата изглеждаха добре няколко дни, след което единия фар отново изгасна. Тогава вече смених старите крушки с новите.
Сега, от няколко дни, съм с новите крушки и нямам никакви проблеми с тях. Светят си съвсем прилично и при стартиране загряват почти мигновено.
Това исках да кажа. ;)

KARTaL
30-10-2019, 20:33
Проблема с премигването и гасненето на крушката да го разбирам ли, че се получава от не качествена крушка?

KARTaL
12-11-2019, 13:17
Борбата с крушката ми продължава. Вчера вечерта като тръгнах за работа постоянно се изключваше, а аз изчаквах известно време и пусках фаровете на ново с надеждата, че ще тръгне и след 10 мин. зацепи. Сутринта пак постоянно ми гаснеше. На китайска крушка ли се дължи или хлабава връзка някъде? От къде си купувате крушки ако там е проблема да не си тровя нервите с тази.
Излезна и един друг проблем вчера, излиза ми съобщение, че задния десен стоп не работи, купих нова крушка смених я, но проблема си остана. Разширих буксите, защото последния път отлявата страна беше такъв проблема, но си ми излиза още тази грешка. Какво да правя?

alfa racer GTA
12-11-2019, 14:54
Като за начало си купете контакт- спрей.

След това напръскайте няколко пъти буксите/клемите с които крушката прави контакт.Дори и да ви изглеждат чисти и да ви се струва, че няма проблем, това не означава че е така.

Пръскате първи път, чакате 2-3 минути, да подейства спрея и чистите с кърпа или салфетка, пръскате втори път, изчаквате 20 секунди и отново чистите.Пръскате трети път и слагате крушката.

На мен така преди около 2 години си реших проблема, но купих 3 крушки докато разбера че не е от тях.Само първата беше изгоряла.

А контактните клеми/букси си изглеждаха абсотно чисти и лъскави преди да ги пръскам с контакт спрей...

От тогава не съм имал проблеми с тази букса/и на тази крушка на стопа.

Shades
12-11-2019, 16:09
Борбата с крушката ми продължава. Вчера вечерта като тръгнах за работа постоянно се изключваше, а аз изчаквах известно време и пусках фаровете на ново с надеждата, че ще тръгне и след 10 мин. зацепи. Сутринта пак постоянно ми гаснеше. На китайска крушка ли се дължи или хлабава връзка някъде? От къде си купувате крушки ако там е проблема да не си тровя нервите с тази.
Излезна и един друг проблем вчера, излиза ми съобщение, че задния десен стоп не работи, купих нова крушка смених я, но проблема си остана. Разширих буксите, защото последния път отлявата страна беше такъв проблема, но си ми излиза още тази грешка. Какво да правя?


Имах подобен проблем с моите навремето. След цял един ден със смъкната броня, сваляне на фарове, въртене на баласти/управления, проблемът се оказа кабелът, който е вътре във фара. "Оригинален", разбирай китайски с правилната букса е около 160 лева. Аз разгледах един универсален от 15 лева и се оказа, че има разлика само в куплунга към управлението. Изкарах си пинчетата от новия, преместих на стария куплунг и работата заспа. 1 година без драми. Дано и при теб да е това, защото лесно се решава.

KARTaL
16-11-2019, 18:08
Днес установих проблема с късите. Смених местата на куршките и тази, която ми гаснеше, сега гасне отново. Няма от какво друго да е освен от некачествени крушки. От къде бихме ме посъветвали да си купя хубави и качествени крушки.
При проблема със стопа си остава и след почистване на няколко пъти. Мисля да поръчам "кутииката" (не знам как се казва) на която се слагат крушките и да пробвам дали не е там проблема. Дали е добре като идея?