PDA

View Full Version : Мога ли да си оправя ръчната сам?



ML 20V
20-12-2012, 01:39
Здравейте колеги, ръчната ми замръзва лесно и искам да питам, трудно ли ще е (ако не как точно) може човек сам да оправи този проблем.

Имах същия проблем на предишната 145-ца, но тогава я карах на сервиз. Там смениха оплътнението и вече няма замръзване. (може би още нещо, не съм сигурен)Този път не оставя колата в сервиз за това. Ако някой знае как става, приемам акъл.

Shider
20-12-2012, 03:54
Работа за 10-15 минути на канала е - и си имаш отново нормална ръчна спирачка, дори и зимата... Отпускаш дългата гайка под лоста на ръчната за по-лесна работа и сменяш жилата (ок. 50-60лв комплекта). Отдолу всичко се вижда и няма кой знае какво да се обърка - има една пластмасова щипка, държаща двете жила до "кантарчето"; и да се внимава лявото жило да е с термоизолацията, поради близостта на ауспуха.
Освен елементарни технически умения, трябва единствено ключе 10 за отпускане/регулиране; канал или подемник за работа отдолу; и евентуално клещи, или отверка да си разкопчаеш старите жила. Ако си с барабани отзад е малко по-голяма заигравка да се стигне до челюстите...

А какви уплътнения са ти сменяли не е ясно - има по 2 маншончета на жилата, които обаче ще съм много щастлив да видя къде се намират отделно. Освен това не само те, а и броните на жилата се сцепват и напукват - влезе ли веднъж вътре влага и гняс, няма спасение от ръждата и трудното движение. Лятото на топло и сухо може да изкарват, но зимата само ядове...

Поздрави!

ML 20V
20-12-2012, 11:34
^ Много благодаря. Само да доуточня - в комплекта на жилата влизат ли тези маншончета или нещо, което да помага с изолацията на вода, за да не замръзва?

Pepo
20-12-2012, 11:37
^ Много благодаря. Само да доуточня - тези маншончета от къде да ги намеря.. или те влизат в комплекта?

В комплекта са.

ML 20V
20-12-2012, 12:32
В комплекта са.

Значи отивам да си купувам комплект и да действам. Мерси за инфото!