PDA

View Full Version : Гумички на клапани на 1.9 jtd



west421
26-12-2012, 12:12
Здравейте колеги,честита Коледа на всички.
Та на въпроса :може ли на 147 1.9 jtd да се сменят гумичките на клапаните без да се сваля главата.Едната ми Италиянка започна да хапва доста масълце,та викам да пробвам от гумичките пък натам каквото стане.Не можах да намеря тема за този двигател и за горене на масло та викам пак съм с каръка напред.

Jivko7777
26-12-2012, 13:25
и как реши че е от там... огледай си турбината като за начало, също и семерингите

west421
26-12-2012, 14:18
и как реши че е от там... огледай си турбината като за начало, също и семерингите

Семерингите защо?Течове няма отникъде.Турбината съм я свалял за ревизия април месец и е перфектна, няма луфтове.Откакто махнах маркуча за обезвъздушаване на картера от маркуча преди турбото, няма омасляване в нагнетателната част на турбото.

BO
26-12-2012, 15:30
Не е от гумички на клапаните.
Върни си маркуча за картерните газове обратно и отдели повече време да си изчистиш масления сепаратор като за начало.

west421
26-12-2012, 19:42
Не е от гумички на клапаните.
Върни си маркуча за картерните газове обратно и отдели повече време да си изчистиш масления сепаратор като за начало.

Свалях капака и го чистих с коресилин но не зная разглобява ли се.А между другото автомобила върви доста добре и разхода в града е перфектен - около 6.5 градско.

myato
26-12-2012, 20:12
Сепараторът не е на капака, а е черната кутия на двигателя от страната на купето.

west421
26-12-2012, 20:40
Сепараторът не е на капака, а е черната кутия на двигателя от страната на купето.

Няма черна кутия отзад а маркуча тръгва от щуцер навит в блока на двигателя.

myato
26-12-2012, 21:22
От щуцер на главата, зад вакумпомпата маркуч отива на тройник, от който тръгват два маркача, към долната страна на блока, до щеката и нагоре, към въпросната кутия, която пък е захваната на шпилки за главата, но не помня колко е голяма при теб, щото там е и EGR-а при теб.

west421
26-12-2012, 21:42
От щуцер на главата, зад вакумпомпата маркуч отива на тройник, от който тръгват два маркача, към долната страна на блока, до щеката и нагоре, към въпросната кутия, която пък е захваната на шпилки за главата, но не помня колко е голяма при теб, щото там е и EGR-а при теб.

От блока на двигателя,който е в явна връзка с картера, тръгва маркуч нагоре и влиза направо в капака на клапаните.От другата страна на капака на клапаните тръгва маркуч и влиза в смукателния на турбото .Няма черна кутия.

myato
26-12-2012, 21:55
Вероятно аз съм грешка заради стария мотор. Скоро не съм пипал по-новия и нямам спомени от неговата вентилация.

андон.маслев
27-12-2012, 21:42
Кво стана с маслото? Гледам директно двигател търсиш!

west421
28-12-2012, 06:46
Кво стана с маслото? Гледам директно двигател търсиш!

Човек трябва да е подготвен отвсякъде.

BO
31-12-2012, 14:05
Ако си сигурен, че сепаратора в капака на лавата е идеално чист и харченето на маслото е било и преди премахване на маркуча от всмукателния тракт преди турбината, то причината е или в сегментите или от теч.

Успех.

west421
31-12-2012, 20:04
Ако си сигурен, че сепаратора в капака на лавата е идеално чист и харченето на маслото е било и преди премахване на маркуча от всмукателния тракт преди турбината, то причината е или в сегментите или от теч.

Успех.

Благодаря ВО виж това: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=96073&sid=9180ca9c9b905edfc228202f40258bf1

unlimitedman
03-01-2013, 14:20
За много години на всичли с алфичките :)! И да мина към колегата конкретно, няма как да ги смениш гумичките без да свалиш главата( сещам се за един начин, но според мене няма кой да ти се навие да се занимава) Сваляй главата, шлайфай я, сменяй гумичките, гарнитура и кажи на майстора да провери луфта на буталата.

И преди да правиш каквото и да било от смените, какво направи с този сепаратор. От темата във фиат форума разбирам че припушва синьо. Мойта беше така по баири и от време на време един гъст бял пушек и ако стоиш зад ауспоха ще те омаже с масло целия. Разглобих капака и останових, че сепаратор няма защото тлак-а от старото масло го беше запушил.

Мой съвет е да погледнеш първо това и тогава да мислиш да хвърляш 1000лв за ремонти и пак да гори и да пуши.

Весели празници !