PDA

View Full Version : alfa 166 парно



rado1984
26-12-2012, 15:55
Здравейте колеги, честита коледа. проблемът е следния алфата запотява прозорците..всички режими на климатроника изпробвах и нищто без ефект.радиаторчето на парното е ново.. не губи антифриз.Да отбележа че не ми работи отоплението на задния прозорец, и компресора на климата не работи от известно време.

lordliness
26-12-2012, 16:11
Зимата компресора е извън играта, сложи го на екон и да духа в предното стъкло само. Духа ли топло.Може да влиза вода от другаде.Има ли боклуци при кабинния филтър?
Предполагам, че се запотява предния прозорец и парното не може да го издуха.
Моето парно духа в предното стъкло и в краката ми, кръглите духалки са изключени и затворени и проблеми няма, температура 24 гр.

nvladev
26-12-2012, 18:07
Провери филтъра на купето дали е сменяван. И при мен беше така и след доста търсене си намерих такъв с "чекмедже" и вече всичко е О.К.

endeavour
26-12-2012, 18:15
Здравейте колеги, честита коледа. проблемът е следния алфата запотява прозорците..всички режими на климатроника изпробвах и нищто без ефект.радиаторчето на парното е ново.. не губи антифриз.Да отбележа че не ми работи отоплението на задния прозорец, и компресора на климата не работи от известно време.
Някой казваше, че когато компресорът работи, изсушава въздуха. Ако това е вярно, значи вече знаеш едната причина. Другата би могла да бъде евентуално намокрен от теч на парното мокет - моя вече втора година не мога да го изсуша. И третата причина, вече според мен, е ,че алфите поначало си имат проблем с обдухването на стъклата, особено във влажно време,и това важи не само за 166. Това вече оправия няма :machinegunner:

rado1984
26-12-2012, 18:49
Страничните стъкла са проблема Отпред стъклото си е o.k.филтъра на купето е сменен лятото като се замисля сега... старият филтър беше в нещо като ''чекмедже''една пластмаса...може това да е причината както писа nvvladev.Новият филтър беше по голям и се наложи да го сложа без 'чекмеджето'

lordliness
26-12-2012, 18:54
Страничните стъкла са проблема Отпред стъклото си е o.k.филтъра на купето е сменен лятото като се замисля сега... старият филтър беше в нещо като ''чекмедже''една пластмаса...може това да е причината както писа nvvladev.Новият филтър беше по голям и се наложи да го сложа без 'чекмеджето'
не е от филтъра, не ти духа през духалките на вратите

rado1984
26-12-2012, 20:04
На вратите духа.точно толкова колкото да виждам на страничните огледала

lordliness
26-12-2012, 20:19
да не би тогава вентилатора да духа слабо, да не му работи някоя от степените, когато наглася потока въздух само през духалките под стъклото и увелича силата на потока, обдухва за секунди, когато мотора е топъл, има и копче за същата работа, до това за задния реотан

Linkestis
26-12-2012, 21:13
Без пластмасата според теб какво спира водата,снега,влагата,течността за чистачките да влиза директно върху радиаторчето?

to_lose_HEART
26-12-2012, 22:24
Задължително трябва да е с пласмасата филтъра има и уплътнение даже

pininfarina
27-12-2012, 21:23
Закачи я на диагностика за да видиш какви грешки ще ти даде климатика. Може да ти е задържала клапата, която затваря външния приток на въздух и вентилатора да върти въздуха само в купето.

iveli
28-12-2012, 12:49
Клапата за приток на въздух отвън може да е замръзнала или да е със счупено ухо

to_lose_HEART
28-12-2012, 12:59
Ако е счупено ухото обикновенно остава в отворено положение поне при моята беше така

lordliness
28-12-2012, 13:57
ако вдигнеш леко кората може да я видиш дали работи

gogoan
28-12-2012, 22:27
коя, кора?

lordliness
28-12-2012, 22:36
Развиваш болтчетата на кората под дясната чистачка, надигаш леко и караш някой да превключи режимите- свеж въздух, рециркулация.

popaay
29-12-2012, 08:28
Може да направиш и тест без разглобяване.Когато натиснеш бутона за рециркулация ,трябва да има осезаема разлика в силата на духане през духалките