PDA

View Full Version : Читав тенекеджия с дозер



ivo_red
10-01-2013, 14:02
Колеги, тези дни моята Алфа имаше неприятна близка среща от 3-и вид с една мантинела. Накратко спуках гума в движение и се забих в мантинелата. В резултат на това, сега ми се налага да сменям доста неща - шенкели, картер, ляв калник, подкалник, носачи отляво, джанти. деликатният момент е, че може би ще се наложи да я замерим с дозер, да се види дали има изкривяване на рога и да се опъне. Като се прибера вкъщи ще добавя и няколко снимки да добиете представа. Общо взето, ще съм много благодарен, ако ми препоръчате читав тенекеджия с дозер, който да е сигурно, че ще ми свърши работа и ще ми оправи колата като хората. Парите не са толкова важни в случая, а това да се направи добре. :doctor: така че, ако някой има опит в това и може да препоръча точен майстор, ще съм повече от благодарен. Колата е един път и не искам да я сменям, нито ми се занимава със смяна на купета, документи и прочее истории. Също ако някой разполага с някои от частите, спокойно може да ми пише едно лично. Особено за джантите от ТИ:torch:

ivo_red
12-01-2013, 13:51
ето и малко снимки с телефона, направени на другия ден след ПТПто. Оказа се, че най-трудно ще намеря джантите. Ако някой разполага с оригиналните Спийдлайн 15 4х98 за ТИ, или има инфо къде ги има, да свирка. Ако има предложения и за други 15ки, няма проблем..

PSAVOV
12-01-2013, 15:47
ето и малко снимки с телефона, направени на другия ден след ПТПто. Оказа се, че най-трудно ще намеря джантите. Ако някой разполага с оригиналните Спийдлайн 15 4х98 за ТИ, или има инфо къде ги има, да свирка. Ако има предложения и за други 15ки, няма проблем..
Колега тази джанта защо искаш да я меняш крива или счупена е ако е заради надраното няма смисъл ! Една боя и е като нова !

stelt
12-01-2013, 21:01
Тази кола видя ли я някой майстор ? Поне от снимките не ми се струва да е силно увредена.

ivo_red
12-01-2013, 23:39
Ами сега е при Румен, чакаме застрахователите да се произнесат. Не е толкова зле положението. Уж говорих с един семеен познат, който бачка в сервиз с дозер и ще се мине оттам после да съм сигурен, че всичко е ОК

_power_
13-01-2013, 02:24
Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно ;)
Мини на реглаж да се се види сходимостта и ако е ок, газ и смело в играта ;)

ivo_red
13-01-2013, 14:30
Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно ;)
Мини на реглаж да се се види сходимостта и ако е ок, газ и смело в играта ;)

Значи, колата ще трябва да посети тенекеджиите така или иначе, понеже трябва да се изправи гредата за която се захваща калника. Така че ще мине и на дозерчето, да се види дали всичко е в нормите, а не да я сглобим и после да я разглабяме наново. Така и така ще е там, просто искам да съм сигурен, че ще е направена като хората. Като ще се прави сега, поне да се направи както трябва. Поне аз така си мисля. А реглажа е задълже после, че ще се сменят носачи и шенкели отляво, а и да се види дали с дозера е свършена работата добре.

drigata
17-01-2013, 13:10
Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно ;)


Моля???

Колко коли си направил,че така констатираш?

ivo_red
17-01-2013, 17:56
Моля???

Колко коли си направил,че така констатираш?

Днес обсъдихме случая с Румбата и според него няма никакъв смисъл в свалянето на мотора. Според него рогът не е крив и дори ако се наложи изправяне, няма да се налага махане на ДВГ, понеже ударът не е сериозен. Последният план е Румбата да инсталира картер, който Васко Петров ще подсигури, за да може да се закараме към тенекеджията :prescription: Дано скоро стане готова алфичката, че ми е много тегаво без нея:-|

_power_
17-01-2013, 19:38
Моля???

Колко коли си направил,че така констатираш?
Трябва да съм правил за да знам ли? Или се заяждаш ей така?
Споделих с колегата какво са виждали очите ми, и не ангажирам никого с мнението си.

drigata
17-01-2013, 19:51
Трябва да съм правил за да знам ли? Или се заяждаш ей така?
Споделих с колегата какво са виждали очите ми, и не ангажирам никого с мнението си.

Е аз ти казвам от скромният си опит от 11 години в тоя бранш не ми е останало нищо невиждано и нечувано,но щом си по напред с материала може да споделиш с нас неразбиращите.

_power_
17-01-2013, 19:58
Е аз ти казвам от скромният си опит от 11 години в тоя бранш не ми е останало нищо невиждано и нечувано,но щом си по напред с материала може да споделиш с нас неразбиращите.
Странно халив тон ...ама ок :)
В бранша няма да влизам , просто съм бил и аз тук там през годините и съм мачкал коли ...дали има нещо невиждано...НАЙ ВЕРОЯТНО ЗА МЕН ИМА ! Би ли обяснил случайте когато мотора си седи в коша и кога е вън?
За да стане полезна и темата все пак :)

drigata
17-01-2013, 20:50
Странно халив тон ...ама ок :)
В бранша няма да влизам , просто съм бил и аз тук там през годините и съм мачкал коли ...дали има нещо невиждано...НАЙ ВЕРОЯТНО ЗА МЕН ИМА ! Би ли обяснил случайте когато мотора си седи в коша и кога е вън?
За да стане полезна и темата все пак :)

Мотор се вади само в случай ,че двата рога са се завързали около мотора или са за смяна,в друг случай се прави без да се вади мотора.

ivo_red
18-01-2013, 12:44
Мотор се вади само в случай ,че двата рога са се завързали около мотора или са за смяна,в друг случай се прави без да се вади мотора.


:rosso_racers:Колега, благодаря а информацията. Все пак е друго да го чуеш от човек, който се занимава активно с това и знае точно какво приказва. Поздрави!

ivo_red
22-01-2013, 18:28
Малко ъпдейт по темата. Днес прибрах колата от Румен, който смени картера и сипа Мотул. Тук е мястото да изкажа големи благодарности на Румбата, който много ми помогна и ще помага и за в бъдеще, а също и на колегата Васил Петров, който осигури картера. Утре я карам на тенекеджията и се надявам до края на седмицата или началото на другата да сме пак в отлично здраве:Bolt:

ivo_red
02-02-2013, 19:35
Колата вече е при мен. Не се наложи да стигаме до дозери. Колата на външен вид стана много добре - няма никакви разлики в боята, или луфтове и като цяло, момчетата при които я закарах свършиха доста добра работа :kicking: малко по-късно ще кача снимчици. Остана само един читав подкалник да намеря и всичко заспива.

ivo_red
03-02-2013, 14:47
:rosso_spider:

Linkestis
03-02-2013, 20:30
Е чак пък да няма луф...
Иначе е добре ако не я гледаш / снимаш отгоре

ivo_red
04-02-2013, 00:29
Е чак пък да няма луф...
Иначе е добре ако не я гледаш / снимаш отгоре

Капакът не е правен. :pokey: Само калникът и броня+маска и там мога да кажа, че момчетата са се справили много добре. Засега не ми пречи, че съвсем леко е натиснат при левия фар и затова е деформиран самия капак. Трябва да се смени целия капак, ама важното е, че се върнахме на пътя във възможно най-кратки срокове. Към момента ще сме с тоя капак, понеже има и по належащи неща от него, но ще му дойде и на него времето:crazy: Като цяло пораженията по нея не бяха толкова тежки, колкото се бях филмирал в началото. Както казва Румен, всяко зло за добро. Сега ще стане дори по-добра от преди, защото съм го решил. Но хубавите неща стават бавно и с не малко усилия.
Ако бях закъснял с 20 секунди, нямаше да се стига до нищо от това, но така се стекоха обстоятелствата. Сега ще трябват усилия, за да я възстановя на 100%, но ще го направя, защото в живота понякога има такива моменти, в които трябва да направиш крачка назад, за да се засилиш

svetlastf
02-02-2015, 10:56
Здравейте,
да ползвам темата.... Търся тенекиджия с дозер или инструменти за разпъване.

Проблема е следния. След удар отзад е леко изкривена гредата в която е ключалката на багажника. Изкривяването е около 1 см навътре и нагоре. Съответно и маската отдолу е поддала - там сантиметрите с повече...
Къде да я закарам?

ПП. Колата е в лош външен вид след миналогодишната градушка и не ми се ще да наливам излишни пари в скъпи сервизи...

stelt
02-02-2015, 11:07
Това може да го оправи майстор без дозер. Обикновено дозера е свързан с по-висока цена.

svetlastf
02-02-2015, 11:16
То и аз съм почти сигурен, че ако я вържа пред блока за едно дърво почти ще се справя, ..но не искам да ме дават в господари на ефира или на рояци.ком...:shutup:

Некой конкретен майстор търся, може и на лични ако е реклама...