PDA

View Full Version : Спирачен апарат(заден)-проблем



kompir
10-01-2013, 14:09
Колеги, имам едно питане,а именно-на спирачния апарат от задната страна където е листчето на ръчната(колата е с дискове) ми капе спирачна течност. Та какво има там зад лостчето?Уплатнение ли е? Семеринг или О пръстен?
Колата е от подписа.

PEPI-2ALFA
11-01-2013, 00:58
По спомен лостчето на ръчната избутва на винт спирачното бутало. Щом пропуска спирачна течност явно уплътнението е за смяна.

kompir
11-01-2013, 10:45
По спомен лостчето на ръчната избутва на винт спирачното бутало. Щом пропуска спирачна течност явно уплътнението е за смяна.

Точно колега,но какво точно е уплътнението? На спир. цилиндър съм ги сменил уплътненията(рем.комплект) на 4-те апарата, но на самия апарат......си нямам представа какво е.

Bobi_33
12-01-2013, 20:20
То по моргите се търгуват спирачните апарати по 20-25 лв. за брой, та не знам, дали си заслужава да се ремонтират, при условие, че може да се намери новият апарат, с новият механизъм, който освен това е и алуминиев.

mordohy
12-01-2013, 20:24
То по моргите се търгуват спирачните апарати по 20-25 лв. за брой, та не знам, дали си заслужава да се ремонтират, при условие, че може да се намери новият апарат, с новият механизъм, който освен това е и алуминиев.

А освен това и ръчната става по-добра.

kompir
12-01-2013, 22:14
Съгласен съм с вас колеги,но в Търново по моргите като чуят различна дума от VW или Опел или BMW и директно казват нямаме за каквато и да е част. Та аз едни рамена за чистачки ги търсих 1 месец :new_Eyecrazy:

mordohy
12-01-2013, 22:23
Съгласен съм с вас колеги,но в Търново по моргите като чуят различна дума от VW или Опел или BMW и директно казват нямаме за каквато и да е част. Та аз едни рамена за чистачки ги търсих 1 месец :new_Eyecrazy:

Имаш лично!:mail2:

kolev
13-01-2013, 12:58
бих ти препоръчал да си вземеш 2 ремонтни комплекта и да си ремонтираш твоите апарати и ти казвам защо.
ще имаш сигурни и работещи спирачки и ще ти излезе евтино. ако искаш да сложиш по-новите ще ти трябват - спирачни апарати, накладки (щото са различни) и евентуално 2 ремонтни комплекта за да си сигурен в тия спирачки. това ще ти струва над 100лв само за материали.

ако решиш да ги заменяш все пак, може да питаш в моргата на 36-та улица.фиат мареа мисля е със същите апарати. само внимавай че са кожодери.

kompir
13-01-2013, 13:09
Аз апарати е ясно че няма да сменям,но така и никой не сподели какво точно има зад лостчето за ръчната където е хванато централно с една гайка?

kolev
13-01-2013, 13:28
о-пръстенче мисля че има и маншонче. търси цял ремонтен комплект примерно на frenkit или autofren. ако искаш само о-пръстенче - на габровски където е апогей малко под него има нагъзин за лагери.

kompir
13-01-2013, 15:48
о-пръстенче мисля че има и маншонче. търси цял ремонтен комплект примерно на frenkit или autofren. ако искаш само о-пръстенче - на габровски където е апогей малко под него има нагъзин за лагери.

Знам го магазина колега,от там вземах о-пръстени за капачките на разпр. валове. Като го смъкна ще ходя с него да търся по размер.

mordohy
13-01-2013, 21:40
Порови малко!
Имаше цяла тема в цветни картинки, как се ремонтират тия апарати. По спомен, О-пръстена само служеше да спира мръсотията. Иначе големите О-пръстени на буталото уплътняват.
Като се наиграеш. обади се да ти пратя апарати!:beer:

Васил Петров
13-01-2013, 23:19
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401
Ето темата!

mordohy
13-01-2013, 23:36
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401
Ето темата!
Браво!
Това е!
Някога двата форума си бяха в едно.

kompir
14-01-2013, 10:43
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401
Ето темата!

Благодаря колега страшно полезна е темата.Разгледах я обстойно и вече вземам да се замислям дали пак да правя ластика с ремонтните комплекти гумички ,или да сменя целия апарат :coolio:

Bobi_33
14-01-2013, 22:04
Благодаря колега страшно полезна е темата.Разгледах я обстойно и вече вземам да се замислям дали пак да правя ластика с ремонтните комплекти гумички ,или да сменя целия апарат :coolio:

Значи ако твоите апарати са си оригинални от завода, а мотора ти е Боксер, то твоите апарати са много различни от тези в темата, посочена по-нагоре. Отделно, че старите апарати са чугунени, а механизмът на ръчната е различен и по-неефективен. Това само като инфо ти го пиша, пък ти решаваш какво е правилно за теб.

kompir
14-01-2013, 22:38
Значи ако твоите апарати са си оригинални от завода, а мотора ти е Боксер, то твоите апарати са много различни от тези в темата, посочена по-нагоре. Отделно, че старите апарати са чугунени, а механизмът на ръчната е различен и по-неефективен. Това само като инфо ти го пиша, пък ти решаваш какво е правилно за теб.

Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа:roll: .
Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност:prescription:

Bobi_33
15-01-2013, 22:07
Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа:roll: .
Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност:prescription:

Ами доколкото разбрах си се заиграл да ги рециклираш, ма не се е получило. Преди много години и аз разсъждавах като теб, имах много свободно време и реших да си възстановя 2 апарата, които бяха блокирали. Та и аз като теб, разглобявах, чистих, полирах на струг буталца и други чарколяци, изчистих до блясък чугуна, купих си ремонтен комплект и сглобих внимателно всичко. Протече. Протече откъм оста на механизма за жилото на ръчната, защото оста имаше много язви. И се отказах. Взех си 2 апарата 2-ра ръка от последните 145-ци, сложих ги на колата и забравих за проблеми. Дълго време ме беше яд, че се занимавах да рециклирам старите, щото изгубих няколко дни и нищо не стана......В последствие се научих да си ценя времето и труда. Та така.

Последно есента купих 2 задни апарата, отново алуминиеви, от обява тук от форума, момчето се оказа много коректно и апаратите бяха без забележка за 40 лв. общо 2-та , че даже имаха добри накалдки барабар с апаратите.

mordohy
16-01-2013, 02:39
Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа:roll: .
Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност:prescription:
Казах ти, че имам апарати.....
След няколко дена ще имаме още един комплект!
:grin: