PDA

View Full Version : Помогнете! промяна на окачването 33-ка '88г



MAD
14-01-2013, 19:21
Имам Алфа Ромео 33 1.7 боксер 88г. Искам да променя окачването и да сложа спортно(примерно като на голф 3, защото е евтино и лесно се намира), но ме притеснява ухото на макферсона, което е за кормилния накрайник. Как бих могъл да го променя? Струва ми се че ще се наложи да сменя и главината, дайте някакви предложения, снимков материал, каквото и да е. Ще съм съм ви много признателен и скоро бих могъл да идвам на сбирките които провеждате. :)

TishO
14-01-2013, 19:28
Малко почти невъзможно!!! Най добре е да си намериш от 33-ка което и също толкова трудно колкото да видиш чудовището от ЛОХ НЕС въпреки че в краина сметка имам едни червени прожини но само за отзад ако си намериш предни може да се разберем нещо....

MAD
14-01-2013, 20:06
въртят ми се разни работи в главата .. но всичко ще трябва да претърпи огромни промени

Bobi_33
14-01-2013, 20:20
На 33 окачването от завода си е екстра като замисъл. Просто за да стане по-стабилна трябват ниски пружини, твърди амортисьори, има регулируемо Кони на нормални пари и полиуретанови тампони. Другото върху което може още да се поработи е по-дебела стаб. щанга, щото оригиналната на почти всички е 18 мм. Последното нещо е и камбър, който на 33 1-ва серия е различен и е по-подходящ за спортно каране, но там носачите са различни. А иначе никога 33-ката не може да стане кой знае какво, първо щото се гъне много, все пак отпред няма и магаре, а отделно, че самата кола е тясна и нейната стъпка също.

TishO
14-01-2013, 21:13
Боби ме заинтересува какви са нормалните пари за това кони регулируемото че ме вкара в размисли и мечти :roll:

Bobi_33
14-01-2013, 21:23
Боби ме заинтересува какви са нормалните пари за това кони регулируемото че ме вкара в размисли и мечти :roll:


Виж в Руди 96 или нещо от тоя род май бяха вносителите на Кони. Не знам имат ли сайт, но преди предлагаха Кони за 33-ка.

TishO
14-01-2013, 21:41
мерси Бобка

MAD
15-01-2013, 14:42
Боби ти направо ме отказа от колата.. има едни клипове в интернет къде един кара същата Алфа и като я гледам се държи доста прилично на пътя.. даже бих казал е повече от задоволително щом успява да прави такива ластици с коли къде са над нейния ранг. ето ти един примерен клип http://www.youtube.com/watch?v=Rzl7FOAHFIA

mordohy
16-01-2013, 01:53
Колега, то нашите си се държат доста добре и без особени преправяния. Не виждам, какво може да искаш от първа серия, при положение, че вече читави екземпляри се намират трудно.
Отделно си возят като каруци и без преправяне.
Разбира се, можеш да си ръчкаш по нея колкото си искаш. Поне това не е забранено.
Относно спирачките, Боби има определени успехи.
С амортисьорите отдавна си блъска главата. Останалите имаме доста чаркове.
Така, че успех!

MAD
16-01-2013, 07:10
ами щом Боби знае нещо за спирачките малко по нататък ще се консултирам с него за тази работа.. но сега ми е идеята да променя по някакъв начин окачването .. искам да е регулиращо. има едни от софия къде измислят разни работи, но не ми се иска да се консултирам с тях, че ще ми одерат кожата http://www.facebook.com/ZaioTunigTeam?ref=ts&fref=ts тук има снимки на техните изделия

Kris
16-01-2013, 11:34
Преди няколко години Руди96 имаха само задни жълти конита, днес може вече да са изчерпани. А пък тук може да разгледаш какво се предлага най-евтино за 33ково окачване :
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-33/Suspensions:::1_5_56.html
549 евро предни и задни конита + 159 евро спортни пружини. За спирачките си има тема, мисля че Боби я е закачил най-отгоре на раздела.

MAD
16-01-2013, 17:56
аз отзад съм с кони .. но искам и предните да сменя поне само пружините, щом като за другото е почти невъзможно. Някакви предложения за съвместимост от други модели

Kris
16-01-2013, 18:13
Невъзможно не съм казал, просто си има цена качеството. А само с пружини няма да постигнеш много, най-вече ще се свали с няколко сантиметра предницата, а задницата с милиметри. Общо взето евтини варианти няма при 33ките, при по-масовите Е30ки тук таме съм забелязал примерно взимат задни пружини от асансьор, режат ги според това колко искат да свалят и си пълнят амортисьорите повторно. Ефекта честно казано е същия при 33ка с окачване за 1500лв, ако не и по-добре. По неотъпканата пътека почти винаги ти излиза по-скъпо, помисли си преди да си хвърлил една торба пари дали си заслужава да е това колата.

Bobi_33
16-01-2013, 20:56
ами щом Боби знае нещо за спирачките малко по нататък ще се консултирам с него за тази работа.. но сега ми е идеята да променя по някакъв начин окачването .. искам да е регулиращо. има едни от софия къде измислят разни работи, но не ми се иска да се консултирам с тях, че ще ми одерат кожата http://www.facebook.com/ZaioTunigTeam?ref=ts&fref=ts тук има снимки на техните изделия

Абе ния юнаци от "Зайо Тунин" не могат да направят фабрична кола да изкара 2 часа на цялата газ, камо ли нещо да преправят по окачването. Аз знам само един човек, който наистина преправя окачване и има успех, но при него наистина си трябват много пари: http://www.extreme-tuning.bg/bg/services

MrX
17-01-2013, 13:07
Имам Алфа Ромео 33 1.7 боксер 88г. Искам да променя окачването и да сложа спортно(примерно като на голф 3, защото е евтино и лесно се намира), но ме притеснява ухото на макферсона, което е за кормилния накрайник. Как бих могъл да го променя? Струва ми се че ще се наложи да сменя и главината, дайте някакви предложения

Някой спомена по-горе за неутъпкана пътека, лъже. Всичко е утъпкано от братята англичани, които са доста напред с материала в състезателните кошери от този тип - 33/сюд/ спринт. Въпросът е какви са ти металургичните умения и финансовите възможности? Един от начините е койл оувъри преден и заден мост, части се намират, не са нито ефтини, нито мега скъпи, но си иска майсторене. Първоначално оригиналните носачи ще свършат работа с полиуретан, даже има начин и за камбър на колета, даже и на двата моста. Но иде и въпросът - за състезания ли ще се променя или само за идеята? Ако няма да си на пистата, не си прахосвай парите, на улицата сток окачването си е добре, даже и спортни пружини и амортесьори не са за предпочитане. Вече за пистови дни доста неща се променят и то във връзка с втвърдяване на купето и окачването. Стабилизиращи щанки задължително, интересното е, че анличаните махат предните на техните пистарки, разпънки, горни, долни всякакви, кейдж и се навлиза в не толкова аматьорското. Важното е целта ти другото са пари!

Kris
17-01-2013, 13:15
В Англия може и да е отъпкано, ама тука е буреняк ако ме разбираш. Или си го правиш сам с майсторлък, или даваш 20 кила банкноти. Предните щанги ги махат за да се намали до някаква степен недозавиването, а и да смъкнат някое килце.

MAD
17-01-2013, 21:36
MrX ... тука във Варна се провеждат любителски ралита .. мисля да се пробвам :)
Двигатела е 1.7 с 4-те карбуратора .. другия месец ще ги пратя до софия при един да ги бутне малко и сега просто правя планове окачването да подобря малко за себе си . защото това ми се струва че е доста меко и високо.. и ще клати .. иначе отзад съм с кони амортисьори, но не стигат само те.