PDA

View Full Version : проблем с преден десен прозорец



vasilpetrov
17-01-2013, 20:54
Здравейте има проблем с преден десен прозорец на 147,като вдигна сам започва да слиза,дали има микро ключета на самия прозорец или управлението където е на копчето се е прецакало

salex75
17-01-2013, 20:59
Колега ,няма микро ключета. Има нужда от обучаване , ама не знам как става. Пробвай така. Натискаш нагоре , после пак за да го спреш и така докато се вдигне до край. Махаш контакта , заключваш колата и после след 1-2 миути би трябвало да е запомнило. Поне си мисля , че беше нещо от този род. На БМВ и Ауди става , би трябвало и при Алфата да е нещо от този род...

Zafo_84
17-01-2013, 21:08
Колеги а при мен въобще не се спуска само се чува цък цък (като от реле а не от копчето) и нищо но сега е студено и не му обръщам голямо внимание но като се постопли и аз какво ще го правя не знам може и на мен да помогнете от тази тема ако няма против колегата да не пускам нова само да се пускат теми,благодаря ако не разрешава колегата автор спирам да пиша

tonov
17-01-2013, 23:16
Пусни си друга тема. Между управленията на 147 и 156 има много голяма разлика.

Zafo_84
18-01-2013, 12:34
Пусни си друга тема. Между управленията на 147 и 156 има много голяма разлика.

ОК,не искам да натоварвам само с теми нарова но щом е така няма птоблеми

toshko69
19-01-2013, 20:51
Здравейте има проблем с преден десен прозорец на 147,като вдигна сам започва да слиза,дали има микро ключета на самия прозорец или управлението където е на копчето се е прецакало


Няма микроключета,а и не е за обучение.Имаш проблем или с механизма/пластмасата дето се захваща стъклото за нея/,или с водача на стъклото/в горния заден край/.Стъклото среща напрежение повече от нормалното и се сваля/задейства се защитата/.Трябва да се прегледа точно какво е,ако е пластмасата дето се захваща стъклото,тя се продава и е 10-на лева,но водача в горния край го няма никъде/той върви със стъклото/.За мен проблема ти е точно от водача в горния край,чупи се,когато е замръзнало стъклото за уплътнението и решиш да си сваляш стъклото.Но стига сме гадали,давам ти идеи къде да погледнеш.Успех в начинанието.

MetroiD
19-01-2013, 22:41
+1 за съвета на toshko69; проблемът с увеличеното напрежение може и да е свързан с натрупана мръсотия.

Иначе ел. прозорците се reset-ват, като задържиш три пъти по 10 секунди в най-горна и най-долна позиция, но това е само временно решение.